ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
JuNKiEלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/05/2004 · הודעות: 1195 · מיקום: dev/urandom/

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 00:26
נושא ההודעה: כל הפורום צועק "הצילו מישהו ! אני צריך ניקוי דחוף"

אולי הגיע הזמן לעשות ניקיון כללי גדול בפורום Whatsup... לסדר, ולנפות, ולאחד ?

לדעתי בערך 15%-20% מההודעות בכל מדורי הפורום (היכן פחות, והיכן יותר) ניתנות למחיקה, היות והתועלת שבקריאתן פחותה מערך הזמן שיושקע בה - או פשוט אפסית. (ולדעתי המצב הוא כזה, כי כל אידיוט מרשה לעצמו לפתוח דיון בלי הקפדה מזערית על כללי הפורום - או על שאילת שאלות חכמות, ומעטים האחראים שנועלים או מוחקים או מדבנלים דיוני-סרק או דיונים לא-ענייניים בכל אופן אחר)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
Nirroלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/12/2002 · הודעות: 1597 ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 01:13
נושא ההודעה:

בכל זאת, זה פורום פתוח ולא FAQ. למה לנקות אותו ? מי אתה שתחליט מה חשוב ומה לא ? הפתילים חשובים לצורך רפרנס לכל מיני אנשים, ואם יתחילו למחוק דברים אנשים יעלבו או יתעצבנו, וסתם יגרום למריבות.
אם זה כל-כך חשוב לך אתה מוזמן להעתיק פתילים שמועילים לדעתך ל-wiki ולעשות דף טיפים, או שאלות ותשובות, וכו'.

הסיבה היחידה לדעתי שבעטיה אפשר למחוק דברים מהפורום זה אם נגמר המקום בסרבר, וגם אז אפשר פשוט למחוק את ההודעות הישנות ביותר או משהו כזה...

חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 01:26
נושא ההודעה:

ציטוט:
לדעתי בערך 15%-20% מההודעות בכל מדורי הפורום (היכן פחות, והיכן יותר) ניתנות למחיקה, היות והתועלת שבקריאתן פחותה מערך הזמן שיושקע בה - או פשוט אפסית. (ולדעתי המצב הוא כזה, כי כל אידיוט מרשה לעצמו לפתוח דיון בלי הקפדה מזערית על כללי הפורום - או על שאילת שאלות חכמות, ומעטים האחראים שנועלים או מוחקים או מדבנלים דיוני-סרק או דיונים לא-ענייניים בכל אופן אחר)

בדיוק דורשת מחיקה - ההודעה שלך... סתם בצחוק... Wink פשוט הרעיון שיעשע אותי.

ועכשיו ברצינות - למרות שיש פה הרבה דיונים על אותם הנושאים או אלה שמתנהגים לא לפי הכללים, בכל זאת פה ושם מופיעים דברים שונים, צצים פתרונות אחרים. לכן הרשה שלי לא להסכים איתך יש יש פה 20% הודעות שניתן למחוק... בסה"כ אלה הם דיונים של אנשים... דיונים שלא עמדו בקריטריונים ננעלו. ואני חייב לציין שהפורום הזה הוא אחד הפורומים שבו לא תוכל לקשקש סתם. בניגוד להרבה פורומי לינוקס אחרים... פה נועלים דיונים "בלי התרעה מוקדמת"
יתרה מזו לפעמים עולים דיונים על נושאים שחשבתי עליהם ולא היה לי כוח לטפל בהם ופתאום אני רואה פתרון ישר או לומד שמהו חדש. או בכלל מגלה דברים שלא ידעתי על קיומם בכלל.

דבר שני, תחשוב כמה עבודה יש פה. מי בדיוק יעבור על כל הדיונים ויקרא אותם ויחליט מהוא דיון חסר טעם ומהו משמעותי - אם יש בו משהו חדש או לא.
לכן כל הדיונים החשובים הם דביקים (עליהם אולי באמת אפשר לעבור)
עבודה כזו תקח המון זמן...
בנוסף כדאי שאותו אדם יתמצא בכל ההפצות על מנת לא למחוק משהו רלוונטי מחוסר ידע.
בכל מקרה - לבצע ניקוי כזה - זה המון עבודה... לא יום ולא יומיים.

דבר שלישי אני באופן אישי מעדיף שיהיו דיונים חסרי ערך מאשר יימחק משהו חשוב...

טוב זאת הדעה שלי... מותר לא להסכים איתי Wink
לילה טוב...

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
yehudaלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 23/02/2002 · הודעות: 798 ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 01:37
נושא ההודעה: Re: כל הפורום צועק "הצילו מישהו ! אני צריך ניקוי דחוף&a

JuNKiE :
אולי הגיע הזמן לעשות ניקיון כללי גדול בפורום Whatsup... לסדר, ולנפות, ולאחד ?

באופן כללי אתה צודק, כמות המידע הרלוונטי (שימושי) במסגרת הפורומים הוא נמוך ביחס לכמות סך כל החומר ששבו בשל שאלות חוזרות או מלחמות סרק בין המגיבים. עם זאת זהו טיבעם של פורומים.

העלו קודמיי את התשובות הנכונות לקריאתך. סינון התכנים הינו משימה שמבחינת עלות תועלת שכרה בהפסדה. לשם כך קיים ה wiki אשר בו התכנים מאורגנים בצורה טובה יותר ולכן מכילים מידע איכותי יותר.

היה יכול להועיל שכל פותח שירשור יסכם את מסקנותיו והמידע שהפיק לתוך דף מתאים ב wiki וכך היה משיב טובה ליתר הקהילה. אולם לצערי אין הדבר קורה ( לפחות לא בתדירות ובכמות המספקת ).

לגבי סוגית המקום, תודות לאקטקום, אנו רחוקים מאוד מהשלב אשר בו הדבר יתחיל להשפיע על החלטותינו בנושא ולכן איננו מסירים מידע מטעמים אלו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 03:06
נושא ההודעה:

@yehuda : ובכן, אני מסכים שמאחר ומדובר בפורום (ואחד הפתוח לכלל הציבור) ניתן להבין ולהסכים עם מידה מדודה של דיוני-סרק, וחלקים לא-עניניים בדיונים עניניים.,

אך לדעתי עדיין רצוי לערוך ניקיון תקופתי, כדי להקל על הפרדת התבן מהמוץ... ועל חדשים למצוא את ידיהם ורגליהם בסבך הפתילים, גם כאמצעי למניעת פתיחת דיונים חוזרים ונשנים באותם מספר נושאים שחוקים.

אולי כדאי להמציא וליישם מערכת דירוג לדיונים, כך שדיונים בעלי-עניין ידורגו על-ידי המשתתפים, וניתן יהיה לבחור לפי איזה מאפיין למיין את הדיונים הקיימים (תאריך ו/או צפיות ו/או דירוג - וכד') ואולי גם לקבוע רמ(ו)ת חסימה... ?

בנוסף, לצערי הרעיון שכל פותח-דיון גם יסכם אותו מתאים יותר למציאות מושלמת מאשר לעם היושב בציון, כך שהפקת תמציות-דיונים כנראה תישאר בתחום אחריותם של כותבי-המדריכים והשו"ת, ושות'... Sad

@Nirro : בפורום קיימים ה-מ-ו-ן פתילים שתוכנם אינו מצדיק את קיומם כלל וכלל (בעיקר שאלות חוזרות, שאלות של מתחילים, ושאלות של אורחים ושות' שהתעלמו מהכותרת...), ואם הייתה לי הסבלנות הדרושה לכך הייתי מקבץ לכאן לפחות 20 קישורים לדיוני-סרק מהסוגים האלה, מבלי להתאמץ יתר על המידה...

בעניין קישור פתילים שימושיים לוויקי... אולי כדאי לבדוק אם העניין כדאי. (וזה תלוי בעיקר במצב הוויקי כיום, ובהימצאות דיונים שכדאי לקשר לשם - ויתכבד המקשר)

@ארתיום : כמו שאמרתי, רצוי שמישהם ישקיעו את הזמן כדי לעשות סדר וניקיון, והייתי שמח לעזור, אך לצערי עדיין אינני אחראי-פורומים.

מתקדמים לרוב יודעים להבדיל בין מידע חסר-ערך לבין מידע מועיל, וזאת בניגוד למתחילים - אשר עשויים שלא למצוא את ידיהם ורגליהם בסבך הפתילים... גם אם יש באלו מידע אשר עשוי להועיל להם, וזה חבל ! (נקרא לזה יחס מוץ-תבן גבוה Wink)

---

בקיצור, אולי כדאי להשקיע קצת זמן בניקוי הפורום, ובאכיפה נוקשה יותר של כללי שאילת שאלות חכמות, וחוקי-הפורום - כדי לא להצטרך לעשות את אותה עבודת נקיון יותר מפעם בחצי-שנה לערך...

