ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
עמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 21/05/2024 - 11:41
נושא ההודעה: מצלמת רשת

אני מחפש לרכוש מצלמת רשת, שתשמש בעיקר לשיחות וידאו, שנתמכת ללא בעיות בלינוקס (אני משתמש בדביאן).
יש מגוון גדול של מצלמות, אבל לא ברור לי עד כמה טובה התאימות שלהן ללינוקס. האם סביר לצפות שמצלמות רשת נפוצות, נניח של יצרנים כמו HP, Logitec ודומיהם, יעבדו בלי בעיות? או שצריך לוודא שיש דרייברים עבורן בהפצה שרוצים להשתמש בה?
בנוסף, האם יש מצלמות שתוכלו להמליץ עליהן? (הפרמטר העיקרי הוא, כמובן, תאימות חלקה, ובנוסף גם האיכות.)

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
נפלא פהאורח · ·

הודעה פורסם: 21/05/2024 - 15:56
נושא ההודעה:

גילוי נאות - אין לי ניסיון כלל עם מצלמות רשת.
אבל אני יודע שהן לא מדע טילים. זה בסה"כ עדשה (וכאן נמדדת האיכות) שמקבלת מתח 5V ושני חוטי דאטה TX ו RX .
למעשה אם יש לך לפטופ ישן אתה יכול להפוך אותו למצלמת רשת USB
https://www.youtube.com/watch?v=C8pFkhkTvqo
מהכן ניסיון שיש לי קניתי מיקרוסקופ(ים) אלקטרוני ואנדוסקופ(ים) מעלי אקספרס הכי זולים שיש והם עובדים מצויין בלינוקס! בלי שום תכנה! למה? כי הם עדשה מתח 5V ו TX RX .
לצורך העניין VLC מנגן אותם. (היה פה פעם עזאתון (עציון) שאמר "VLC ינגן לך גם פיתה"))

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/05/2024 - 16:12
נושא ההודעה:

לפי הויקי של ארץ' (ראה ממש בהתחלה של הדברים):
סיכוי גבוה שכל מצלמה תעבוד לך מהקופסה בלי לעשות משהו.
אבל אם לא, יש שם עוד הסברים Smile.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/05/2024 - 16:12
נושא ההודעה:

אופס שכחתי את הקישור:
https://wiki.archlinux.org/title/webcam_setup

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/05/2024 - 16:26
נושא ההודעה:

אבל לדעתי אם אתה חושש, אמור נא איזה מצלמה (הדגם המדוייק) אתה עומד לקנות ויהיה אפשר לחפש אם היא עובדת בלינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
עמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 21/05/2024 - 16:51
נושא ההודעה:

תודה, ותודה על הקישור לוויקי של ארצ'.
בינתיים חקרתי קצת והבנתי שככל הנראה כל מצלמה שתומכת ב-UVC
אמורה לעבוד בלינוקס (כמו שנכתב כאן).
הזמנתי כבר מצלמה של לוגיטק, C925, שראיתי גם מידע ספציפי לגבי היכולת שלה לעבוד בלינוקס. אעדכן לאחר שאקבל אותה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/05/2024 - 16:59
נושא ההודעה:

נפלא פה :
אבל אני יודע שהן לא מדע טילים. זה בסה"כ עדשה (וכאן נמדדת האיכות) שמקבלת מתח 5V ושני חוטי דאטה TX ו RX .
מהכן ניסיון שיש לי קניתי מיקרוסקופ(ים) אלקטרוני ואנדוסקופ(ים) מעלי אקספרס הכי זולים שיש והם עובדים מצויין בלינוקס! בלי שום תכנה! למה? כי הם עדשה מתח 5V ו TX RX .
לצורך העניין VLC מנגן אותם. (היה פה פעם עזאתון (עציון) שאמר "VLC ינגן לך גם פיתה"))

תודה, מעניין. אני לא מתיימר להבין את הפרטים, אבל בכל זאת - אני משער שפורמט הוידאו שמועבר סטנדרטי ומזוהה על ידי, למשל, VLC. אבל VLC, לצורך הדוגמה, צריךך לדעת מאיפה לקרוא את הנתונים, כנראה ממשהו כמו /dev/video0. משהו צריך לדאוג לחבר את הפלט מהמצלמה ל-/dev/video0, ואני מניח שזה קורה אם המכשיר (מצלמה/אנדוסקופ/מיקרוסקופ) תומכים ב-UVC. כך שהעניין הוא לא ה-RX/TX, אלא התאימות עם UVC.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/05/2024 - 20:17
נושא ההודעה:

Anonymous :
נפלא פה :

תודה, מעניין. אני לא מתיימר להבין את הפרטים, אבל בכל זאת - אני משער שפורמט הוידאו שמועבר סטנדרטי ומזוהה על ידי, למשל, VLC. אבל VLC, לצורך הדוגמה, צריךך לדעת מאיפה לקרוא את הנתונים, כנראה ממשהו כמו /dev/video0. משהו צריך לדאוג לחבר את הפלט מהמצלמה ל-/dev/video0, ואני מניח שזה קורה אם המכשיר (מצלמה/אנדוסקופ/מיקרוסקופ) תומכים ב-UVC. כך שהעניין הוא לא ה-RX/TX, אלא התאימות עם UVC.

