ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
The-QSite Moderator ת.הצטרפות: 29/12/2002 · הודעות: 1693 · מיקום: ISR

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 00:08
נושא ההודעה: נותני החסות לאוגוסט פינגווין 2008

http://august.penguin.whatsup.org.il/

נותני חסות ראשיים:
Microsoft

האם מדובר בבדיחה או באמת הכואבת?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 00:20
22 נושא ההודעה:

האם הלוגו של מיקרוסופט יופיע על חולצת הכנס? האם יהיו מדבקות של הפינגווין?

חזרה לתוכן הדיון
Ddordaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/03/2008 · הודעות: 276 ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 00:32
נושא ההודעה:

נשמע לי כמו בדיחת השנה. עצוב כמה שזה אירוני Confused

חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 02:40
נושא ההודעה:

דוגרי, בתור אדיאולוג קשה לי ללכת לכנס קוד פתוח שממומן ע"י מיקרוסופט. (לא שאני מגיע בכל מקרה, אבל עקרונית Smile)

חזרה לתוכן הדיון
SnirDלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 29/11/2007 · הודעות: 268 ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 02:42
נושא ההודעה:

אני לא רואה איך האידיאולוגיה מתנגשת פה. למיקרוסופט קידום מאוד נחמד של הקוד הפתוח.
אני חושב שיש פה אנשים שלוקחים כאידאולוגיית הקוד הפתוח חלק לא קיים של שנאת מיקרוסופט...
אני חושב שיפה מאוד שהם נותנים חסות (:

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 03:24
נושא ההודעה:

לאו דווקא בתור אדיאולוג קוד פתוח.
מייקרוסופט היא מונופול, היא תמצית הקפיטליזם, היא בריונית, היא מפיצה תוכנות בקוד סגור, היא קונה מתחרות וכו' וכו'..
יש לי מספיק סיבות לשנוא את מיקרוסופט, ולכן לא להיות מעוניין שהיא תממן כנס קוד פתוח.

חזרה לתוכן הדיון
SnirDלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 29/11/2007 · הודעות: 268 ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 05:04
נושא ההודעה:

אולי. אבל מה לעשות, אין לך את המקום הזה להתייפיפות נפש בנושא הספונסרים.

חזרה לתוכן הדיון
marmorלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/01/2004 · הודעות: 50 ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 07:12
נושא ההודעה:

Tudmotu :
לאו דווקא בתור אדיאולוג קוד פתוח.
מייקרוסופט היא מונופול, היא תמצית הקפיטליזם, היא בריונית, היא מפיצה תוכנות בקוד סגור, היא קונה מתחרות וכו' וכו'..
יש לי מספיק סיבות לשנוא את מיקרוסופט, ולכן לא להיות מעוניין שהיא תממן כנס קוד פתוח.

בהנחה שלא מדובר בבדיחה, אז לא רק שאני מעריך את מיקרוסופט על תרומתה, אלא אף אני מעריך אותה הרבה יותר מאשר הייתי מעריך כל גוף אחר שתורם, והרשה לי להיתלות באילנות גבוהים:

למשל שלמה המלך, החכם מכל אדם, שאמר: "ומודה ועוזב ירוחם" (ולא שמיקרוסופט נטשה את דרכה, אבל תמיד זה נחמד שהיא תומכת גם בדרך המנוגדת לכאורה).
או חז"ל שאמרו: "במקום שבעלי תשובה עומדים - צדיקים גמורים לא עומדים".

עצם העובדה שדווקא הגוף שהקוד הפתוח פוגע בו (לכאורה) יותר מכל גוף אחר, דווקא הוא תורם לכנס של הקוד הפתוח שמאורגן ע"י העמותה שמקדמת קוד פתוח, מחממת את הלב.

אני אישית נהנה מהרבה פרוייקטי קוד פתוח שלא היו באים לעולם לולא מיקרוסופט. חלקם פותחו במיקרוסופט ולאחר מכן שוחררו, חלקם פשוט קיבלו תרומות כספיות ממיקרוסופט. רובם בכלל לא מוכרים. למשל ספרית ה-XPath המהירה בעולם, XMLTK, שעוברת בסדרי גודל את כל המתחרות (כולל libxml2 המדהימה), ושאין לי מושג למה אף אחד לא משתמש בה.

אני זוכר שפעם לפני שנים, מישהו גילה איזשהו host של לינוקס באמצע הכתובות של מיקרוסופט, ועשה מזה עניין. אז כתבתי שלמיטב ידיעתי מיקרוסופט הינה חברת היוניקס והלינוקס הגדולה בעולם (לפחות נכון לאז), ופירטתי עשרות פרוייקטי לינוקס ויוניקס המתבצעים בתוך מיקרוסופט, חלקם בקוד פתוח וחלקם לא, ושזה פאתטי להתרגש מעוד איזשהו host בודד של לינוקס במיקרוסופט. אני חושב גם היום שבמקום להתייחס למיקרוסופט כמקשה אחת, צריך לראות את הטוב שבה לעומת הרע שבה.

התחלתי באילנות גבוהים, ואסיים בהם:

כשרבי מאיר טען שיש להילחם בחוטאים, תיקנה אותו אשתו ברוריה ואמרה שכתוב "יתמו חטאים מן הארץ, ורשעים עוד אינם": יתמו "חטאים" ולא "חוטאים", במקום להילחם בחוטאים יש להילחם בחטאים שלהם, ואז - "ורשעים עוד אינם" - ממילא החוטאים כבר לא ייחשבו חוטאים. בעיניי זה חזון אחרית הימים שדווקא מיקרוסופט מסייעת. כבר שכחנו שהמאבק הוא לא במיקרוסופט, אלא בקוד הסגור. ו"כל הבא ליטהר - מסייעין אותו". אז הבה נקבל בידיים פתוחות את העזרה של מיקרוסופט.

חזרה לתוכן הדיון
meitalלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/06/2006 · הודעות: 1040 ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 07:23
נושא ההודעה:

זאת ממש לא בדיחה...
כשדיברנו על נושאי החסויות גם אני חשבתי שזה מוזר, אבל הצליחו לשכנע אותי שזה לא כזה מוזר בסופו של דבר. אני אמנם לא זוכרת את ההסבר המדוייק כרגע, אבל פשוט תסמכו על מארגני הכנס שיש הגיון בדבר...

ציטוט:
האם הלוגו של מיקרוסופט יופיע על חולצת הכנס? האם יהיו מדבקות של הפינגווין?

הלוגו מן הסתם יופיע ביחד עם שאר הלוגואים של נותני החסויות. יש מצב שיהיו מדבקות של הפינגווין (TUX בשבילך), זה עדיין בבדיקה.

O/\O
 <| \/  |>
  \ .. /   
This is TUX. Copy TUX into your signature to help him on his way to world domination!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 07:34
נושא ההודעה:

דעה אישית -

רבים מתלוננים (גם בשירשור הזה) שמייקרוסופט היא חברה קיניינית ובריונית.
יכול להית , אבל לעיתים צריך לצאת מהמקום של "אמונה עיוורת" ולפתוח קצת את העיניים.
לא שאני חסיד מושבע של מייקרוסופט - אבל אני בהחלט מנסה לשפוט את הנושא שלא דרך הצד הרגשי בעיניין.

מייקרוסופט, בשנים האחרונות, הופכת לאט לאט לחברה עם מוצרי קוד פתוח, היא מאמצת מוצרים שכאלו והיא עצמה פרסמה 2 רשיונות שלה שמוגדרים כ "רשיונות קוד פתוח" (על פי OSI ) .

