ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 09/09/2007 - 14:42
נושא ההודעה: פתיחת אירוח עבור פרויקטים ישראליים

שלום,

אחרי שהעליתי דיון בנושא אירוח פרויקטים חופשיים http://www.whatsup.org.il/forum/42051
התחלתי לחשוב, מדוע אין כזה עבור פרויקטים עבריים/ישראליים.

למשל, היום בשביל לפתוח פרויקט שקשור לתמיכה בעברית או כל דבר אחר צריך לגשת לאחד
מהספקים מחול כמו berlios/sf וכד'. מצד שני, יש להם לא מעט מגבלות. למשל, עד כמה שידוע
לי רק berlios מוכן לספק אירוח לפרויקטים כמו livecd (וגם זה לא ברור אם יש היום). אז פתיחת
פרויקט כזה הופכת לסיפור...

אז אולי כדאי להקים אירוח לפרויקטים חופשיים שקשורים:
- פרויקטים עם קשר לישראל
- פרויקטים עם תמיכה בעברית

מה שנדרש ברבה סבירה:

- svn אולי גם cvs.
- להעלאת קבצים לשיחרור גרסאות
- מערכת ניהול באגים/ויקי - למשל track.
- אולי גישה להעלאת קבצי html לאתר עצמו.
- אולי פורום

אז הפרויקטים הישראליים רבים כמו: קזית, ivritex, hocr, כנרת, "אחד" ועוד ועוד יוכלו לקבל אירוח קרוב לבית, וגם בגלל שהקהילה יחסית קטנה, שבה רבים מכירים אחד את השני, יהיה קל לאשר למשל quota גדולה עבור פרויקטים כמו livecd הוא הפצות עבריות כמו "קזית" או "אחד".

אני מבין שפרויקט כזה דורש הרבה עבודה להקמה ולא מעט פעילות מצד "המקור"/"איגוד האינטרנט". אבל לפי דעתי זה יכול להיות דבר מוצלח.

אני מבין שהרבה יותר קל לדבר מאשר לבצע... אבל עד כמה זה מציאותי בכלל?

גם לי יש בלוג Neutral

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
תומרלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/05/2004 · הודעות: 311 · מיקום: חיפה, ישראל

הודעה פורסם: 09/09/2007 - 15:30
נושא ההודעה:

לדעתי יותר בוער כרגע להקים אינדקס של כל הפרוייקטים הקיימים בארץ, לרבות קישור לאתר הפרוייקט. כמה למשל יודעים שקיים אתר ישראלי של דביאן, ומה תחום העיסוק המוגדר שלו?

מערכת כזו לא מסובכת להקמה, ולא אתפלא אם אפילו קיימת במסגרת של איגלו/המקור או כל אתר אחר בארץ, רק שצריך לתת לה את הבמה הראוייה, כך שכולם ידעו להיעזר בה. אני מוכן לקחת על עצמי תחזוקה של כזה אתר אם יש בכך צורך.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/09/2007 - 15:54
נושא ההודעה:

תומר :
לדעתי יותר בוער כרגע להקים אינדקס של כל הפרוייקטים הקיימים בארץ, לרבות קישור לאתר הפרוייקט. כמה למשל יודעים שקיים אתר ישראלי של דביאן, ומה תחום העיסוק המוגדר שלו?

מערכת כזו לא מסובכת להקמה, ולא אתפלא אם אפילו קיימת במסגרת של איגלו/המקור או כל אתר אחר בארץ, רק שצריך לתת לה את הבמה הראוייה, כך שכולם ידעו להיעזר בה. אני מוכן לקחת על עצמי תחזוקה של כזה אתר אם יש בכך צורך.

אין צורך להמציא מחדש את הגלגל, whatsup מרכז את כל הפרוייקטים הקיימים בארץ בתחתית הדף ואני בטוח שכולם מודעים ל-whatsup.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 09/09/2007 - 22:10
נושא ההודעה:

האם זה באמת חסר?

האם באמת מסובך למצוא אירח לפרוייקטים?

שירותים ברמה של SourceForge דורשים, מעבר לתשתית (חומרה, רוחב פס) גם השקעה רבה של זמנם של המפעילים.

כמוכן צריך לזכור שדף הבית, מאגר הקוד ומעקב הבאגים יכולים לשבת בשלושה מקומות שונים.

חזרה לתוכן הדיון
ThinKlientלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 11/06/2007 · הודעות: 160 ·

הודעה פורסם: 09/09/2007 - 22:37
נושא ההודעה:

אני בעד הפרוייקט כמו שהוא מוצע בהודעה המקורית.

בניית אתר כזה יתן למפתחים מרחב גדול יותר וכן ימשוך מפתחים חדשים לפרויקטים על ידיי האתר הקהילתי (פורומים)

כמו כן ניתן יהיה ליצור שם מערכות שיעזרו לפתח ויהיו מכוונות לפרוייקטים הישראליים למשל מאגר קוד, pastebin, ספריות, חבילות משותפות של פרוייקטים וכו.

thumbs up

כמו כן יהיה נחמד לנסות שם את הפרוייקט של ה distributed server וכדומה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
תומרלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/05/2004 · הודעות: 311 · מיקום: חיפה, ישראל

הודעה פורסם: 10/09/2007 - 01:53
נושא ההודעה:

Anonymous :
אין צורך להמציא מחדש את הגלגל, whatsup מרכז את כל הפרוייקטים הקיימים בארץ בתחתית הדף ואני בטוח שכולם מודעים ל-whatsup.
וכמה פרוייקטים לא מופיעים ברשימה? גם התרגום של דרופל לעברית הוא סוג של פרוייקט קוד פתוח, והוא לא מופיע שם ברשימה, ויש עוד רבים.

למיטב זכרוני גם בקישור שמופיע שם אין רשימה מסודרת וממויינת, אבל אני לא יכול לבדוק כי האתר לא מתפקד.

חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 10/09/2007 - 07:10
נושא ההודעה:

תומר :
Anonymous :
וכמה פרוייקטים לא מופיעים ברשימה? גם התרגום של דרופל לעברית הוא סוג של פרוייקט קוד פתוח, והוא לא מופיע שם ברשימה, ויש עוד רבים.

למיטב זכרוני גם בקישור שמופיע שם אין רשימה מסודרת וממויינת, אבל אני לא יכול לבדוק כי האתר לא מתפקד.

אז תפתח דף בויקי ותערוך... מה הבעיה
ציטוט:
שירותים ברמה של SourceForge דורשים, מעבר לתשתית (חומרה, רוחב פס) גם השקעה רבה של זמנם של המפעילים.

ברור, אבל ההצעה הייתה לא עבור שירות דומה ל-SF אלא משהו הרבה יותר פשוט אבל שימושי:
SVN + TRACK + מערכת העלאה וניהול קבצים + גישת FTP לאתר + מערכת משתמשים.

זה מספיק עבור 99% מהפרויקטים. בנוסף, בכמה פרויקטים ישארליים כבר מדובר? כמה עשרות? כך שגם רוחב הפס וחומרה לא אמורים להוות בעיה. אחד משרתי המקור/איגוד האינטרנט יוכל בקלות לאחר אותם.

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/09/2007 - 21:54
נושא ההודעה:

מבחינה לוגסטית זה כמעט בלתי אפשרית, צריך שרתים בשביל זה ומי ישלם עליהם? ומי ישלם על האחסון בחווה? ויש דברים שיהיה קשה מאוד לספק כמו compilefarm שיש לSF(למרות שרוב הפרוייקטים לא משמשים בו לפי דעתי).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/09/2007 - 23:28
נושא ההודעה:

תומר :

מערכת כזו לא מסובכת להקמה, ולא אתפלא אם אפילו קיימת במסגרת של איגלו/המקור או כל אתר אחר בארץ, רק שצריך לתת לה את הבמה הראוייה, כך שכולם ידעו להיעזר בה. אני מוכן לקחת על
עצמי תחזוקה של כזה אתר אם יש בכך צורך.

פתח בוויקיפדיה מתוך קוד פתוח ותעביר קישור לעמוד לכל אתר ישראלי שיקשר אליו חזרה באופן בולט Surprised

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2007 - 21:38
נושא ההודעה:

ציטוט:

פתח בוויקיפדיה מתוך קוד פתוח ותעביר קישור לעמוד לכל אתר ישראלי שיקשר אליו חזרה באופן בולט

מישהו כבר הרים את הכפפה ?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. ארתיום
  2. תומר