ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
Jabkaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/05/2005 · הודעות: 1697 ·

הודעה פורסם: 14/12/2009 - 00:59
נושא ההודעה: כתיבת קוד שיעבוד עם X בוינדוס ?

התרגלתי שכל תוכנה נורמאלית בן עם זה QT ואם GTK שכתובות בהפצה החביבה עלי (דביאן) עוברת בssh.

אכשיו נשאלת השאלה איך עושים זאת בווינדוס ?
בנתיים התחלתי להשתמש בתוכניות שקומפלו עבור cygwin אבל זה לא פתרון (מחפש משהוא יותר טבעי).

האם יש סיפריה שתאפשר לאותו הבינרי להיות מתועל לכמה מערכות ? (מוינדוס לוינדוס או מוינדוס לדביאן גנו/לינוקס).

אני מראש מוותר על MFC (כי מעוניין שיהיה אפשר לבנות זאת גם להפצה נורמאלית ).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
פיל-קטןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/05/2004 · הודעות: 1089 ·

הודעה פורסם: 14/12/2009 - 01:09
נושא ההודעה:

לא ברור מה אתה רוצה.

תוכניות שנכתבות בעזרת GTK או Qt, אפשר לקמפל לחלונות. שתי הספריות הנ"ל קיימות גם בסביבה זו.

אם אתה רוצה שהן "יעברו ב-ssh", אתה צריך עדיין להגדיר יותר טוב מה אתה רוצה. אם זה להריץ אותן על הלינוקס שלך כך שהתצוגה תהיה בחלונות, אז אתה צריך שרת X לחלונות; אני לא מכיר פתרון טוב יותר מ-Cygwin.

אם זה משהו אחר, תגיד מה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/12/2009 - 11:42
נושא ההודעה:

תקן אותי אם אני טועה :
אתה רוצה שהחלונות ישמש כ"שרת". אנשים יתחברו אליו מרחוק ב ssh ואז יוכלו להריץ תוכנות X עליו ככה שהחלון של התוכנה יופיע אצליהם - לא משנה אם הם מריצים חלונות או לינוקס.

זה אומר :
א) קיים שרת SSH על השרת חלונות - אני מניח שאת זה תריץ ב cygwin, כי אני לא ממש חושב שיש דרך שתאפשר לך לעשות זאת וגם שהשרת יאפשר X-forwarding.
ב) אם זה קיים, לדעתי כל תוכנה שכתבת וקימפלת תחת cygwin תעבור ללא שום קשר ללקוח המרוחק אם גם הוא מריץ שרת X (לא משנה חלונות או לינוקס)

אם אתה מחפש להריץ תוכניות של windows רגילות (יענו אופיס ודברים כאלה) ולהעביר אותם ללקוחות מרוחקים, אני לא מכיר דרך מלבד להשתמש ב RDP של מיקרוסופט - כלומר לעשות share ל desktop או "ליצור" אחד חדש לשימוש מרוחק. אבל אז אתה חולק את כל שולחן העבודה. אין בעיה לראות את זה גם מלינוקס וגם מחלונות - אבל שוב זה כל השולחן ולא רק חלון בודד.

חזרה לתוכן הדיון
Jabkaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/05/2005 · הודעות: 1697 ·

הודעה פורסם: 14/12/2009 - 20:25
נושא ההודעה:

צדקת ,

אני מעוניין שתוכנית תרוץ במחשב A ובאמצעות העברת X תוצג במחשב B.
ישנם מספר פתרונות בנושא של שירותי ssh וcygwin הוא אחד מהם.

אבל ע"פ מה שאני רואה על מנת שתוכנית שהופעלה על מחשב המריץ וינדוס היא צריכה להיות מקומפלת עבור cygwin.

נקודה ב' נכונה , וזה מה שאני מנסה לעקוף (לא להיות מקובע לתוכנית שקומפלה עבור cygwin).
יש כבר מספר שרתי X לוינדוס אחד מהם מקושר לcygwin.

חזרה לתוכן הדיון
פיל-קטןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/05/2004 · הודעות: 1089 ·

הודעה פורסם: 15/12/2009 - 02:14
נושא ההודעה:

מה שאתה צריך בשביל התכניות שלך זה לא שרת X -- אתה צריך שהתכניות יהיו לקוחות X, כלומר, מקומפלות ומלונקג'ות מול ספריות X. אני מניח שתוכל למצוא ספריות כאלה שאינן תלויות ב-cygwin, אבל אני לא רואה בכך יתרון גדול -- אתה רק תחליף תלות אחת בתלות אחרת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/12/2009 - 08:45
נושא ההודעה:

הממ... זה נראה כמו סוג של מה שאתה רוצה :
http://blog.ncircle.com/blogs/vert/archives/2008/01/seamless_rdp.html

אין לי מושג אם זה עובד, אבל אתה יכול לנסות. בגדול זה משתמש בפרוטוקול RDP אבל בשביל להעביר חלונות בודדים ולא את כל שולחן העבודה. כנראה כדאי שתחפור קצת באתר של : http://www.rdesktop.org/ בנוגע ל seamless
בהצלחה !

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. Jabka
  2. פיל-קטן