ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
גלאורח · ·

הודעה פורסם: 28/07/2014 - 18:39
נושא ההודעה: בחירת לפטופ חדש

אתמול הספדתי סופית את המחשב הנייד שלי - LENOVO T400s משנת 2009, שירת אותי נאמנה יפה מאוד.

אני מחפש לקנות לפטופ חדש, ואשמח לקבל עזרה, כיוונים או רעיונות.
קצת פרטים:
* שימושים עיקריים הם, פיתוח, עבודה סטודנטיאלית ואינטרנט, אני לא משחק משחקי מחשב.
* אני מעדיף פדורה, אבל סה״כ אני מוכן להגר ומחפש הפצה שעובדת טוב עם גנום בלי יותר מידי עבודה, ושבאמת כל החומרה תעבוד כמו שצריך.
* מחשב עם הנדסת אנוש טובה ונוחה לשימוש.
* קל משקל, לאשתי יש מקבוק אייר 13״ מהעבודה, ואני חייב לציין שזה גורם לי לחשוב אולי על המקבוק אייר 11.6״, אני רק תוהה עד כמה באמת התאימות ללינוקס תהיה טובה.
* מסך קטן מ14״
* עד 1100$, המחשב ייקנה כנראה בB&H או בBESTBUY.
* בבית אני עובד עם מסך חיצוני.

האופציות שכרגע נראות לי, ואשמח לשמוע את חוות דעתכם: ThinkPad T440, ThinkPad X1, ThinkPad X240, MacBook Air 13", MacBook Air 11.6".

תודה רבה!,
גל.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
Tankלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/02/2005 · הודעות: 173 · מיקום: איפה שהוא ביקום

הודעה פורסם: 28/07/2014 - 19:18
נושא ההודעה:

אני לא הייתי קונה את ה- ThinkPad X1.
אני מכיר משהו שקבל אחד מהעבודה וכרטיס הרשת האלחוטי שלו כבר הוחלף פעמיים בגלל תכנון לקוי של המחשב.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/07/2014 - 19:50
נושא ההודעה:

אני לא יודע מה כן, אבל באופן אישי למי שעובד הרבה על הנייד שלו, אני לא ממליץ על מסך פחות מ13", גם לא הייתי ממליץ על מסך עם רזולוציה שהיא פחות מ fhd אבל כיוון שאתה רוצה מסך קטן אז הכל יראה ברזולוציה הזאת קטן.

לי יש אסוס, עלה לי הרבה, והוא חמור גדול וכבד, אבל מאוד חזק עם מסך 17 fhd אבל אין לי ברירה אני חייב מחשב חזק ואני חייב אותו נייד.

חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 28/07/2014 - 21:02
נושא ההודעה:

מנסיון שלי, ה-ThinkPad מסדרת ה-T טובים, למעט איכות מסך נמוכה (עוד לא ראיתי את המסכים של הדגמים החדשים) ו-TouchPad מעצבן קצת (דומה לטאצ'פד של Macbook). אני מריץ עליהם (מסדרת ה-T) לינוקס בלי שום בעיות. קלים מאד (גם בדגמים עם המסכים הגדולים), זולים יחסית, וסה"כ אני מרוצה מהם.
אני אישית לא הייתי לוקח פחות מ-14" בשביל פיתוח, וגם אז כנראה שהייתי מחבר אותו למסך חיצוני (או שניים).

על המקבוקים אני שומע הרבה תשבוחות, אבל אני אישית לא סובל אותם (בעיקר בגלל מערכת ההפעלה, אבל גם הטאצ'פד והמקלדת מעצבנים), מלבד המסך הנפלא שלהם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
שחר שמשאורח · ·

הודעה פורסם: 29/07/2014 - 09:46
נושא ההודעה:

אני עם Dell Latitude 7440. מאוד מאוד מרוצה (למרות שהוא קצת מעל טווח המחירים שלך, אני חושב).

הוא קל, מסך 13", עובד מצויין על לינוקס (התקנתי Ubuntu).

הנדסת האנוש שלו מאוד מאוד טובה. המקלדת נוחה לי לעבודה. למקלדת יש תאורה אחורית לעבודה בחושך. יש מקשים נוחים לשליטה על התאורה של המקלדת, ומה שלי מאוד חשוב, על ביטול משטח העכבר (הידיים שלי מפעילות אותו כשאני מקליד, אז אני נוטה לבטל אותו: מאוד נוח שיש מקש שמבטל ומפעיל). כל זה עבד לי out of the box עם Ubuntu 14.04 ו-KDE, כולל אפשרות קונפיגורציה של משטח העכבר. הדבר היחידי שלא עבד לי זה קורא טביעות האצבע.

עוד דבר שאני מאוד אוהב אצל Dell, ושלא ראיתי אצל האחרים, זה next day on site support כלול במחיר המחשב. אם יש תקלה, אתה פותח קריאה, למחרת מגיע אליך טכנאי, ומתקן לך את המחשב על המקום. הרבה אנשים סוחבים תקלות קטנות כי אין להם כוח לוותר על המחשב לשבוע בזמן שהוא במעבדה. עם Dell זה לא קורה.

