ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
yehudaלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 23/02/2002 · הודעות: 798 ·

הודעה פורסם: 12/09/2005 - 00:30
נושא ההודעה:

wliad :
וליהודה, מישהו אמר פילים בקרקס? Rolling Eyes

אכן משל נכון ומתאים אבל עם הסתייגות קלה...

בתור הילד שכבר גדל מאז ותמה על כך שהפיל לא מנסה אפילו, יש כיום מודעות רצון ( ואפילו יכולת מוכחת ) שאפשר גם אחרת.

ויש פילים שמאז עקרו את היתד ( כן היה צורך בעזרה לא מעטה ), והתחילו לצעוד...

אני מאמין בכוחה של הקהילה להראות שיש גם דרך אחרת. עובדה שבעבר ידיעה שכזו לא היתה אפילו גורמת להרמת גבה או כל תגובת תמיהה, אבל כאן היא מעוררת רגשות עזים ואני מאמין שבעקבות זאת יתוגברו המאמצים להוכיח שניתן גם אחרת...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 12/09/2005 - 09:31
נושא ההודעה:

דיאגו, אני לא עושה דווקא. אני אגיד את זה בבוטות: אותי לא מעניין איך RMS קורא למה. לינוקס לא נוצרה כדי להיות גרעין. אני בטוח שאם תשאל את לינוס, הוא יענה לך שהוא רצה מערכת שיהיה לו נוח לעבוד עליה, לא שסתם תפעיל את המחשב. מערכת פירושה לא רק גרעין וזאת הסיבה כמובן שהוא המיר את הכלים של גנו ללינוקס טרם שחרור ההודעה לרשימת התפוצה.

ויהודה, ההסתייגות שלך במקום מחד אך מאידך, אתה מסייג גם את עצמך. אתה אומר שיש פילים שניתקו את החבל, אבל מצד שני אתה אומר שהם נזקקו ללא מעט עזרה. אין במשל הזה בכדי להגיד שלא ניתן לנתק אותם מהכלוב הדמיוני שבו המח שלהם מצוי. ברור שעם העזרה הנכונה, כמו למשל שחרור היתד ומתן כמה מכות חשמל הגונות בישבן של הפיל, הוא יברח. אבל זה לא הפואנטה.מה שחשוב זה שמערכת שאמורה לחנך לערכים, וביניהם ערך חשוב שנקרא חופש הבחירה והדעת, פשוט נכשלת לעשות כן. יותר גרוע מכך, היא במודע משמשת זרוע שיווקית של חברות מסחריות.

אגב, המסחור הזה הוא לא רק בתחום התוכנה. אתמול התפרסמה ידיעה במעריב NRG על כך שבמשך חמש השנים האחרונות אישר משרד החינוך לנציגי חברה לייצור מוצרי הגיינה לנשים, להכנס לבתי הספר ולחלק חומר פרסומי ושיווקי, וכן דוגמאות חינם של המוצרים שלהם, לתלמידות כיתות ו'. במקום שחינוך להגיינה נשית יגיע מאחות בית-הספר, הם הכניסו אנשי מכירות של חברה מסחרית. בכתבה לא נמסר שם החברה, אבל מהתמונה של הערכה שחולקה לתלמידות, מדובר בענק בתחום ההגיינה הנשית, Allways.
אז נכון, הכוונה פה היא טובה וחיובית: מאד חשוב לחנך נערות צעירות להגיינה, ולהסביר להן מה הגוף שלהן עובר. אבל זה שכל העניין הזה נעשה על-ידי נציגים של חברה מסחרית, בתוכנית לימודים שמאושרת על-ידי משרד החינוך, ולא על-ידי אנשים מקצוע המועסקים על-ידי משרד החינוך, זאת שערוריה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/09/2005 - 10:55
נושא ההודעה:

wliad :
דיאגו, אני לא עושה דווקא. אני אגיד את זה בבוטות: אותי לא מעניין איך RMS קורא למה. לינוקס לא נוצרה כדי להיות גרעין. אני בטוח שאם תשאל את לינוס, הוא יענה לך שהוא רצה מערכת שיהיה לו נוח לעבוד עליה, לא שסתם תפעיל את המחשב. מערכת פירושה לא רק גרעין וזאת הסיבה כמובן שהוא המיר את הכלים של גנו ללינוקס טרם שחרור ההודעה לרשימת התפוצה.

