ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
kaplanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/01/2003 · הודעות: 844 ·

הודעה פורסם: 17/11/2010 - 20:50
נושא ההודעה: סרגל כלים להוספת ניקוד עברי

היי,

כחלק מגרסה 3.1.1 העברית של טק מערכות, שולב סרגל כלים להוספת ניקוד עברי שנכתב ע"י טק מערכות. הסרגל היה זמין למי שחיטט בקבצי קוד המקור שטק סיפקו, אך למשתמש הפשוט זה לא עזר הרבה.

לקחתי את ההרחבה, עשיתי לה קצת תיקונים (ברמה האריזה של ההרחבה, הקוד של טק נשאר ללא שינוי) והעלתי אותה למאגר ההרחבות של אופן אופיס. ההרחבה זמינה להורדה דרך מאגר ההרחבות ועובדת על אופן אופיס (וגם ליברה אופיס) בגרסאות 3 ומעלה, ללא תלות במערכת ההפעלה.

http://extensions.services.openoffice.org/en/project/nikud

שימוש פורה.

קפלן

נ.ב.
אם מישהו רוצה לעדכן את קוד המקור של סרגל הכלים - צרו איתי קשר.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
lianaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 20/08/2010 · הודעות: 2 ·

הודעה פורסם: 18/11/2010 - 08:03
נושא ההודעה: אורחת

נהדר. תודה רבה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/11/2010 - 08:49
נושא ההודעה:

בדיוק חפשתי סרגל כזה, תודה רבה Very Happy

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/02/2011 - 09:56
נושא ההודעה: Re: סרגל כלים להוספת ניקוד עברי

שלום. התקנתי עכשיו את סרגל הכלים בליברה-אופיס 3.3.

התחלתי להשתמש בו כדי לתקן את הניקוד בטקסט מנוקד, אבל יש באג מוזר: ברגע שאני מוסיף ניקוד לאות, במסך מופיעה אות מנוקדת כפולה (אחת חופפת על השנייה). העתקתי את המילה ל"וורד" ושם זה מופיע נכון, אז כנראה שהקידוד בסדר. אבל משהו לא תקין בתצוגה. שאר הניקוד במסמך (שכבר היה מנוקד) מופיע בסדר.

עוד דבר בניקוד זה ה-cursor. ב"וורד" הוא עובר באופן איטי בתוך הטקסט, אות שיש בה שתי נקודות צריך ללחוץ 3 פעמים כדי לעבור אותה. זה אולי לא טוב למי שרוצה לעבור את הטקסט מהר, אבל זה מצויין למי שרוצה לערוך את הניקוד! בליברה-אופיס ה-cursor עובר את כל האות יחד עם הניקוד בלחיצה אחת בשני הכיוונים, כך שאין אפשרות לבחור או לערוך תוספת מסויימת בתוך האות. יש דרך לשנות את זה?

תודה,
אבי

חזרה לתוכן הדיון
ענבלאורח · ·

הודעה פורסם: 02/03/2011 - 13:18
נושא ההודעה: בעיות קשות עם ניקוד עברית ועוד...

הורדתי אופן אופיס בעברית למק בוק ואני מנסה לנקד ונתקלת בקשיים כי אני לא יכולה לנקד- למשל לשים נקודה בסוף המשפט ולעבור לשורה הבאה כי הנקודה מתמקמת בתחילת השורה במקום לשפה וכנ"ל כל סוג של ניקוד באשר הוא.

חוץ מזה, איך אני יכולה להוסיף פונטים כמו למשל davidץ

עוד בעיה, אני לא יכולה למספר שורות- זתומרת לכתוב את המספר בתחילת השורה כי המספור קופץ לסוף השורה.

ועוד בעיה.. (איזה כיף לי.. מוצפת בבעיות) - כשאני כותבת באמצע שורה שכתובה בעברית פתאום מילה באנגלית המילה קופצת להתחלה...

מה אני עושה עם כל הבעיות המוזרות האלו????

תודה רבה רבה לעונים, אשמח אם תשלחו לי את התשובה באם תמצא כזו למייל

inbal.ph@gmail.com

תודה שוב,

ענבל.

חזרה לתוכן הדיון
פיל קטן ועצלןאורח · ·

הודעה פורסם: 02/03/2011 - 13:49
נושא ההודעה:

ענבל,

מהתיאור שלך נשמע כאילו את כותבת פסקה בכיוון משמאל לימין (כאילו היא אנגלית). שימי לב לכך שהגדרת כיוון הפסקה היא נפרדת מההגדרה של עימוד: אפשר לכתוב פסקה מימין-לשמאל שמוצמדת שמאלה.

באופן-אופיס עברי יש שני כפתורים של כיווניות (נראים כמו סימן של פסקה וסימן של פסקה בראי), שמאפשרים לקבוע את הכיווניות. בד"כ במסמך חדש, ברירת המחדל היא ימין-לשמאל, אבל במסמכים שמיובאים מוורד היא דווקא שמאל-לימין.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/03/2011 - 13:51
נושא ההודעה: Re: בעיות קשות עם ניקוד עברית ועוד...

ענבל :
אני לא יכולה לנקד- למשל לשים נקודה בסוף המשפט ולעבור לשורה הבאה כי הנקודה מתמקמת בתחילת השורה במקום לשפה וכנ"ל כל סוג של ניקוד באשר הוא.

את מדברת על ניקוד (קמץ, סגול וכו') או על פיסוק (נקודה, פסיק מרכאות וכו')?

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 02/03/2011 - 20:40
14 נושא ההודעה: Re: סרגל כלים להוספת ניקוד עברי

kaplan :

אם מישהו רוצה לעדכן את קוד המקור של סרגל הכלים - צרו איתי קשר.

אין אפשרות לשלב את הקוד בפרוייקט הרשמי או להעלות לאתר קוד כלשהו (github, google code וכו') ?

חזרה לתוכן הדיון
dardar12לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 17/04/2011 · הודעות: 2 ·

הודעה פורסם: 17/04/2011 - 01:45
נושא ההודעה:

היי אשמח לקבל תשובה למה באופן אופיס החדש בעברית סרגל הכלים של הניקוד לא עובד בכלל אני לא מצליח לנקד שום דבר, האם יש למישהו מושג למה זה קורה....?

חזרה לתוכן הדיון
שחרלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/04/2003 · הודעות: 250 ·

הודעה פורסם: 17/04/2011 - 08:53
נושא ההודעה:

dardar12 :
היי אשמח לקבל תשובה למה באופן אופיס החדש בעברית סרגל הכלים של הניקוד לא עובד בכלל אני לא מצליח לנקד שום דבר, האם יש למישהו מושג למה זה קורה....?

אני מצטער שאני חוטף את הדיון (ועוד מפנה לאתר שלי...), אבל יש פתרון קצת יותר כללי שעשוי לעזור לך בלי קשר לאיזו תוכנה אתה עובד.

http://www.lingnu.com/he/howto/78-si1452.html

שחר

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2011 - 10:04
נושא ההודעה: Re: סרגל כלים להוספת ניקוד עברי

דוביקס :

אין אפשרות לשלב את הקוד בפרוייקט הרשמי או להעלות לאתר קוד כלשהו (github, google code וכו') ?

הסרגל מכיל את כל הקוד, כך שאתה פשוט יכול להוריד את ההרחבה עצמה. העדכון שהתכוונתי יהיה הפרסום של קוד מעודכן בתור הרחבה רשמית.

קפלן

חזרה לתוכן הדיון
dardar12לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 17/04/2011 · הודעות: 2 ·

הודעה פורסם: 17/04/2011 - 12:33
נושא ההודעה:

[size=12][size=9][size=12][size=18]היי אשמח לדעת... אני משתמש באופן אופיס עברית 3.1 . השאלה שלי היא לגבי הניקוד בסרגל הכלים המצורף - כל לחיצה על אחד הכפתורים של הניקוד נותנת הודעה קבועה בנוסח "אירעה שגיאה במסגרת התסריטים בעת ביצוע תסריט ה- basic " וכו' יש המשך תיאור באנגלית ...אין שום ניקוד שום תוצאה ושום כלום חוץ מההודעה הזאת אשמח לדעת מה הבעיה להשתמש בניקוד בצורה פשוטה כמו שזה אמור לעבוד ???... הרי אם זה לא אמור לעבוד אז למה שמו את סרגל הכלים של הניקוד מלכתחילה...אני לא מצליח להבין את זה אשמח לקבל תשובה עניינית ורק על האופן אופיס ולא תשובה על תוכנו[/size]ת אחרות.[/size]... בתודה[/size] מראש....[/size]

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. kaplan
  2. liana