ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
elironen0לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/09/2008 · הודעות: 9 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 08:15
נושא ההודעה: שולחנות עבודה שונים

לא ברור לי למה הכוונה, אני בא מעולם הWIN והתחלתי עם אובונטו על הנייד ובכל מקום אני נתקל במושגים כמו גנום וכדומה ולכאורה זה נראה כאילו ניתן לשנות כליל את שולחן העבודה ולהיחליף אותו באחר, האומנם וכיצד ?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 09:04
נושא ההודעה: Re: שולחנות עבודה שונים

elironen0 :
לא ברור לי למה הכוונה, אני בא מעולם הWIN והתחלתי עם אובונטו על הנייד ובכל מקום אני נתקל במושגים כמו גנום וכדומה ולכאורה זה נראה כאילו ניתן לשנות כליל את שולחן העבודה ולהיחליף אותו באחר, האומנם וכיצד ?

בעולם ה unix המסורתי ובעולם הלינוקס , שולחן העבודה אינו אלא תוכנה שמפעילים אותה , בין אם בצורה ידנית ובין אם בצורה אוטומטית.

כלומר, זה כמו שתתקין אצלך במחשב כמה מעבדי תמלילים , תוכל לפתוח קובץ עם אחד ממעבדי התמלילים .
כך גם בלינוקס , ברגע שמותקנים מספר שולחנות עבודה שונים , אפשרי לבחור לעבוד עם אחד מהם , או עם אף אחד מהם .
כל אחד מהם מספק חוויה שונה של שימוש , הוא נשען על סיפריה אחרת וכיוצ"ב ..
אבל מכוון שהוא רק תוכנה שרצה על המערכת אפשר לא להפעיל אותה , ואם להפעיל , אזי אפשר לבחור איזו להפעיל (אם התקנת כמה מהן ) .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
elironen0לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/09/2008 · הודעות: 9 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 11:45
נושא ההודעה:

האם ניתן להשתמש במספר שולחנות שונים ולהפעיל עם כל אחד מהם אפליקציה שונה ואז לעבור בין השולחנות השונים מבלי לבצע איתחול בכל פעם מחדש?

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 13:55
נושא ההודעה:

elironen0 :
האם ניתן להשתמש במספר שולחנות שונים ולהפעיל עם כל אחד מהם אפליקציה שונה ואז לעבור בין השולחנות השונים מבלי לבצע איתחול בכל פעם מחדש?

כן.

בוא נגדיר סשן - משתמש מחובר, ומפעיל סביבת עבודה (אני מעדיף את הביטוי הזה ברשותך).
אתה יכול לפתוח כמה סשנים במקביל של אותו יוזר, כאשר הוא משתמש באותה סביבה או בסביבות שונות, וגם של כמה משתמשים אם תרצה.
בכל סשן תוכל להפעיל כמה תוכנות שתרצה ולעבוד כאילו הוא היחיד שפתוח. למעשה יש שרתים שעובדים ככה, כאשר המשתמשים עובדים מרחוק על השרת, כל אחד בסביבה שלו, בלי תלות ביניהם.
מה שיגביל אותך זה משאבי המחשב - זכרון, ואם כמה משתמשים עובדים במקביל אז גם המעבד.

איך עושים את זה בפועל ?
באובונטו (גנום): מערכת-->התנתקות-->החלפת משתמש. במסך שייפתח תכניס שוב את המשתמש שלך (אני מניח שהוא היחיד שקיים על המחשב), ובאפשרויות תבחר בתוך Session או תצורת הפעלה (אין לי מושג איך התרגומים לעברית) שולחן עבודה חדש.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 07:13
נושא ההודעה:

תודה רבה עזרת לי מאוד

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות