ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ההואאורח · ·

הודעה פורסם: 18/08/2007 - 11:44
נושא ההודעה: הצעה לטמפלייט עבור משתמשים חדשים עם שאלות ישנות

שלום לכולם.

בתקופה האחרונה אנו עדים למבול מבורך של משתמשים חדשים. הגל החדש של המשתמשים מאופיין לעיתים קרובות בהכרות נמוכה עם הכלים העומדים לרשות משתמשי תוכנה חופשית. מצב זה מכביד על הקהילה מאחר שאותן השאלות נשאלות שוב ושוב. אני משער, שגם אתם לא מעוניניים ששאלות כה בסיסיות ישארו ללא תשובה הולמת. אי לכך, חשבתי על הצעה לטמפלייט העשוי להוות בסיס למתן תשובה עבור משתמשים אלו.

להלן:

שלום לך המשתמש החדש.

ברוכים הבאים לאתר whatdup. אתר זה נבנה לרווחת הציבור על מנת לאפשר למשתמשים למצות את המירב מהשימוש בתוכנה חופשית.

קבלת ההודעה הזו היא סימן שכדאי לשים לב לאפשרות לייעל את השימוש באתר ובכלים העומדים לרשות המשתמשים באיטרנט.

רוב השאלות הבסיסיות הנוגעות להתקנת מערכות חופשיות כבר נשאלו, וניתן למצוא תשובה להן באמצעות מנוע החיפוש המשולב באתר. במידה והמטרה היא לבצע משימות מורכבות יותר, כגון התקנת שרתים, קיימים גם מדריכים מעודכנים ומעולים. הוויקי של האתר היינו מקום טוב להתחיל עימם.

אם התשובה לא נמצאה, ניתן למצוא מגוון תשובות גם במנועי החיפוש. שימוש במילות מפתח כגון שם ההפצה והמשימה יכולות להיות הצעד הראשון במציאת הפתרון. לדוגמא, ubuntu xserver troubleshooting עשוי לעזור למשתמשי אובנטו לתפעל בעיות עם בשרת ה- x.
ציון כרטיס המסך ati ו- nvidia יחד עם המילה compiz או beryl עשויים להעלות את המדריך העדכני לנושא התקנת שולחן העבודה התלת ממדי של לינוקס.

עוד מילת מפתח שימושית היא howto. לדוגמא, howto mailserver debian עשוי להביא מדריך נאה להתקנת שרת דואר מבוסס דביאן.

אנא, נסה להימנע מלהעלות תשובות שכבר עלו כאן. אנשי הקהילה הם מתנדבים ואין זה מן הראוי לצפות מהם לתת את אותן התשובות שוב ושוב, בפרט אם החומר במילא כה נגיש וכה נפוץ.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
גראוצואורח · ·

הודעה פורסם: 18/08/2007 - 13:16
נושא ההודעה:

כמו שכתבתי אתמול בתגובה לשאלה מטומטמת (ומחקו את התגובה כמובן, כי זה הפך לשיגרה פה) זה די ברור שהפוסטים האלו מפוברקים. אפשר היה לצפות שמי שמכירים קוד פתוח יהיו קצת יותר מתוחכמים ממה שרואים כאן.
אני לא חושב שיש "הצפה של חדשים", - כמעט ואין אנשים באתר (ורוב הקבועים עזבו נראה) - וחוץ מזה, רוב השאלות כתובות על פי תבנית והם עוסקים תמיד בשניים שלושה נושאים שחוזרים על עצמם.
לדעתי, לפי רמת הדיון שאני רגיל לראות בפורומי קוד פתוח אחרים בעברית, לא מתקבל על הדעת שזו הרמה הממוצעת של המבקרים של Whatsup, ואם כן זה ממש עצוב.
לדעתי זה לא סביר (שגיאות כתיב, שפה נמוכה ושאלות ילדותיות). אז או שמישהו מנסה ליצור אשלייה של תנועה בפורום (בגלל שהכל מגיע לדף הראשי), או שהאתר התחיל לעניין בעיקר חובבי WAREZ וטוקבקיסטים משועממים.
אין פה אפילו דיון אחד רציני לרפואה בחודשים האחרונים.

