ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
Alejandroאורח · ·

הודעה פורסם: 02/12/2011 - 20:17
נושא ההודעה: שינוי כיוון טקסט באובונטו 11.04

שלום רב לכולם,
האם מישהו מכיר דרך לשינוי כיוון כתיבת הטקסט באובונטו 11.04, אני יודע שב-GNOME הזיהוי במתבצעה לפי התו הראשון שהוקלד, אבל האם יש דרך בכל זאת לפונקציונאליות של CTRL+SHIT כמו בוינדוס ?
נתקלתי הרבה פעמים תחת CHROME כשניסיתי להקליד טקסט בתיבת טקסט כיוון הכתיבה לא השתנה ז"א כתבתי בעברית עם יישור לשמאל ולא לימין בגלל זה עברתי לפיירפוקס כי שם יש את הקיצור ctrl+shift+x לשינוי כיוון הטקסט.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
shlomi-lלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/05/2003 · הודעות: 1399 ·

הודעה פורסם: 03/12/2011 - 01:37
נושא ההודעה:

שוב השאלה הזו ... =|

כדי לקבוע את כיוון הכתיבה בגנום ולדרוס את הכיוון האוטומטי עליך להכניס תוי RLM או LRM .
אלו תוי יוניקוד מיוחדים ובלתי נראים בעלי כיווניות חזקה שנועדו בדיוק למטרה זו.
הם מופיעים בסטנדרד המקלדת הישראלית החדש ולכן בקרוב זה אמור להיות הרבה יותר קל להוסיף אותם לטקסט. דרך נוספת להוסיפם היא ללחוץ על כפתור ימני בפקד הטקסט -> הזנת תו בקרה יוניקוד -> בחירת התו שברצונך להוסיף.

אני מתכנן בעתיד הקרוב לנסות לכתוב פאטץ' לגנום שיאפשר ניהול יותר קל של התוים הללו ולספק פונקציונאליות דומה למה שכולם רגילים בוינדוס\QT\KDE, אבל גם אם אני אצליח, אל תצפה שזה יקרה במהלך השנה הקרובה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
Alejandroאורח · ·

הודעה פורסם: 03/12/2011 - 13:58
נושא ההודעה:

חשבתי יש אפשרות להגדיר איכשהו מקש קיצור להכנסת תוי יוניקוד, ובכל אופן הכנסת תו לא תמיד עוזרת, תנסה להכניס תו כזה בשורת הכתובת של הדפדפן CHROME ז"א ליישר את הטקסט בעברית לימין, הוא פשוט מתעלם ממך ...
אגב אני מכניס את התוים ע"י לחציה על CTRL+SHIFT+U ולאחר מכן את ערך התו לדוגמה תו RML זה 200F, יש דרך אחרת להכניס את התוים ?
אם היה מדובר בוינדוס אז זה די פשוט לעשות דבר כזה, פשוט עושים ב- low level hook למקלדת ב-C או ++C ואמזינים לקלט בצורה גלובלית ז"א ברקע עבור כל הישומים, וכאשר מזהים event של לחיצה על ctrl+shit "שולחים" את תו היוניקוד המבוקש לשינוי כיוון הטקסט.
אני לא חושב שזה יותר מסובך מזה בלינוקס, חייב להיות איזה API שמאפשר זאת...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/12/2011 - 14:39
נושא ההודעה:

יש דרך אחרת. כמו שאמרתי, כפתור ימני -> הזנת תו בקרה יוניקוד.
בכרום זה כנראה בכל מקרה לא יעזור לך בשורת הכתובת כי באינטרנט לא מקובל בכלל להשתמש בתוים כאלו ואני לא יודע אלו תוצאות אתה עלול לקבל. האם מנועי החיפוש יודעים להתעלם מתוים כאלו? אולי...

בוינדוס, ככל הידוע לי, אין שימוש בתוים האלו כדי לקבוע את כיוון הטקסט אלא יש שימוש במאפיין פנימי של כל פקד טקסט, שאפשר לשנות ע"י ctrl+shift , לכן עצם הדיון על וינדוס פה בכלל לא רלוונטי. בקשר לקריאת API שמאפשרת כזה דבר בגנום - אני לא מכיר. תגיד לי אם אתה מוצא משהו. אני רוצה לשלוט בקלות על תו הכיוון שמופיע בתחילת שורה כלשהי בטקסט שאני עורך ובעזרת קיצורי מקשים. עד כה הדרך היחידה לעשות כזה דבר להבנתי היא ברמת פאטצ' לגנום.

חזרה לתוכן הדיון
Alejandroאורח · ·

הודעה פורסם: 06/12/2011 - 20:49
נושא ההודעה:

הי שלומי,
אני לא מכיר את ה-API של לינוקס, אבל אני בטוח שיש כזה.
בוינדוס כל תיבת טקסט היא אובייקט, ולכן כבעלים של האובייקט אני יכול להתעלם מה-EVENT ששולחת לי מערכת הפעלה כאשר המשתמש לוחץ על CTRL+SHIFT ז"א לא להעביר את הסמן לכיוון השני.
הרעיון שיש לי כרגע והוא ברמת התיאוריה, זה בלי קשר ל-GUI שרץ כרגע על המחשב (ז"א KDE או GNOME) אלא ברמת ה-API של ה-KERNEL ז"א כאשר מגיע event מהמקלדת של לחיצה על כפתור (יש שני סוגים, כפתור נלחץ וכפתור שוחרר) לזהות שנלחץ הרצף של ctrl+shift "ליירט" אותו ואז במקומו לשלוח את קוד ה-ASCII של תו הבקרה. ברמה הזו אתה "מכניס" תו בקרה עוד לפני שה-GUI בכלל ידע שנלחצו הכפתורים במקלדת כי אתה רמה מתחת ל-GUI אתה ב-KERNEL.
שוב כל זה ברמת התאוריה, כשיהיה לי זמן אני אקרא על ה-API של לינוקס ונירא מה אפשר לעשות בנידון.
אם היה מדובר בוינדוס, הייתי ממש את הקוד ב5 דקות, את לינוקס אני לא מכיר כל כך טוב.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/12/2011 - 22:53
נושא ההודעה:

לדבר במושגים של וינדוס זה ממש לא רלוונטי. מדבריך יש לי הרגשה שאתה בכלל לא בכיוון.

ב-KDE אפשר להגדיר התנהגות דומה לזו של וינדוס ככל הידוע לי בתוך qtconfig, אפשרות שנקראת henhanced support for languages written right-to-left.
הבעיה היחידה שנשארה היא בגנום שמסרבים לאמץ את הלך הרוח של וינדוס ו-KDE בנושא זה.

שליחת התו באופן פשוט לא מספיקה. התו צריך להכנס בתחילת שורה ולא באמצע, בנוסף, כדאי להמנע ממצב שבו נערמים תוים כאלו במקומות שונים בטקסט.

ושוב כמו שכבר אמרתי, הבעיה היא לא להכניס את התו בקלות כי את זה יהיה אפשר לעשות בסטנדרט המקלדת הישראלי החדש. ואני מתחיל קצת לחזור על עצמי אז זו תהיה ההודעה האחרונה שלי בנושא.

אתה מוזמן לנסות לעשות משהו. אני אשמח מאוד אם תגיע למשהו שעובד ואף ברמה שיכול להתקבל לאחד ה upstreams הרלוונטי (זה יחסוך לי את הזמן והמאמץ).

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 06/12/2011 - 23:33
נושא ההודעה:

תכתוב את זה בצורה פשוטה בבלוג שלך וקשר לשם תמיד - חבל שתחזור על עצמך.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/12/2011 - 12:43
נושא ההודעה:

elcuco :
תכתוב את זה בצורה פשוטה בבלוג שלך וקשר לשם תמיד - חבל שתחזור על עצמך.

הנה:
http://shlomil.blogspot.com/2011/12/changing-text-direction-and-gnome.html

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון