ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/01/2009 - 22:22
נושא ההודעה: מה לדעתכם יהיה האפקט של חלונות 7?

מה לדעתכם יהיה האפקט של חלונות 7?
ניסיתי את המערכת, ולדעתי היא טובה מאוד, הרבה יותר מויסטה, ובוודאי מXP.
לדעתי הצנועה, עקב הרושם המאוד חיובי שקיבלתי כתוצאה מהשימוש במערכת, 7 תעלים לחלוטין את לינוקס משוק ה netbooks, ותגרוף נתח שוק נכבד ממשמשי מק, ובסופו של דבר תעמיק ותשריש את המונופול של מיקרוסופט בשוק מערכות ההפעלה.

מה דעתכם?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/01/2009 - 22:44
נושא ההודעה:

בכלל לא, השיפור היחידי שהכניסו בחלונות 7 זה האבטחה בעיקר ואני גם בספק הם שיפרו זאת, זה עדיין יהיה כבד ומסורבל כמו הויסטא ועל כל זה תהיה חייב להחליף מחשב בשביל זה כמו הויסטא.
חוץ מזה שהגרפיקה ב mac יותר טובה מאשר מחשב של וינדוס רגיל וחבל שהמשתמשים הרגילים לא יודעים זאת...

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 09/01/2009 - 22:48
נושא ההודעה:

נו, ואנחנו צריכים להאמין למה שכל טרול אלמונימי אומר?

כבר שמענו הבטחות דומות על ויסטה.

חזרה לתוכן הדיון
CooL_SPoTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/10/2002 · הודעות: 5323 ·

הודעה פורסם: 09/01/2009 - 22:51
נושא ההודעה:

דעתי היא שמשתמשי לינוקס משתמשים בלינוקס בגלל החופש שהיא נותנת להם בעיקר.
הנתונים הטכניים המרשימים של לינוקס ( בבדיקות שלי, 20% יותר ביצועים מהמעבד ), הם רק נספח.
משתמשי לינוקס ברובם הם לא משתמשי "מערכת ההפעלה לינוקס", אלא אוהבי התוכנה החופשית, ובתור כאלה, קשה לי להאמין שויסטה תזיז אצלהם משהו.

בקשר למשתמשי מק, אין הבדל בינם לבין משתמשי וינדוז, מלבד זה שהם משתמשים במערכות הפעלה שונות, 2 מערכות ההפעלה מסחריות, וסגורות, ומוגבלות על ידי הסכמים דרקוניים.

אגב, איך ההשוואה של וינדוז 7 לעומת KDE 4.2?

נערך לאחרונה על-ידי CooL_SPoT בתאריך 09/01/2009 - 22:52, סך-הכל נערך פעם אחת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 09/01/2009 - 22:51
נושא ההודעה:

מאיפה הורדת? לא מצאתי מקור הורדה מהעמוד הראשי של המוצר (מצאתי קישורים לביטורנט... אבל זה ...ממממ... לא הכי מושך אותך...)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
bagetלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 24/02/2002 · הודעות: 140 ·

הודעה פורסם: 09/01/2009 - 22:56
נושא ההודעה: חלונות 7

חלונות 7 זה פשוט שיפור (טוב) של ויסטה, אפילו ה WINVER שלו זה 6.1 ולא 7
כמו HOTFIX של VISTA

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/01/2009 - 23:29
נושא ההודעה:

msdn מאוד עוזר כשאתה רוצה גרסאות ביטא.
אני ממליץ על ביטורנט, ומסיבות מובנות לא אכתוב איך ואיפה.
יש לא מעט שינויים מתחת לפני השטח ב-7, אלו לא רק שינויים קוסמטיים (כדי לזרוק שם: wddm 1.1).

kde 4.2, כמו 7, הוא בגרסאת בטא..
המודל של 4.2 שונה לגמרי, ולדעתי, מבחינה של הנדסת תוכנה, ממש מגניב- כל אלמנט הוא אובייקט, כל אובייקט הוא גם קונטיינר, אפשר לעבור בינהם בקלות, וכו'. מבחינת התנהגות של מישק משתמש, הדמיון הוא שטחי בלבד, כשkde משתמש במודל של win95 -כלומר taskbar ולאונצ'רים בלתי תלויים- ו7 עבר למודל שיותר דומה למודל של מק - לאונצ'רים ו taskbar מאוחדים פונקציונאלית, שליטה של התוכנות באייקון שלהם ב taskbar, מה שמאפשר העברת יותר מידעי ויזואלי למשתמש, ו jumplists, שזה אחד מהחידושים היותר מעניינים - לא צריך להרים את החלון כדי לקבל גישה לחלקים מהפונקמציונאליות שמעניינים את המשתמש. kde 4.2 תקוע מאוד מאוד חזק במודל של 95, ולדעתי, הוא לא משפר באמת את האינטרקציה של המשתמש עם המערכת, אלא רק את היסודות ההנדסיים שלה.

לצורך העניין, הרצתי את 7 על פנטיום 4 עם גיגה זיכרון, והוא עבד ממש מהר, יותר מהר מאובונטו 8.10 על אותו מחשב (מאיזושהי סיבה פיירפוקס ממש איטי באובונטו). במהר אני מתכוון ל responsiveness, לא ל throughput, כי לא הרצתי בנצ'מארקים.

חזרה לתוכן הדיון
אשאורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 02:10
נושא ההודעה:

חלונות 7 לא תמשוך משתמשי לינוקס קיימים

היא כן תמשוך משתמשי לינוקס פוטנציאליים

אבל לדעתי לינוקס אם KDE 4 מנצחת את חלונות ואת מאק מכל הבחינות

(מאק לדעתי היא מערכת הפעלה לא שמישה ולא אינטואיטיבית כלל)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 03:24
נושא ההודעה:

תוכנה קנינית חסרונות:
1) צריך לקנות ולשלם על מערכת ההפעלה , על אנטיוירוס , על אופיס
וכמעט על כל תוכנה שרצה על המערכת הזאת.
2) ישנה אפשרות שמערכת הפעלה סגורה נותנת למוצרים של אותה חברה
זמן תגובה חזק יותר מאשר תוכנות אחרות ובעצם פוגעות בלקוחות שלה שזה אנחנו.
3) אני לא שולל שמערכת הפעלה סגורה סוגרת חוזים עם חברות אחרות דוגמה
יצרנית נגן MP3 שיעבוד רק עם המערכת שלה ושוב פוגעות ביכולת של הלקוחות
שלה שזה אנחנו להגר למערכת הפעלה אחרת.
(בעיקרון כל פעולה ומחשבה של קוד סגור זה להקשות עליך הגירה למקום אחר)
(לתפוס אותך בביצים אם תרצה)
4) בגרסה הבאה של המוצר אתה תאלץ לשלם עבורו גם אם אתה לא משתמש
בפונקציות הנוספות שמגיעות עם המוצר המשודרג

לינוקס \ מערכת הפעלה פתוחה יתרונות:
1) כל החסרונות שמניתי לעייל לא קיימות בלינוקס.
2) יש בלינוקס אפשרות להריץ את וינדוס על VMWARE , QEMU ,VIRTUALBOX וכו'
3) תוכנות אמולציה כגון WINE , DOBOX מאפשרות להריץ תוכנות שכתובות לוינדוס
בלי להתקין סביבת VM בWINE אפשר להריץ הרבה משחקים שנכתבו לWINDOWS
4)אני משתמש במחשב מגיל 7 והרבה. היום אני עובד עם לינוקס ויש לי את כל הכלים
שיש במערכת קנינית כגון וינדוס
5)קצב הגידול של אנשים שמשתמשים בקוד פתוח גודל מידי יום ומידי יום אנשים
עוברים ללינוקס בגלל המודעות לקוד פתוח. ראה FIREFOX חולש על 20% מהשוק.
6)על קוד פתוח יש פיקוח של הרבה אנשים שונים וקשה להחדיר תוכנות "רעות"
סוסים טרויאנים וכו'
7)רוב התוכנות נלקחות ממאגרים שיש עליהם פיקוח של הקהילה
Cool יש לך המלצות של הקהילה על תוכנות טובות וטובות יותר.

