ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
עידולא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/11/2003 · הודעות: 1816 · מיקום: dev/null/

הודעה פורסם: 25/01/2009 - 00:16
נושא ההודעה:

ה zune אמנם לא הצליח, אבל Xbox מצליח לא רע בכלל. באופן כללי, מחלקת הבידור של מיקרוסופט מציגה תשואה (profit) חיובית. למעשה, חוץ מאשר במחלקת האונליין שלהם, לכל המחלקות של מייקרוסופט יש תשואה חיובית.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/01/2009 - 09:43
נושא ההודעה:

עידו :
ה zune אמנם לא הצליח, אבל Xbox מצליח לא רע בכלל. באופן כללי, מחלקת הבידור של מיקרוסופט מציגה תשואה (profit) חיובית. למעשה, חוץ מאשר במחלקת האונליין שלהם, לכל המחלקות של מייקרוסופט יש תשואה חיובית.

מאיפה הנתונים?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/01/2009 - 10:12
נושא ההודעה:

Anonymous :
הרבה מהנפילה של מיקרוסופט נובע מנתח השוק הגדל של אפל:
http://www.appleinsider.com/articles/09/01/23/apples_mac_growth_a_standout_in_ailing_pc_market.html

נתח השוק של אפל הוא חצי מנתח השוק של לינוקס, כך שההשפעה של לינוקס משמעותית יותר.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 25/01/2009 - 10:19
נושא ההודעה:

אני מסכים עם אלי (marmor), אנשים חיים בסרט.

מיקרוסופט מציגה רווחים אדירים גם ברבעון האחרון, בסדרי גודל של מדינות, לא של חברות בודדות, אז על מה ההתלהב(מ)ות Question לדעתי הביזיון האמיתי בסיפור הזה הוא פיטורי העובדים, אשר יאבדו מקומות עבודה באקלים כלכלי קשה, למרות הרווחים הגדולים.

שכל אחד ימשיך לעשות את עבודתו, פזילה לכיס של השני לא תעזור.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
עידולא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/11/2003 · הודעות: 1816 · מיקום: dev/null/

הודעה פורסם: 25/01/2009 - 21:41
נושא ההודעה:

Anonymous :
עידו :

מאיפה הנתונים?

אתה יכול לבדוק בעצמך בדו"ח 10K של מייקרוסופט:
www.microsoft.com/msft/download/FY08/10K%20FY2008.doc

או ב cache של גוגל אם אתה לא רוצה להוריד:
http://tinyurl.com/dndset

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/05/2009 - 21:26
נושא ההודעה:

זה ממשיך, הקוד הפתוח מכריח את החברה לפטר עוד...
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=rd20090505_05

חזרה לתוכן הדיון
snirלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2008 · הודעות: 1078 ·

הודעה פורסם: 05/05/2009 - 21:34
נושא ההודעה:

אני לא יודע מה איתכם-אבל אני לא שמח שמפטרים אנשים

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/05/2009 - 21:55
נושא ההודעה:

snir :
אני לא יודע מה איתכם-אבל אני לא שמח שמפטרים אנשים

ברמת העקרון אתה צודק זה מעציב מאד שאנשים מאבדים עבודה,
אבל המקרה של מיקרוסופט מיוחד, סוף סוף עולם המחשוב משתחרר מהמונופול העריץ שכפה עלינו פורמטים סגורים ומוצרים מנופחים. כל עובד שמפטרים מחברה כזאת הוא בשבילי יום חג Dancing

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 05/05/2009 - 22:00
נושא ההודעה: אף אחד לא שמח עבור האנשים.

אבל אל תשכח שאנשים אלו היו חלק ממערכת שעשתה כל דבר על מנת להשתלט על השוק. חלק מהדברים בספק חוקיות.

חוץ מזה, עבורם זו הזדמנות להשתלב בתחום הקוד הפתוח. אם כי אני לא בטוח שיקבלו מי ש-"זוהם" בקוד של מיקרסופט Smile.

חזרה לתוכן הדיון
אשלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2009 · הודעות: 527 ·

הודעה פורסם: 05/05/2009 - 22:10
נושא ההודעה:

בא לשניכם (האחרונים) להביא לכאן את אחד מהמפוטרים שיכתוב תגובה ממקור ראשון ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/05/2009 - 06:52
נושא ההודעה:

Anonymous :
זה ממשיך, הקוד הפתוח מכריח את החברה לפטר עוד...
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=rd20090505_05

בכתבה הזאת לא כתוב שום דבר על קוד פתוח. כתוב על המשבר הכלכלי, על האטה במכירות מחשבים כגורמים לפיטורים, תראה לי איפה כתוב שקוד פתוח הוא הגורם?
עד לאחרונה מיקרוסופט שלטה על כ- 90% משוק הפיסי כשהשאר זה בעיקר אפל. אולי תכתוב שאפל גרמה לפיטורים? למה קוד פתוח.
אם כבר קוד פתוח גורם למיקרוסופט ליותר עבודה: שיפור הדפדפן הוצאת גירסה חדשה לויסטה מהר מהמתוכנן וכו'.
מספיק עם דמגוגיה זולה.

אסף ש.

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 06/05/2009 - 08:07
נושא ההודעה: לא דמגוגיה זולה. עובדות.

נכון, שבכתבה אין שום התייחסות לקוד הפתוח, כי הכרה בכוחו של הקוד הפתוח רק תעצים את המבוכה בכל מה שנוגע לחברה הזו.

דוגמאות? שנת 2001, מחיר חבילת אופיס למשרד כולל תוכנת מצגות: 600 דולר. המחיר כיום, 1100~ שקל. ככול שאופן אופיס היה יותר איכותי, כך המחירים של האופיס צנחו.

רוצה עוד דוגמאות? כמה התקנות של mysql באות על חשבון mssql? כמה חברות הזנק עובדות עם lamp במקום עם ההצעה המתחרה?

נכון שאף אחד לא כותב את זה בעיתונות הממוסדת, אבל באותה המידה יש כל כך מעט מאמרים הקוראים לזריקת חלונות לכל הרוחות (מה שהם היו צריכים לעשות, אם הם היו ישרים).

ובכלל, לפני שאתה זועק על מישהו שהוא פועל בדמגוגיה זולה, רק משום שקצת התלהב ונתן פרשנות אישית, זכור שדרך ארץ באה לפני התורה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/05/2009 - 08:16
נושא ההודעה: Re: לא דמגוגיה זולה. עובדות.

רם-און :
נכון, שבכתבה אין שום התייחסות לקוד הפתוח, כי הכרה בכוחו של הקוד הפתוח רק תעצים את המבוכה בכל מה שנוגע לחברה הזו.

דוגמאות? שנת 2001, מחיר חבילת אופיס למשרד כולל תוכנת מצגות: 600 דולר. המחיר כיום, 1100~ שקל. ככול שאופן אופיס היה יותר איכותי, כך המחירים של האופיס צנחו.

רוצה עוד דוגמאות? כמה התקנות של mysql באות על חשבון mssql? כמה חברות הזנק עובדות עם lamp במקום עם ההצעה המתחרה?

נכון שאף אחד לא כותב את זה בעיתונות הממוסדת, אבל באותה המידה יש כל כך מעט מאמרים הקוראים לזריקת חלונות לכל הרוחות (מה שהם היו צריכים לעשות, אם הם היו ישרים).

ובכלל, לפני שאתה זועק על מישהו שהוא פועל בדמגוגיה זולה, רק משום שקצת התלהב ונתן פרשנות אישית, זכור שדרך ארץ באה לפני התורה.

אני חושב שאם למישהו היה נתונים על הפסדים של מיקרוספוט בגלל הקוד הפתוח אף אחד לא היה מהסס לכתוב את זה. אם יש למיקרוספט הפסדים בגלל תחיליפים בקוד פתוח הם זניחים (לפחות כרגע).
ואל תטיף לי מוסר.

אסף ש.

