ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
herouthלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/06/2003 · הודעות: 363 ·

הודעה פורסם: 26/10/2004 - 10:52
נושא ההודעה: איך מקלידים/מזינים תוי כיווניות (למשל RLE, PDF וכו') ב-KDE?‏

אני משתמשת בפרישות המקלדת של KDE. יש עברית, יש ניקוד, רק דבר אחד שלא הצלחתי למצוא - כיצד אפשר להזין את תוי הכיווניות? הדרך היחידה עבורי לעשות זאת כרגע היא לעבוד עם היישום שנותן את כל רשימת תוי היוניקוד, ללחוץ פעמיים על המשבצת הנכונה, לעשות "העתק" ו"הדבק" למקום בו אני מעוניינת שהתו יופיע. בקיצור, נחוצה דרך קצת יותר מהירה להכניס את התוים הללו. מישהו מכיר?

אגב, הסיבה שאני צריכה את זה היא שב"אופן אופיס" אין אפשרות להגדיר כיווניות לקטע טקסט שהוא חלק מפיסקה ולא פיסקה שלמה. כלומר, אם אני רוצה להכניס שם של משתנה PHP לתוך פיסקה בעברית, הדולר יופיע לי מימין לשם. כיוון ש"אופן אופיס" תומכת ביוניקוד, הפתרון לזה הוא לשים LRE לפני הדולר ו-PDF אחרי סוף השם. רק שממש אין לי כוח לעשות העתק והדבק שישים פעם בכל פיסקה.

נערך לאחרונה על-ידי herouth בתאריך 27/10/2004 - 13:43, סך-הכל נערך פעם אחת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2004 - 09:56
נושא ההודעה:

מעניין, כבר פעם שניה השבוע שאני כותבת כאן שאלה ואין תגובות. הייתכן שהשאלות שלי מסובכות מדי? או שפשוט אני מנסחת כל כך גרוע שאף אחד לא מבין אותי?

בכל מקרה, אם יש מישהו שמתמצא בשיטות הזנת תוי יוניקוד למערכת, אנא השמע קולך!

חזרה לתוכן הדיון
sforbesלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/02/2003 · הודעות: 1392 ·

הודעה פורסם: 27/10/2004 - 10:33
נושא ההודעה:

אני לא מכירה את פריסת המקשים של KDE, אבל אם את משתמשת בפריסת המקשים lyx, כשאת במצב עברי שיפט+א מביא LRM ושיפט+ט מביא RLM.

אני לא יודעת לגבי PDF+RLE, אבל בדרך כלל LRM או RLM אחד עושים את העבודה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2004 - 10:41
נושא ההודעה:

אגב, הרשימה המלאה של פריסת המקשים lyx נמצאת ב:
‎ /usr/X11R6/lib/X11/xkb/symbols/pc/il

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2004 - 11:24
נושא ההודעה:

אני מזכיר כאן לכולם ששתי פרישות המקשים lyx ו־si1452 אינן מושלמות . חיברתי אותן כדי שיהיה משהו עובד וכדי לקבל עליהם הערות. בינתיים לאף אחד לא היתה בקשת שינויים רצינית.

אני אישית משתמש רק ב־RLM וב־LRM . נראה לי שכל מה שקשור ל־embedding מבלבל יותר מדי וקשה לי לחשוב על מקרים שבהם הוא ממש נחוץ.

בפרט הייתי מקבל בשמחה תוספות לפרישת המקשים si1452 . לטעמי הרעיון מאחוריה גרוע, אבל יותר מדי משתמשים רגילים אליה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2004 - 11:47
נושא ההודעה:

אני משתמשת ב-lyx ומרוצה מאוד. אף פעם לא אהבתי את עניין רמת השיפט השלישית של si1452.

בנוגע לתווי בקרה- כמוך כמוני. כל הסיפור של Embedding מאוד מאוד מבלבל (במיוחד כשהתווים בלתי נראים), ולא נתקלתי עדיין במקרים בהם RLM/LRM לא עשו את העבודה.