לינוקס חסרונות:
1) יתכן ודברים שנתמכים היום לא יתמכו בעתיד (צריך להיות עם יד על הדופק)
2) הרבה משחקים שרצים על וינדוס לא רצים על לינוקס(אבל כל יום מעבירים
משחקים לWINE ל DOSBOX ולאמולטורים שונים (זה הרבה יותר מהיר מפיתוח
של משחק שלוקח שנה שנתים)
3) הגירה לוקחת זמן והרבה לימוד (אבל אחרי שעשית את זה אתה מבין שהעולם התפתח
מאד בתחום הקוד הפתוח ותכנה פתוחה ואז תבין שהשאלה שלך מיותרת לגבי אנשי לינוקס)

אין אפשרות לרשום את כל היתרונות והחסרונות של קוד פתוח זה עניין של לימוד זמן
והפנמה של הרבה אלטרנטיבות חדשות טובות.
מי שלמד לעבוד על מערכת קוד פתוח לענייות דעתי לא יחזור "אחורה" למערכת סגורה
ולא משנה איזה יתרונות יהיו לה !
למה ?
כי יבנו את אותם יתרונות בלינוקס כעבור חודש חודשים מקסימום שלוש .
וחבל לאבד את היתרונות של לינוקס בזמן הזה .

מקווה שהבנת הפנמת ושקלת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 03:59
נושא ההודעה:

קנייני:
1. כמעט כל התוכנות החופשיות קיימות גם לחלונות, פלוס כמות גדולה בהרבה של תוכניות חינמיות. כולל אנטיוירוס ואופיס.
2. היה נכון לדוס, כמה תביעות סידרו את זה.
3. פרנויה, fud.
4. אנשים עדיין משתמשים בxp, שנתיים אחרי שיצאה הגרסא הבאה. בנוסף, משתמש חלונות לא חייב לשדרג, מכיוון שמובטחים לו תאימות לאחור ברמה מאוד טובה. משתמש של מערכת חופשית, לעומת זאת, חייב לשדרג, מכיוון שאחרת לא תהיה לו אפשרות לשדרג את התוכנות צד שלישי (כי אין כזה דבר). הקיצר - לא נכון (אמפירית)

חופשי:
1. גם לא בתוכנה קניינית.
2. תקף לכל מערכת הפעלה מודרנית, פחות או יותר.
3. dosbox קיימת גם לשאר מערכות ההפעלה. wine לא אמינה. andLinux, cygwin עובדות בכיוון ההפוך (וגם fink ו macports)
4. לא קשור לכלום.
5. עבור משתמש קצה, פיירפוקס הוא תוכנת הקוד הפתוח היחידה שהוא מודע אליה. וזה גם לא משנה, מכיוון שעבורו זו חבילה סגורה בכל מקרה.
6. כן, כמו באג ה ssl של דביאן. ששכב שם שנתיים. הטיעון הזה עובד רק על חתיכות קוד פופולאריות, עם נגישות גבוהה.
7. יש מקבילות כמו softpedia.

חסרונות:
1. זה נורא ואיום. כל חצי שנה לבדוק כל חתיכת חומרה ותוכנה, כדי להיות בטוח שהכל עדיין עובד.
2. dosbox די סגור, לא נראה לי שעדיין מפתחים משחקי דוס.. לגבי wine, יש רגרסיות כל הזמן, וזה לגמרי לא אמין.
3. לומדים המון, אבל עיקר הלימוד הוא איך לפתור בעיות בלינוקס, בקיצור, המון טריוויה שנהיית חסרת משמעות אחרי חצי שנה.

אני משתמש בשניהם בו"ז, ויסטה בינתיים טובה יותר משמעותית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 06:27
נושא ההודעה:

אני מסכים כי בWIN 7 יש סוף כל סוף חידושי ממשק יפים מאוד אך הדבר היחידי שיש לה יתרון על פני KDE4.2 הוא המנהל משימות שללא ספק צריך שינוי מרענן התפריטים של KDE מאפשרים את מציאת מבוקשך ביתר קלות בנוסף אין להשוות בכלל בין KWIN ןCOMPIZ למנהל החלונות של WIN7 מגש המערכת לטעמי הינו נקודה חלשה במערכת ההפעלה שכבר התחילו לתת לה מענה ע"י פלסמואידים כגון POWERDEVIL PLASMOID KGET PLASMOID ועוד רבים אחרים
אם מדברים על חידושים מWIN95 אז תסתכלו על ה FOLDER VEIW שמחליפ לראשונה את הבלאגן של האייקונים על המסך.
תוסיף לזה את גמישות הממשק והאינטגרציה עם כל שאר מרכיבי המערכת אני מאמין שההבדל ברור ואם לא אז אני מאמין שKDE 4.3 תהייה מענינת לא פחות