החסרון היחידי שלו הוא שכשעובדים איתו קשה, צד שמאל שלו מאוד מתחמם. זו לא בעיה אם הוא על שולחן, אבל אם אתה מחזיק אותו על הברכיים זה נהיה לא נוח.

שחר

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 29/07/2014 - 11:09
נושא ההודעה:

השאלה היא עד כמה אתה באמת נייד ? באופן אישי אני חסיד סדרת ה-ThinkPad X.

כרגע עם ThinkPad X220, ומאוד אוהב את המשקל הקל - חשוב מאוד מאחר ואני מסתובב הרבה בין לקוחות. כשאני עובד בבית או אצל לקוחות קבועים מחובר מסך גדול נוסף מה שמפצה על גודל המסך הקטן יחסית.

הכל עובד ונתמך מהקופסא (על ארץ' וגנום 3, גם פדורה עבדה בזמנו), כולל כפתורי ווליום, תאורה, קיצורים לניטרול הטאצ'פד, suspend נעילת מסך וכו'.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
גל אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 08/08/2014 - 00:00
נושא ההודעה: אופציה נוספת

טוב, אז יש אופציה נוספת לרשימה...
acer c720, קראתם נכון, אותו הכרומבוק במצ׳וקמק שמוכרים בבסט ביי ב180$!
השבוע יצאה גרסה עם מעבד i3 וארבע ג׳יגה זיכרון ב379$, זה פשוט זול מידי כדי לא להכניס את זה לשיקול...
מה אתם אומרים? למישהו יצא להתנסות עם acer c720 הקודמים?

תודה!.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/08/2014 - 00:15
נושא ההודעה:

כן, מריץ עליו Chrome OS עם כמה Debian ו-Ubuntu. ו-Wine. ו-Steam. ו-Qemu. ובונה עליו הפצות.

הביצועים סבבה לגלישה, תכנות ו-casual gaming. ההפצה שלי מתקמפלת עליו תוך שעה וחצי-שעתיים גג, מאפס - ז"א, הביצועים מספיק טובים לעבודה כבדה, אבל יש גבול כמה (Qemu רץ לאט). 2 גיג זיכרון זה מספיק להכל חוץ מעבודה עם VMים - יש המון הבכיינים שאומרים שזה קצת מדי, אבל זה לא Windows Vista שבאמת צריך כ"כ הרבה זיכרון.

מקלדת מדהימה, ממש כיף לתכנת עליה. אני עובד עליו ברבאק, מתכנת driverים, מתעסק בבניית הפצות, מדבג ומה לא. המסך מגע סבבה לגמרי, שימושי לקריאה. שוב - 2 גיג של זיכרון מספיק אפילו לצרכים שלי, שהם כבדים מאוד.

ה-touchpad מגיב ממש טוב, בגודל נוח לאדם בוגר ממוצע. קח בחשבון שאם אתה לא מקליד הקלדה עיוורת, אתה בבעיה עם לפטופ כזה - אל תשכח שאתה קונה מחו"ל. שים לב גם שיש שני USB - אחד 2, שני 3. הימני הוא ה-2 (עכבר) והשמאלי זה 3.

הרמקולים מדהימים יחסית ללפטופ כזה קטן וזול. אני גר בדירה גדולה ומרווחת מאוד בגבעתיים - כשאני שם את המחשב על שולחן עץ בסלון, השולחן רוטט והמוזיקה מהדהדת בכל הבית.

מה שכן, קשה מאוד לעבוד עם המסך באור ישיר ואני נוסע הרבה יחסית, אז אני משתדל לא לשבת ליד החלון באוטובוס. הבהירות של המסך נמוכה יחסית, אבל הרזולוציה סבבה לגמרי (הרזולוציה של מסך '15.6 בלפטופ "רגיל" בטווח המחירים הזה, רק שזה מסך '11). הטקסט חד ונוח לי מאוד לקרוא בו (ואני אומר את זה בתור חוקר אבטחת מידע, זאת הפרנסה שלי).

איכות הבנייה שלו טובה יחסית ללפטופ - הייתי אומר שהיא שקולה לכזאת של לפטופ "רגיל" בטווח מחירים של 2500-3000 ש"ח. דק וקל מאוד, ממליץ לקנות לו case קשיח (קניתי בבאג אחד ב-160 ש"ח, משהו רציני עם ידיות נשיאה - מומלץ אם אתה נוסע הרבה).

שלי לבן, אז בדר"כ אנשים מזילים ריר כשאני שולף אותו באוטובוס. נראה טוב, קצת מתלכלך בפסים אפורים למטה בגלל ה-case שקניתי.

מקווה שעזרתי.

חזרה לתוכן הדיון
גלאורח · ·

הודעה פורסם: 08/08/2014 - 01:25
נושא ההודעה: כן, עזרת מאוד!

תודה!
זאת אומרת שלפי מה שאתה אומר אולי בכלל לא שווה לי להוציא את ה380 דולר? כלומר אולי הדגם עם המעבד הCeleron מספיק לי? (רוב השימוש שלי הוא תכנות וגלישה באינטרנט).