זוהי דעתי, על כל פנים Smile

חזרה לתוכן הדיון
עמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 11:40
נושא ההודעה: הפינה הלשונית

JuNKiE :
@yehuda : רצוי לערוך ניקיון תקופתי, כדי להקל על הפרדת התבן מהמוץ...
...
...
... (נקרא לזה יחס מוץ-תבן גבוה Wink) ...

התכוונתי לתקן אותך ולהסביר לך שצריך לומר "להוציא את המוץ מן התבן", ולא להפך כפי שכתבת.

התחלתי לחפש בגוגל, כדי לנסות למצוא לך אסמכתה.
נחש מה מצאתי?
- ששנינו טועים! Smile

כך לפחות לפי הסברו של רוביק רוזנטל "בהזירה הלשונית" במעריב.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART/967/220.html

אם הבנתי נכון את ההסבר, יש לומר:
"לברור את התבן מן הבר" או:
"לברור את הבר מו התבן"

עד כאן הפינה הלשונית להיום Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 12:00
נושא ההודעה: Re: הפינה הלשונית

עמית :
JuNKiE :
@yehuda : רצוי לערוך ניקיון תקופתי, כדי להקל על הפרדת התבן מהמוץ...
...
...
... (נקרא לזה יחס מוץ-תבן גבוה Wink) ...

התכוונתי לתקן אותך ולהסביר לך שצריך לומר "להוציא את המוץ מן התבן", ולא להפך כפי שכתבת.

התחלתי לחפש בגוגל, כדי לנסות למצוא לך אסמכתה.
נחש מה מצאתי?
- ששנינו טועים! Smile

כך לפחות לפי הסברו של רוביק רוזנטל "בהזירה הלשונית" במעריב.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART/967/220.html

אם הבנתי נכון את ההסבר, יש לומר:
"לברור את התבן מן הבר" או:
"לברור את הבר מו התבן"

עד כאן הפינה הלשונית להיום Smile

הסבר נוסף (די מבלבל) ניתן למצוא כאן:
http://www.safa-ivrit.org/expressions/mots.php

חזרה לתוכן הדיון
לוליאורח · ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 12:43
נושא ההודעה:

בקציר, חותכים את קנה החיטה\שעורה שעליו השיבולת. הגרגירים נמצאים בשיבולת עטופים במוץ. בתהליך הדיש מפרידים אותם לשלושת מרכיביהם:
בר (הגרגרים) מוץ (עטיפת הגרגרים) ותבן - הקנים. התבן משמש למאכל בקר.
אז מישהו כאן צריך ליטול לפחות קנה מבין עיניו - ומוטב קורה...

"אך בטחנה מי גר?
הטוחנת... כלי יקר!
היא קוצפת, היא זועמת,
היא מרשעת מפורסמת.
ניצבה היא וצועקת:
- האזינו, שקט. שקט!
מי שיש בנים שלושה לו,
עשרה שקים ישא לו.
מי שיש בנות לו שבע,
שני שקים יקח ורבע.
לילדים בהירי גולגולת
ינתן פה קמח סולת.
לגזוזים ולשחורים -
יש רק קמח שעורים.
זה אשר בודד כאבן
יקבל רק מוץ ותבן"
(קדיה מולודובסקה)

חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 13:42
נושא ההודעה:

הנה עוד דיון שהתחיל בטענה מעניינת, עם כותרת לא משהו, והפך להיות בדיוק הדיון שעליו נטענה הטענה שעלתה בו: מיותר ומכיל הרבה מוץ (או תבן).

מאחר ויהודה לא מצא לנכון לנעול את הדיון הזה, אני לא אעשה זאת, למרות שדעתי היא כי יש לעשות זאת.

לגבי הטענות שלך: אלה הם פני הדברים. קיבלת תשובות שככל הנראה לא מספקות אותך. הציעו לך רעיונות כגון לעבור על הפורום ולסכם לויקי את התכנים שנראים לך רלוונטיים (גם אם לא ימחקו הלא רלוונטיים מהפורום). מה עוד?
ההצעה הכי בוטה שאני יכול להציע לך היא: לך תקים אתר פורומים אחר משלך, ותנהל אותו לפי איך שנראה לך לנכון. אבל זה קנטרני להגיד את זה, ולכן אני לא אגיד את זה Smile.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 14:57
נושא ההודעה:

wliad :
הנה עוד דיון שהתחיל בטענה מעניינת, והפך להיות מיותר.