ויהודה, ההסתייגות שלך במקום מחד אך מאידך, אתה מסייג גם את עצמך. אתה אומר שיש פילים שניתקו את החבל, אבל מצד שני אתה אומר שהם נזקקו ללא מעט עזרה. אין במשל הזה בכדי להגיד שלא ניתן לנתק אותם מהכלוב הדמיוני שבו המח שלהם מצוי. ברור שעם העזרה הנכונה, כמו למשל שחרור היתד ומתן כמה מכות חשמל הגונות בישבן של הפיל, הוא יברח. אבל זה לא הפואנטה.מה שחשוב זה שמערכת שאמורה לחנך לערכים, וביניהם ערך חשוב שנקרא חופש הבחירה והדעת, פשוט נכשלת לעשות כן. יותר גרוע מכך, היא במודע משמשת זרוע שיווקית של חברות מסחריות.

אגב, המסחור הזה הוא לא רק בתחום התוכנה. אתמול התפרסמה ידיעה במעריב NRG על כך שבמשך חמש השנים האחרונות אישר משרד החינוך לנציגי חברה לייצור מוצרי הגיינה לנשים, להכנס לבתי הספר ולחלק חומר פרסומי ושיווקי, וכן דוגמאות חינם של המוצרים שלהם, לתלמידות כיתות ו'. במקום שחינוך להגיינה נשית יגיע מאחות בית-הספר, הם הכניסו אנשי מכירות של חברה מסחרית. בכתבה לא נמסר שם החברה, אבל מהתמונה של הערכה שחולקה לתלמידות, מדובר בענק בתחום ההגיינה הנשית, Allways.
אז נכון, הכוונה פה היא טובה וחיובית: מאד חשוב לחנך נערות צעירות להגיינה, ולהסביר להן מה הגוף שלהן עובר. אבל זה שכל העניין הזה נעשה על-ידי נציגים של חברה מסחרית, בתוכנית לימודים שמאושרת על-ידי משרד החינוך, ולא על-ידי אנשים מקצוע המועסקים על-ידי משרד החינוך, זאת שערוריה.

מזל שאין טמפון חופשי. אגב זה משל לא רע לינוקס כטמפון להמונים.

חזרה לתוכן הדיון
nolimלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/07/2004 · הודעות: 762 ·

הודעה פורסם: 16/09/2005 - 20:58
נושא ההודעה:

Anonymous :
nolim :
מריצים פקודות מהקונסולה ומקפלים תוכנות

תזכיר לי מה זה הדברים האלו שאתה מדבר עליהם.
מילא לכתוב מדי פעם פקודה בקונסול (כלי שימושי שעולה במקרים רבים על עמיתיו הגרפיים יותר) אבל לקמפל?!?!

כמעט תמיד יוצא לך לקמפל תוכנה\חבילה של לינוקס לפחות פעם אחת בהתקנה נכון שרצוי להמנע כי אין עדכונים ואין ניהול של החבילות שהתקנת מהקוד מקור,ובקיצור יש בלאגן, אבל תמיד יוצא לך לקמפל דבר או 2.
דוגמא:
אני רציתי דרייבר למודם 537EP intel שהאובנטו זיהה לי אותו ככרטיס לא ידוע, והייתי צריך לקמפל את הדרייבר של המודם. לא יודע מה איתך, אבל אני לא מכיר אף חבילה של אובנטו שמתאימה לדרייבר 537EP, אם אתה מכיר אתה מוזמן לעזור...הרי אמרתי שחבילה בינארית עדיפה על קוד מקור...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
hary_iלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/06/2003 · הודעות: 1035 · מיקום: הרצליה

הודעה פורסם: 16/09/2005 - 21:43
נושא ההודעה:

כמעט תמיד?

אני עובד כבר שנתיים רק עם לינוקס והתוכנות היחידות שאני מקמפל הן אלו שאני כותב לבד או שאני משנה את הקוד שלהן.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2005 - 00:34
נושא ההודעה:

nolim :

כמעט תמיד יוצא לך לקמפל תוכנה\חבילה של לינוקס לפחות פעם אחת בהתקנה

מוזר, אני כמעט בטוח שאמרתי שאני לא זוכר מה זה קימפול לפני שהודעת לי שאני כמעט תמיד מקמפל
אחרי המוווון התקנות על מגוון חומרות אני יכול לעודד אותך ולספר לך שמצבך גרוע בהרבה מהממוצע.

עוד דבר קטן -
בעיות כמו שהצגת מקובל לפתור על ידי פתיחת פתיל עם שאלה מתאימה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. COM64
  2. יהונתן
  3. FHacktor