ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 19/04/2012 - 22:41
נושא ההודעה: 12 טיפים כיצד writer של libre עולה ביכולותיו על MS Word

מאמר מעניין על היכולות של eriter המגיע עם libre, ומציג 12 אפשרויות שיש בו ואין ב MS Word.

ואח"כ עוד מספרים לנו כמה המוצר של MS טוב יותר ...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 19/04/2012 - 23:25
נושא ההודעה:

עם כל הכבוד, OO ו-LO הם לא מוצרים שהייתי מתגאה בהם

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 20/04/2012 - 01:20
נושא ההודעה:

MBD :

אני מאוד מתגאה בהם. יש להם המון יכולות, ולרוב מתייחסים אליהם כ underdog ללא סיבה אמיתית.

בפועל כאשר אתה רוצה לבצע דברים, עם גיליון אקלטרוני, או כמעבד תמלילים, הם עושים עבודה הרבה יותר טובה מMS Office בהרבה. וזה מניסיון של מספיק שנים של עבודה מולם.

חזרה לתוכן הדיון
TAsnלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/10/2006 · הודעות: 892 ·

הודעה פורסם: 20/04/2012 - 03:52
נושא ההודעה:

ik_5 :
MBD :

אני מאוד מתגאה בהם. יש להם המון יכולות, ולרוב מתייחסים אליהם כ underdog ללא סיבה אמיתית.

בפועל כאשר אתה רוצה לבצע דברים, עם גיליון אקלטרוני, או כמעבד תמלילים, הם עושים עבודה הרבה יותר טובה מMS Office בהרבה. וזה מניסיון של מספיק שנים של עבודה מולם.

אני לא מסכים. לדעתי ולצערי אקסל יותר טוב בתור גליון אלקטרוני. לגבי וורד: אותו זוועה. Smile

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 20/04/2012 - 08:18
נושא ההודעה:

שתי החבילות זוועה - בזה אין ספק. יכול להיות שבגלל יתרון הניסיון הרב יותר אופיס מרגישה קצת יותר חלקה; אבל אין ספק שב-LO יש כמות עצומה של באגים, ובעיקר חוסר תכנון חכם של הממשק ושל תהליך העבודה כולו, שאני פשוט מצמצם למינ' את השימוש בה, לרמת ההכרחי בלבד.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/04/2012 - 09:48
נושא ההודעה:

הבעיה העיקרית זה מסמכים doc\docx כאשר בשוק הם נחשבים "סטנדרטיים" וחובה להשתמש בהם.
ועד שהגענו למצב שמבחינת "תקינה" ה docx אמור להיות בעל מפרט פתוח , בסופו של יום עם נוכלות של מיקרוסופט שלא חושפת או מטעה ומבלבלת עד היום oo\lo לא הצליחו ליישם .

אין סטודנט שמשתמש ב lo\oo שלא חווה את זה . מסמכים עם נוסחאות מתעוותים עד אשר מבחינתם הוא לא שמיש .

אם היה פורמט סטנדרט הייתי מעדיף שהוא יהיה tex\latex , אך מכיוון שהמיעוט המשתמשים בלינוקס לא יכולים לקבוע עבור העולם מה יהיה הפורמט הקבוע . אז מבחינתי oo זה ממש זבל של תוכנה .

יכולות להיות תוכנות מעולות לכתוב בהם מסמכים . אם אין לך את היכולת להעביר את המסמך לאדם אחר ואין אפשרות לקרוא את המסמך אז ללא צל של ספק זבל של תוכנה

אני אישית מעריך את gnumeric (גליון אלקטרוני) היות שהוא עושה נאמנה עם מסמכי xls
והיות שיש פחות בעיות עם גליונות אלקטרוני - שזה דבר ידוע ומרובע ומוגדר ופשוט .

את oo\libre office calc אני מתעב (לא בשל חוסר היכולות )
אלה משום ש OO\LIBRE מעורר אצלי חלחלה . כל כך הרבה מסמכים מתמטיים הדליקו אצלי את הפיוזים יותר מ +100 פעמים לפחות .
התוכנה מעוררת אצלי כל כך חלחלה שאיני מאמין שהיא תדע לקרוא DOC עם בעוד 10 שנים ...