בעצם, יש לי הערה אחת על lyx: מיקום סימן ה־₪ תמיד קשה לי לזכירה. מה הקשר בין ל (או k) לסימן של שקל חדש? האינסטינקט שלי היה לחפש אותו בשיפט+ש דווקא (שכיום מביא שווא). במיוחד בגלל שיוצא לי להשתמש בסימן ₪ הרבה יותר מאשר בסימן שווא.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2004 - 12:31
נושא ההודעה:

לא יודעת מה בדיוק ההבדל בין LRM ל-LRE. אני יודעת שאם אני כותבת בעברית בכיווניות ימין-שמאל, ואני רוצה להכניס רצף תוים שכיווניותו שמאל ימין כמו שם משתנה שמתחיל בדולר או שם פונקציה שמסתיים בזוג סוגריים, אני שמה LRE לפני התו הראשון, ו-PDF בסוף, וזה עושה את העבודה. אם אתם אומרים ש-LRM עושה בדיוק אותו דבר, לא אכפת לי לעבוד עם מקלדת שאפשר באמצעותה להכניס LRM ו-RLM. אני מבינה שפשוט מכניסים LRM בהתחלה ו-RLM בסוף?

ה-embedding הוא מאוד פשוט - מכניסים תו שמציין התחלת רצף כיווניות חדש שזה ה-RLE או ה-LRE ומסיימים את רצף הכיווניות הבא ב-PDF, כך שהתוים שבאים אחריו ילכו לפי הכיווניות המקורית של הפיסקה. זו מין רקורסיה כזו. אני דווקא לא מבינה את הקטע של ה-LRM וה-RLM. אם אני אהפוך את כיוון הפיסקה הכללי להיות משמאל לימין, אז החלק שאחרי הקטע המסומן ילך לפי עברית אפילו שכיוון הפיסקה הכללי הוא אנגלית? זה נשמע לי גרוע.

עכשיו בעניין פרישת המקלדת - ניתן לבחור ב-KDE את הוריאנט lyx או את הוריאנט si1452. אני בחרתי את השני כי זכרתי שיש בו ניקוד. אז נראה שמה שאצטרך לעשות הוא, שאם המסמך שאני כותבת עשיר בניקוד, אחליף וריאנט ל-si1452, ואם, לעומת זאת, זה מסמך שיש בו הרבה החלפות כיוון מאולצות, אני אעבוד עם ה-lyx.

תודה לשושנה וצפריר.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2004 - 12:35
נושא ההודעה:

את יכולה להוסיף את התווים הרצויים למיפוי המקשים. למצוא שלוש אותיות פנויות ולהוסיף שם את הקודים עבור LRE, RLE ו־PDF .

אני אנסה ליצור קובץ מעודכן עוד כמה שעות...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2004 - 13:01
נושא ההודעה:

herouth :
אני מבינה שפשוט מכניסים LRM בהתחלה ו-RLM בסוף?.

RLM ו־LRM הם תווים בעלי כיווניות חזקה, לא הגדרת embedding. לכן בדרך כלל מספיק להכניס אחד מהם במיקום הנכון- זה מקביל להוספת תו עברי (או אנגלי) נוסף למחרוזת.

עריכה: אם תסתכלי למעלה, תראי שבתגובה שלי שמכילה את ה-path להגדרת פריסת המקשים, שמתי LRM בהתחלה כדי שהסלאשים ישבו במקום הנכון, ללא שימוש בתגים של BBCode וללא צורך לכתוב בפורום כאן שבעל כיווניות ימין לשמאל בצורה הפוכה מאשר בקונסול. עובד יופי Laughing

herouth :

עכשיו בעניין פרישת המקלדת - ניתן לבחור ב-KDE את הוריאנט lyx או את הוריאנט si1452. אני בחרתי את השני כי זכרתי שיש בו ניקוד.
תודה לשושנה וצפריר.

יש ניקוד בשניהם. ב־si1452 הניקוד נמצא ברמת השיפט השלישית (שיפט+Caps lock כמו בחלונות), ואילו ב-lyx הניקוד נמצא בשיפט+אות עברית (ללא Caps Lock).