חזרה לתוכן הדיון
yehudaלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 23/02/2002 · הודעות: 798 ·

הודעה פורסם: 18/08/2007 - 13:47
נושא ההודעה:

גראוצו :
כמו שכתבתי אתמול בתגובה לשאלה מטומטמת (ומחקו את התגובה כמובן, כי זה הפך לשיגרה פה) זה די ברור שהפוסטים האלו מפוברקים. אפשר היה לצפות שמי שמכירים קוד פתוח יהיו קצת יותר מתוחכמים ממה שרואים כאן.
אני לא חושב שיש "הצפה של חדשים", - כמעט ואין אנשים באתר (ורוב הקבועים עזבו נראה) - וחוץ מזה, רוב השאלות כתובות על פי תבנית והם עוסקים תמיד בשניים שלושה נושאים שחוזרים על עצמם.
לדעתי, לפי רמת הדיון שאני רגיל לראות בפורומי קוד פתוח אחרים בעברית, לא מתקבל על הדעת שזו הרמה הממוצעת של המבקרים של Whatsup, ואם כן זה ממש עצוב.
לדעתי זה לא סביר (שגיאות כתיב, שפה נמוכה ושאלות ילדותיות). אז או שמישהו מנסה ליצור אשלייה של תנועה בפורום (בגלל שהכל מגיע לדף הראשי), או שהאתר התחיל לעניין בעיקר חובבי WAREZ וטוקבקיסטים משועממים.

מהיכן אתה שואב את גיבוב השטויות שאתה רושם כאן?
מה זה "פוסטים מפוברקים"?
אתה חושב שיש למשהו אינטרס וזמן פנוי לכתוב רק בשביל לאמן את כתיבת העברית שלו על גבי מקלדת?

סתם בשביל להרגיע אותך, כמות הכניסות/תעבורה וכו' אינם מטרה כלשהי של האתר הזה שערך כזה או אחר משפיע עלינו (אלו שמפעילים אותו).
אנחנו כאן כי בעולם הדימיוני שפיתחנו לעצמנו יש לאתר הזה שימוש למשתמשים שרוצים ללמוד להכיר את נושא הקוד הפתוח ולינוקס מבלי לעמוד במבחני קבלה או ספירת IQ.

אנחנו כאן מהיום הראשון כיוון שחשבנו שקיים חוסר בנושא זה שיהיה נגיש לציבור בארץ. מסתבר שעדיין הצורך הזה קיים, ויש מי שמחפש אותו כאן ואף מוצא את מבוקשו.

אם כבודו חושב שהוא מעל לכל זה או לא נאה בעינייו מה שקורה דווקא כאן, יואיל נא למצוא "פורומי קוד פתוח אחרים בעברית" שכן מתאימים עבורו, ולא יעלה חלילה את מניין הכניסות לאתר.

לגבי "ההצפה"....
אני לא מכיר מושג כזה בהקשר הזה. נכון להיום המודעות לקוד הפתוח הולכת וגדלה, ועימה גדל גם מספר המשתמשים החדשים שמעונינים להכיר זאת. מתוך זה יותר ויותר משתמשים שואלים בדרך כלל את אותן השאלות כי זה מה יש...
גם מערכת החינוך בכל מדינה (כולל שלנו) חוזרת על החומר של כיתה א' בכל שנה לתלמידים חדשים ולא מתחילה כל פעם במשהו חדש.

מי שמרגיש שהמקום צר עליו, חופשי להמשיך ולהתקדם הלאה. אף אחד לא קושר אותו לכאן...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
can_not_loseלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/11/2002 · הודעות: 908 · מיקום: רצילה ליה!

הודעה פורסם: 18/08/2007 - 14:34
נושא ההודעה:

גראוצו :

סליחה על הביטוי ...אתה מגבב שטיות חסרות כל פשר ...
ובאמת חבל שכך ..

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/08/2007 - 17:02
נושא ההודעה:

ההוא :
בתקופה האחרונה אנו עדים. . . . . . . . .

גראוצו :
כמו שכתבתי אתמול בתגובה לשאלה מטומטמת. . . . . . . . .

התרשמתי, שאתם שניכם מאד "פיקחים ושנונים", על גבם של משתמשים צעירים (כמובן), ורמת הידיעות שלכם בתחום ראויה לחיקוי ולהערצה.
אולי בבקשה תוכלו לעזור למשתמש הזה:
http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=41632
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""שכבר שלושה ימים משווע לעזרה!!!