לינוקס\קוד פתוח - קוד מהיר תחלופה ושינוי קוד , חסרון כעבור זמן קוד מתנפח ופתרון הינו כתיבת פרוייקט מחדש
לאחר שנצבר הידע של OO\LIOFFICE\SUN\ORACLE תצלח הדרך רק אם יכתבו מחדש עם סמך הידע. לינוקס היתרונות שלו ושל הקוד הפתוח זה אפשרות לכתוב שינויים בקוד GIT\SVN
אחד החסרונות הוא קוד מנופח . לדעתי יש רף מסויים שלאחריו קוד כבר לא יכול להיות יעיל יותר .
זה לא משהו מוגדר רמז אינטואיטיבי (שולחן KDE משהוא ב KDELIB\QT לא יעיל )

מנוע של ה רינדור

יש יותר מידי באגים של רינדורים ( לדוגמה שורה לא במקום או תמונה שזזה ) ולכן תיקוני הבאגים יצרו מנגננון שמטפל בכל מיני באגים של מיקומים על המסמך , אותם תיקונים מבלבלים את המקור.
ולכן רק כתיבה של כל האופיס מחדש תפתור את כל הבעיות הללו .

כמה שאני מתעב את מיקרוסופט . בתוכנה שלהם יש הגיון
(מתמטי של המנוע לא אמרתי שיש למיקרוסופט הגיון!) למיקומים של תמונות כותרות שורות גבולות מסמך .
oo יש הגיון של המנוע קלוקל שהוא "סודר" על ידי מאות באגים של מיקומים לא נכונים בשפות שונות , וככה נוצר מנוע רע . אני יכול לדמיין מסמך עם נוסחאות שנמרח גם בעוד 3 שנים אם OO לא יתיעלו .

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/04/2012 - 10:01
נושא ההודעה:

עוד משהו ...

אין ספק שליאור קפלן עושה עבודה רצינית . אני פשוט התייעשתי מ OO

אם צריך אני יכול לספק לפחות 100 מסמכים מתמטיים ש OO לא פותח כנדרש .
באגים שניתן לשחזר ואני די בטוח שגם לא נעשה נסיון רציני לטפל בעניין של נוסחאות .

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/04/2012 - 10:29
נושא ההודעה:

זה כמו המקרה של emacs:
יש לך המון אפשרויות אבל העורך טקסט לא מוצלח מדי

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/04/2012 - 15:25
נושא ההודעה:

אני קורא את כל הטענות שלכם, והמשפט היחיד שיש לי זה שמסתבר שאפילו עליכם FUD עובד.

אם תיצרו מסמך MS Word ב אופיס 2010 ותתנו למישהו עם Office 2003 לפתוח, הוא יתקל בבעיות. בגלל זה דורשים מכולם כל הזמן לשדרג הלאה. או מודיעים להם שהם חייבים להוסיף תוספים שיאפשרו עבודה טובה.

הממשק של MS Office 2010, ובכן, הוא לא באמת כזו הצלחה כמו שכולם אומרים לכם. אני רואה איך אנשים עובדים איתו כאשר הם צריכים לעשות משהו שהם לא עושים בד"כ. פרודקטיבי הוא לא. אלא אם כל מה שאתם צריכים זה את אותם פעולות כל הזמן שנמצאות מולכם, אבל אני עובד לרוב עם קיצורי מקשים, כי קלי אישית הרבה יותר לעבוד עם המקלדת מאשר העכבר. יותר מזה, יש לי זיכרון תנועתי עם האצבעות, טוב יותר מאשר לזכור איפה כל דבר נמצא או ממוקם. משהו שקיים לכל מי שעובד הרבה עם המקלדת ד"א.

אני תמיד שומע את ההגדות האלו על killer feature בפרוייקטים, שאם רק היה את הפיטצ'ר הזה, כולם היו כבר מזמן עוברים לשם. בנתיים אבל, אני רואה הרבה משתמשים, אשר נוגעים בתוכנות נפוצות שאין להם אפילו עשירית ממה שיש לתוכנה שמנסים לשכנע אותם שהיא יותר טובה, והם מתעקשים שרק חסר להם killer feature מסויים.

כמות החברות שבחרו בטכנולוגיות מיקרוסופט וממשיכות להתקיים כיום היא קטנה מאוד. רוב אלו שממשיכים להתקיים הם חברות ממש גדולות, השאר לא יכולות לשרוד לאורך זמן. למה ? לא בגלל רישוי, אלא בגלל שמיקרוסופט הורגת טכולוגיות אשר לא מתאימות לה יותר. הטכנולוגיה האחרונה היא Silverlight. לפני כן היו עוד לפחות 6 טכנולוגיות אחרות אשר הרבה עסקים הסתמכו עליהם, ומיקרוסופט הרגה אותם.

