ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 09/12/2004 - 21:49
נושא ההודעה:

amiram :
לידיעתכם ידידי (המחשיבים עצמם מומחים) חלק נכבד מהבעיות של הניובים נובעות מכך שההסברים אשר ניתנים הינם למשתמשים מתקדמים בלבד - ולא מתחשבים בעובדה שהאנשים אשר שואלים את השאלות, אינם מכירים בעובדה כי לרוב התשובה לכשעצמה אינה מובנת לניובים !

זה לא מדויק,
הוויקי, "מה קורה" נכתב לאחר שהוחלט שהפורמט של מדריך ווטסאפ לא היה מתאים ונוח מספיק.
לדעתי הוויקי במהדורתו הנוכחית מספר מידע לא רע,
בנוסף, שים לב שזוהי קהילה,
אם אתה חושב שהסבר כלשהוא מסובך מדי בוויקי אתה בהחלט מוזמן לערוך אותו ע"מ לפשט אותו, זה כל היופי בוויקי, במידה ואין לך גישה, אני לא חושב שmksoft יתנגד לספק לך.
ובכלל, חלק ניכר מהתשובות מסתמך על ידע בסיסי במערכת,
זה הסיבה שאתה תראה תשובה "הרץ בתור משתמש-על את הפקודה: ......", ואתה לא תראה הסבר כמו : "תפעיל את KDE, תעלה קונסול, תרשום su, תרשום סיסמת מנהל, תלחץ על האות l במקלדת, תלחץ על האות s במקלדת, תלחץ אנטר" שכן זוהי לא תשובה אנושית, ואני לא חושב שאתה אפילו הית רושם תשובה זכו, אלא אם המטרה שלה היא לתת לו את ההסבר של הבסיס.
כאשר משתמש חדש שואל שאלה שפתרונה דורש למשל הרצת פקודה בקונסול, ההנחה היא, שהמשתמש שיחק קצת עם המערכת, קרא פה ושם מידע, ואני מוכן להבטיח לך שקריאת מידע, למשל באתר הפנגווין, למרות שיש מדריכים גרועים, יש שם כמה מדריכים שנותנים מידע נפלא, ובתוכם ראיתי הסבר מה זה su , ואני בטוח שאם מישהו לא הבין איך עושים ועולה לו השאלה: "איך מגיעים למצב של משתמש-על?" או שלמשל היה מחפש בפורום (כי זה נענה בעבר), או שהוא היה שואל באותו השרשור, הוא היה מקבל תשובה מספקת.

יהודה, אני לא חושב שהכוונה פה הייתה של קהילה לא מתפתחת, לפחות לא כוונתי שלי, הקהילה ממשיכה בכל יום להתפתח ולגדול, הטענה שנזרקה פה (שוב ע"י לפחות, או לפחות הכוונה שלי) הייתה יותר שצץ ההודעות החוזרות ונשנות על עצמן, שלצערי גורמות לי לפחות טרטור. אז נכון, שיש לענות, אבל (ונדמה לי שאני מצטט מישהו), אם מישהו רוצה שאני אחפש בשבילו ואעשה בשבילו את העבודה השחורה, לא זאת המטרה של הפורום, המטרה של הפורום היא לא לעזור, ולא לשרת (מהמילה משרת, משרתים), כאשר הודעה באה בציווי של "זה לא עובד! מה עושים?!??!?!?!!!!!" לי לפחות זה לא נשמע כמו בקשה לעזרה אלא יותר בקשה ל*תשרתו אותי ותפתרו לי את הבעיה ותתנו לי הוראות מדויקות כי לא טרחתי לחפש*.
אם זה כל כך דחוף אז למה הוא לא מנסה לחפש (הכותב) ?
זה בעקרון מה שמפריע לי בעיקר,
וכמו שאמר פותח הדיון, חלק ניכר מההודעות אכן מראה על עצלנות, כלומר, מאוד מכעיסה תופעת המברקים, כאשר יש כותרת, והתוכן (אם בכלל יש) זהה לכותרת, או מכיל SMS או טקסט באורך הזה, שמזכיר יותר צופן (המוסווה בסימני קריאה ושאלה, חוסר פיסוק, וכן 4 מילים במשפט Laughing ) מאשר בקשה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
TNTלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 18/03/2004 · הודעות: 1372 · מיקום: הצד האפל של הירח

הודעה פורסם: 09/12/2004 - 22:41
נושא ההודעה:

yehuda :
...