חזרה לתוכן הדיון
OriIdanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/02/2007 · הודעות: 597 ·

הודעה פורסם: 06/05/2009 - 08:20
נושא ההודעה:

אם כל זה שהייתי רוצה שהתוכנה החופשית תיהיה הגורם לקיצוצים במיקרוסופט, לצערי זה כנראה לא הגורם.
זה קרה רק בספר שלי Smile (נולדו חופשיים, http://www.thestories.org/book/bornfree)

לצערינו המשבר הכלכלי שפוגע בכולנו הוא הגורם היום. אבל יתכן שתוכנה חופשית באמת תעשה את זה בעתיד.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/05/2009 - 08:26
נושא ההודעה: Re: לא דמגוגיה זולה. עובדות.

[[quote
אני חושב שאם למישהו היה נתונים על הפסדים של מיקרוספוט בגלל הקוד הפתוח אף אחד לא היה מהסס לכתוב את זה. אם יש למיקרוספט הפסדים בגלל תחיליפים בקוד פתוח הם זניחים (לפחות כרגע).
ואל תטיף לי מוסר.

אסף ש.[/quote]

אני לא חושב שההפסדים שרם-און ציין הם זניחים. מיקרוסופט מאד בלחץ מהקוד הפתוח וההפסדים מכרסמים בהם מדי יום. יחד עם זאת אני חושב שלא ההפסדים הם הגורם לפיטורים האחרונים, כל זאת למרות שממה שאני מבין החברה לא ממש רווחית (לא קראתי דוחות כספיים שלה כך שיתכן שאני טועה ומדבר מרחשי ליבי).

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 06/05/2009 - 08:58
נושא ההודעה: אין נתונים על הקוד הפתוח.

כמו שהסכמנו (-Smile בעבר, הרי הקוד הפתוח הוא תנועה אנרכיסטית, וככזו, היא בלתי ניתנת למדידה. אף אחד לא מגיע להסכמה לגבי כמות משתמשי הלינוקס, אי אפשר לעקוב אחר מספר הורדות התוכנה (בגלל המאגרים הצצים להם באקסטזה). אי אפשר להגיע למדידה לגבי "הנזק" שהקוד הפתוח גורם לפיציסופט. אבל אפשר להעריך.

אני יודע על לפחות 3 חברות הזנק העושות שימוש באובנטו כפלטפורמה לפיתוח וגם לייצור (ודורון מכיר פי כמה ועירא מקלל כמה אחרות). אני מכיר עשרות חברות אחרות העושות שימוש בלינוקס בייצור. יש מאות ואלפים כאלו. וזה רק מהיכרות אישית שלי. כל אלו הם הפסדים לפיציסופט. כל אפאצ'י הנשמע ברחבי האינטרנט, זה פחות iss לגבות עליו מס גולגלת. כל mysql זה פחות mssql גירסאת דמיקולו. וזה בלי לקחת בחשבון את php, כי php, רובי על המסילה וחברותיהן יצרו שווקים שפיציסופט יכולה רק להביט עליהם מרחוק, להרים פיה אל השמיים ולפלוט יללות אל מול ירח מלא. (או סתם מול העננים).

נכון שהמשבר משפיע, אבל בזמן סופה, לאוניה עם חור בקרקעית הרבה יותר קשה לתמרן. בפרט, שיש לה מליון תולעים בעץ שלא מפסיקות לחפור. אומנם חורים קטנים, אבל בכמויות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/05/2009 - 09:11
נושא ההודעה:

לא זכור לי שהתווכחנו בעבר על אנרכוניזם וקוד פתוח. כל דבר ניתן למדידה כמות שרתי האפאצ'י לעומת IIS כמות השימוש במערכות הפעלה מבוססות לינוקס (אל תשכח שמדובר בשימוש על הדסקטופ) וכמות ההתקנות בשוק האירגוני. הדברים האלה ואחרים נותנים אינדיקציה לא כמות חברות ההזנק שבסוף לא יוצא מהן כלום, על סמך ניסיונך האישי (או של דורון).

בסה"כ אם מדובר על מערכות הפעלה אז לפי אומדנים (שעל רמת דיוקם אפשר להתווכח אולי אבל זה בטח יותר מדוייק מ"נסניוך האישי") מדובר על כ- 1% מהמחשבים בעולם.

בשוק האירגוני ושרתי האינטרנט היו לפני מיקרוספוט ואחריה מתחרים נוספים בעיקר מערכות מבוססות יוניקס של sun. אז גם זאת לא אינדקציה.

בקיצור אם אין לך נתונים מדעיים אז אולי תקרא מה שכתוב: בגלל המצב הכלכלי.

יכול להיות שמיקרוסופט באמת תתחיל להפסיד לקוד הפתוח אבל זה לא המצב היום.

אסף ש.

חזרה לתוכן הדיון
א--ב--גאורח · ·

הודעה פורסם: 06/05/2009 - 09:38
נושא ההודעה: מיקרוסופט רחוקה מלהפסיד

יש כל כך הרבה שומן במיקרוסופט שאפשר להוריד שהם אפילו לא מתקרבים להתיעלות.

יש בעיות קשות במיקרוסופט. אתמול הייתי ביום זרקור שמיקרוסופט עשו כדי להעלות את שמם, ובמהלך הכנס הוצגו טכנולוגיות רבות, אבל הביזיון היה כשהציגו את ה surface table. כן זו טכנולוגיה מדהימה שהדובר הודה "אין לנו מושג מה לעשות איתה כרגע" יש להם משהו גאוני, יש מכשיר מוכן, אבל אין להם את התוכנה למכשיר, ולכן הם לא מוכנים לשחרר את המוצר לשוק, כי למיקרוסופט אין חזון, מה עושים? מחכים שמישהו עם חזון יבוא, ועד אז תוקעים את כל העולם בלי הטכנולוגיה.

פשוט ביזבוז. אבל בסדר, עוקפים אותם בסיבוב בנתיים.

אגב, עוד קונץ, השולחן SURFACE מריץ VISTA שלא יודעת להתממשק עם הקלט של השולחן, וצריך להריץ את שומר המסך כדי לעבוד עם שולחן המגע... (כן, ראיתי במו עיני את שני אנשי התוכנה שלהם מנסים להפעיל עם מקלדת ועכבר את שומר המסך שבו יש את כל הפיצרים).

אבל בכל זאת, צריך להכיר בעובדה שמיקרוסופט בעלת הפטנט למכשיר ה surface, מה שמעיד שיש להם עתיד ביד.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/05/2009 - 12:17
נושא ההודעה:

לפי המתחולל בענף, אנו נמצאים כיום בעידן בו מתחילה להיות קונסולידציה בשוק המחשוב.
חברות גדולות מתחזקות יותר ויותר ומתחרות בינייהם בסל מוצרים מלא וחברות קטנות ובינוניות פשוט נבלעות לתוכן.

החברות הגדולות כנראה שימשיכו לגדול בצורה מהירה יותר או איטית יותר בהתאם למצב הכלכלי הגלובלי.

אורקל למשל, לא הסתפקה במוצרים הטובים שלה Oracle Database ופתרון BI אלא נכנסה לפני כעשור גם לעולם פתרונות האפליקציה עם Oracle Application וקניית חברות כגון People Soft והכניסה עם מוצרייה לשוק ה- CRM.
רכישתה של חברת סאן מכניסה את אורקל לתחום שלא היה זמין לה בעבר - חומרה. אורקל תחל לשווק חומרה ותתחרה בתחום זה בחברות כגון HP ו-IBM.

גם מיקרוסופט "שוחה" באותו אוקינוס ומזמן כבר לא מדובר בחברה המוכרת מערכת הפעלה וחבילת אופיס. עם פתרונות כדוגמאת שרתי אינטרנט, שרתי דואר, פתרונות CRM, שרתי בסיסי נתונים, כניסה לתחום הפתרונות האפליקיביים שהינה תחרות ישירה מול חברות תוכנה כדוגמת סאפ.

ההשפעה של לינוקס, אפל וגוגל אכן יגרמו למעט הפסדים למיקרוסופט בתחום מערכות ההפעלה אך כניסתה לתחומים חדשים שנה אחרי שנה וסל הפתרונות המלא שהיא מציעה ללקוחותייה בהחלט ישדרגו אותה עוד ועוד.

עדיין אין חברה בתחום הלינוקס, כולל רדהט ונובל, המציעים סל פתרונות כפי שמציעות החברות מיקרוסופט, י.ב.מ ואורקל לכן התחושה שלי שלינוקס לא תפיל את מיקרוסופט בעשור הקרוב.

אגב לגבי המצב הכלכלי, מי שקרא את מוסף ממון מלפני כמה ימים מבין שגם בארה"ב מבולבלים מאוד ולא יכולים להחליט אם המשבר נעצר וכרגע תחל תקופה טובה יותר או להפך ואנו צפויים לגל צונאמי נוסף?

המשך יום מקסים
מיקי

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 29/04/2011 - 14:13
נושא ההודעה:

דוביקס :
בהסתכלות לפי חטיבות:

- חטיבת המדיה הכוללת את ה-xbox וה Zune עלתה קלות במכירות אבל הרווח ירד ביותר מחצי, בגלל תחרות קשה והוזלות.
- חטיבת היישומים המשרדיים הכוללת את אופיס גם עלתה בצורה זניחה במכירות, כך שהמצב כאן די יציב.
- חטיבת הווינדוס, הגדולה בחבורה, ירדה כ-8% במכירות. הירידה משויכת לנפילה במכירת מחשבים חדשים (מה שדי מובן לאור המצב הכלכלי) ולמה שהוגדר כ"מעבר העולם לניידים זולים". דווקא כאן יותר מעניין למה הם מתכוונים - האם למחשבים שנרכשו עם לינוקס? כך לפחות חושבים ב-MarketWatch

אני מקפיץ דיון מלפני שנתיים בגלל מגמה שעלתה כבר אז ועדיין רלונטית.

בדוחות האחרונים, חטיבת הווינדוס ממשיכה לרדת במכירות - הפעם ב-4.1%. לפני שנתיים התירוץ היה מיתון ונטבוקים - הפעם התירוץ (או ההסבר) הוא כמובן אפל ואנדרואיד.

קוריוז מעניין - לאחר ששנה שעברה התבשרנו ששווי השוק של אפל עבר את מיקרוסופט, ברבעון האחרון לראשונה בהיסטוריה אפל הרויחה 6 מיליארד לעומת 5.2 מיליארד רווח למיקרוסופט.

נו, מתי מפטרים את סטיב באלמר?

מיקרוסופט התגאתה לאחרונה שמכרה 350 מיליון רשיונות ווינדוס 7 בשנתיים - מספר שנשמע יפה - אבל בפועל מדובר בפחות מ-5% משוק מערכות ההפעלה בסוף 2010. אז הפוטנציאל ליותר מכירות קיים - אבל לא נראה שכרגע מישהו מאמין שהם מסוגלים למצות אותו.

בינתיים מי שהגדילה את הרווח בצורה המשמעותית ביותר היא חטיבת הבידור וההתקנים (מדיה לשעבר) שהצליחה מעל למשוער עם הקינקט. גם אופיס מצליחה לגדול יפה מאוד למרבה הצער.

http://online.wsj.com/article/BT-CO-20110428-727348.html
http://www.technologyreview.com/blog/guest/26712/?p1=blogs

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/05/2011 - 20:44
נושא ההודעה:

ראיון מאוד מעניין שמסביר לא מעט:

Can an open-source backer thrive inside Microsoft? This one says no

קוד:

It’s a very inefficient company, with very little or nothing being done to make it better. MS has small windows of actual product development (new code being written) followed by long period of stabilization. It’s waterfall as its best.

One thing that really frustrated me was that those random suggestions come from intuition, instead of actual scenarios/facts/data, and commonly show how disconnected MS employees are from the real world.

חזרה לתוכן הדיון
nadavvinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/12/2003 · הודעות: 7066 ·

הודעה פורסם: 29/05/2011 - 11:21
נושא ההודעה:

מיקרוסופט משנה מודל והופכת להיות טרול פטנטים:
http://seattletimes.nwsource.com/html/microsoftpri0/2015167534_htcpaysmicrosoft5foreveryandroidphone.html

HTC pays Microsoft $5 for every Android phone

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
יואבאורח · ·

הודעה פורסם: 07/06/2011 - 16:38
נושא ההודעה:

nadavvin :
http://seattletimes.nwsource.com/html/microsoftpri0/2015167534_htcpaysmicrosoft5foreveryandroidphone.html

מגניב. זה מאפשר למייקרוסופט להרוויח גם בלי להתערב בענף...
אני מעדיף את המצב הזה על פני מצב שמייקוסופט תוציא מוצרים מתחרים שיקטינו את הנתח של מערכות ההפעלה בקוד פתוח לפלאפונים (כמו אנדרואיד).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/06/2011 - 16:48
נושא ההודעה:

יואב :
nadavvin :

אני מעדיף את המצב הזה על פני מצב שמייקוסופט תוציא מוצרים מתחרים שיקטינו את הנתח של מערכות ההפעלה בקוד פתוח לפלאפונים (כמו אנדרואיד).

צא מהסרט, אנדרואיד היא לא באמת קוד פתוח.
היא גמישה, ניתן לשנות בה דברים, חלקים ממנה אפילו מופצים עם רשיון קוד פתוח, אבל... וזה אבל גדול, היא לא קוד פתוח במובן הקלאסי של הביטוי.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 07/06/2011 - 17:05
נושא ההודעה:

Anonymous :
יואב :
nadavvin :

צא מהסרט, אנדרואיד היא לא באמת קוד פתוח.
היא גמישה, ניתן לשנות בה דברים, חלקים ממנה אפילו מופצים עם רשיון קוד פתוח, אבל... וזה אבל גדול, היא לא קוד פתוח במובן הקלאסי של הביטוי.

אמן.

למעשה אני חושב שאנדרויד כמו שהיום יוצא מהמפעילים לא שונה בהרבה מאייפון. נעול, ועושה משהו אחד, ואם אתה ממש מתעקש אתה יכול לפרוץ את זה ולעשות מה שאתה באמת רוצה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/06/2011 - 21:50
נושא ההודעה:

nadavvin :

עוד פראיירית החליטה לשלם:

http://thenextweb.com/microsoft/2011/06/27/microsoft-snags-patent-deal-with-yet-another-android-vendor

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 24/04/2012 - 10:02
נושא ההודעה:

ניתוח מעניין של הדוחות האחרונים של מייקרוסופט. המסקנה לדעת כותב המאמר - מייקרוסופט מרוויחה יפה וממשיכה להתחזק בשוק הארגוני, בעוד שבשוק הפרטי החברה ממשיכה לדעוך. מה שיכול לשנות מבחינתה את המצב הוא הצלחה מסחררת עם ווינדוס 8 על טאבלטים וסלולרים אבל לפחות כרגע מישהו מוכן להמר שיש לזה סיכוי?

http://techcrunch.com/2012/04/23/you-could-have-it-all-my-empire-of-dirt

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/04/2012 - 10:38
נושא ההודעה:

10 הסנט שלי.
הסיכוי של מיקרוסופט בשוק הטאבלטים והסמארטפונים הוא בעיקר השוק האירגוני, כלומר שמחלקות IT יכניסו את הטאבלטים (מבוססי ARM) לתוך האירגון. לא נראה שזה הולך לקרות.
אין להם שום יתרון יחסי בשוק הטאבלטים ולמה שיצרנים (ובעקבותיהם צרכנים) ישלמו כסף על מוצר (מערכת הפעלה) שאפשר לקבל יותר טוב בחינם? זה לא שוק הפיסי שם היה להם יתרון של שנים בתוכנות ובהתאמה של ציוד. זה שוק אחר היצרנים שמים אנדרואיד (וחלקם מעדיפים לשלם למיקרוסופט מס בשביל זה אפילו שלא הוכח בשום בית משפט שמישהו מפר פטנטים שלהם) שכבר מבוססת בשוק כמערכת הפעלה דה פקטו של המכשירים האלה (למעט האייפד/אייפון כמובן). בשוק הזה לא נראה שיש להם סיכוי. לאט לאט קורה להם מה שקרה ל IBM הם פשוט טרולים של פטנטים. ברגע שיובררו הפטנטים שאין להם בבית משפט גם זה כבר לא יעבוד.
מה שעוד מענין בשוק הטאבלטים שזה מוצר משלים ולא תחליפי ל PC. למשל אפל גם מכרו יותר PC עם OSX מאשר בשנים קודמות. מענין אם אנדרואיד יגרום ליותר אנשים לשים הפצת לינוקס על PC. בכל מקרה ברור שזה פוגע בשוק הזה הצרכנים מעדיפים לשים כסף על טאבלט או טלפון חכם מאשר למשל לשדרג את המחשב. אני גם לא מבין איך ווינדוס 8 אמורה להצליח בשוק ה PC כאשר צרכנים כבר שידרגו ל 7 ואין ל-8 שום יתרון על ה PC (מטרו רק מפריע).

חזרה לתוכן הדיון
יאישאורח · ·

הודעה פורסם: 24/04/2012 - 13:48
נושא ההודעה:

ל-MS אין שום סיכוי בשוק הטבלטים עם חלונות 8, לפחות לא עם התמחור הנוכחי והשערורייתי של המכשירים. בנוסף, אין להם יכולת להילחם בכמות האפליקציות של אפל/אנדרואיד.
חץ בן-חמו כתב את זה יפה:
http://benhamo.org/wp/?p=3246
לדעתי, אם המחירים ירדו (והרבה), אולי יהיה להם סיכוי.

חזרה לתוכן הדיון
moshindלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/09/2010 · הודעות: 29 ·

הודעה פורסם: 24/04/2012 - 14:00
נושא ההודעה:

Anonymous :
10 הסנט שלי.
הסיכוי של מיקרוסופט בשוק הטאבלטים והסמארטפונים הוא בעיקר השוק האירגוני, כלומר שמחלקות IT יכניסו את הטאבלטים (מבוססי ARM) לתוך האירגון. ... אני גם לא מבין איך ווינדוס 8 אמורה להצליח בשוק ה PC כאשר צרכנים כבר שידרגו ל 7 ואין ל-8 שום יתרון על ה PC (מטרו רק מפריע).

דווקא מיקרוסופט תצליח עם וינדוס 8 בגלל האינטגרציה בין המוצרים, כשהטלפון, הטאבלט והמחשב ידברו באותה "שפה" וממשק.
כאשר תמונה מהטלפון תהיה גם במחשב באותה תקייה שסדרת אותה, כאשר מסמך שתכתוב במחשב יופיע מיד גם בטאבלט, וכאשר תוכל לשחק במחשב, במשחק שהורדת לטאבלט אז יבינו את הנוחות של האינטגרציה.

מיקרוסופט תעשה את זה בסתיו עם וינדוס 8.

אפל מנסה לעשות את זה עם הענן שלה וקירוב איטי של מערכת ההפעלה בין המוצרים שלה.

רק אנדראויד תתקע אצל אנשי הטכנולוגיה שרוצים אפשרויות רבות, ובסוף תגסוס, גוגל (וקהילת הקוד הפתוח) לא החכימו ליצור לאנדראויד סביבה תומכת של תוכן ושיתוף, ולראיה המכירות המדשדשות של טאבלטי אנדראויד (ואם אפל הייתה מוזילה את האייפון, גם מכירות הטלפונים היו צונחים).

עסקים? הם יאמצו טאבלטים של וינדוס בשמחה רבה, כל מי שנודד כל היום (מכירות, טכנאים, מנהלים) ישמח לקבל את כל המידע שלו כמו שהוא באמת תכנן שהוא יהיה (מסמכי וורד ישארו אותו דבר על הטאבלט ועל המחשב ולא יצטרכו המרות מסמכים שהורסים אותם).
האפליקציות הארגוניות יהיו זמינות גם על טאבלטים של וינדוס והכי טוב, כשחוזרים למשרד, הכל מסונכרן כמו שצריך.

אם מיקרוסופט לא יפקששו משהו בדרך, יש להם דווקא קלף מנצח ביד.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. sidekick