זה אך טבעי שמי שעוסק בתחום בצורה מקצועית מזה שנים, ואף שנים רבות, רמת הידיעות וההבנה שלו בתחום יוצרת פערים גדולים ואף "עצומים" בין המשתמשים הגולשים לאתר.
קיומם של משתמשים בעלי ידע "בסיסי", לחלוטין אין בו כדי להפריע פה למשהוא לנהל "דיון רציני".

חזרה לתוכן הדיון
ypאורח · ·

הודעה פורסם: 18/08/2007 - 22:51
נושא ההודעה:

ישמעו לרגע הטרולים
1. אחלה אתר מלא כל טוב נקודה
2. חלק מהרעיון בפורומים הוא לענות אישית פסיכולוגית זה פותר חלק מהבעיות
וגם שעולם הקוד פתוח זורם מהר תשובות של היום זה לא תשובות של מחר
אם לכם אין עצבים לענות ...בלי טובות אני ועוד נמצאים כאן

חזרה לתוכן הדיון
ההואאורח · ·

הודעה פורסם: 18/08/2007 - 23:39
נושא ההודעה: אנחנו כאן כדי לענות

אבל לא כדי לענות שוב ושוב את אותן התשובות.

אכן, עולם הקוד הפתוח הוא עשיר ונהדר. אבל חלק נכבד מהעיסוק בנושא נעשה באמצעות למידה עצמית. אם למישהו יש את התחושה שהאתר הזה הוא המקבילה של "לכל שאלה תשובה מאת יצחק לבנון" הרי הוא טועה.

זה שהתמיכה ניתנת חינם לא שהיא לא שווה כלום. אנשים שמחים לחלק מניסונם ולקבל בברכה אנשים חדשים לעולם הקוד הפתוח. אבל בעולם זה, כמו בכל קהילה אחרת, יש כללי התנהגות. אם צריך שוב ושוב לענות על שאלות שכבר הושבו - זה מעיק.

חזרה לתוכן הדיון
can_not_loseלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/11/2002 · הודעות: 908 · מיקום: רצילה ליה!

הודעה פורסם: 19/08/2007 - 23:18
נושא ההודעה: Re: אנחנו כאן כדי לענות

ההוא :
אבל לא כדי לענות שוב ושוב את אותן התשובות.

אכן, עולם הקוד הפתוח הוא עשיר ונהדר. אבל חלק נכבד מהעיסוק בנושא נעשה באמצעות למידה עצמית. אם למישהו יש את התחושה שהאתר הזה הוא המקבילה של "לכל שאלה תשובה מאת יצחק לבנון" הרי הוא טועה.

זה שהתמיכה ניתנת חינם לא שהיא לא שווה כלום. אנשים שמחים לחלק מניסונם ולקבל בברכה אנשים חדשים לעולם הקוד הפתוח. אבל בעולם זה, כמו בכל קהילה אחרת, יש כללי התנהגות. אם צריך שוב ושוב לענות על שאלות שכבר הושבו - זה מעיק.

זה מעיק אומנם מדובר על מחסום פסיכולוגי לרוב למה לפחד מקריאת אין סוף מאמרים ..
אני אישית ואני חושב שמספר רב של אנשים למרות שיכול לחקור וללמוד לבד חשש לעשות זות ובכל זות שאל אשלות טיפשיות ...לדעתי זה לא מעיק ..וזה מאוד חשוב ללות את האנשים האלה את הצעדים הראשונים בחיחד כדי שלא ירגישו תיסכול גם בדברים הכי פשוטים ..
אני חושב שמצגות של POWER POINT יעזרו יותר ממסמך גדול ומפורט ..
או וידאו נחמד ..נותן תחושה פחות מפחידה ..

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
dov_sלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/05/2004 · הודעות: 525 · מיקום: מודיעין

הודעה פורסם: 20/08/2007 - 09:18
נושא ההודעה:

נראה לי שכמות ההודעות של האורחים ירדו עם תחילת שנת הלימודים ומציאת התעסוקה לילדים המשועממים.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם כתובת AIM MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [ההוא]
  2. אורח [גראוצו]
  3. yehuda