ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
yotama9לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/09/2005 · הודעות: 2115 ·

הודעה פורסם: 17/10/2012 - 22:28
נושא ההודעה: סביבת עיצוב משתנה במהלך המסמך

שלום.

מידי פעם, כשאני עורך מסמך בwriter, ואני משתמש בסביבות עיצוב (styles and formatting) המראה של שני חלקים שונים במסמך שהופעלה על שניהם אותה ערכת עיצוב שונה. לדוגמה, סביבת העיצוב heading 2 מוגדרת אצלי להיות:

סוג פונט: נחניאלי, גודל פונט: 14, מודגש ונטוי

אבל יש כותרות שheading 2 מופעל עליהן אבל הן לא מודגשות או נטויות.

זה קורה רק אצלי או אצל עוד אנשים. יש דרך לפתור את זה (חוץ מלערוך ידנית)?

תודה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/10/2012 - 23:36
נושא ההודעה:

אתה בטוח שלא חל עליהם עיצוב ישיר? מה קורה כשאתה מסמן את הטקסט הלא תואם ולוחץ על Ctrl+M (מבצע Clear direct formatting)?

חזרה לתוכן הדיון
yotama9לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/09/2005 · הודעות: 2115 ·

הודעה פורסם: 18/10/2012 - 08:24
נושא ההודעה:

Anonymous :
אתה בטוח שלא חל עליהם עיצוב ישיר? מה קורה כשאתה מסמן את הטקסט הלא תואם ולוחץ על Ctrl+M (מבצע Clear direct formatting)?

ctrl+m פותר את הבעיה ועכשיו אני יודע איך לשחזר את ההתנהגות הזו:

אני מתחיל פסקה חדשה. אני מדגיש ומטה את המשפט הראשון של הפסקה (ctrl+b, ctrl+i) לאחר מכן אני מקיש שוב את צירוף המקשים (לבטל את ההדגשה/הטיה). כשאני גומר את הפסקה הזו אני מתחיל שורה חדשה (enter) ומגדיר אותה להיות כותרת ברמה 2 (ctrl+2) התוצאה היא מה שתיארתי בהודעה הראשונה.

אני די בטוח שזה לא אמור להתנהג ככה. ביטול עיצוב באמצעות ctrl+m באמת נותן תוצאה צפויה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/10/2012 - 20:55
נושא ההודעה:

גם אצלי זה ככה (LibreOffice 3.6.2). לא יודע אם זו התנהגות מכוונת או לא, אבל זו אכן נראית התנהגות שגויה. יכול להיות שזה נובע מכך שברגע שאתה מבטל את ההדגשה והנטיה, הוא בעצם מתייחס לזה כעיצוב ישיר של "לא מודגש" ו-"לא נטוי". אולי שווה לפתוח על זה באג.

דרך אחת להימנע מהבעיה היא לנצל עוד יותר את מנגנון ה-Styles, ולהשתמש ב-Character styles עבור עיצוב של חלקים מסויימים בתוך פסקה. Character styles אינם עיצוב ישיר, והם לא מוסרים מהטקסט ע"י Ctrl-M (מעבר ליתרונות שהם מספקים בתור Style).

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. yotama9
  2. אורח
  3. yotama9