ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
פיל-קטןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/05/2004 · הודעות: 1089 ·

הודעה פורסם: 13/06/2004 - 10:47
נושא ההודעה: בעיות ורעיונות לשיפור -- התקנת קזיקס לדיסק קשיח

שלום לכולם,

במהלך סוף השבוע התקנתי -- כלומר, התחלתי להתקין, לא הספקתי לסיים -- את קזיקס (1test4) לדיסק הקשיח של המחשב בבית. נתקלתי בבעיה אחת קוסמטית, שלוש מהותיות, ואחת חריפה, ויש לי כמה דברים שרציתי ולא מצאתי שם (ואני לא אומר זאת כשאלת תמיכה, אבל אולי אופתע לטובה...)

כמוכן, ברור לי שחלק מהבעיות הם של מורפיקס -- אני רק רוצה לוודא איזה.

קודם כל, המצב הבסיסי: במחשב מותקנים שני כוננים קשיחים, hda ו-hdc. על hda מותקנת גם חלונות איכס-פויה, ושם אני רוצה להתקין. על hdc מותקנת קזית האחרונה, אבל זה היה סתם ניסוי; אחרי שהתקנת קזיקס תתייצב, הדיסק הזה יוצא מהמחשב.

הבעיה הראשונה קשורה לחלוקת מחיצות: התכניות לחלוקת מחיצות שמוצעות ע"י ה-installer פשוט לא עבדו על המחשב שלי -- אפשרו שינוי אחד בלבד וזהו, או גם זה לא. גם הטקסטואלית - cfdisk -- הודיעה איזה הודעה משונה על הגיאומטריה וסירבה לרוץ. פתחתי בעצמי fdisk וסידרתי לי מחיצות כמו שאני אוהב (בעיה מהותית, כנראה של מורפיקס).

השתמשתי באופציה המוגדרת "ניסיונית" של הוספת מחיצות מלבד השורש, וזה עבד יופי, רק ה-progress bar עבד רק על פי מה שהועתק ל-root, ולכן, עד סיום העתקות הקבצים, הוא המשיך לטעון שרק 3% עברו (בעיה קוסמטית, כנראה מורפיקס). כמוכן, תוך שימוש באופציה זו, המתקין התעלם מהגדרת המשתמש וסיסמת ה-root שציינתי בהתקנה; הייתי צריך לתקן זאת ידנית ע"י העלאה מה-CD, עגינת המערכת המותקנת, וכניסה אליה עם chroot bash (שזו פעם ראשונה שאני רואה מישהו משתמש ככה ב-chroot). (מהותית, מורפיקס).

התקנת grub די התפקששה. משום מה, ההתקנה (הכללית) היתה בטוחה כל הזמן -- לא משנה כמה אמרתי לה אחרת -- שאני רוצה להתקין על הדיסק השני. לאחר הבוט, הופיעו לי חמש אופציות שגויות של לינוקס ליד החלונות. השגיאה בזאת שהיתה יחסית נכונה: הגדירה את הרוט ב hd1,4 במקום hd0,4. לחלונות, ד"א, היא הוסיפה מיפוי כפול -- מ-hd0 ל-hd1 ובחזרה. מזל שקל לתקן קובץ קונפיגורציה של grub ידנית (בעיה מהותית, כנראה מורפיקס).

הבעיה החמורה היתה עם התוכנית networkconf. אני משתמש בכתובת IP סטאטית, ולכן הרצתי אותה וקבעתי את הכתובת. בהתחלה הכל נראה עובד, אבל בהתחברות הבאה נתקלתי בשלל בעיות מוזרות: מוזילה נתקע על כל נסיון עריכה של ה-URL, השתהויות ותקיעות בעליה של KDE, תקיעות בקונקי... לקח לי המון זמן לקשר את זה לאשם האמיתי (חשבתי שזה האופציה הנסיונית, והתקנתי מחדש, רק כדי לראות הכל חוזר).

ובכן, networkconf אמורה, בעיקר, לערוך את הקובץ /etc/network/interfaces. איך שהוא אמור להיראות אחרי שהיא רצה, זה
קוד:

# /etc/network/interfaces -- configuration file for ifup(8), ifdown(8)

# The loopback interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The first network card - this entry was created during the Debian installation
# (network, broadcast and gateway are optional)
auto eth0
iface eth0 inet
<פרטים של הרשת>

אבל איך שהוא נראה אצלי זה
קוד:

(null)

auto eth0
iface eth0 inet
<פרטים של הרשת>

כלומר, המערכת בעצם מקונפגת בלי loopback, מה שגורם לה להשתגע במגוון צורות משעשעות (בעיה חריפה, אני מנחש שדווקא קזיקס).

מה שהייתי רוצה -- ולא מצאתי -- היא דרך להגדיר משתמשים חדשים כך שהשולחן שלהם יראה כמו של morph. כן, אפשר להעתיק ממנו את הקבצים ידנית, אבל אז עדיין צריך לתקן ידנית (הקבצים מכילים, למשל, התייחסויות ל-home directory שלו).