מבחינת "בריונות" - לצערי מיקרוסופט אינה הבריונית היחידה בשכונה , ואולי כדאי לשים פעם אחת ולתמיד את הקלפים על השולחן . מייקרוסופט לא המציאה את השיטות הללו , היא שיכללה אותן עד לרמה של אומנות - אבל היא לא המציאה אותן (כל הזכויות בנושא הזה שמורות למפיצות ה unix ) .
בהתחשב בכך שבריונות עסקית קיימת בחברות נוספות - אולי צריך להגיע למסקנה שבריונות עסקית שכזו , היא חלק מהדרך בה חברות בגודל כזה פועלות.
הבעיה אינה רק מייקרוסופט אלא עוד רשימה ארוכה של חברות.

מייקרוסופט, למיטב ידיעתי, מקיימת בעצמה כנסים ותחרויות בנושא של קוד פתוח - כפי שהיא מבינה אותו , היא תומכת וממנת כנסי משתמשים של חלק מכלי הקוד הפתוח שכולנו משתמשים בהם (לדוגמה הכנסים של MySQL ) .
לפי מדדים זה אין סיבה שמייקרוסופט לא תשתתף בכנס אוגוסט פינגוין.

אני לא רוצה להדליק וויכוח - אבל אפל של היום היא הרבה יותר קיניינית ודרסנית ממייקרוסופט

עדיין, אני אישית לא משתמש במוצרי מייקרוסופט - כי הם סגורים מידי בשבילי .. אבל מייקרוסופט עצמה עושה את הדרך הארוכה על מנת לספק גם תוכנות קוד פתוח .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
The-QSite Moderator ת.הצטרפות: 29/12/2002 · הודעות: 1693 · מיקום: ISR

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 07:42
נושא ההודעה:

ההודעה שלך טוענת שמיקרוסופט בריונית, עושה זאת הרבה וכנגד פרוייקטי קוד פתוח רבים אבל בכל זאת זה בסדר שהיא נותנת חסות, מכיוון שהיא תורמת מעט גם לפרוייקטים אחרים. אתה בטוח שאתה מסיק מסקנה לוגית?

אולי גם כדאי שנזמין עוד חברות בריוניות לתת חסות לכנס, הרי זה בסדר, כולם עושים את זה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 08:09
נושא ההודעה:

The-Q :
ההודעה שלך טוענת שמיקרוסופט בריונית, עושה זאת הרבה וכנגד פרוייקטי קוד פתוח רבים אבל בכל זאת זה בסדר שהיא נותנת חסות, מכיוון שהיא תורמת מעט גם לפרוייקטים אחרים. אתה בטוח שאתה מסיק מסקנה לוגית?

אולי גם כדאי שנזמין עוד חברות בריוניות לתת חסות לכנס, הרי זה בסדר, כולם עושים את זה.

לא ממש לא אמרתי את זה ..

הבריונות של מייקרוסופט שייכת לתחום ולצורה בה החברה פועלת - כך גם לגביי חברות אחרות.
עכשיו השאלה היא האם אתה שם קריטריונים והופך את עצמך לשופט בנושא של "איזה חברה תוכל לתת חסות לכנס" , ואז צריכה להישאל השאלה "מי שמך לשופט" .

אם אתה שופט - תוציא גם את sun מהכנס .. ותצטרך להגדיר לא מעט חברות כחברות ביריוניות.

הטיעון שלי הוא שבכלל לא צריך להיכנס לזה - אם חברה תורמת ותומכת בקוד פתוח הרי שהיא יכולה להופיע בכנס שכזה.

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 08:12
נושא ההודעה:

The-Q :

שני דברים נוספים :
1. מי אמר שמייקרוסופט תורמת "מעט" .. לא אני . אני לא בטוח שמישהו כלל מדד כמה היא תורמת ואני לא בטוח שהכמות היא מדד שצריך להתייחס אליו - ברור שלחברה כמו מייקרוסופט משהו שהוא "תרומה קטנה" יכול להיות בקנה מידה אחר ואצל מישהו אחר "תרומה ענקית"

2. כמעט כל חברה שתזמין אם נחטט מספיק נגלה שהיא בריונית . אני כמובן לא רוצה לפגוע באף אחד , אולם חברות גדולות לא הפכו להיות חברות גדולות "כי המשתמשים אוהבים אותם" .
והמבין יבין.

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 10:03
נושא ההודעה:

למען האמת, זה יהיה מעניין לשמוע מה הם יגידו, למרות שהצירוף "מיקרוסופט" ו"קוד־פתוח" מכיל סתירה פנימית Rolling Eyes

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 10:48
נושא ההודעה:

תשמעו, אני רחוק מלהיות חסיד של מיקרוסופט, אבל עם כל זאת, מיקרוסופט גם תרמה בעבר לקוד הפתוח (מי אמר opengl ? ועוד כמה פרוייקטים שאני תמיד לא זוכר את השם שלהם, אבל אני זוכר שראיתי את השם של מיקרוסופט בהם).

במידה ומיקרוסופט רוצים להמשיך ולהמציא את עצמם מחדש, ורואים בקוד הפתוח כדרך כזו, אני מבחינתי רק חושב שזה יעשה יותר טוב לשוק. פתאום נוכל בלינוקס להנות גם מפיתוחים טובים שמיקרוסופט עושה, וגם משתמשי ווינדוז יוכלו להנות מדברים שאנחנו נהנים מהם.
אני חושב שכולנו רק נרוויח ממיקרוסופט אם היא תאמץ את הקוד הפתוח בצורה טובה יותר.

טוב עכשיו אני הולך להסתתר Rolling Eyes

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 10:58
נושא ההודעה:

עם כל האיבה שלי למיקרוסופט (והיא רבה)
אם היא נותנת חסות זה מראה שהכנס הזה רציני ושהקוד הפתוח הוא לא תופעה שולית

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 11:36
נושא ההודעה:

ik_5 :
אני חושב שכולנו רק נרוויח ממיקרוסופט אם היא תאמץ את הקוד הפתוח בצורה טובה יותר.

אמן, רק הבעיה שזה לא יקרה... לפחות עד שבאלמר וחבריו יהיו בראשה. כדי שזה יהיה מיקרוסופט צריכה לעבור מהפיכה תפיסתית של ממש.

לפי דעתי, הם מקדמים אינטרסים שלהם. יש להם עניין בקהל הקוד הפתוח. למשל, אם אני מסתכל על תחרות הקוד הפתוח ש־MS הכריזו עליו --- הייתה כוונה ברורה לקדם טכנולוגיות קנייניות שלה: Dot.Net 3.5, מערכת TeamSystem, בסיס נתונים MS SQL 2008 (אם אני לא טועה בגרסה) ועוד.

אם למשל, נקח TeamSystem היא מפסידה בגדול בכל הקשור לאינטגרציה ביניהם למערכות כמו svn, ומערכות דומות אחרות, לכן, זה מאוד משמעותי מבחינתם למשוך קהל המשתמשים בטכנולוגיה שלהם אולי אפילו לתת לקהילה לפתח כלי אינטגרציה. לכן, שימוש בקוד פתוח יכול להיות מאוד רווחי ליצירת קהילה אוהדת... כך שאני ממש לא חושב שהם כל כך יפי נפש בקשר למטרות שלהם.

אבל, אתה יודע מה, נראה בכנס עצמו, ההרצאה הזו מאוד מסקרנת אותי Wink

ik_5 :

לא צריך Rolling Eyes זה בסדר... אתה יודע ביטוי: שמור את חבריך קרוב, אבל את אוייביך עוד יותר (או משהו כזה, בטח התבלבלתי בניסוח...)

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
MaximBלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/03/2007 · הודעות: 333 ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 12:01
נושא ההודעה:

מסכים איתך אריום.
מיקרוסופט מעוניינת ומממנת את הכנס מאינטרסים שלה בלבד ולא מהרצון לעזור לקהילה.
היא המציע רשיונות "פתוחים" משלה ולא השתמשה בקיימים בכוונה לבלבל את המשתמשים על מהות החופש.
וכן בכנס זה היא תנסה להכניס את הטכנולוגיות שלה למשתמשי הקוד הפתוח ולשכנע אותם שהרשיונות שלה הן החופשיים.
הכול בא מאינטרסים וזאות אני מבין.
אני לא שופט כאן (אני אומנם לא מרוצה מהחסות) וזה בא בהבנה.