חזרה לתוכן הדיון
CooL_SPoTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/10/2002 · הודעות: 5323 ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 08:23
נושא ההודעה:

Anonymous :
msdn מאוד עוזר כשאתה רוצה גרסאות ביטא.
אני ממליץ על ביטורנט, ומסיבות מובנות לא אכתוב איך ואיפה.
יש לא מעט שינויים מתחת לפני השטח ב-7, אלו לא רק שינויים קוסמטיים (כדי לזרוק שם: wddm 1.1).

kde 4.2, כמו 7, הוא בגרסאת בטא..
המודל של 4.2 שונה לגמרי, ולדעתי, מבחינה של הנדסת תוכנה, ממש מגניב- כל אלמנט הוא אובייקט, כל אובייקט הוא גם קונטיינר, אפשר לעבור בינהם בקלות, וכו'. מבחינת התנהגות של מישק משתמש, הדמיון הוא שטחי בלבד, כשkde משתמש במודל של win95 -כלומר taskbar ולאונצ'רים בלתי תלויים- ו7 עבר למודל שיותר דומה למודל של מק - לאונצ'רים ו taskbar מאוחדים פונקציונאלית, שליטה של התוכנות באייקון שלהם ב taskbar, מה שמאפשר העברת יותר מידעי ויזואלי למשתמש, ו jumplists, שזה אחד מהחידושים היותר מעניינים - לא צריך להרים את החלון כדי לקבל גישה לחלקים מהפונקמציונאליות שמעניינים את המשתמש. kde 4.2 תקוע מאוד מאוד חזק במודל של 95, ולדעתי, הוא לא משפר באמת את האינטרקציה של המשתמש עם המערכת, אלא רק את היסודות ההנדסיים שלה.

לצורך העניין, הרצתי את 7 על פנטיום 4 עם גיגה זיכרון, והוא עבד ממש מהר, יותר מהר מאובונטו 8.10 על אותו מחשב (מאיזושהי סיבה פיירפוקס ממש איטי באובונטו). במהר אני מתכוון ל responsiveness, לא ל throughput, כי לא הרצתי בנצ'מארקים.