ואופציה כזו תיראה עוד יותר מוצלחת, אם היא גם תסיר מהתפריט של קזיקס (המוצלח הרבה יותר מתפריט-K הכללי) את האופציה להתקין.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
alexrait1לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/06/2003 · הודעות: 228 · מיקום: עיר הקודש צפת

הודעה פורסם: 14/06/2004 - 00:40
נושא ההודעה:

למה אתה מאשים בכל את מורפיקס, יש לשלומיל חלק לא קטן בפיקשושים Twisted Evil
חשבתי כבר שהגראב מזוהה כמו שצריך מאז התיקונים שהוכנסו לשם בגרסה האחרונה.
לדעתי, זאת הבעיה החמורה ביותר כרגע.
התקנתי כבר על 6 מחשבים את קזיקס ועל כולם זה עבד נפלא בלי שום בעיות מיוחדות למעט הגראב.
אבל למה אתה מקשר תקיעות ב kde, קונקי ו mozilla ל networkconf???
גם זה עבד אצלי מצוין...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/06/2004 - 10:08
נושא ההודעה:

alexrait1 :

אבל למה אתה מקשר תקיעות ב kde, קונקי ו mozilla ל networkconf???

כי (כמו שציינתי די בפירוט בהודעה הראשונה) היא דפקה לי את קובץ הגדרת ה-interfaces כך שלא יהיה loopback. למי שלא הבין מה זה אומר: במצב כזה, נסיון ליצור קשר ל-localhost נכשל, כנראה על timeout (כי המערכת מעבירה את הפקטים דרך ה-interface הקיים, כלומר החוצה, ויש לי פיירוול שחוסם פקטים החוצה שמיועדים לרשת 127.0.0.0).

אני די בטוח שגם KDE וגם מוזילה משתמשים די הרבה בקשרים כאלה, ולא מעלים לרגע בדעתם ש-localhost יכול להיות לא נגיש פרמננטית; אז (אני מנחש) הם מבקשים את הקשר בלי הגבלת זמן, מתוך ציפיה שבמקרה הכי גרוע הם יקבלו תשובה תוך כמה שניות (או שאם לא, זה סימן שכל המחשב תקוע ואין להם הרבה מה לעשות). התנהגות כזו היא סבירה לחלוטין, ותסביר יופי את התופעות שראיתי.

שלא לדבר על זה שברגע שתיקנתי את הקובץ, פתאום הכל עבד.

חזרה לתוכן הדיון
the_unconnected_dukeאורח · ·

הודעה פורסם: 16/08/2004 - 23:17
נושא ההודעה: בעיית DHCP קזיקס

אני מקווה שאני לא סוטה מן הנושא לחלוטין, אבל גם בקזיקס לא מותקן - live, הקובץ interfaces כולל אצלי את השורה
(null)
שעושה בלאגנים, ולא מאפשרת קינפוג DHCP שקוף. מחיקת השורה ואתחול ממשקי הרשת פותרת את הבעיה.

מבחינת משתמש מתחיל, התחברות לא שקופה לרשת היא סיבה מספיקה לברוח מהמערכת.
זה הופך את הבעיה למשמעותית.

לאן, אגב, אני שולח בעיות מסוג זה ופתרונות שלהם? (דיון כלשהו כאן, או ישירות לשלומי במייל?)

חזרה לתוכן הדיון
Super-Marioלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/06/2004 · הודעות: 100 · מיקום: /home/ofir

הודעה פורסם: 16/08/2004 - 23:56
נושא ההודעה:

גם אצלי הייתה בעיה עם הגראב (היה מוגדר שם מחיצת שורש שונה מאיפה שהתקנתי) וזה היה ב-test4.
ב-networkconf בכלל לא הצלחתי להגדיר DHCP

חוץ מזה היא מצויינת, אבל לא ידידותית למשתמשים שאף-פעם לא ראו לינוקס בחיים שלהם כמו מנדרייק (:

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/08/2004 - 00:54
נושא ההודעה:

עופר: הרצתי את קזיקס מה-cd כמה וכמה פעמים במקומות בהם היה שרת DHCP נגיש. בכל הפעמים האלה, לא הצטרכתי לקנפג את הרשת כלל -- זה פשוט עבד, out of the box.

מריו: אני חושד שגם בהתקנה על דיסק, הדרך לקנפג ל-DHCP היא פשוט לא להריץ networkconf.

ואני יכול להגיד שנתתי אותה למשתמש שמעולם לא ראה לינוקס, והוא חזר אלי עם רשמים חיוביים ביותר. אולי מנדריייק יותר ידידותית, אבל ללא ספק קזיקס ידידותית בהחלט.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/07/2007 - 17:51
נושא ההודעה: Re: בעיות ורעיונות לשיפור -- התקנת קזיקס לדיסק קשיח

...............

חזרה לתוכן הדיון
האורח השניאורח · ·

הודעה פורסם: 26/07/2007 - 18:45
נושא ההודעה: Re: בעיות ורעיונות לשיפור -- התקנת קזיקס לדיסק קשיח