ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/12/2009 - 19:33
נושא ההודעה: Renux - רמיקס עברי לפדורה: עדכון

זוכרים שדיברתי על הרמיקס שאני הולך להכין?
תזכורת:
http://Renux.doom.co.il

אז בכל מקרה הגעתי לשלב די מתקדם בהכנת חלק מהחבילות, ואני משחרר אותן עכשיו לנוחיות משתמשי פדורה, במאגר yum.
להתקנה, הורידו והתקינו את הקובץ הבא:
http://doom.co.il/Renux/packages/renux-repo-1-4.fc12.noarch.rpm

התוכן של המאגר כרגע:
סקריפטים שאני הכנתי. כולם בלתי תלויי ארכיטקטורה.
יש עדיין כמה בעיות, כי זה בשלבי בדיקה. בכל מקרה, החבילות הן:
Renux-config סקריפט להגדרה של ברירות מחדל והתקנה אוטומטית של מאגרי rpmfusion, חבילות שימושיות נוספות והדרייבר לכרטיס המסך. מתקין משגר להפעלה יישומים->כלי מערכת->הגדרות רינוקס
Renux-compizconfig תלות של Renux-config. מכיל סקריפט להגדרה אוטומטית של קומפיז
Renux-meta מטא-חבילה שדואגת להתקין הרבה חבילות שימושיות.

כרגע עדיין עלולות ליהיות בעיות, למרות שמהעדכון הבא אני כבר אשתמש במאגר הtesting שהכנתי בקובץ הrepo מבעוד מועד, כדי לשמור על יציבות.
אני מפרסם את זה כאן בעיקר בשביל לקבל ביקורת, ולבקש ממכם: נא לבדוק את הסקריפטים והחבילות.
המטרה הסופית היא שזה יהיה מוכן למשתמשי הקצה - כמה שפחות הגדרות.
כרגע ברירות המחדל שסקריפט ההגדרה מקנפג הם מקלדת עברית+אנגלית ברמת גנום, החלפת שפה באלט שיפט, החזרת האייקונים לכפתורים והצגת דגלים במקום אותיות השפה באינדיקטור המקלדת על הפאנל.
נא לקרוא את הסקריפט לפני ההרצה, שלא תאשימו אותי בקלקול ההגדרות שלכם.
כל החבילות שהכנתי בעצמי הן ברישיון MIT.

כרגע קבצי הSPEC לא ממש פרוטבליים ואני כמעט בטוח שלא תצליחו לעשות להם build אצלכם. כשאני אהיה בטוח שהכל תקין אז אני אתחיל לעבוד על הניקיון וכו'.

תוגנות נוספות שאני מתכוון לארוז הן vgrabbj וstopmotion ואני פתוח להצעות לתוכנות נוספות (יתכן שבעתיד אני אוסיף מספר תוכנות הרלוונטיות רק למשתמשים ישראליים, כמו מזרים).

ביקורת ברשותכם. (כל סוג של ביקורת, גם מכאלה שיגידו לי שאני סתם עובד לחינם. אני פשוט מת לדעת איך עובד מה שעבדתי עליו בחודשיים האחרונים)

עוד משהו: החבילות נבנו על מערכת 64bit, ונבדקו על המחשב שלי ועל עוד מחשב של משתמש. עבדו בשני המקרים.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
puu~אורח · ·

הודעה פורסם: 03/12/2009 - 21:08
נושא ההודעה: אני לא פותח הדיון

הסבר התקנה של דברים
להתקנת המאגר, במסוף (terminal) יש להריץ
קוד:
su -c 'rpm -ivh http://doom.co.il/Renux/packages/12/x86_64/renux-repo-1-4.fc12.noarch.rpm'
איך שראיתי שיש חבילת החבילות, מתקינה כתלויות חבילות ממאגרים של פדורה. חבילות די שימושיות אחרי התקנה נקיה. להריץ
קוד:
su - c 'yum install  Renux-meta'

במאגר יש עוד שני חבילות :
Renux-config שכנראה זה סקריפט הגדרות
Renux-compizconfig שכנראה מתקין חבילות של קומפיז
Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/12/2009 - 14:21
נושא ההודעה:

תודה על ההבהרות, אבל יש לי תיקונים קלים:
Renux-meta מותקן אוטומטית ע"י Renux-config לא כתלות אלא בעת הרצת הסקריפט.
(מכיוון שחבילת הmeta תלויה גם בחבילות ממאגרי Rpmfusion, שעלולים ליהיות לא מותקנים על המערכת. הסקריפט renux-config מתקין גם את המאגרים האלו).
Renux-compiz הוא תלות של Renux-config. הוא מכיל סקריפט הגדרה לקומפיז שפועל בצורה הבאה:
חרי שrenux-config מתקין את הדרייבר לכרטיס המסך, הוא מכניס לרשימת התוכנות שעולות בהפעלה אוטומטית משגר שמפעיל את renux-compiz.
renux-compiz בודק אם ניתן להפעיל את האפקטים (כרגע רק בדיקה של glxinfo | grep direct, בעתיד אני אשלב את הסקריפט compiz-check ). אם ניתן להפעיל את האפקטים, הוא מעתיק את קובץ ההגדרות שחבילה מתקינה ב /usr/share/Renux ויוצר פרופיל חדש עם הגדרות אלו. ההגדרות נבחרו בקפידה ומתאימות לשימוש יום יומי.
לאחר מכן הוא מוחק את המשגר של עצמו מרשימת ההפעלה האוטומטית, ומתקין במקומו משגר שישגר את compiz-manager. תופעת לוואי אחת ידועה של דרך פעולה זו, היא שabrt ידווח בכל הפעלה של המערכת על קריסה של קומפיז, אם הוגדר קודם כברירת מחדל באמצעות הדיאלוג Desktop Effects.

אם יש כאן משתמשי פדורה נוספים (אנחנו מיעוט כאן מסתבר) - בבקשה תבדקו ותעירו הערות, זה מאוד יעזור.
ניתן לדווח באגים גם ב
http://Renux.doom.co.il
בדף המוקדש לכך (אני אצור אותו עוד מעט)
ובעתיד אתקין מערכת דיווח באגים מסודרת

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/12/2009 - 15:23
נושא ההודעה:

נ.ב:
בהודעה הקודמת שלי קראתי בטעות לחבילה Renux-compizconfig בשם Renux-config.
בנוסף, השמות באותיות גדולות הן שמות החבילות ואילו באותיות קטנות הם שמות הסקריפטים.
בכל מקרה, renux-compiz זה השם של הסקריפט שמתקינה החבילה Renux-compizconfig

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח [puu~]