דרך אגב, למה נשארת עם מערכת ההפעלה של גוגל ולא התקנת את ההפצה האהובה עלייך?

תודה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/08/2014 - 08:34
נושא ההודעה:

קח בחשבון שגודל הדיסק על הכרוםבוק הוא די קטן (16GB אם אני לא טועה).
להתשמש בזה כמחשב לעבודה כזאת זה קצת לא הגיוני. היתרון של כרוםבוק הוא בניידות, בזמן בטריה בעיצוב באבטחה בקלות של מערכת ההפעלה ובמחיר. בתנאי ש 90% ממה שאתה עושה זה גלישה).
להתקין עליו לינוקס (במכתכונת של chroot) לא ממש הגיוני לדעתי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/08/2014 - 08:38
נושא ההודעה:

אה ואתה יכול להשתמש בזה כ -thin client.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/08/2014 - 11:20
נושא ההודעה: Re: כן, עזרת מאוד!

גל :
תודה!
זאת אומרת שלפי מה שאתה אומר אולי בכלל לא שווה לי להוציא את ה380 דולר? כלומר אולי הדגם עם המעבד הCeleron מספיק לי? (רוב השימוש שלי הוא תכנות וגלישה באינטרנט).

דרך אגב, למה נשארת עם מערכת ההפעלה של גוגל ולא התקנת את ההפצה האהובה עלייך?

תודה.

ה-kernel. אתה צריך הפצה עם kernel שעבר patching - התמיכה בכרטיס קול, ה-touchpad ומסך המגע דורשת patchים של Google שלא נכנסו ל-upstream.

יש את Chrubuntu, מהדורה מיוחדת של Bodhi ל-C720, מהדורה מיוחדת של Puppy ... אבל זה קצת מפחיד להשתמש בהם, בגלל שזה hacky. בחיים, אני מאמין שהכי טוב להיצמד ל-upstream. יש לי Ubuntu עם Xfce, שרץ בתוך chroot על Chrome OS.

אני מרוויח גם את הממשק שאני רוצה (Xfce) וגם תמיכה מלאה בחומרה (בעזרת ה-kernel של Chrome OS). ובלי קשר - לדעתי, Chrome על Chrome OS זאת חווית הגלישה הכי טובה שאתה יכול להשיג היום על desktop. אתה מקבל דפדפן עדכני שעובד ממש טוב. אני עובד רוב הזמן על Ubuntu או Debian, אבל לגלישה אני משתמש ב-Chrome של Chrome OS, בגלל שהוא רץ הרבה יותר טוב מבכל הפצה אחרת. כיביתי סינכרון וכל מיני פיצ'רים שפוגעים לי בפרטיות, עברתי מ-gmail לאחסון עצמי ... אני מרגיש ממש בסדר עם כל מה שקשור לפרטיות.

בשביל תכנות קל וגלישה באינטרנט הייתי אומר שה-Celeron מספיק. הוא מרגיש יותר קרוב ל-i3 מל-Atom מבחינת ביצועים. ה-C720 המקורי אמור להיות מהיר יותר מחלק מה-Chromebookים החדשים יותר, שעברו ל-Atom.

מה שכן, ה-C720 המקורי כבר וותיק בשוק - לא יעבור הרבה זמן עד שיצא הדור הבא. אולי שווה שתפזול לעבר ה-Chromebookים של Asus או שתחכה כמה חודשים.

אם אתה לגמרי בקטע של מחיר - לך על ה-C720 בלי מסך מגע, אבל אני ממליץ לך לא להתפשר על ה-SSD, 16 זה קצת מדי (לא תוכל לאחסן את ה-playlist שלך ושני סרטים). הוא אמור להיות כ"כ זול שתוכל להחליף אותו עוד שנה-שנה וחצי בלי להרגיש שזה ביזבוז נוראי. קצת חבל שזה בלי מסך מגע, אבל זה ממש לא קריטי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/08/2014 - 13:41
נושא ההודעה:

אני לא יודע איך זה אצלך אבל אי אפשר לעשות עבודת פיתוח רצינית על מחשב עם 16GB דיסק.
הכרום מיועד לאנטרנט (כולל איחסון).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/08/2014 - 15:08
נושא ההודעה:

ואני מיועד להיות חד קרן ורוד עם כנפיים.

המחשב שלי עם 32 גיג ויש לי HD נייד. 5 מערכות הפעלה נכנסות יופי ב-SSD כזה קטן, כשצריך לקמפל משהו גדול אני משתמש ב-tmpfs או ב-HDD.

לא תצליחו לשכנע אותי ש-chromebook הוא לא מחשב טוב לפיתוח low-level.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 08/08/2014 - 19:52
נושא ההודעה:

Anonymous :
לא תצליחו לשכנע אותי ש-chromebook הוא לא מחשב טוב לפיתוח low-level.

בדיוק ! כדי לפתח UI אתה תצתרך המון יותר מקום Smile

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [גל]