מאחר ויהודה לא מצא לנכון לנעול את הדיון הזה, אני לא אעשה זאת, למרות שדעתי היא כי יש לעשות זאת.

לגבי הטענות שלך: אלה הם פני הדברים.
...
ההצעה הכי בוטה שאני יכול להציע לך היא: לך תקים אתר פורומים אחר משלך, ותנהל אותו לפי איך שנראה לך לנכון. אבל זה קנטרני להגיד את זה, ולכן אני לא אגיד את זה Smile

@wliad : הגישה הכללית והמתנשאת שלך לא מקובלת עליי.

ואם לעניות דעתך יש לנעול את הדיון, אשר למיטב ידיעתי איננו חורג מכללי-הפורום וכללי הדיון המקובל, עשה זאת... ואז תגלה שלפחות ופחות מבקרים-קבועים אכפת איך נראה הפורום... או אם הוא עדיין קיים ;->

נראה שאנשים מתעצלים (בכל תירוץ אפשרי) לעשות סדר וניקיון, גם כאשר מאד צריך... וחבל.

חזרה לתוכן הדיון
milmanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 12/06/2003 · הודעות: 157 ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 16:03
נושא ההודעה:

שלום אנשים,

יש משהו בהודעה של פותח הדיון, ובאמת הפורום מלא בהודעות שחוזרות על עצמן, וכו'.

במצב הנוכחי, של פורום, קשה להמנע ממצב כזה מבלי להשקיע הרבה זמן ומאמץ.

לעומת זאת, יש אלטרנטיבות. אם תסתכלו על האתר "באופן טבעי", תמצאו גישה מעניינת לניהול תוכן. האתר הינו וויקי, כאשר דואגים לזה שיהיה דף אחד מכל נושא, שכולל מידע שאנשים כתבו במשך מספר שנים.

האתר: http://www.beofen-tv.co.il

הייתרון ברור - כל המידע על נושא מסויים מרוכז תחת אותו דף, אין כפיליות ויש מעט זבל.

אני מניח שיש גם מספיק חסרונות.

ברור לי שהאתר לא ישנה את המתכונת הנוכחית (שבסה"כ די מוכיחה את עצמה), אבל מעניין אותי לדעת מה אתם חושבים על הרעיון.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 16:34
נושא ההודעה:

JuNKiE :

נראה שאנשים מתעצלים (בכל תירוץ אפשרי) לעשות סדר וניקיון, גם כאשר מאד צריך... וחבל.

JuNKiE :
@ארתיום : כמו שאמרתי, רצוי שמישהם ישקיעו את הזמן כדי לעשות סדר וניקיון, והייתי שמח לעזור, אך לצערי עדיין אינני אחראי-פורומים.

אתה מוזמן להתחיל את המלאכה ולייצר רשימה מלאה של שירשורים מיותרים שכדאי למחוק אותם. אתה לא צריך הרשאות מנהל בשביל לאסוף לינקים.
באותה הזדמנות אתה מוזמן גם לעבות את הוויקי במידע כן רלוונטי שתמצא בשרשורים הטובים. להזכירך, הוויקי פתוח לכל משתמש רשום.

בקיצור, כמיטב המסורת - במקום להתלונן, גש ועשה משהו.

חזרה לתוכן הדיון
CooL_SPoTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/10/2002 · הודעות: 5323 ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 16:41
נושא ההודעה:

לדעתי ההודעה הזו היא דוגמא להודעה שלא צריכה להיות כאן :\
היא סתם תופסת מקום בדאטאבייס
הכותרת לא מובנת בכלל, היא סתם דורשת תשומת לב (אפשר לחשוב שלא קראת את כיצד לשאול שאלות בדרך הנכונה והנבונה)
רוב הדיון לא קשור לשום נושא (סתם דיון על איזה משפט)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 16:43
נושא ההודעה:

האם יכבד אותנו האורח, ויזדהה ?

חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 16:49
נושא ההודעה:

ג'אנקי, אני מצטער אם את חש שהגישה שלי מתנשאת. אבל אתה מוכיח את הטענה שלי: הדיון הזה מיותר. כמו שאמר לך האורח שמעלי, ואנשים לפני, ואפילו אני: קום ותעשה. ואגב, רק לצורך העניין, כשאתה מצטט מישהו, אל תעלים קטעים מהציטוט שלו בלי להוסיף במקומם שלוש נקודות למשל. זה יכול במקרים מסויימים להחשב הוצאת דברים מהקשרם (לא קרה הפעם - הפעם זה רק עיצבן).

אה, בעצם עוד משהו יש לי אליך: "נראה שאנשים מתעצלים (בכל תירוץ אפשרי)...", אל תהיה חצוף. לא אני ולא אף אחד אחר מהמודרטורים פה, ומבעלי האתר, לא עובדים בשבילך ובטח ובטח שלא חייבים לך דין וחשבון. יש מרחק גדול בין לטעון טענות ולתת ביקורת בונה לבין להיות חצוף ולחשוב שמישהו באמת חייב לך משהו (תירוצים, עצלנות). במשפט הזה, הצלחת לעבור את המרחק הזה, מה גם שהציעו לך רעיונות לשיפור המצב, לפיהם אתה בעצמך תוכל לקחת חלק בפתרון הבעיה שאתה מציג ואתה ממשיך לצפות שמישהו אחר יעשה את העבודה, קרי: ממשיך להתעצל.

מילמן, מה שהצעת זה בעצם רעיון שהועלה פה. יש לוואטסאפ ויקי. הבעיה שג'אנקי מעלה היא בעיה שייתכן ויש לה ביסוס, והמטרה של הויקי היא בדיוק לתת לה פתרון. הויקי הוא "המקום" בהא הידיעה בשביל לרכז מידע בצורה שימושית ותמציתית שאחרת פשוט מפוזר בפורומים. כמו שיהודה אמר, הפורומים מטבעם מכילים הרבה מידע שלא בהכרח רלוונטי, כי זה מה שהם, מקום לצורך קיום דיון. הויקי מאפשר לך לקחת את העיקר מהתפל ולרכז אותו בצורה שתהיה נוחה ושימושית לכל משתמש. כל מה שצריך, זה שמישהו, או מישהם, פשוט יעשו את זה. וכן, זה יכול להיות אתה, וזה גם יכול להיות הג'אנקי.

נערך לאחרונה על-ידי wliad בתאריך 25/09/2005 - 17:14, סך-הכל נערך פעם אחת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 17:10
נושא ההודעה:

JuNKiE,

אני מבין את הרצון שלך לגרום לפורום הזה להיראות יותר טוב. ואתה בהחלט משתדל כמיטב יכולתך לעזור ולתרום לקהילה. אבל כמו בכל קהילה יש פה הרבה אנשים שונים שמדברים בצורה שונה.
יש אלה שלא יודעים "לשאול שאלות בדרך הנבונה", יש אלה שלא מתאמצים לחפש בגוגלה. יש כאלה שמעדיפים לשמוע דעות של אנשים למקרה ספציפי שלהם גם כאשר השאלה נשאלה אלף פעם. יש כאלה שלא יודעים עברית Wink.

תראה JuNKiE,
כאן זה קהילה של אנשים שונים ומשונים יש דברים שאתה תאהב יותר ויש מה שתאהב פחות. אבל אלה הם אנשים, בעלי חולשות - כולנו בני אדם ואף אחד לא מושלם פה. לכן על מנת לחיות ביחד בשלום אנחנו צריכים לקבל זה את זה בצורה סבלנית ויפה. גם אם יש דברים שלא מוצאים חן בעיניך או בעיני. אנחנו בני אדם ואנחנו חייבים להיות ביחד ולהנות מהפורומים האלה.

לכן אני לא חושב שכדאי למחוק כאן הודעות של אנשים שכתבו אותם מאיזושהי כוונה. גם אם הם לא ממש תואמים את נהלי הפורום או צורת כתיבה מקובלת בפורום הזה.

בקיצור...

אנא התייחסו לדברים האלה בסבלנות וברוח טובה... ככה יהיה טוב יותר לכולנו...
אני מקווה שאני הבהרתי את עצמי...

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 18:20
נושא ההודעה:

wliad :
ג'אנקי, אני מצטער אם אתה חש שהגישה שלי מתנשאת.
...
וכשאתה מצטט מישהו, אל תעלים קטעים מהציטוט שלו בלי להוסיף במקומם שלוש נקודות למשל. זה יכול במקרים מסויימים להחשב הוצאת דברים מהקשרם ... .

