ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
עמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 04/12/2010 - 21:41
נושא ההודעה: פרוייקט חדש - plainMail2HTML

לפני זמן מה נתקלתי בבעיית "תיקשורת" - אני משתמש ב-Mutt לניהול הדואר שלי, אשר שולח הודעות בפורמט טקסט בלבד. זה טוב ויפה, ואני בהחלט מעדיף זאת על פני דואר מהודר בפורמט HTML, אך לחלק מהנמענים שלי יש בעיה. הרבה מהם משתמשים בווב-מייל כדי לקרוא את הדואר שלהם, ורובם, אולי, משתמשים בג'ימייל. ג'ימייל מאפשר להגדיר את שפת המנשק, ומשתמש בהגדרה כדי לקבוע כיוון תצוגה של מייל שהוא טקסט בלבד. לכן, מי שהגדיר מנשק באנגלית ומקבל דואר טקסט בלבד בעברית, יראה את הטקסט (העברי) מיושר לצד שמאל. גם הבעיה ההפוכה קיימת - מנשק בעברית, למשל, וטקסט באנגלית. לא ערכתי מחקר מקיף מאד, אך בדקתי כמה אתרי ווב-מייל שונים שיש לי נגישות אליהם וכולם סובלים מבעיה זו.

לא הצלחתי לשכנע את מרבית נמעני לעבור ללינוקס ו-Mutt, ולכן נקטתי יזמה אחרת ופיתחתי יישום שמאפשר הוספה של חלק HTML להודעות דואר הנשלחות על ידי Mutt. יישום זה מהווה מעין פילטר. דואר נשלח על ידי Mutt באמצעות כלי חיצוני, למשל sendmail או msmtp. היישום שפיתחתי ניצב ב"אמצע" - הוא מקבל את המייל, מוסיף לו HTML, ומעביר אותו הלאה לכלי שליחת הדואר.

בנוסף, יישום זה מאפשר לפרמט את הטקסט בשפת markup (בתאוריה כלשהי, אבל בינתיים השתמשתי רק ב-reStructuredText), וייצר את ה-HTML בהתאם.

אני משתמש בזה כבר תקופה ארוכה ושלחתי באמצעות יישום זה מאות או אולי אלפי מכתבים. הוא לא חף מבעיות, אבל בהחלט במצב עבודה. רק עתה העליתי אותו ל-sourceforge, וניתן למצאו שם:

https://sourceforge.net/projects/plain2html/

לא ניסיתי אותו עם תכנות מייל אחרות מ-Mutt, אבל נראה לי שזה יכול לעבוד, אולי עם שינויים קלים.

תהנו!

עמית

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
LemonLimeלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/08/2008 · הודעות: 663 · מיקום: גורגוניה

הודעה פורסם: 07/12/2010 - 22:35
נושא ההודעה:

תוסיף את הפרוייקט לפרשמיט, אחרת אף אחד לא ימצא אותו...
אל תשכח אחרי ההוספה לעשות ריליס כי אחרת זה לא יופיע בעדכונים...
אחרי כמה שחרורים יגלו אותך הסינים, ומשם הדרך לתהילת עולם תהא פתוחה בפניך...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ MSN Messenger מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [עמית]
  2. LemonLime