כך שברגע שמתרגלים למיקום הניקוד ב-lyx, אין בכלל צורך להשתמש ב-si1452 כי lyx מספק את כל הצרכים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2004 - 13:10
נושא ההודעה:

והנה הצעת ניסוי: ערכי את הכותרת של הדיון הזה, והקלידי RLM אחד בודד אחרי סימן השאלה. עכשיו התצוגה שלו אמורה להסתדר בעמוד הראשי של whatsup Smile

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2004 - 13:56
נושא ההודעה:

שושנה:

ניסוי מעניין, מה שהצעת...

לא הבנתי על מה את מדברת, כי בקונקרור ראו את זה מצויין, סימן השאלה היה בסוף המשפט משמאל, במקומו הראוי.

אז נזכרתי שכמובן שאת משתמשת בפיירפוקס, העתקתי את ה-url לפיירפוקס ואכן סימן השאלה עבר לימין המלה KDE.

ואז ביצעתי את הניסוי שלך. בקונקרור הופיע ריבוע מגעיל מצד שמאל של המשפט (אני משתמשת בפונט אריאל, אני לא יודעת איזה פונט יש כאן ב-CSS, אבל מה שזה לא יהיה, הופיע לי ריבוע קטן). בפיירפוקס סימן השאלה הסתדר כמו שאמרת, ועל אף שהדף מוצג באותו פונט, לא הופיע הריבוע.

מסקנה: יש באג בגקו בעניין כיווניות העברית, בעוד שבקונקרור יש באג בעניין הצגה של תוים שאינם אמורים להיות מוצגים...

צפריר:
לי אין כמובן מושג איך עורכים ומתקינים פרישות מקשים. אני משתמשת בכלים של KDE. אני מניחה שאתה ו-KDE עובדים על אותו עיקרון? הפקודה לשינוי המקלדת ב-KDE הינה:

‏setxkbmap -model pc104 -layout il -variant lyx‎

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2004 - 14:20
נושא ההודעה:

ציטוט:
מסקנה: יש באג בגקו בעניין כיווניות העברית, בעוד שבקונקרור יש באג בעניין הצגה של תוים שאינם אמורים להיות מוצגים...

לדעתי הבאג הוא ב-html של הפורום, בו לא מוגדר איפשהו dir=dir שצריך להיות. אבל הקוד כ"כ מגעיל שלא עברתי לבדוק. ואכן, ל-KHTML יש בעייה עם תווי בקרה בלתי נראים. גם ספארי מציג אותם למרות שהוא לא אמור להציג.

ציטוט:
הפקודה לשינוי המקלדת ב-KDE הינה:

‏setxkbmap -model pc104 -layout il -variant lyx‎

זוהי פקודה של X למעשה, לא של KDE. היא אומרת באיזה פריסה להשתמש. בשביל לערוך את הפריסה, את צריכה לערוך את הקובץ אליו הפנתי למעלה. לא ניסיתי לערוך אותו בעצמי, אבל הוא קובץ טקסט, כך שזה לא אמור להיות מסובך מידי.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 28/10/2004 - 23:08
נושא ההודעה:

herouth

אני משתמש בפריסה זאת כי הבנתי שיש לה ניקוד. אני מבין שאת משתמשת באותו טריק שאני משתמש (הגדרת הפריסה תחת KDE ולא תחת X), ואת יכולה להקליד ניקוד.

איך את עושה את זה?
הסבר למפגרים בבקשה, כי אני שובר את הראש עם זה כמה חודשים (לא נגיד שנים בגלל הפאדיחה).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/10/2004 - 23:34
נושא ההודעה:

כשאתה במצב עברי, לחץ שיפט+אות מתאימה.