... לא אני ולא אף אחד אחר מהאחראים פה, ומבעלי האתר, לא עובדים בשבילך ו ... לא חייבים לך דין וחשבון. יש מרחק גדול בין לטעון טענות ולתת ביקורת בונה לבין ... לחשוב שמישהו באמת חייב לך משהו ... . ... מה גם שהציעו לך רעיונות לשיפור המצב, לפיהם אתה בעצמך תוכל לקחת חלק בפתרון הבעיה שאתה מציג ואתה ממשיך לצפות שמישהו אחר יעשה את העבודה ... .

...
הבעיה שג'אנקי מעלה היא בעיה שייתכן ויש לה ביסוס, והמטרה של הויקי היא בדיוק לתת לה פתרון. הויקי הוא "המקום" בהא הידיעה בשביל לרכז מידע בצורה שימושית ותמציתית שאחרת פשוט מפוזר בפורומים. כמו שיהודה אמר, הפורומים מטבעם מכילים הרבה מידע שלא בהכרח רלוונטי, כי זה מה שהם, מקום לצורך קיום דיון. הויקי מאפשר לך לקחת את העיקר מהתפל ולרכז אותו בצורה שתהיה נוחה ושימושית לכל משתמש. כל מה שצריך, זה שמישהו, או מישהם, פשוט יעשו את זה. וכן, זה יכול להיות אתה, וזה גם יכול להיות ג'אנקי.

אני, ובניגוד לאותם אלו שבחרו (או נבחרו) להיות מנהלים או אחראים בפורום Whatsup, לא בחרתי (או נבחרתי, עדיין) למלא תפקיד הכולל את תחזוקת וניקיון (כרגע, כמעט רק תיאורטי) הפורום...

ולמקרה שטעית בהבנת הנקרא, אינני חושב או טוען שמישהו מאחראי או מנהלי הפורום "חייב לי משהו", אך לדעתי רצוי מאד שהנ"ל לא יתרשלו, ולא יזניחו את תחום אחריותם - במידת האפשר.

וכפי שתוכל לראות בנוסח דבריי, וגם לפי כל האמור לעיל, לא תבעתי או דרשתי את ניקיון הפורום בהקדם, אלא פניתי, דיי בנימוס ובאופן מכובד, ולפי כל כללי הפורום והדיון הנאות, וביקשתי/הצעתי עריכת ניקיון תקופתי בפורום... לטובת כלל מבקריו, ובמיוחד אלו המתחילים.

ובנוסף, לא הצהרתי "לא אעזור"... אך לא אהיה המתחיל במלאכה ללא גיבוי מקדים - מטעם בעלי-הסמכויות שבפורום.

לדעתי על הפורום להיות מקום לדיון תרבותי ופורה, ולא "כיכר שוק"... על כל המשתמע מכך.
מה דעתכם ?

חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 18:33
נושא ההודעה:

הפעולה שנראית לי הכי הגיונית (ומישהו הזכיר אותה באיזה תחכום שפה...), היא שבמקום שתנסה למחוק את ההודעות הלא רלוונטיות.
אתה מוזמן לפתוח דף בוויקי,
ולרכז שם לינקים להודעות הכן רלוונטיות.

כפי שאמרת, וכפי שנאמר בעבר,
יש עשרות שאלות שחוזרות על עצמן.
למה שלא נמצא את התשובה הטובה ביותר, וניתן לה לינק מהוויקי?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/09/2005 - 20:41
נושא ההודעה:

צריך להקים פרוייקט שיסכם בווקי כאן את כל המידע שנאגר במשך השנים, ואז היה ניתן לימחוק את ההודעות הלא רלוונטיות (שהשאלות עליהם נענו ואושרו בווקי).
צריך להקים קבוצה של האנשים שיאספו את המידע מהפורום, ואז ישלחו קישור בפורום פה כדאי שהקהל יתן עליו חוות דעת, אם הוא יאושר ברוב קולות, הוא יפורסם בווקי, אם היו עליו דיונים ואי וודאות מסויימת להוסיף הודעה בראש הדף בווקי שאומר שהמסמך לא תקין.
כאשר אני אשיים את כל העבודה שיש לי פה בבית, אני חושב שאני אוכל לעבוד על זה, אבל כמובן שאני לא אוכל לעבוד על זה לבד, וצריך עוד אנשים.
JONATAN44

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. JuNKiE
  2. Nirro