יש לי כיום לקוח, אשר לפני מספר שנים, עבדתי מאוד קשה לשכנע אותם לא לבחור במערכת של מיקרוסופט, הסברתי להם מה יקרה להם בטווח הרחוק יותר, והם לא הקשיבו לי, ושיננו לי הרבה דברי מכירות של מיקרוסופט. כיום, מספר שנים לאחר מכן, החברה נמצאת בבעיה מאוד קשה. הבחירה בתשתיות מיקרוסופט, לא מוכיחה את עצמה. יותר מזה, היא נעלה אותם מללכת לכיוון שהם צריכים.

כאשר הם בחרו בתשתיות מיקרוסופט אז, היה נראה מאוד טבעי שזו הדרך, כיום ברור להם שהם לא יכולים להתפתח מזה, אבל העלות לעשות שינוי, גורמת להם להמשיך לאנוס את התשתית, אשר לא מסוגלת לתת יותר מענה לצרכים של החברה. זה כמעט עונש מוות לחברות, בעיה כזו !
רק ברביעי האחרון, ישבתי אצלהם במשרדים, וניסיתי לענות על שאלה מאוד פשוטה יחסית איך להתמודד עם מצב מסויים. סרטטי להם על הלוח את המידע, והתשובה שקיבלתי היא "כן, זה נראה מאוד הגיוני, אבל בתלי אפשרי במה שאנחנו משתמשים בו, והעלות לעבור לגישה הזו, שיותר נכונה ומתאימה לנו, יקר מידי ואין לנו תקציב לזה". וכבר חודש הם מנסים לעשות hack לגרום לתשתית להתמודד עם המצב, שאם לא היו בוחרים במיקרוסופט בהתחלה, הם לא היו צריכים להתמודד עם זה.

כך שברור כי לLB יש באגים, גם למיקרוסופט יש הרבה באגים. אבל אני מוצא שנוסחאות אשר עובדות לי גם ב Google Spreadsheet וגם ב Calc לא עובדות לי בכלל עם Excel. או אם כן עובדות (ולא מחזירות שגיאה), הן מדווחות על תוצאות לגמרי שגויות, שכאשר אם משתמשים בחישוב ידני, מגלים כמה זה שגוי.
LB עובד הרבה יותר טוב עם קבצי delimited כדוגמת csv מאשר אקסל. ברמות כל כך גבוהות יותר טוב, שמי שלמד לעבוד איתם, לא מבין למה אין את זה בMS Excel.

אני עובד המון עם Writer ואני עושה חלק מהדברים הכי מסובכים שאפשר לעלות על הדעת במסמכים, ומה לעשות, אבל דברים אשר מאוד לא פשוט לעשות עם MS Word, נראה מאוד טבעי בWriter.
יותר מזה, מסמך שאני יוצר בגרסה האחרונה של writer נפתח בצורה זהה בגרסה מלפני שנתיים שמישהו עובד איתה. משהו שלא קיים אצל מיקרוסופט בלי לחייב תאימות לאחור.

כן יש לי בעיה לפתוח קבצי docx, אבל הבעיה היא לרוב קיימת בכל המקומות. קרה לי מצב בו מסמך שנכתב ב MS Office 2010 בעברית (הטקסט אנגלי), נפתח אצל מישהו בסין, עם MS Office 2010 והוא גם חווה המון בעיות מוזרות. מסתבר שזה היה באג שתוקן אח"כ באופיס של מיקרוסופט, אבל רק מראה לכם שזה לא כזה "חלק" כמו שאתם מתארים את הדברים.

בשורה התחתונה, Libre Office היא סביבה באמת טובה, מצויינת ופרוקטיבית. היא לא חפה מבעיות, אבל היא רחוקה מאוד ממה שאתם מתארים.

אבל כנראה ש FUD עובד גם עליכם.

חזרה לתוכן הדיון
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 21/04/2012 - 15:44
נושא ההודעה:

אני מבין שלא ראיתם את ה"תאימות" המלאה של גרסאות של אופיס...
אני ישבתי בשיעור בשנה שעברה והמרצה פתח מצגת שהוא כתב על אופיס 2007 במחשב שבו מותקן אופיס 2010 ונחשו מה קרה...
האופיס חירבש את כל המראה של המצגת, הוא היה צריך לעבור שקף שקף ולתקן את העיצוב (גודל פונט בעיקר), ואת זה ראיתי בעיניים שלי.
כשפתחתי קובץ (לא זוכר מאיזה פורמט) הוא נפתח באותה צורה על OO, LO ובגרסאות שונות בלי שום בעיה, כלומר לפחות אני יכול לדעת שזה נפתח בצורה מסויימת (נכונה או לא) בכל הגרסאות ואם יש תיקון שצריך לעשות אני יכול לעשות אותו בלי חשש...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/04/2012 - 17:02
נושא ההודעה:

טקסטים מעורבים עברית ואנגלית
זה חיים קשים והמון שיערות לבנות
לא משנה היכן כמה ולמה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/04/2012 - 01:34
נושא ההודעה:

I guess the article is more concerned with comparing features of LibreOffice vs. Word, but ...

For me, a huge advantage of LibreOffice over Word is the ability to download and install on multiple OSs on different computers.

For me, as someone using multiple OSs on different computers the choice of LibreOffice is the obvious one for any new document I create.
In addition, any document I open in LibreOffice and change is then saved in ODT format.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/04/2012 - 15:08
4 נושא ההודעה:

הנה מאמרים מעניינים על היתרונות והחסרונות של שתי התוכנות, האחת מול השנייה:

(+) http://www.datamation.com/applications/how-libreoffice-writer-tops-ms-word-12-features-1.html

(-) http://www.datamation.com/applications/how-microsoft-office-tops-libreoffice-11-features-1.html

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/04/2012 - 15:09
4 נושא ההודעה:

הנה מאמרים מעניינים על היתרונות והחסרונות של שתי התוכנות, האחת מול השנייה:

(+) http://www.datamation.com/applications/how-libreoffice-writer-tops-ms-word-12-features-1.html

(-) http://www.datamation.com/applications/how-microsoft-office-tops-libreoffice-11-features-1.html

חזרה לתוכן הדיון
meijinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/12/2008 · הודעות: 659 ·

הודעה פורסם: 25/04/2012 - 17:38
נושא ההודעה:

כמה דברים שעבורי לא עובדים כל כך טוב בLO:
מספור עמודים - לא מצאתי דרך לעשות את זה בהתאמה אישית - למשל תוכן העניינים ימוספר באותיות רומיות (II) והעמוד הבא אחריו יתחיל מ1.
בנוסף, פעם ראיתי בוורד אופציה לתוכן עניינים אוטומטי - הוא מזהה איפה השתמשתי בהגדרות של כותרות ואת ההיררכיה שלהן ויודע לתת לי לבד את תוכן העניינים.
האם יש בליבריה אופיס אופציה לבביליוגרפיה אוטומטית?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/04/2012 - 23:25
נושא ההודעה:

meijin :
מספור עמודים - לא מצאתי דרך לעשות את זה בהתאמה אישית - למשל תוכן העניינים ימוספר באותיות רומיות (II) והעמוד הבא אחריו יתחיל מ1.
בנוסף, פעם ראיתי בוורד אופציה לתוכן עניינים אוטומטי - הוא מזהה איפה השתמשתי בהגדרות של כותרות ואת ההיררכיה שלהן ויודע לתת לי לבד את תוכן העניינים.
האם יש בליבריה אופיס אופציה לבביליוגרפיה אוטומטית?

תוכן אוטומטי יש - אבל למחצה. אתה יכול להכניס אותו, אבל אם יש שינויים במסמך, צריך ידנית "לעדכן" אותו

חזרה לתוכן הדיון
Oldieלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 23/01/2004 · הודעות: 137 ·

הודעה פורסם: 27/04/2012 - 14:55
נושא ההודעה:

meijin :

מה שתמיד מפתיע אותי מחדש זו העובדה שאנשים טוענים בבטחון שאי אפשר בשעה שיש להם תשובה מיידית בגיגול קצר. רצית למספר רומית את תוכן הענינים ואח"כ מ-1? בבקשה תגגל שאילתה כגון
"page numbering style libreoffice" והנה מאמר מקיף בנושא, כולל בדיוק מה שביקשת:
http://blog.worldlabel.com/2012/libreoffice-page-numbering.html

כמובן שנושא מכוסה בויקי העזרה של ליברה אופיס: http://help.libreoffice.org/Writer/Page_Numbers

אז אפשר לסגור את הנקודה הזאת?

לגבי האיזכור של ביבליוגרפיה, קח את זה כתרגיל בחיפוש... שבת שלום.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. ik_5
  2. MBD