עוד 17 יום יוצא KDE 4.2, זה לא כזה הרבה זמן.
בקשר לטאסק בר ולאנצ'רים, יכול להיות שזה טוב למי שלא משתמש בהרבה תוכנות, ברגע שיש לך כמות נכבדה של תוכנות שאתה משתמש בהן לא תרצה שהן יופיעו באופן קבוע. וגם כיווץ משימות דומות לתפריט אחד אינו נוח לי מכיוון שהוא מאט את העבודה שלי, עכשיו במקום קליק אחד אני צריך 2 קליקים ולהסתכל לאן מהחלוונת באותה קבוצה אני צריך לעבור.
דווקא המודל של שולחנות עבודה וירטואלים עושה את העבודה יותר טוב מבחינתי ( זה נחשב מבחינתך וינדוז 95? ), ברגע שיש לי הרבה משימות אני מתחיל לפזר אותן על שולחנות עבודה שונים, כאשר אני יודע למה הקצבתי כל שולחן עבודה, אפשר לתת לשולחנות העבודה גם שמות ( כמו שאני עושה בעבודה ), ואז בכלל קל לנווט בין המשימות שלך.
בנוסף, יש לך אפשרות לצמצם משימות על ידי שימוש בalltray.
אחד ההבדלים הרציניים בין KDE לוינדוז ( לא בדקתי בוינדוז 7, אבל אני מתאר לעצמי שהמצב לא שונה בהרבה ), הוא שוינדוז נועלים אותך מראה מסויים, ואני לאו דווקא מדבר על רקע, או קישוטי חלונות, אלא לחוסר האפשרות שלך לשחק עם דברים, להזיז אותם, להחליט מה הגודל שלהם, מה כן ומה לא יופיע בtoolbar של הדסקטופ, כמה טולברים יופיעו, איפה כל דבר יופיע.
הבעיה היחידה של לינוקס היום היא שיווקית בלבד. לצערינו אין לנו את כוח השיווק שיש למיקרוסופט או לאפל, וזה מתבטא באחוזי השימוש הקטנים בלינוקס.
האחוזי שימוש בלינוקס לא מדברים על כך שרוב האנשים לא אוהבים לינוקס, אלא שרוב האנשים בכלל לא ראו לינוקס, לא ניסו אותה והרבה אפילו לא מודעים לה ( למרות שהיום בעקבות אתרי החדשות ברשת יש אליה הרבה יותר מודעות ).
מיקרוסופט ומק, צברו להן קהילה של משתמשים "מכורים" שלא מסוגלים להסתכל על שום דבר אחר או לנסות שום דבר אחר ( ואני מדבר על power users). אפל הצליחה לשווק את מק בתור הדבר הכי חדשני, ומיקרוסופט הצליחה לשווק את וינדוז ואופיס בתור הכלים הכי רציניים.
לצערי, רוב האנשים הולכים רק לפי מה שמשווקים להם, זה מה שנתפס אצלהם במוח, ועד שלא יהיה שיווק רציני של לינוקס, אנשים לא יתפסו אותה בתור משהו ששווה בכלל להסתכל עליו, אלא בתור מערכת ששייכת לפריקים ואין מאחוריה אף אחד רציני ( למרות שזה לא כך, אבל כך זה נתפס ).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 08:34
נושא ההודעה:

מערכת ההפעלה החדשה של אפל Snow Leapord הרבה יותר טובה גם מבחינת מראה וגם מבחינת ביצועים
http://en.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X_v10.6

חזרה לתוכן הדיון
עידולא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/11/2003 · הודעות: 1816 · מיקום: dev/null/

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 10:42
נושא ההודעה:

elcuco :
מאיפה הורדת? לא מצאתי מקור הורדה מהעמוד הראשי של המוצר (מצאתי קישורים לביטורנט... אבל זה ...ממממ... לא הכי מושך אותך...)

אפשר (תיארטית) מכאן:
http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/dd353205.aspx
אבל מבחינה טכנית הם לא עמדו בדרישה, אז לפחות כרגע, הלינק לא מאפשר הורדה.

הם כנראה לא שמעו שאפשר לתת לאנשים להוריד ב bittorrent בשביל לפזר את העומס...

חזרה לתוכן הדיון
בוריסאורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 16:36
נושא ההודעה:

Anonymous :
מערכת ההפעלה החדשה של אפל Snow Leapord הרבה יותר טובה גם מבחינת מראה וגם מבחינת ביצועים
http://en.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X_v10.6

מעדיף את הגישה של אפל שפור בצועים על פני פיצרים מיותרים

חזרה לתוכן הדיון
adamrussלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 23/07/2007 · הודעות: 696 ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 19:48
נושא ההודעה:

אני התקנתי אצלי את גרסת הבטא 7000, ואני יכול להגיד שבהחלט יש שיפור בביצועים, בעיקר עם תוכנות תלת מימד שבשבילם בכלל התקנתי את הווין (זחלו על vmware).
אבל...
תמיד יש שיפור ביצועים בבטות, וזה תמיד נעלם בגרסא הסופית, או פשוט אחרי חודש חודשיים של שימוש (כן.. הרג'יסטרי של ווין פשוט רע).
יש שיפור בעיצוב, אבל צ'יקצ'ק יהיו חברה שיעתיקו את זה ללינוקס..

בסופו של יום.. זאת תהיה מערכת טובה, וקניינית, אבל כל הבעיות הרגילות שהיו לפני בלא-ויסטה יישארו. אם מייקרוסופט רוצים לכבוש את השוק בחזרה הם יצטרכו לחלק אותה בחינם.. מה שכרגע לא כזה רחוק מהמציאות, ממה שהבנתי מי שקונה היום ויסטה מקבל שדרוג חינם ל 7 כשייצא.