ולא יזיק לנו לדעת קצת יותר על הרשיונות ה"חופשיים" של מיקרוסופט.
אין ידע שהוא לא כוח.

חזרה לתוכן הדיון
ZooZלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/11/2004 · הודעות: 1209 ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 12:02
נושא ההודעה:

אני לא מבין למה מאשימים את מיקרוסופט כל הזמן.

לא שאני אוהב את כל הדברים שהם עושים אבל המטרה שלהם היא (כמו כל חברה) להרוויח כמה שיותר.

לא טוב לכם עם הצורה שהם בוחרים להרוויח?
בואו בטענות אל החוק (שמאפשר להם להרוויח כך), אל הקפיטליזם (שמעודד אותם) ואל הצרכן חסר עמוד השדרה (שלא משנה מה יעשו לו ימשיך להתלונן ולקנות).

איך אפשר לבוא בטענות לחברה-עם-מטרות-רווח על זה שהיא ממקסמת את הרווחים שלה בכל דרך שהיא יכולה?

אם כל ההגנה בפני חברות דורסניות מבוססת על לעשות להן נו-נו-נו כשהן מתנהגות לא מנומס - אנחנו לא באמת מוגנים. מחר תקום חברה אחרת שלא יהיה אכפת לה מה-נו-נו-נו שלנו (בעצם אף פעם לא היה אכפת לאף חברה).

דווקא ההופעה שלהם בכנס הזה כמאמצים של קוד פתוח היא בדיוק מה שאני הייתי רוצה לראות - עדות לשינוי המציאות ולא לשינוי מיקרוסופט.
לא מיקרוסופט כ"חוזרת בתשובה" שפתאום אכפת לה מאידאלים אלא בדיוק אותה מיקרוסופט "חברה-עם-מטרות-רווח" אבל במציאות שמכריחה אותה לעבוד על פי סטנדרטים ולזוז קצת לכיוון קוד פתוח ואינטרופרביליות כדי לעשות כסף.

אותה המציאות משפיעה לא רק על חברה אחת שאתה עושה לה נו-נו-נו. היא משפיעה על כל החברות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 12:13
נושא ההודעה:

אגב ,

יש מצב שמי שידבר מטעמם הוא מר עמית כהן , מי שהיה הסמנכ"ל של נובל ישראל ..
פשוט אני חושב שהוא עכשיו בתפקיד של אחראי קוד פתוח במייקרוסופט ישראל .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 12:17
נושא ההודעה:

ציטוט:
יא המציע רשיונות "פתוחים" משלה ולא השתמשה בקיימים בכוונה לבלבל את המשתמשים על מהות החופש.

רק למה לזרוק דברים לא נכונים: הרישיון שאותו דרשה התחרות קוד פתוח של מיקרוסופט Microsoft Public License -- זה רישיון מוכר ע"י OSI ואפילו תואם GPLv3...

כך שלא צריך להגזים

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 12:29
נושא ההודעה:

אני מצטער אבל לי זה נשמע כמו, המטרה שלהם היא לעשות כסף לכן כל הדרכים כשרות ואנחנו צריכים להפנות את הביקורת שלנו לכל העולם רק לא לחברה עצמה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 12:58
נושא ההודעה:

כן. המטרה שלהם היא לעשות כסף ומי שיעצור אותם מלפעול בדרכים שאתה לא רוצה שיפעלו זה אתה.

בצורה של חוקים או בצורה של הצבעה ברגליים (אל תקנה, תחרים, תמליץ לאחרים לא לקנות) או בכל צורה אחרת שבה אתה מגביל אותן ולא הן מגבילות את עצמן.

אם תצפה שחברות (שכל המהות שלהן זה עשיית רווח לבעליהן) ירסנו את עצמן לדעתי לא תגיע רחוק.