למען האמת לא היה לי מושג מה זה UVC עד עתה.
ראית את הסירטון שצירפתי, מצלמות של לפטופ יכולות לעבוד על USB בלי כלום (מלבד הלחמות) ... וכשאני חושב על זה lsusb בלפטופ תראה לך תוצאות מעניינות גם כ' רשת למשל אאל"ט Smile

כמו שכתבתי קניתי כמה מיקרוסקופים ואנדוסקופים אלקטרונים מעלי ובראשון מאד הסתבכתי עם עצמי ועם התוכנה הסינית הבאה עם הדיסק (ומתאימה רק לחלונות וכל התפריט בסינית) עד שראיתי בחור בטיוב שאומר - זה בסך הכל מצלמת USB ! והוא צדק.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/05/2024 - 21:51
נושא ההודעה:

https://www.youtube.com/watch?v=VFItPOJgwe8

חזרה לתוכן הדיון
עמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 22/05/2024 - 10:21
נושא ההודעה:

תודה נפלא פה Smile

ראיתי את הסרטונים, אני מניח שהמצלמות (של טלפון או לפטופ, או אנדוסקופ), פשוט כוללות את התמיכה בפרוטוקולים הנדרשים. אבל זה בהחלט מעניין - האפשרות לקחת מצלמה מטלפון או לפטופ ולהשתמש בה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/05/2024 - 12:16
נושא ההודעה:

אז השאלה הנשאלת היא - האם ישנן מצלמות רשת usb שלא(!) תומכות UVC ??

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/05/2024 - 15:38
נושא ההודעה:

Anonymous :

הוידאו הזה הוא scam , מצלמות שונות צריכות קידוד שונה וגם מתחים שונים, הוא מלחים את החוטים בלי שום הפרדה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/05/2024 - 16:29
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

הוידאו הזה הוא scam , מצלמות שונות צריכות קידוד שונה וגם מתחים שונים, הוא מלחים את החוטים בלי שום הפרדה.

אז השאלה הנשאלת היא - האם ישנן מצלמות רשת usb שלא(!) תומכות UVC ??

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/05/2024 - 16:46
נושא ההודעה:

Anonymous :

בפעם האחרונה שבדקתי USB מוציא לך תמיד 5V אז על אילו מתחים שונים כבודו מדבר בדיוק?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/05/2024 - 23:01
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

בפעם האחרונה שבדקתי USB מוציא לך תמיד 5V אז על אילו מתחים שונים כבודו מדבר בדיוק?

בסרטון המקושר, הוא לוקח מצלמה של פלאפון (לא מצלמת USB) ומלחים אותה בצורה אקראית לכבל USB, זה לא עובד ככה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/05/2024 - 02:38
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
Anonymous :

בסרטון המקושר, הוא לוקח מצלמה של פלאפון (לא מצלמת USB) ומלחים אותה בצורה אקראית לכבל USB, זה לא עובד ככה.

בסדר הסירטון הנ"ל אולי פייק אבל זה לא מפריך את מה שנאמר עד כה (ואת הסירטון הקודם לו)
אז השאלה הנשאלת היא - האם ישנן מצלמות רשת usb שלא(!) תומכות UVC ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/05/2024 - 18:07
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
Anonymous :
Anonymous :

בסדר הסירטון הנ"ל אולי פייק אבל זה לא מפריך את מה שנאמר עד כה (ואת הסירטון הקודם לו)

פעם מצלמות של מחשבים ניידי דרשו

ברור שישנם מצלמות שמתחברות ב USB שהם לא UVC , ישנן הרבה מצלמות שהן USB אבל לא UVC , הצלמה יכולה להתחבר ב USB ולדרוש תוכנה מסויימת.

מצלמות רשת יכולה לספק ממשק רק לתמונות , יכולה לספק ממשק serial לחלק הפעולות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/05/2024 - 19:28
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
Anonymous :
Anonymous :
Anonymous :

פעם מצלמות של מחשבים ניידי דרשו

ברור שישנם מצלמות שמתחברות ב USB שהם לא UVC , ישנן הרבה מצלמות שהן USB אבל לא UVC , הצלמה יכולה להתחבר ב USB ולדרוש תוכנה מסויימת.

מצלמות רשת יכולה לספק ממשק רק לתמונות , יכולה לספק ממשק serial לחלק הפעולות.

תן דוגמה אחת בבקשה

חזרה לתוכן הדיון
עמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 24/05/2024 - 09:25
נושא ההודעה:

רק מעדכן שקיבלתי את המצלמה (Logitec C925E) והיא עבדה מיד כשחיברתי אותה, ללא צורך בהתקנה של שום חבילה (למען הדיוק, כמעט - התקנתי כמה ימים לפני כן את החבילה v4l-utils, שמספקת כלים לניהול מצלמות UVC, אם כי אני לא בטוח שזה תנאי לכך שמצלמה תזוהה ותעבוד).

מאוחר יותר התקנתי את החבילה guvcview, שמספקת כלי גרפי (בשם הזה) להגדרת הפרמטרים של המצלמה, וגם זה עובד יפה.

לגבי השאלה שעלתה כאן אם כל המצלמות תומכות ב-UVC, אני משער שקרוב לוודאי שרוב המצלמות החדישות כן (משהו כזה כתוב גם בוויקי של ארצ' בקישור שמופיע כאן למעלה), אבל כמו נאמר בהודעה הקודמת, לא בלתי נמנע שיש כאלה שלא.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [עמית]
  2. אורח [נפלא פה]
  3. אורח