חזרה לתוכן הדיון
snirלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2008 · הודעות: 1078 ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 20:18
נושא ההודעה:

אני חושב שהרבה אנשים נכנסים כאן לפוליטיקה מיותרת...
למיקרוסופט יש כמה יתרונות גדולים:
1.ים של מפתחים,אתרי WEB שעובדים רק על הדפדפן שלה,תוכנות בלי סוף שבנויות לפלטפורמה.
2.לאנשים לא אכפת מה המחיר פשוט מעתיקים וזה לא מעניין אף אחד.
3.שוק המשחקים הוא שוק שמושך הרבה מאוד אנשים
4.מחשבי כף יד שרצים כמו גרעינים ניום לא מסנכרנים בקלות מול לינוקס,וגם אם כן אין אפשרות להתקין תוכנות(תקנו אותי אם אני טועה,הPOCKET PC שלי ישמח מאוד)
5.הרבה תוכנות מקצועיות עובדות שם לכתחילה בלי אולי בWINE

המהירות ב WIN7 אמורה להשתפר באופן חזק והשמועה על זה גם אם זה לא נכון משרתת את MS.
הממשק מספיק יפה לאנשים? זה מספיק כדי לא להסתבך עם מערכת הפעלה חדשה...
תהיו מציאותיים..להגיד שהכל שטויות שם זה לא נכון.הם לומדים ומתקדמים ומוציאים מערכת חדשה תוך הפקת לקחי ויסטה..

ללינוקס יש כמובן את היתרונות שלה,אבל לא הכל מדבר לכולם:
1.אין וירוסים
2.גמישות של המערכת,התקנת שירותים לפי הצורך בלי לקנות "גרסת שרת"
3.גמישות אידרה של עיצוב שולחן העבודה.
4.יכולת לתקן תקלות בקלות יחסית
5.יציבות

מצד שני אנחנו מתחילים מלמטה,וMS מלמעלה...
האידיאולוגיה של כל הפריקים של לינוקס לא מעניינת אף משתמש פוטנציאלי...ממש לא...

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 20:46
נושא ההודעה:

snir :
אני חושב שהרבה אנשים נכנסים כאן לפוליטיקה מיותרת...
למיקרוסופט יש כמה יתרונות גדולים:
1.ים של מפתחים,אתרי WEB שעובדים רק על הדפדפן שלה,תוכנות בלי סוף שבנויות לפלטפורמה.
2.לאנשים לא אכפת מה המחיר פשוט מעתיקים וזה לא מעניין אף אחד.
3.שוק המשחקים הוא שוק שמושך הרבה מאוד אנשים
4.מחשבי כף יד שרצים כמו גרעינים ניום לא מסנכרנים בקלות מול לינוקס,וגם אם כן אין אפשרות להתקין תוכנות(תקנו אותי אם אני טועה,הPOCKET PC שלי ישמח מאוד)
5.הרבה תוכנות מקצועיות עובדות שם לכתחילה בלי אולי בWINE

1. תלוי איך אתה סופר מפתחים, אתרי אינטרנט זו בעיה ישראלית בעיקר והיא הולכת ונפתרת מיום ליום. לגבי תוכנות - הטענה נכונה, אולם לאט לאט יותר תוכנות משחררות גרסאות ללינוקס, ובלי קשר לכך מתחיל תהליך של מעבר לשירותי רשת במקום תוכנות בתחומים רבים, ככה שבטווח הארוך לדעתי היתרון הזה ייעלם. התוכנות היחידות שיישארו מותקנות תהיינה תוכנות עם אינטגרציה בשולחן העבודה, תוכנות עתירות ביצועים ועוד כמה תחומי נישה.
2. שטויות - זה תלוי מי אתה. ארגונים ממש לא עובדים ככה, ועם מנגנוני ההגנה הדיגיטליים שמיקרוסופט משלבת בחלונות (צעד מבורך לדעתי) למשתמש הפשוט קשה יותר ויותר להשתמש בעותק לא חוקי...
3. גם לא נכון - הרבה אנשים זה ביטוי כללי, באחוזים מדובר באחוז קטן ממשתמשי המחשב.
4. שוק מחשבי כף היד הולך וקטן... וזה לטובת "סמארטפונים" - מכשירים סלולריים חכמים. השוק הזה עדיין בחיתוליו - אבל עם מערכות הפעלה פתוחות (אנדרואיד, סימביאן, אופן מוקו ועוד) גם התחום הזה ישתפר.
5. חזרת על הטענה הראשונה.

אני לא טוען שאין לחלונות יתרונות על לינוקס - אני טוען שכולם אינם אוביקטיביים (יותר תוכנות פותחו לחלונות וכו'), ובמאזן הכולל יתרונות מול חסרונות לדעתי עבור רוב האנשים לינוקס מנצחת.

וזו רק תגובה ארוכה להודעה די טרולית, פשוט רציתי קצת לתת מענה טיפה יותר מקצועי לאנשים ששומעים את הטענות שמועלות פה..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 20:47
נושא ההודעה:

הורדתי את גרסאת הבטא של 7 ובהחלט התרשמתי לטובה.

המערכת נראית ומרגישה כמו הכלאה של כל היתרונות מ XP וויסטה. בנוסף, המערכת עצמה מגיבה מעולה, אבל כידוע על _כל_ מערכות חלונות, זה בהחלט ישתנה כאשר יותקנו כמה תוכנות, במיוחד אופיס.
ניסיתי לטעון את הקרנל עם ollydbg (סתם לראות מה קורה בקרנל החדש) אבל הוא נתקע - יכול להיות בעיה ב olly שכנראה תתוקן כש 7 יתבסס קצת יותר בשוק.

סך הכל זו בהחלט מערכת מרשימה ומחזירה את מיקרוסופט למפה, אבל לגבי לינוקסאים שיעדיפו אותה - אני לא מאמין שזה מקור לדאגה - היא עדין לא קוד פתוח, ולכן היא פסולה לשימוש... Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 20:49
נושא ההודעה:

שידרגתי היום ל-7, מויסטה 64
1. לא שמתי לב להבדל משמעותי במהירות. (יש לי 4 גיגה זיכרון).
2. הטסק-בר החדש נחמד מאוד, אבל מתרגלים מהר ואז זה לא מעניין.
3. ה control panel מבולגן לגמרי. עשרות של אייקונים.
4. מנהל הקבצים שופר, אבל לדעתי, לרעה. אי אפשר לעבוד בצורה נורמאלית עם עץ קבצים.
5. מהירות הבנייה של thumbnail, ושל עדכון add/remove programs שופרו בצורה מאוד משמעותית.
6. jumplists, למרות שהייתי סקפטי, ממש נחמד.
7. סקייפ 3 לא עובד. גירסאת הבטא של סקייפ 4 עובדת.
8. cod4 קצת שבור עם הדרייוור הנסיוני של נוידיה - אין hud, לפעמים נעלמות טקסטורות.
9. poweshell 2.0 עולה מהותית יותר מהר מ 1.0
10. כל מה שניסיתי להפעיל, למעט סקייפ 3, עבד.
11. ניהול של חלונות מרובים שופר משמעותית (בלינוקס, כידוע, זה שבור לגמרי).
12. לא נתקלתי בשום מסכים כחולים, התרסקויות של תוכנות, או בעיות יציבות.

בקיצור, על אף שזו גרסאת בטא, ומי יודע איזה צרות היא יכולה לעשות בהמשך, כרגע 7 עושה רושם של מערכת הפעלה ממש טובה, יציבה, ונוחה לשימוש.

חזרה לתוכן הדיון
פינגווין אדוםאורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 22:27
נושא ההודעה:

ברכות למיקרוסיפט על הצלחתם (אולי) להוציא גרסת בטא של מערכת הפעלה (אולי) טובה ושמישה, אכן הגיע הזמן.
אני מאחל להם שתהיה סופסוף תמיכה טובה בדרייברים ואפשרות קלה להתקנת תכנות, זה ידרוש מהם שינויי תשתית משמעותיים אבל זה לא בלתי אפשרי.
אני מודע לכך שווינדוס היא עדיין מערכת נסיונית שטובה למחשבים ביתיים עם חומרה סטנדרטית ומשימות מינימליות בלבד, ולא ראוי עדיין לשפוט את רמת האבטחה שלחה או את רמת היכולות שהיא מעניקה לשימוש מתקדם. רק בקשה אחת יש לי - שהיא תפסיק להיות ניסוי המוני בבני אדם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 23:23
נושא ההודעה:

