ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
plf_heאורח · ·

הודעה פורסם: 02/10/2004 - 02:19
נושא ההודעה: חבילת RPM של מילון מורפיקס למשתמשי מנדרייק

הכנתי את חבילת ה RPM הראשונה שלי מתוכנת מילון המורפיקס שomri כתב. הגרסה הנוכחית היא 0.1.7 אבל אני אשתדל לעדכן מדי פעם לגרסה האחרונה שלו.

תשאלו למה צריך RPM אם בסך הכול מדובר באיזה סקריפט פיית'ון פשוט? יותר נוח להתקין, יותר נוח לתחזק Wink

איך מתקינים?

קוד:

wget http://www.geocities.com/plf_he/pub/RPMS/morfix-0.1.7-1plf.noarch.rpm
su
urpmi morfix-0.1.7-1plf.noarch.rpm

אני מתנצל על הסיבוך, אבל גאוסיטיס לא מאפשרים לטעון את הקבצים שצריך בשביל להפוך את הכתובת למקור התקנות. אם מישהו מכיר אתר אחסון חינמי ונוח שיספר לי Smile

החבילה גם תוסיף כניסה בתפריט מתחת ל Office/Accessories
אין icon בחבילה של omri, אם הוא יוסיף אני מעדכן את החבילה.

יש גם חבילת SRPM למי שרוצה לבנות חבילה לבד כאן:

http://www.geocities.com/plf_he/pub/SRPMS/morfix-0.1.7-1plf.src.rpm

הדיון המקורי:

http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=17207

אם יש שאלות או בעיות אני כאן Razz

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 02/10/2004 - 04:23
נושא ההודעה:

לא נראה לי שיש בעיה גדולה למצוא מקומות אחסון. אבל...

תנאי השימוש באתר הם פשוטים וברורים:

http://milon.morfix.co.il/license.htm

ציטוט:

תנאי השימוש במילון מורפיקס

המידע ובסיס הנתונים שבאתר זה נועדו אך ורק לתרגום מילים בודדות על ידי הקלדתן בחלון ההקלדה באתר.
אין להעתיק את בסיס הנתונים ו/או להעבירו ו/או למוכרו לאחרים, ואין להשתמש במידע שבאתר ו/או בבסיס הנתונים שבו בכל דרך אחרת שאינה מותרת על פי דין ו/או שמנוגדת לאינטרסים כלשהם של מלינגו בע"מ.
השימוש במידע ו/או בבסיס הנתונים שבאתר זה מהווה הסכמה מצד המשתמש לאמור לעיל והתחייבות לפעול בהתאם.
מודגש כי כל שימוש אחר ו/או סטייה מהאמור תגרום למלינגו נזקים כספיים, תדמיתיים ונזקים אחרים, ומלינגו תהיה רשאית לחסום את העושה שימוש אסור ישיר ו/א עקיף כאמור מכניסה נוספת לאתר זה, וכן לפעול, על פי כל דין, כנגד כל העושה שימוש כאמור.

אם אין לך אישור מפורש מהם, אתה מפיץ תוכנה שמשתמשת באתר שלהם בניגוד לתנאי השימוש. עצם ההפצה הוא חוקי למיטב הבנתי (השימוש אינו חוקי) אולם ברגע שהתוכנה תהפוך לפופולרית מספיק, אנשי מורפיקס יתחילו לנסות לחסום אותה. חבל להכנס למשחקי חחתול ועכבר איתם. גם אם זה חוקי זה לא מכובד

אם זה לא מוצא חן בעיניך יש לך כמה אפשרויות:
1. להשתמש באתר בניגוד לתנאי השימוש ולקוות שלא יעלו עליך. לא עובד בקנה מידה גדול.
2. להגיע להסדר כלשהו עם אנשי מורפיקס כדי שהשימוש בתוכנה לא יפריע להם יותר מדי. לדוגמה: להשתמש ב־UserAgent ייחודי, לספק להם קרדיט וקישורים מתוך ממשק התוכנה, ואולי גם לשמור כמה cookies
3. לתרום ליצירת מילון חופשי
4. לא להשתמש במילון

לא ברור לי האם (1) ו־(2) הם מעשיים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/10/2004 - 11:33
נושא ההודעה:

צפריר, אתה צודק לחלוטין. אני לא כתבתי את התוכנה אלא רק ארזתי אותה כך שיהיה קל למשתמשי מנדרייק להתקין אותה וגם בתור תרגיל פרטי לבנות RPM. השימוש המומלץ בתוכנה לדעתי הוא כקוד דוגמה חימוכי שמדגים כיצד לממש תרגום באמצעות אתר מקוון שבמקרה זה הוא האתר של מורפיקס, ומי שלומד python למשל יכול להיעזר בה. כל מי שמתכוון להשתמש בתוכנה הזו לכל צורך אחר חייב לבדוק קודם את רשיון השימוש באתר מורפיקס. אני לא עורך דין ולא מתכוון לקבוע בשביל המשתמשים האם השימוש שהם עושים בתוכנה תקין או לא. [/code]

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 02/10/2004 - 11:55
נושא ההודעה:

כלומר אתה בוחר להעלים עין.