יהודה, מעולם לא נהנתי לקרוא קטעי טקסט ארוכים כמו שאני אוהב לקרוא את התגובות שלך Very Happy .

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
amiramלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/10/2004 · הודעות: 366 ·

הודעה פורסם: 09/12/2004 - 22:56
נושא ההודעה:

אם תסבירו ותהיו סבלניים קצת יותר, תראו שתצליחו לגרום לאותם אלו שמטרידים ורוצים את הכל מהמוכן לשנות את דרכיהם.

אני מציע לחייב את האנשים שרוצים להעלות שאילתא כלשהיא להרשם.
כך יתבצע סינון ראשוני של אלו שלא רוצים לטרוח.

כך, אם יהיה משתמש שיטריד, יוכלו מנהלי האתר - לאחר בירורים עם המשתמש ועם אלו שהתלוננו, לחסום את המשתמש.
נכון, הוא יוכל להרשם מחדש, אבל שוב הוא יצטרך לעבור את תהליך הרישום וכו'.

לרישום יהיה ערך מוסף של הגדלת הקהילייה, וכך גם יכירו אנשים נוספים את היתרון של היותם חברים (מעקב אחר הודעות וכו').

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/12/2004 - 23:41
נושא ההודעה:

amiram :
אני ניוביי גאה !
מה הכוונה ? אני גאה להגיד שאני התקנתי לינוקס על המחשב שלי, ואני מנסה אט אט להפעיל את כל היישומים והחומרה שלי על הלינוקס.

לידיעתכם ידידי (המחשיבים עצמם מומחים) חלק נכבד מהבעיות של הניובים נובעות מכך שההסברים אשר ניתנים הינם למשתמשים מתקדמים בלבד - ולא מתחשבים בעובדה שהאנשים אשר שואלים את השאלות, אינם מכירים בעובדה כי לרוב התשובה לכשעצמה אינה מובנת לניובים !

דוגמא למשתמש מתקדם אשר הפנים זאת הינה / הינו (לא בטוח במין) לולי, אשר בו נעזרתי לפתור בעיה מוזרה ומציקה בסוזה, שהפלא ופלא לא נמצאה בגוגל - שבו אני משתמש לכל דבר כמעט.

כדי להפריך את העובדות המועלות פה - אני ניוביי, בן 25, טכנאי תקשורת (מוסמך סיסקו וצ'ק-פוינט) מזה 4 שנים, סיימתי בהצטיינות את מגמת המחוננים וכעת אני מסיים תואר במדעי המחשב במקביל לעבודתי. אגב, את רובו של הידע שלי במחשבים ותקשורת השגתי לבדי בשתי ידי.

מטומטם אני לא, אבל לעומת חלונות - בה אני שולט לחלוטין, אני עושה את צעדי הראשונים בלינוקס, וככל שאני מכיר יותר את הקהילה, אני מכיר (בצער) בעובדה, שחלק ניכר מהקהילה מעוניין יותר בתחרות - מי יודע יותר, מי מבין יותר, ולא מעניינת אותם המשמעות העיקרית של "קהילה" - אנשים שעוזרים זה לזה ומתקדמים ביחד קדימה.

לא בדיוק הבנתי לשם מה ומדוע אתה מתהדר בכל "תאריך" ועברך המפואר (לפי דבריך) - בהקשר הנוכחי : שיותר משמעוררים הערכה, מעבירים תחושה של יהירות גסה ("ידידי... המחשיבים עצמם מומחים"), וחבל !

איש חכם אחד (אולי היה זה אלברט איינשטיין) אמר פעם ש-"גם הטיפש הגדול ביותר עשוי לשאול יותר מאשר החכם ביותר עשוי להיות מסוגל לענות" - רוצה לומר : שאם קיים מי שלא יבין את התשובה לשאלתו, אין פירוש הדבר שאלו העונים על השאלות ינמיכו את רמתם, ויפרשו כל נקודה ופסיק - ההפך הוא הנכון ! (יקדיש המבקש מזמנו ומרצו להבנת התשובה !)