במקרה הכי אופטימי שהצלחת לשכנע חברה לרסן את עצמה - חברה אחרת תבוא ותקח את הרווחים שהחברה המרוסנת לא לוקחת. בגלל שזה מה שיקרה זה שגם אתה לא מרוויח כלום וגם החברה הראשונה מראש לא תעיז לרסן את עצמה כי היא לא רוצה שחברה אחרת תיקח את הרווחים שהיא יכלה לקחת.

חוקים/מודעות צרכנית/וכו' - כל הדברים שאפשר לקרוא להם ביחד "המציאות שבה החברה פועלת" חלים על כל החברות ופחות רגישים לרצון של חברות (מושג בעייתי כבר בפני עצמו) לנהוג איך שלדעתך ראוי שינהגו (שגם זה מושג בעייתי).

ועוד הערה לגבי "איך שלדעתך ראוי שינהגו":
מי קובע איך ראוי להתנהג? האם יש איזושהיא הסכמה כללית, גורפת, מוחלטת, על-זמנית לאיך חברה צריכה להתנהג?
יש חברות (societies) שיסתכלו על רמת דורסנות מסוימת בצורה חיובית (תחרות בריאה) ויש כאלו שיסתכלו על אותה רמת דורסנות בצורה שלילית. האם החברות (firms) צריכות לנחש או לקבוע מה מקובל? האם אתה רוצה להעביר אליהן את התפקיד של לקבוע אמות מידה אתיות/התנהגותיות?
לדעתי מי שצריך לקבוע איך צריך להתנהג זה אתה ואני ושאר המצביעים/צרכנים ולכן זה התפקיד שלנו ורק שלנו לקבוע את החוקים - לא של החברות (firms).
לאחר שנקבעו (או שונו) החוקים (או כשרצונות הצרכנים מגובים במודעות צרכנית) התפקיד של החברות נשאר לעשות כמה שיותר רווח בתוך המציאות (החוקים) שקבענו להם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 14:11
נושא ההודעה:

סליחה שאני שוב אומר את זה ..
אבל בשנים האחרונות אני נתקל ביותר ויותר אנשים ש"שונאים את מייקרוסופט" - לצערי אחת כזו אפילו היתה בת זוג שלי תקופה מסויימת.

כשאני שואל אותם למה הם שונאים את מייקרוסופט , תמיד מתחילות תשובות פתלתלות על כל מיני נושאים שהשורה התחתונה שלהם היא שמייקרוסופט מאלצת אותם לרכוש תוכנה , שאם היא לא היתה מאלצת אותם לרכוש אותה (את התוכנה) הם היו גונבים אותה (מצטער אין לי מילה אחרת מעבר לגונבים) .
אם זו הסיבה לשנאה - אני בהחלט מסכים למה שמייקרוסופט עושה למשתמשים שלה .. שתתבע אותם . מצידי היא יכולה גם לחנוק אותם .

למה ? כי כמו שאמרו , יש לאדם זכות בחירה .. אם מישהו בוחר להכנס לשחות בים שורץ כרישים - למה הוא בא לבכות כשהוא מקבל ביס בתחת ?
לא רוצה ביס בישבן - אל תיכנס לים עם כרישים .
מילא אם לא היתה אופציה אחרת - אבל יש כבר מספיק שנים אופציות אחרות.

קל לשנוא את מייקרוסופט - קצת יותר קשה לחשוב בצורה בוגרת על ביקורת אמיתית ביחס למה שהם עושים . ומה הם בעצם עושים בכל מה שמוגדר "בריונות" ?
הם לא עושים יותר מאחרים .. כל חברה, במהותה , רוצה להביא לבעלי המניות שלה יותר רווח כספי.
חברות לכן רוכשות את המתחרות שלהן, מפרקות אותן, מורידות מחירים - אלו הדברים שמייקרוסופט עושה תוך ניצול היותה חברה גדולה.
לא ראיתי אף אחד ששונא את "אגד" , "אורקל" , "סאן" או IBM . אתם חושבים שהם יותר טובים ?
למה ?
למה IBM שמבססת מודל עסקי על קוד פתוח ומנסה להרוויח מכך ולהעצים את הרווחים שלה זוכה לתשואות ? למה כש Dell או HP מחליטות סוסך סוף להוציא מחשבים עם לינוקס הן זוכות לחיבוק כאילו ישו ירד עכשיו מהשמיים .. (אחרי שהם הזניחו את משתמשי הלינוקס יותר מעשור ) אבל מייקרוסופט שהיתה היחידה לומר את מה שיש לה לומר (כולל להשמיץ את לינוקס) .. כאשר היא באה לעסוק בקוד פתוח - מייד אפשר לומר עליהם שהם "מנייקים" .

אני לא אוהב את מייקרוסופט , ואני לא חבר של מייקרוסופט ואני בטח לא מטיף להשתמש במוצרים שלהם .. אבל אני עדיין מעדיף להיות אדם שמנסה להפעיל גלגל או שניים בראש שלו ולא לצעוק בהתלהמות שהם "חולרות" .
למה ? כי אם יש עדר שלם שצועק שהם "חולרות" , זה לא מעיד על חוכמתו של העדר או חוכמתם של הפרטים בתוכו ..

ובטח ובטח שצריך לנתח למה עדר שלם צועק שהם לא בסדר .. האם בגלל הסיבות הנכונות או בגלל שסתם לכמה אנשים כואב לשלם על מוצר תוכנה שהם משתמשים בו (שאגב , גם בתוכנה החופשית אפשר לגבות תשלום על התכונה) .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 14:20
נושא ההודעה:

דורון, חבל שאתה רואה את זה רק כנק' מבט של קוד פתוח.
בתור משתמש קוד פתוח אין לי שנאה למיקרוסופט. בתור פעיל חברתי יש לי שנאה למיקרוסופט בהחלט.
אני לא שונא את מיקרוסופט בגלל שהיא מפיצה קוד סגור, אלא בגלל שהיא מונופול שקונה תקנים, חברות, רעיונות, מחסלת מתחרות, בגלל שהיא תמצית הניאו ליברליזם הכל כך שנוא עלי.
מבחינתי שתפיץ קוד סגור כמה שמתחשק לה. אבל שלא תשתמש בכסף שלה בשביל ליצוא תנאים כאלו שיאלצו ויכריחו אותי להשתמש במוצרים שלה. בתור דמוקרט אני רואה את החופש כערך העליון ביותר, כאשר מיקרוסופט מונעת ממני את החופש שלי, יש מקום רב לשנאה וכעס כלפיה.

חזרה לתוכן הדיון
astupidogאורח · ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 14:28
נושא ההודעה: מיקרוסופט עושה רושם של דורסנות יתר

בתגובות עלו טענות שמיקרוסופט מתנהגת כמו כל חברה שמטרתה להרוויח כסף, אני מסכים שכל חברה גדולה שמטרתה להרוויח כסף תנקוט בדרכים דורסניות/בריוניות, וזה גם לגיטימי במידה מסוימת.

מיקרוסופט היא שונה בגלל שבמהלך כל ההיסטוריה של החברה הזו היא נקטה בפעולות דורסניות מעבר לרמות הסבירות. מימי הדוס העליזים ועד ימי ויסטה החברה הזו עושה רושם של חברה בריונית באופן מוגזם.

לדוגמה, אחד הדברים שמאוד צורם זה כל העניין של ODF מול OOXML, וכל דרך הפעולה של מיקרוסופט בנושא הזה. בכל ההתנהלות של מיקרוסופט בנושא הזה הם למעשה מנסים להרוג את כל תנועת הקוד החופשי. אז מצד אחד הם מחבקים את קהילת הקוד הפתוח ומהצד השני מנסים להרוג אותה.

אם סטיב באלמר צוטט כשהוא אומר "לינוקס זה סרטן שמצמיד את עצמו בהקשר של קניין רוחני לכל מה שהוא נוגע בו" אז זה קצת צורם לראות את החברה בכנס שעוסק בלינוקס ותוכנה חופשית.
http://www.linux.org/news/2001/06/01/0003.html

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 14:33
נושא ההודעה:

Ddorda :
נשמע לי כמו בדיחת השנה. עצוב כמה שזה אירוני Confused

אתה צודק לגמרי!

חזרה לתוכן הדיון
Ddordaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/03/2008 · הודעות: 276 ·

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 14:46
נושא ההודעה:

אני ממש רואה את מייקרוסופט משחררים את המערכת הפעלה הבאה שלהם: OpenWin OS.
תעשו לי טובה, הם רגילים למונופול וברגע שלינוקס נכנס לתמונה הם מרגישים צורך לשלוט גם בו. ומכיוון שאי אפשר בדיוק לקנות את כל לינוקס, הם הולכים על הדרך "תקוף אותם מבפנים".
זה כל העניין. Rolling Eyes

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 15:19
נושא ההודעה:

מה אכפת לי שמיקרוסופט רוצים להרוג את הקוד הפתוח?
אני לא רוצה שמיקרוסופט יאהבו קוד פתוח ולא רוצה שהם יפסיקו לרצות להרוג אותו.

אני בכלל לא רוצה להיות תלוי ברצון של מיקרוסופט.

הקוד הפתוח חזק ומשנה את המציאות כך שמיקרוסופט חייבת ללכת איתו (במידה כזו או אחרת שבטח תגבר עם הזמן) כדי להמשיך ולהרוויח.

לא אכפת לי מה מיקרוסופט חושבת או רוצה.
אכפת לי ש 19 יום אחרי http://tech.slashdot.org/article.pl?sid=08/06/10/193252 פתאום יש http://developers.slashdot.org/article.pl?sid=08/06/30/1942211
איזה רצון של מיקרוסופט גרם להם להגיב כך? האם אפשר לראות במהלך "חזרה בתשובה"? לא. זו רק המציאות שהשתנתה, הרצון להרוויח נשאר הכח המניע. זה הרצון היחיד של חברה שאני מוכן לסמוך עליו שיניע אותה.

חזרה לתוכן הדיון
sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 21/07/2008 - 20:17
נושא ההודעה:

עכשיו תורי!

אני מודה, גם אני הייתי בשוק.

אבל צריך להבין שזהו דבר חיובי. אם מיקרוסופט רוצה לקדם את אוגוסט פינגווין, אז זה מצויין - להם וגם לנו. להם זה מצויין כי מן הסתם עכשיו השם שלהם יתנוסס בעוד כנס טכנולוגי גדול.

אבל לנו זה נהדר, צריך לזכור שלמיקרוסופט יש שם. וניתן להשתמש בשם שלהם כדי לקדם את עצמינו. נכון זה סוג של הרע במיעוטו, אבל זה עדיף מכלום - בכלל לדעתי סגולתו של משווק מוצלח היא לדעת להשתמש בכל מצב לטובתו.

עלו פה מספר דברים יפים שמיקרוסופט עשתה למען הקוד הפתוח, וזה נכון - היא עושה ועשתה הרבה, כמו למשל ODF - אולי היא התנגדה אליו בסוף, אבל אי אפשר לשכוח שהיא עזרה לתכנן אותו, ארגון ה־W3C מושפע רבות ממיקרוסופט, שכן הם מממנים גם אותם ויש עוד המון מקרים נוספים.

אני אישית כרגע חושב ששיתוף פעולה עם מיקרוסופט (או כל מישהו אחר) במטרה לקדם את הרעיונות של הקוד הפתוח הינו מבורך.

מה שיותר מציק לי זה איך זה שחברות שממש תלויות בקוד הפתוח לא קפצו על ההזדמנות להיות נותני חסות, כמו למשל גוגל ישראל או IBM ישראל...

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. The-Q
  2. אורח