אם אתה רוצה להפיץ את זה בתור קוד לדוגמה, מי בכלל צריך rpm?

אריזה שכמעט מאלצת אותך להתקין את הסקריפט בתור root, שלא לדבר על האפשרות של הרצת סקריפטים אוטומטיים מתוך החבילה ע"י root בזמן ההתקנה: צריכים לבטוח במי שארז את החבילה

בכל מקרה, אני מציע לך לשנות את ה־user agent למשהו מובן, כדי שאנשי מלינגו יוכלו לאתר את הבקשות הללו יותר בקלות. נראה לי שזהו המינימום שאתה חייב להם. כמובן שכל אחד יכול לשנות את ה־user agent בעצמו, אבל אז מדובר על משחקי חתול ועכבר שאינם קשורים אליך.

ואני שוב מציין את עובדת חסרונו של מילון אנגלי־עברי שזמין בדרכים סטנדרטיות (פרוטוקול dict) .

חזרה לתוכן הדיון
Nirroלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/12/2002 · הודעות: 1597 ·

הודעה פורסם: 02/10/2004 - 11:57
נושא ההודעה:

נראה שמלינגו כבר התחילו לחסום משתמשים :
ציטוט מהפתיל המקורי :
שלום דיווחתי כאן אתמול שלאחר מס" ימים שעבדתי עם גרסה 0.1.3
זה פשוט הפסיק לתרגם ! , אז הורדתי את גרסה 0.1.5 והתקנתי
אבל ללא הועיל , בדקתי הודעות ב shell אבל הכל נראה בסדר
פתחתי konqi בכתובת www.morfix.co.il הכנסתי ערך בעברית ולחצתי על תרגם
זו התוצאה שקבלתי:
We regret that due to consistent security violations from this IP zone, Melingo cannot provide the Morfix service to this zone at this time. Please note that the Rav-Milim Dictionary is available at www.ravmilim.co.il. Rav-Milim is an extensive, unique, Hebrew-English-Hebrew computerized dictionary, including much more than the Morfix content: definitions, usage examples, translations, thesaurus, idioms, Nikud, rhyming dictionary, crossword helper, and rich grammatical information about each and every word in Hebrew, in whatever inflection. The price of the subscription to Rav Milim is $28 per year. Usage of Rav-Milim requires a confirmation of the usage terms.

מילון מורפיקס אינו פעיל זמנית לטווח ה-IP שלך בשל זיהוי בעיית אבטחה ממקור ב-IP זה. עם גולשינו הסליחה. לידיעתכם: מילון רב-מילים עומד לרשותכם, הכולל את מילון מורפיקס ועוד הרבה יותר. היכנסו ל-www.ravmilim.co.il והירשמו למילון העברי- עברי והעברי-אנגלי המקיף ביותר והיחיד באינטרנט, הכולל פירושים, תרגומים, מילים נרדפות, צירופים, חריזה, תשבצון, ומידע עשיר על כל מילה. השימוש ברב-מילים מותנה באישור תנאי השימוש באתר.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/10/2004 - 12:18
נושא ההודעה:

צפריר :
אריזה שכמעט מאלצת אותך להתקין את הסקריפט בתור root, שלא לדבר על האפשרות של הרצת סקריפטים אוטומטיים מתוך החבילה ע"י root בזמן ההתקנה: צריכים לבטוח במי שארז את החבילה

בגלל זה הוספתי גם קישור ל SRPM, שמי שרוצה שיוכל לבנות את החבילה בעצמו וגם לבדוק שחבילת קוד המקור זהה לזו לניתנה בפורום. הנה הוראות (זה ממש לא מסובך):

http://qa.mandrakesoft.com/twiki/bin/view/Main/RpmHowTo#From_an_existing_source_RPM

ציטוט:

בכל מקרה, אני מציע לך לשנות את ה־user agent למשהו מובן, כדי שאנשי מלינגו יוכלו לאתר את הבקשות הללו יותר בקלות. נראה לי שזהו המינימום שאתה חייב להם. כמובן שכל אחד יכול לשנות את ה־user agent בעצמו, אבל אז מדובר על משחקי חתול ועכבר שאינם קשורים אליך.

אני לא יודע לשנות את זה וגם אם הייתי יודע לא הייתי משנה את הסקריפט המקורי. את הבקשה הזו צריך להפנות לכותב הסקריפט.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/10/2004 - 13:01
נושא ההודעה:

הערות בקשר לחבילה:

1. לא נוצרו שום תלויות אוטומטיות לחבילה. אין ל־rpm סקריפטים לגילוי תלויות בסקריפטי פייתון?

החבילה כלל לא דורשת PyGtk .