Anonymous :

11. ניהול של חלונות מרובים שופר משמעותית (בלינוקס, כידוע, זה שבור לגמרי).
Question

חזרה לתוכן הדיון
פינגווין אדוםאורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2009 - 23:30
נושא ההודעה:

בלינוקס אין ניהול חלונות, גם לא חלונות.
יש שרת גרפיקה נפוץ ללינוקס ולמערכות אחרות, וכמה וכמה מנהלי חלונות וערכות שולחן עבודה שעובדות מולו, שתיים מהיותר ידועות הן GNOME וKDE.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2009 - 00:14
נושא ההודעה:

הכוונה הייתה למסכים.

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2009 - 00:25
נושא ההודעה: יש סיבה אחת טובה לעבור לחלונות 7?

האם היתה סיבה טובה לעבור לויסטה? היא נתנה משהו יותר חוץ מכמה צעצועים גרפיים?

מה יכולה לתת חלונות 7? ניהול חבילות?!?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2009 - 15:47
נושא ההודעה:

חלונות 7 מהירה, יציבה, אמינה, ותומכת בהמון תוכנות ומשחקים.
לינוקס זולה, איטית, ומגושמת.

איזו סיבה שבעולם יש למשתמש ביתי לבחור בלינוקס? כדי לחסוך 200 שקל, ולהפוך את המחשב שלו למשקולת?

ד"א, ההודעה הנ"ל נכתבה על pentium 3 עם 256 מ"ב זיכרון, שמריץ את פיירפוקס 3 על חלונות 2000. בפעם האחרונה שבדקתי, אי אפשר היה להריץ את פיירפוקס 3 על פחות מאובונטו 8.04, שלא עושה את מרבית מה שחלונות 2000 יודע לעשות, וצורך הרבה יותר מ 256 מ"ב זיכרון.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2009 - 16:23
נושא ההודעה:

ציטוט:

ציטוט:
איזו סיבה שבעולם יש למשתמש ביתי לבחור בלינוקס? כדי לחסוך 200 שקל, ולהפוך את המחשב שלו למשקולת?

במקרה את התגובה הזאת אני כותבת ממשקולת נייר זולה איטית ומגושמת,ונהנת מכל רגע Very Happy

ובקשר לחלונות 7-נקווה שתהיה טובה וכולם יהנו-לי אין כוונה לעבור לשם...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2009 - 17:08
נושא ההודעה: Re: יש סיבה אחת טובה לעבור לחלונות 7?

רם-און :
האם היתה סיבה טובה לעבור לויסטה? היא נתנה משהו יותר חוץ מכמה צעצועים גרפיים?

מה יכולה לתת חלונות 7? ניהול חבילות?!?

אני מסכים. אפילו פיצ'ר בסיסי של ניהול חבילות שקיים בלינוקס 10 שנה (!) לא הצליחו ליישם במייקרוסופט. הם חובבנים, אין מילה אחרת לתאר אותם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2009 - 17:36
נושא ההודעה:

Anonymous :

ד"א, ההודעה הנ"ל נכתבה על pentium 3 עם 256 מ"ב זיכרון, שמריץ את פיירפוקס 3 על חלונות 2000. בפעם האחרונה שבדקתי, אי אפשר היה להריץ את פיירפוקס 3 על פחות מאובונטו 8.04, שלא עושה את מרבית מה שחלונות 2000 יודע לעשות, וצורך הרבה יותר מ 256 מ"ב זיכרון.

נסה את PUPPY LINUX

חזרה לתוכן הדיון
adamrussלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 23/07/2007 · הודעות: 696 ·

הודעה פורסם: 11/01/2009 - 18:35
נושא ההודעה:

Anonymous :
הכוונה הייתה למסכים.

ניהול מסכים שבור?! תגיד לי אם אתה יכול לעשות את זה באיזושהי גרסא של ווינדוס \ osx ...
http://www.youtube.com/watch?v=1DWzuIreDGA&feature=channel_page

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח