ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 20/01/2008 - 03:42
נושא ההודעה: חדש ויש לי כמה שאלות

אני לא יודע עד כמה זה קשור לפה אבל אני בטוח שאת התשובות אתם יודעים
אני חדש לגמרי בתחום ויש לי כמה שאלות
1 מה זאת אומרת קוד סגור (זה אי אפשר לראות ולשנות אני יודע) אני מתכוון אני לא יכול לראות את הקוד מקור? ואם לא אז אי אפשר לפרוץ את זה?
2 ASP זה קוד סגור ועולה כסף. מה עולה כסף? אני לומד את השפה וכותב אתר בשפה מה עולה פה כסף?
3 כול התוכנות שרצות על ווינדוס הם קוד סגור? אם לא אז איך אני יכול לראות את הקוד מקור ו\ או לשנות אותו

כול השאלות שלי הם פחות או יותר על אותו נושא מקווה לתשובה
תודה

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
cypherלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/01/2008 · הודעות: 21 ·

הודעה פורסם: 20/01/2008 - 05:34
נושא ההודעה:

ברוך הבא גם אני חדש Smile.

1) קוד סגור זה תוכנה שאין לך גישה לקוד המקור שלה. ברגע שאין לך גישה לקוד המקור של התוכנה אז קשה יותר להבין כיצד היא עובדת אבל לא בלתי אפשרי. יש היום המון טכניקות של reversing אתה יכול ליצור לתרגם קבצים בינארים לשפת אסמבלי בעזרת תוכנה שנקראת disassembler או decompiler. למרות שפה קרוב לוודאי שיגידו לך שתוכנה חופשית/פתוחת קוד היא יותר מאובטחת זה לא תמיד המקרה. באופן אישי אני חושב שבפרוייקטים בקנה מידה גדול אז גישת הקוד הפתוח יותר משתלמת כיוון שיש לך המון האקרים על הקוד. אבל בפרוייקטים קטנים בינוניים זה משתנה בסוג האנשים שעובדים על הפרוייקט וההבנה שלהם באבטחת מידע וצורת הקוד שלהם. שירשור מעניין שקשור לנושא בבלוג אבטחת מידע של Zoll גיא מזרחי.

2) המפרש של השפה בקוד סגור, אין לך גישה לקוד שלו כדי שתוכל לדעת כיצד הוא פועל (יש דרכים אחרות כפי שכבר אמרתי אבל הן לא יעילות באותה רמה). כדי להפעיל ASP אתה צריך סביבת עבודה שעובדת רק על הפלאטפורמה המסחרית של מייקרוספט. לך אולי זה לא נראה בעיה כיוון שאתה לא מכיר שום דבר אחר אבל לחברות שצריכות לעשות את הבחירה זה שיקול חשוב. ולמען האמת אני באמת מציע שתפסיק ללמוד ASP ותעבור ל-PHP. מדובר בטכנלוגיה דומה בעלת יותר ניידות ותמיכה בשרתים (רוב השרתים בעולם הם של יוניקס).

3) לא כל התוכנות שרצות על ווינדוס הן בקוד סגור. ווינדוס היא מערכת הפעלה, כלומר פלאטפורמה שעליה מריצים תוכנות. היא לא קובעת אם תוכנה תהיה חופשית או לא, זה תלוי במתכנת. לרוב קבצי קוד המקור של תוכנות חופשיות/קוד פתווח נמצאים באתר הבית של התוכנה או באחת הספריות הציבוריות שממנה אפשר להוריד גם את ה-executable לאותה תוכנה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
ZooZלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/11/2004 · הודעות: 1209 ·

הודעה פורסם: 20/01/2008 - 11:38
נושא ההודעה:

זה שאתה יכול או לא יכול לראות את קוד המקור לא קשור לשאלה האם זה קוד פתוח או סגור.
סגור או פתוח זה שאלה של הרשיון שבו נמצא הקוד. לדוגמא, קוד ASP אין לך (או לפחות למי שמריץ את השרת שעליו הוא רץ) בעיה לראות אבל אם הרשיון הוא סגור אסור לך (חוקית) לעשות מה שהרשיון לא מאפשר לך.

מה מותר לך בקוד פתוח?
קרא כאן - http://www.gnu.org.il/

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון