ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
queencyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/11/2008 · הודעות: 2139 ·

הודעה פורסם: 15/06/2010 - 12:28
נושא ההודעה: למה אף אחד לא דאג לרשום בCALANDER על OPEN2000 ?

הפסדתי אירוע חשוב
אבל יותר מזה . חשבתי שWHATSUP הוא צומת מרכזי
בנושא קוד פתוח בארץ והתבדתי.

אז איפה הצמתים המרכזיים ששם מפרסמים אירועים כאלו ?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 15/06/2010 - 15:30
נושא ההודעה:

אתה תמיד יכול להוסיף אירועים שאתה שומע עליהם ומעניינים אותך וקשורים לאתר. למה לא הוספת את האירוע ?

בגדול מאוד לפי מה שהבנתי (לא הייתי שם מ2 סיבות), זה לא היה כנס כזה מעניין, והדבר העיקרי שהיה שם זה פרסומות של חברות על עצמם במסווה של הרצאות.

חזרה לתוכן הדיון
TAsn2אורח · ·

הודעה פורסם: 15/06/2010 - 15:34
נושא ההודעה:

ik_5 :
בגדול מאוד לפי מה שהבנתי (לא הייתי שם מ2 סיבות), זה לא היה כנס כזה מעניין, והדבר העיקרי שהיה שם זה פרסומות של חברות על עצמם במסווה של הרצאות.

לצערנו זה מאוד נהוג בכנסים. יש בהרבה כנסים, הרבה הרצאות גרועות (או גרועות פחות) שבאות לפרסם מוצרים. נורא. Crying or Very sad

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/06/2010 - 17:03
נושא ההודעה:

אם הייתי יודע הייתי מפרסם אבל הבעיה שלא ידעתי בגלל זה שאלתי
למה אף אחד לא טרח לפרסם.

חזרה לתוכן הדיון
CooL_SPoTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/10/2002 · הודעות: 5323 ·

הודעה פורסם: 15/06/2010 - 17:46
נושא ההודעה:

אולי לא הרבה שמעו על זה...
זה אתר קהילתי.
אפילו כשאני מחפש את השם הזה בגוגל אין תוצאות קשורות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/06/2010 - 19:05
נושא ההודעה:

בלי קשר לשאלה , זה היה כנס בתשלום .
הסתבר לי כי גבו תשלום מכל משתתף שלא הגיע מחברה שהוזמנה .
דורון

חזרה לתוכן הדיון
kaplanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/01/2003 · הודעות: 844 ·

הודעה פורסם: 15/06/2010 - 21:33
נושא ההודעה:

זימון לכנס הופיע ביומן של עמותת המקור תוך ציון שמדובר בכנס מסחרי.

http://www.hamakor.org.il/קהילה/יומן-אירועים/

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 16/06/2010 - 13:36
נושא ההודעה:

kaplan :
זימון לכנס הופיע ביומן של עמותת המקור תוך ציון שמדובר בכנס מסחרי.

http://www.hamakor.org.il/קהילה/יומן-אירועים/

מאיר, אולי תוותר על הלוח שנה שיש כאן באתר וישר תטמיע את זה של המקור? לא חבל על הכפילות והזמן שאתה משקיע...?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 16/06/2010 - 15:08
נושא ההודעה:

הייתי שמח, אבל שתי בעיות:

1. הם לא מתרגמים דברים, חלק גדול מאוד של התוכן שם מופיע באנגלית. הרעיון של האתר הזה הוא תוכן עברי.

2. הייתי שמח אם תהיה אפשרות לא להטמיע את הבלוק בעזרת הקוד של גוגל, אלא לשמור ב-caching מקומי את העסק שישתלב בעמוד. גם כך יש חלק לא מבוטל של דברים חיצוניים שנטענים ומאט את טעינת העמוד אצל הלקוח עקב חיבורים חיצוניים רבים (ראה גם הדיון על הוספת ה-web chat של ה-irc).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 16/06/2010 - 15:46
נושא ההודעה:

-> http://whatsup.co.il/forum/53920

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
kaplanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/01/2003 · הודעות: 844 ·

הודעה פורסם: 16/06/2010 - 21:00
נושא ההודעה:

mksoft :
הייתי שמח, אבל שתי בעיות:
1. הם לא מתרגמים דברים, חלק גדול מאוד של התוכן שם מופיע באנגלית. הרעיון של האתר הזה הוא תוכן עברי.

לקחתי לתשומת ליבי

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/06/2010 - 22:40
נושא ההודעה:

תראו בגדול כמו שאני רואה את נושא הקוד הפתוח:

קוד פתוח זה קוד שיכול לעבור בחופשיות מאחד לשני
אם זה PDF אם זה ODF או אם זה CALANDER

מה ששונה פה זה שמדובר פה בשני שרותים דומים שרצים
על אתרים שונים.
אז אם קוד פתוח זו היכולת להעביר את הקוד והDATA מאחד לשני
אז למה שאתר "המקור" לא יצור כפתור שיהפוך את הCALANDER שלהם
למחרוזת או ל DICTIONARY וWHATSUP יקלוט אותו ויפרסר אותו
לCALANDER שלו .

או שאולי איזה קוד פיתון ידגום את הCALANDER שלהם ויוסיף את השינויים
פה באתר אני מוכן לעזור עם הכתיבה.

גם WHATSUP צריך לייצא את הCALANDER לאתרים שרוצים להטמיע
אותו אצלם לדעתי .! אם כבר שיהיה WIKI CALANDER

חזרה לתוכן הדיון
marmorלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/01/2004 · הודעות: 50 ·

הודעה פורסם: 18/06/2010 - 05:09
נושא ההודעה:

ik_5 :
אתה תמיד יכול להוסיף אירועים שאתה שומע עליהם ומעניינים אותך וקשורים לאתר. למה לא הוספת את האירוע ?

אני מתנצל מראש אם אני נשמע ביקורתי, אבל לשם שינוי, דווקא היה כנס כן "כזה מעניין", וחבל שדווקא כשהמארגנים (פוגל הנמרץ) עובדים נכון ומזמינים מרצים מהקהילה ואחרים שהם מעניינים, חבל שאנחנו אומרים עליהם באופן אוטומטי את הדברים שאנחנו אומרים תמיד.

צריך להבין, לחלק מהכנסים האחרים (ובמפורש לא זה שאנחנו מדברים עליו), יש שני אילוצים שמונעים מהם להיות מעניינים יותר:

א. הם מאורגנים ע"י אנשים שמבינים בארגון כנסים ולא בקוד פתוח.
ב. כדי שהכניסה תהיה בחינם (בניגוד אפילו לאוגוסט פינגווין), מישהו אמור לממן את הכנסים, ולכן לוקחים ספונסורשיפ מחברות שונות, ולכן התכנים נקבעים כמעט בלעדית ע"י הספונסרים.

פוגל, לשם שינוי, דווקא כן מבין בקוד פתוח, וכדי לקבל בחזרה לידיים שלו יותר שליטה על התכנים, החליט להעביר חלק מעלות המימון לקהל המבקרים ובזכות זה הצליח להרכיב גלריית מרצים מוצלחת יותר והרצאות מרתקות (וזה עונה על שאלה אחרת שעלתה בעץ הזה, לגבי התשלום) (אגב, כל ההרצאות בהן הייתי - החל מהרצאה של ראובן לרנר על PostgreSQL וכלה בסדנה מעשית על רובי-און-ריילס - היו טכניות ומעניינות).

אז מה אנחנו עושים בתגובה?

ממשיכים, כאילו באינרציה, להתייחס לכנסים האלו ככנסים עם הרצאות משעממות שרק מאדירות את הספונסרים, ובכך אנחנו עלולים להנציח את המצב הישן, גם כשהמארגנים עושים פניית פרסה והופכים הכל.

הזלזול האוטומטי בכנסים האלו, בלי לבדוק אותם לגופם, גורם לנו אפילו להתעלם מהם. זה אומר לא רק שאנחנו לא באים אליהם, אלא אפילו לא טורחים להציץ בתוכנית (הצצה שהיתה מונעת את הזלזול - מעין ביצה ותרנגולת). אולי זו גם הסיבה (הזלזול האוטומטי) שאף אחד לא טרח להכניס את הכנס הזה ל-calendar. ואגב, הקיבעון שלנו בא לידי ביטוי בכל התחומים, כמו למשל בכך שלאורך דיון שלם כולם ממשיכים להשתמש באותו איות שגוי (2 שגיאות!) של המילה calendar, ואף אחד לא טורח לתקן את האיות, ורק במשפט הקודם היא מופיעה סוף סוף באיות נכון.

אז מה אני בכלל רוצה ולמה אני מבלבל את המוח?

אני בסך הכל רוצה שנהיה נאמנים לסיסמה שמאחוריה אנו צועדים, ונהיה פתוחים באמת. פתוחים לקבל את העובדה שכנס מוצלח יכול להיות מאורגן גם ע"י גורם שאולי אירגן בעבר כנס פחות מוצלח, פתוחים כדי לפחות לבדוק תוכנית של כנס לפני שאנחנו מגבשים עליו דעה, פתוחים כדי לבדוק אם אנחנו לא חוזרים שוב ושוב על איות "נח בשבע שגיאות", פתוחים כדי לקבל עוד אנשים/כנסים/חברות למועדון הקצת סגור שלנו. הם מביעים במעשים את רצונם להיות פתוחים, אז מגיע להם יחס קצת יותר פתוח מצידנו.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 18/06/2010 - 07:05
נושא ההודעה:

אם היה נשלח או הייתי מודע בכלל לכנס שכזה, היה מפורסם בשמחה. זה לא שידענו והסתרנו בכוונה כדי ש-Queency לא יגיע Confused

בכל מקרה לדעתי זה דו-צדדי: מדוע מארגני הכנס לא שלחו ידיעה לאתרים הקהילתיים ? גם אם זה בתשלום היה מפורסם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 18/06/2010 - 07:48
נושא ההודעה:

אני נרשמתי לכנס, שנאמר בפשטות מאוד שמדובר בהרשמה חינם. שבועיים לפני הכנס אני מקבל טלפון ואומר לי שמחינם זה הפך לתשלום של 180 ש"ח. אמרתי שאני לא מעוניין. אח"כ דיברתי עם 2 אנשים. אחד ביקשו ממנו 200 ש"ח השני מחברה מאוד מוכרת שרצו שישתתף לא ביקשו ממנו בכלל תשלום.

אם לא היה המשחק הזה של אנשים ומחשבים עם התשלום, ושככול שהם יותר רוצים אותך, ככה אתה תשלם פחות, היית רואה גם התנהגות שונה מצידי.

זה בסדר לגבות כסף על הרצאות, רק תודיע מראש במקום בדקה ה80. זה בסדר לשים תוכן שיווקי, רק תודיע שזה חלק מהכנס ולא תתימר לתת לך מידע על הקוד הפתוח, כאשר המידע הוא מסחרי נטו.

אנשים ומחשבים מארגנים המון אירועים במדינת ישראל. הבעיה היא הצורה שהם תמיד מארגנים אותם. תמיד יש משהו שצורם לאחרים (ותמיד ד"א אלו אותם הדברים, כך שנראה שהם לא לומדים מבעיות או מפידבקים).

אתה לוקח את הדברים כאילו אני תוקף את רפאל פוגל, ואני לא. אני פשוט חושב שכל הכנס שם בצורה שאורגן, ובמה שמעתי מאלו שהיו שם (שכולם דיברו על אותם הבעיות, ואם זה לא חמור, אז זה אותם הבעיות שכל הזמן מדברים בכנסים שלהם) זה כאילו שנכנסת לפרסומות של ערוץ מסחרי, רק כאן שילמת על זה, במקום להחשף לזה "בחינם" ...

marmor :
ik_5 :

אני מתנצל מראש אם אני נשמע ביקורתי, אבל לשם שינוי, דווקא היה כנס כן "כזה מעניין", וחבל שדווקא כשהמארגנים (פוגל הנמרץ) עובדים נכון ומזמינים מרצים מהקהילה ואחרים שהם מעניינים, חבל שאנחנו אומרים עליהם באופן אוטומטי את הדברים שאנחנו אומרים תמיד.

צריך להבין, לחלק מהכנסים האחרים (ובמפורש לא זה שאנחנו מדברים עליו), יש שני אילוצים שמונעים מהם להיות מעניינים יותר:

א. הם מאורגנים ע"י אנשים שמבינים בארגון כנסים ולא בקוד פתוח.
ב. כדי שהכניסה תהיה בחינם (בניגוד אפילו לאוגוסט פינגווין), מישהו אמור לממן את הכנסים, ולכן לוקחים ספונסורשיפ מחברות שונות, ולכן התכנים נקבעים כמעט בלעדית ע"י הספונסרים.

פוגל, לשם שינוי, דווקא כן מבין בקוד פתוח, וכדי לקבל בחזרה לידיים שלו יותר שליטה על התכנים, החליט להעביר חלק מעלות המימון לקהל המבקרים ובזכות זה הצליח להרכיב גלריית מרצים מוצלחת יותר והרצאות מרתקות (וזה עונה על שאלה אחרת שעלתה בעץ הזה, לגבי התשלום) (אגב, כל ההרצאות בהן הייתי - החל מהרצאה של ראובן לרנר על PostgreSQL וכלה בסדנה מעשית על רובי-און-ריילס - היו טכניות ומעניינות).

אז מה אנחנו עושים בתגובה?

ממשיכים, כאילו באינרציה, להתייחס לכנסים האלו ככנסים עם הרצאות משעממות שרק מאדירות את הספונסרים, ובכך אנחנו עלולים להנציח את המצב הישן, גם כשהמארגנים עושים פניית פרסה והופכים הכל.

הזלזול האוטומטי בכנסים האלו, בלי לבדוק אותם לגופם, גורם לנו אפילו להתעלם מהם. זה אומר לא רק שאנחנו לא באים אליהם, אלא אפילו לא טורחים להציץ בתוכנית (הצצה שהיתה מונעת את הזלזול - מעין ביצה ותרנגולת). אולי זו גם הסיבה (הזלזול האוטומטי) שאף אחד לא טרח להכניס את הכנס הזה ל-calendar. ואגב, הקיבעון שלנו בא לידי ביטוי בכל התחומים, כמו למשל בכך שלאורך דיון שלם כולם ממשיכים להשתמש באותו איות שגוי (2 שגיאות!) של המילה calendar, ואף אחד לא טורח לתקן את האיות, ורק במשפט הקודם היא מופיעה סוף סוף באיות נכון.

אז מה אני בכלל רוצה ולמה אני מבלבל את המוח?

אני בסך הכל רוצה שנהיה נאמנים לסיסמה שמאחוריה אנו צועדים, ונהיה פתוחים באמת. פתוחים לקבל את העובדה שכנס מוצלח יכול להיות מאורגן גם ע"י גורם שאולי אירגן בעבר כנס פחות מוצלח, פתוחים כדי לפחות לבדוק תוכנית של כנס לפני שאנחנו מגבשים עליו דעה, פתוחים כדי לבדוק אם אנחנו לא חוזרים שוב ושוב על איות "נח בשבע שגיאות", פתוחים כדי לקבל עוד אנשים/כנסים/חברות למועדון הקצת סגור שלנו. הם מביעים במעשים את רצונם להיות פתוחים, אז מגיע להם יחס קצת יותר פתוח מצידנו.

חזרה לתוכן הדיון
marmorלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/01/2004 · הודעות: 50 ·

הודעה פורסם: 18/06/2010 - 10:24
נושא ההודעה: לא הייתי מודע לפרסום שמדובר בכניסה חופשית

ברור לי שמההתחלה היתה כוונה לגבות תשלום (אם כי ברור שמדובר בתשלום שלא מכסה את העלויות. אתמול למשל הוזמנתי לאירוע שכל יום בו היה עולה לי (אילו הייתי משתתף) $300, שזה מעל אלף ומאה ש"ח). אם כך, אני מניח שהפרסום שראית שנכתב בו שהכניסה חופשית, היה פשלה של אנשים ומחשבים.

אבל כאמור, בוא נעזוב את אנשים ומחשבים. מרגיש לי קצת לא הוגן להיטפל אליהם דווקא אחרי כנס עם תכנים טכניים מעניינים, כשברור שהם מנסים להשתפר. "כל הבא ליטהר - מסייעין בידו". מדובר במערכת גדולה, שעושה אלף ואחד דברים במקביל, ותמיד יהיו שם פשלות, כי זה מה יש. בפעם הבאה עוד עלול להיות מישהו שם שיגיד "קיבינימט, מה אנחנו צריכים את זה, עושים סוף סוף כנס עם הרצאות טכניות, מה שמקטין את ההכנסות הפוטנציאליות שלנו, והם רק מקטרים?! לא רוצים, אז לא צריך. בפעם הבאה נעשה כנס כמו שאנחנו רגילים. או שבכלל לא נעשה כנס על קוד פתוח..."

מוטב שכל אחד מאתנו יבדוק מה הוא יכול לתקן להבא, כי אף אחד לא מושלם, וטעויות הן אנושיות. אם למשל דיברתי על קבעונות, אז גם לי היה אחד: היה לי ברור שהכנס מופיע ב-calendar (ספלינג רבותי, ספלינג!) ולא טרחתי אפילו לבדוק. אילו הייתי משתחרר מהקבעון והייתי בודק בכל זאת, הייתי מוסיף אותו בעצמי, ועל כך אני מכה על חטא. את הטעות של פוגל כבר ציינת, ואם הוא לא קורא אותנו, אצור איתו קשר ואבקש ממנו שבפעם הבאה הוא יעדכן את הקהילה (לא רק בקלנדר, אלא גם ברשימות התפוצה). לאנשים ומחשבים יש כאמור לא מעט פשלות, אך (כאמור) הם מנסים להשתפר. ואת מה שאנחנו כקהילה צריכים לעשות, כבר כתבתי קודם, וזה לא מעט לתקן. ובראש בראשונה, להבין שאין לנו בעלות על הקוד הפתוח ועל לינוקס ועל כנסי קוד פתוח, ולהיות יותר פתוחים ולקבל גם את האחרים.

חזרה לתוכן הדיון
CooL_SPoTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/10/2002 · הודעות: 5323 ·

הודעה פורסם: 18/06/2010 - 10:27
נושא ההודעה:

תתקנו כבר את הכותרת לopen 2010 Smile

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 20/06/2010 - 13:02
נושא ההודעה:

כל כך התאכזבתי שזה לא פורסם ולא הייתה לי האופציה לבחור אם להגיע
בתשלום או לא בתשלום .

ששלחתי את ההודעה ללא הגהה מתאימה .
CALENDAR CALENDAR CALENDAR CALENDAR CALENDAR CALENDAR
CALENDAR CALENDAR CALENDAR CALENDAR CALENDAR CALENDAR

האמת עשיתי בCUT PASTE מה לעשות עצלן.

חזרה לתוכן הדיון
yoelionלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/06/2008 · הודעות: 711 ·

הודעה פורסם: 20/06/2010 - 13:26
נושא ההודעה:

תגידו, לא יודעים עברית? קלנדר = יומן או לוח שנה... פשוט מאוד לכתוב, לא? Shocked Evil or Very Mad Rolling Eyes

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. queency
  2. ik_5