2. לא השתמשת ב־‎%prep ופתחת את המקור בשלב ה־install . מיותר. תכתוב משהו כמו:
קוד:

%prep
%setup -n %{name}

ככה לא תצטרך להמציא את הגלגל עם RPM_BUILD_ROOT
כך גם לא תצטרך למחוק את CHANGES ו־COPYING . תוכל גם להוסיף לרשימת הקבצים:
‎%doc CHANGES COPYING

אם החבילה מיועדת לאנשי מנדרייק, מומלץ להוסיף קובץ menu

3. הקובץ morfix.py הוא ספריה ולא executable . הוא לא צריך לשבת ב־‎/usr/bin . הוא צריך לשבת במקום המתאים ב־pythonpath . משהו בסגנון /usr/lib/python/

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/10/2004 - 13:12
נושא ההודעה:

גם אני קיבלתי את הודעת החסימה. נראה שלאנשי מורפיקס נמאס (ובצדק) מהשימוש החופשי המיותר במה ששייך להם. אולי ניתן להגיע איתם להסכם כלשהו הבעיה היא שכמו שאמרתם כל אחד יכול לשנות את ה- useragent כך שאין להם את היכולת לשלוט על מי נכנס ואיך. צריך להיות זיהוי מיוחד לתוכנה השייכת להם כך שהם יהיו בטוחים שהקרדיט המגיע להם מופיע בתוכנה. בכל מקרה עכשיו אין מילון בכלל גם לא באינטרנט. חבל בשביל כל אנשי הקוד החופשי כי האתר היה חינמי ועכשיו צריך לקנות את בבילון או דומיו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/10/2004 - 14:26
נושא ההודעה:

תודה על התגובות.

Anonymous :
הערות בקשר לחבילה:

1. לא נוצרו שום תלויות אוטומטיות לחבילה. אין ל־rpm סקריפטים לגילוי תלויות בסקריפטי פייתון?

החבילה כלל לא דורשת PyGtk .

חיפשתי ב /usr/lib/rpm/macros אבל לא מצאתי משהו מתאים.

אני אוסיף ידנית את התלויות ב pygtk-2.0, locales-he

ציטוט:

2. לא השתמשת ב־‎%prep ופתחת את המקור בשלב ה־install . מיותר. תכתוב משהו כמו:
קוד:

%prep
%setup -n %{name}

ככה לא תצטרך להמציא את הגלגל עם RPM_BUILD_ROOT
כך גם לא תצטרך למחוק את CHANGES ו־COPYING . תוכל גם להוסיף לרשימת הקבצים:
‎%doc CHANGES COPYING

ניסיתי בהתחלה אבל כשהחבילה נפתחת שם הספריה הוא morfix ולא morfix-0.1.7 כמו שמצופה ולכן קיבלתי הודעות שגיאה שאי אפשר לבצע cd לספרייה. לא מצאתי איך לשנות את זה.

ציטוט:

אם החבילה מיועדת לאנשי מנדרייק, מומלץ להוסיף קובץ menu

לא הבנתי ? יש כניסה בתפריט.

ציטוט:

3. הקובץ morfix.py הוא ספריה ולא executable . הוא לא צריך לשבת ב־‎/usr/bin . הוא צריך לשבת במקום המתאים ב־pythonpath . משהו בסגנון /usr/lib/python/

[/quote]
בסדר, אבל אני לא מצליח למצוא דוגמה מתאימה (חיפשתי ב spec שונים של מנדרייק בhttp://cvs.mandrakesoft.com/cgi-bin/cvsweb.cgi/SPECS/ ולא מצאתי משתנה שיגדיר את הספריה של python.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/10/2004 - 23:10
נושא ההודעה:

Anonymous :
גם אני קיבלתי את הודעת החסימה. נראה שלאנשי מורפיקס נמאס (ובצדק) מהשימוש החופשי המיותר במה ששייך להם. אולי ניתן להגיע איתם להסכם כלשהו הבעיה היא שכמו שאמרתם כל אחד יכול לשנות את ה- useragent כך שאין להם את היכולת לשלוט על מי נכנס ואיך. צריך להיות זיהוי מיוחד לתוכנה השייכת להם כך שהם יהיו בטוחים שהקרדיט המגיע להם מופיע בתוכנה. בכל מקרה עכשיו אין מילון בכלל גם לא באינטרנט. חבל בשביל כל אנשי הקוד החופשי כי האתר היה חינמי ועכשיו צריך לקנות את בבילון או דומיו.

זה היה קיים גם לפני-כן, שמעתי על אנשים שלא יכלו להיכנס לאתר
הם חסמו אייפיים מסויימים (של נטויז'ן אם אני זוכר נכון)

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 03/10/2004 - 23:51
נושא ההודעה:

plf_he (?) כתב:

> צפריר כתב:
> > 2. לא השתמשת ב־‎%prep ופתחת את המקור בשלב ה־install .
> > מיותר. תכתוב משהו כמו:
> > ‎%prep
> ‏>‎ %setup -n %{name}‎

> ניסיתי בהתחלה אבל כשהחבילה נפתחת שם הספריה
> הוא morfix ולא morfix-0.1.7 כמו שמצופה ולכן קיבלתי
> הודעות שגיאה שאי אפשר לבצע cd לספרייה. לא מצאתי
> איך לשנות את זה.

זוהי האפשרות n ל־‎%setup

(ואני חוזר על דעתי שמדובר בתוכנית שלא צריך להפוך את התקנתה והרצתה לאוטומטית וקלה)

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [plf_he]
  2. אורח [צפריר]
  3. אורח