האנשים בה הם העושים קהילה למה שהיא - ובקהילות ישנם כללי התנהגות מסויימים, והם כוללים (ביחס גם לפורום זה) :
- כבוד לאחר (סגנון כתיבה מוקפד ומנומס, תיאור מפורט של בעיות)
- התחשבות באחר (ובין השאר אי-הטעיה, ותיקון טעויות במידע משנתגלו ובהקדם !)
- ועזרה הדדית (לא רק תלונות וטענות ש: אין זה, ואין גם זה, ואין גם ההוא, וזה לא עובד לי, ו"הצילו את נשמותינו" (עכשיו ומהר, ו-"זה דחוף !!!!"))
כל אדם בקהילה מתקדם בקצב משלו וע"פ דרכו הייחודית.

נ.ב. : אותו משתמש שאולי עזר לך (אולי גם הוא "בוגר המוסד לסיסקו וצ'ק פויינט" ? ;->), הטעה אחרים בכוונה תחילה - במקום להכיר בכך ששגה ולתקן את הטעות (שיבוש מונח טכני מסויים, S-ATA), דבק בטעותו - ובהטעיית אחרים והמשיך בכך, בידיעה שהטעה ועוד יטעה רבים אחרים, ובהתעלמות מוחלטת מכך !

חזרה לתוכן הדיון
amiramלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/10/2004 · הודעות: 366 ·

הודעה פורסם: 09/12/2004 - 23:58
נושא ההודעה:

צר לי כי דברי נתפסו כיהירות.
מטרתי הייתה להזים את הטענות כי הניובים הינם מטומטמים שאינם טורחים לבדוק ולחפש בעצמם ולהבין בעצמם. (ההקצנה היא מכוונת)

אתם יוצרים אנטגוניזם אצל אלו שכן מחפשים ורוצים ללמוד, והזלזול הבוטה אינו תורם כלל וכלל.

האם אתה לומד צרפתית כדי לקרוא הודעה כלשהיא שאולי תעזור לך לפתור בעיה טכנית ?
ודאי שלא (שוב הקצנה להדגשה)
אתה תלמד שפה חדשה מהבסיס אט אט, עם מילון, ועם תרגום תמידי עד שתשלוט ברזי השפה.

אם תחשבו קצת לפני שתשטפו ותשפטו (אני לאו דווקא מכוון אליך אלא באופן כללי) הניובים יוכלו להתקדם מהר יותר וכך להעלות את רמת הדיונים, שהיא הטענה הראשונה שהועלתה כאן.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 00:58
נושא ההודעה:

מאחר שזה אתר ששעוסק בקוד הפתוח, הוא מוגבל על ידי סוג האנשים שהוא יכול לעניין. הסיגנון המטיפני שהתפתח כאן והגיל הצעיר של המבקרים הפך לסימן היכר שלילי של האתר והוא באמת לא מתפתח מעבר לרמה הזו. לחלק זה מספיק טוב, אבל לרוב האנשים נמאס בסוף והם מחפשים משהו קצת יתר מתוחכם וזה טבעי ולא משהו שאפשר לשנות על ידי סגירת דיונים ונאומים חוצבי להבות. מספיק לקרא את השירשור הזה כדי להבין שהעיסוק האובססבי ב"עצמי\נו" של קבוצה של בני 12 יצא כבר לכולם מכל החורים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 01:18
נושא ההודעה:

Anonymous :
מאחר שזה אתר ששעוסק בקוד הפתוח, הוא מוגבל על ידי סוג האנשים שהוא יכול לעניין. הסיגנון המטיפני שהתפתח כאן והגיל הצעיר של המבקרים הפך לסימן היכר שלילי של האתר והוא באמת לא מתפתח מעבר לרמה הזו. לחלק זה מספיק טוב, אבל לרוב האנשים נמאס בסוף והם מחפשים משהו קצת יתר מתוחכם וזה טבעי ולא משהו שאפשר לשנות על ידי סגירת דיונים ונאומים חוצבי להבות. מספיק לקרא את השירשור הזה כדי להבין שהעיסוק האובססבי ב"עצמי\נו" של קבוצה של בני 12 יצא כבר לכולם מכל החורים.

ולפיכך נשאלת השאלה - אם האתר הזה כל כך שנוא עליך, למה אתה מבקר בו בכלל אם הוא לא מעניין אותך, האוכלוסיה מעצבנת אותך והתכנים לא לרוחך?

נדמה לי שזו בדיוק ההגדרה של טרול, מישהו שלא רוצה להיות חלק מהקהילה ורק מפריע להתנהלות הרגילה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 01:23
נושא ההודעה:

Anonymous :

ולפיכך נשאלת השאלה - אם האתר הזה כל כך שנוא עליך, למה אתה מבקר בו בכלל אם הוא לא מעניין אותך, האוכלוסיה מעצבנת אותך והתכנים לא לרוחך?

נדמה לי שזו בדיוק ההגדרה של טרול, מישהו שלא רוצה להיות חלק מהקהילה ורק מפריע להתנהלות הרגילה.

את הדיון פתח מישהו שאכפת לו מהאתר. הטיפשות הזו של "טרול" מתחת לכל אבן ושיח רענן, רק בגלל שנשמעת ביקורת, לא מעידה על בגרות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 01:40
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

את הדיון פתח מישהו שאכפת לו מהאתר. הטיפשות הזו של "טרול" מתחת לכל אבן ושיח רענן, רק בגלל שנשמעת ביקורת, לא מעידה על בגרות.

נו באמת, והתגובה שלך מראה על אינטליגנציה? ציטטתי דברים מאוד ספציפיים שאנונימי אחד (אתה?) אמר קודם. ממש מסובך להבין שהתכוונתי לטרוניות של אותו אנונימי, ולא הגבתי לפותח הדיון. או שאתה מתעלם מהכתוב ונוח לך לחפש את המטבע מתחת לפנס?

אותו אחד שהגבתי לו, הוא טרול, נקודה. הוא אומר שהאוכלוסיה באתר לא לטעמו, הוא אומר שהתכנים לא לטעמו, והוא אומר שלרוב האנשים זה נמאס. עדיין הוא מבזבז את זמנו (וזמננו) בלהגיב כאן.

זו בדיוק ההגדרה של טרול.

אם האתר / האמשים / התכנים לא מוצאים חן בעיניו, יש מספיק אתרים שהוא יכול ללכת אליהם. מי שהאתר מעניין אותו כנראה לא מעוניין לשמוע את בלבולי המוח של טרול משועמם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 01:46
נושא ההודעה:

שימו לב שיש שלושה סוגי מבקרים:

* חברים רשומים (ומיעוט אנונימים) שהאתר מעניין אותם והם מביעים דיעה לגיטימית ומנסים לחשוב איך לשפר.

* חברים רשומים (ומיעוט אנונימים) שהאתר מעניין אותם אבל הם מתעלמים מהדיון.

* אנונימים שכל מה שיש להם להגיד זה: האתר חרא, המבקרים חרא, הידיעות חרא, הדיונים חרא, ולמה בכלל אנשים סובלים את החרא הזה.

הסוג השלישי הוא טרולים, ולא משנה איך תסתכלו על זה, ולא משנה אם אלו מבקרים ממורמרים לשעבר, עובדים של מיקרוסופט, שונאי קוד פתוח, טרולים נטו או גם וגם וגם.

אם האתר כל כך חרא, שיעשו טובה לעצמם ולנו ושיעלמו מפה.

המסקנה, DON'T FEED THE TROLLS!

http://www.saunalahti.fi/sakarit/kerro-lisaa/troll.jpg[/img]

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 01:47
נושא ההודעה:

Image

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 02:21
נושא ההודעה:

yehuda :

מאז הקמת whatsup ועד היום גדלה הקהילה המבקרת בו באופן תדיר, ולשימחתי היא עדיין גדלה ( אני שומר את כל הודעות המערכת מיום הקמתה לגבי הצטרפות חברים רשומים חדשים ).

כיצד אני יכול להסיר את עצמי מרשימת החברים הרשומים?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 02:25
נושא ההודעה:

מה ההיגיון לשנות היסטוריה?

חזרה לתוכן הדיון
JuNKiE-unpluggedאורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 02:58
נושא ההודעה:

לשם הרשומה :

ההודעה מ-"09/12/2004 - 23:41" היא שלי

JuNKiE

נ.ב. :

אתכם הסליחה על הכביכול-אנונימיות - המוזילה שלי עדיין מסרבת לשמור עוגיות מזרים Sad
(בתקווה שעכשיו סידרתי את זה והודעתי הבאה תהיה על שמי)

חזרה לתוכן הדיון
JuNKiEלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/05/2004 · הודעות: 1195 · מיקום: dev/urandom/

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 03:15
נושא ההודעה:

amiram :
האם אתה לומד צרפתית כדי לקרוא הודעה כלשהיא שאולי תעזור לך לפתור בעיה טכנית ?
ודאי שלא (שוב הקצנה להדגשה)

ובכן ידידי, אני אחד מאלו שילמדו כמה מילים בשפה זרה כדי להיעזר או לעזור... ואחד הבודדים, אולי, שהסתמך על זה :
http://obsd.17slon.org/article.php?story_id=38

ובלי לדעת ספרדית, כדי להתקין מערכת סינון דוא"ל בשרת שלו, וגם בלי תואר ב-"התקנת מערכות סינון בשרתי דואר אלקטרוני"... Wink

כח-רצון יכול להזיז הרים וגבעות Smile

(כתובת השרת שלי : http://go-a-way.dyndns.org )

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 03:35
נושא ההודעה:

yehuda, אהבתי את כיצד השכלת לתת מענה מושלם לגבי אופי האתר ומגמותיו - כה לחי.
בהמשך לכך, הייתי מעונין לשאול אילו עוד אתרים ישנם (למעט linmagazine.co.il( הפונים לחברים שהשתפשפו בוואטסאפ (ועל כך התודה Very Happy ) ומעוניינים לנסות את דרכם בפורומים/אתרים הפונים למשתמשים מתקדמים ומנוסים יותר.
תודה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 03:38
נושא ההודעה:

Anonymous :
למשתמשים מתקדמים ומנוסים יותר.
תודה.

וכנראה סנובים יותר, שלא מוכנים לעזור למשתמשים מתחילים.

נסה את רשימת התפוצה linux-il, היא הכי איכותית ואליטיסטית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 04:09
נושא ההודעה:

Very Happy
לא סנובים ידידי, רק קצת משועממים... וגם לא רמזתי אפילו שנוטשים את ווטאסאפ - רק להוסיף מקורות ידע. אני אישית מתעניין יותר בתכנות (לאו דווקא עיברי...), אך לצערי "המקור" אינו בדיוק עונה על צרכי ולכן אשמח לשמוע על מקורות חלופיים Smile
ושוב, תודה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 04:15
נושא ההודעה:

לא לזה התכוונתי, מי שרוצה לעזוב שיעזוב ומי שרוצה להישאר שיישאר. פשוט נוצר הרושם שיש כאן כמה שונאי ניובים בלינוקס. כמו שיהודה הסביר האתר הזה מיועד לניובים, ניובים לשעבר, דמי ניובים ומקצוענים. מי שמחפש דיונים אינטלקטואליים ברומו של עולם יכול תמיד למצוא כמה פורומי הגות בתפוז, נענע, פרש, YNET ועוד. לא חסרים הרי פורומים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2004 - 05:56
נושא ההודעה:

הנני תומך בדבריו של יהודה נאמרו כאן מילים רבות ולא אוסיף על כך. ההצעה להקים פורום לניובים אינה רעה כלל וכלל. בחלק מאתרי מפיס, קיים פיצול. משתמשים מנוסים ומשתמשים חדשים. לדעתי, כל חבר בקהילה נושא בתפקיד של שליחות. זה אופי הקהילה!! הרחבת הקהילה מחזקת ותורמת ללינוקס בכלל. לינוקס עשתה בשנים האחרונות צעד משמעותי ביותר וכיום, קיימות הפצות אשר נותנות מענה מצויין לכל מי שנקעה נפשו מחלונות. ישנם אנשים בקהילה אשר תורמים ממרצם, זמנם ואולי אף מכספם למען הקהילה וההוכחה לכך - ימי עיון, מסיבת התקנות הרצאות, תרגומים והסבות, פיתוח גרסאות עבריות כגון קזית, מורפיקס, כינרת ועוד ועוד. אז על מה אתם מלינים כאן? מה הטירחה הבלתי נסבלת אשר נגרמת לכם? קחו דוגמא מאנשים אלו. לא רוצים לעזור, שבו בשקט!

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. JuNKiE
  2. alexrait1
  3. אורח