שיפט+ק: קמץ
שיפט+ר: דגש/שורוק
שיפט+ו: חולם
שיפט+פ:פתח
שיפט+ש:שווא
שיפט+ד:דגש/שורוק
שיפט+ע: שין שמאלית
שיפט+י:שין ימנית
שיפט+ח:חיריק
שיפט+ל:סימן הש"ח
שיפט+ס:סגול
שיפט+ב:קובוץ
שיפט+ה:חטף סגול
שיפט+נ:חטף פתח
שיפט+מ:חטף קמץ
שיפט+צ:צירה
שיפט+סימן המינוס:מקף כתף

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 28/10/2004 - 23:41
נושא ההודעה:

שוש,
תחת איזה פריסה, והאם יש פריסה שנותנת לי מערך תווים דומה לזה של חלונות? (בו הניקוד תחת המספרים?)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2004 - 11:34
נושא ההודעה:

אתה יודע מה, אתה צודק. אף פעם לא ניסיתי את זה, רק הנחתי שברגע שאנסה, הניקוד יהיה שם...

כולכם מוזמנים לטקס מתן סטירה לעצמי על אמונה ללא בדיקה.

הפרישה פשוט לא עובדת כמו שאמורה. לא עם קאפס לוק, לא עם בטיח. אולי קאפס לוק הוא פשוט לא המקש הנכון לעבור לרמת השיפט השלישית, כי השימוש ב-xkbprint מראה שהניקודים נמצאים שם...

טוב, זה מכריע סופית את הכף. אשתמש בפרישת lyx וזהו.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2004 - 14:28
נושא ההודעה:

elcuco :
שוש,
תחת איזה פריסה, והאם יש פריסה שנותנת לי מערך תווים דומה לזה של חלונות? (בו הניקוד תחת המספרים?)

מה שהבאתי הוא מיקום הניקוד תחת פרישת lyx. יש גם את si1452 שבו הניקוד אמור להיות דומה לזה של חלונות (מצב עברי+שיפט+קאפס לוק), אבל לא ניסיתי אותו בעצמי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2004 - 14:29
נושא ההודעה:

herouth :

הפרישה פשוט לא עובדת כמו שאמורה. לא עם קאפס לוק, לא עם בטיח. אולי קאפס לוק הוא פשוט לא המקש הנכון לעבור לרמת השיפט השלישית, כי השימוש ב-xkbprint מראה שהניקודים נמצאים שם...

היא אמורה לעבוד עם שיפט+קאפס לוק + תו כשאת במצב עברי (כמו בחלונות). מעצבן מאוד לטעמי, ולכן אני מעדיפה את lyx.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2004 - 17:23
נושא ההודעה:

היא לא עושה זאת. אני מקבלת רק את התוים המקוריים. למשל 7 עם קאפס לוק ושיפט נותן אמפרסנד.

חזרה לתוכן הדיון
קוביאורח · ·

הודעה פורסם: 29/10/2004 - 19:55
נושא ההודעה:

herouth :
היא לא עושה זאת. אני מקבלת רק את התוים המקוריים. למשל 7 עם קאפס לוק ושיפט נותן אמפרסנד.

צריך להגדיר את הרמה השלישית של השיפט (לפחות אצלי) בשורת פקודה:
קוד:
setxkbmap -model pc104 -layout il -variant si1452 -option lv3:switch

או בקובץ הקינפוג:
קוד:
Option          "XkbOptions"    "grp:switch,grp:alt_shift_toggle,lv3:ralt_switch,grp_led:scroll

אצלי האלט הימני מחליף לרמה השלישית, האים זה תלוי גירסה ? (כדאי לנסות אפשרויות אחרות)

וכן, גם אני אוהב יותר את פרישת המקשים של ליקס.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2004 - 20:26
נושא ההודעה:

אין לי מושג מה ברירת המחדל במקרה שלי. אבל לפחות נתת לי רמז. יש ב-KDE עוד טאב בהגדרת פרישות מקשים שמאפשר קביעת מקש שמעביר לרמה שלישית. מאחר שבמקלדת שלי אין תפריט ו/או מקש חלונות, הדבר היחידי שעבד מהאפשרויות ששם זה הקונטרול הימני, וברגע שבחרתי את זה והחלתי, הצלחתי להגיע לניקוד -SI. בכל מקרה נראה לי שאעבוד עם ה-lyx. הרי ממילא לא הגעתי מ"חלונות" ואני לא צריכה תאימות.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. herouth
  2. herouth