ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
yotama9לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/09/2005 · הודעות: 2115 ·

הודעה פורסם: 03/11/2012 - 22:05
נושא ההודעה: כתיבה מימין לשמאל בפית'ון

שלום.

יש דרך פשוטה לגרום לפיית'ון לזהות שהוא מדפיס מחרוזת בעברית (או בכל שפה אחרת שנכתבת מימין לשמאל) ולהדפיס אותה בכיוון הנכון?

תודה.

נערך לאחרונה על-ידי yotama9 בתאריך 04/11/2012 - 08:07, סך-הכל נערך פעם אחת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/11/2012 - 23:38
נושא ההודעה:

pyfribidi

pybidi

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 04/11/2012 - 00:19
נושא ההודעה: Re: כדיבה מימין לשמאל בפית'ון

yotama9 :
שלום.

יש דרך פשוטה לגרום לפיית'ון לזהות שהוא מדפיס מחרוזת בעברית (או בכל שפה אחרת שנכתבת מימין לשמאל) ולהדפיס אותה בכיוון הנכון?

תודה.

גדול... להדפיס על מה? טרמינל? אין לך שום משג איך זה יודפס. הטרמינל מחליט את הכיווניות ולא מודיע ליישומים על זה (יש אפשרות להפעיל ולכבות את זה ב־konsole וב־putty). יישומים אחרים זה דלוק קבוע (אני חושב gnome-terminal) ובאחרים זה אף פעם לא עובד (xterm).

וזאת הבעייה שאי אפשר לעשות עברית במסוף, ומה שמקובל הוא להציג עברית ויזואלית.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/11/2012 - 11:13
נושא ההודעה: Re: כדיבה מימין לשמאל בפית'ון

elcuco :
yotama9 :
שלום.

תודה.

גדול... להדפיס על מה? טרמינל? אין לך שום משג איך זה יודפס. הטרמינל מחליט את הכיווניות ולא מודיע ליישומים על זה (יש אפשרות להפעיל ולכבות את זה ב־konsole וב־putty). יישומים אחרים זה דלוק קבוע (אני חושב gnome-terminal) ובאחרים זה אף פעם לא עובד (xterm).

וזאת הבעייה שאי אפשר לעשות עברית במסוף, ומה שמקובל הוא להציג עברית ויזואלית.

כן להדפיס לטרמינל. אני לא יכול להשתמש בעיברית ויזואלית כי את הטקסט אני מיבא מקישורי rss.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10516 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 04/11/2012 - 13:11
נושא ההודעה:

מה שדיאגו ניסה להסביר לך שיש טרמינלים שמציגים ימין שמאל בעצמם, ליישום אין דרך לדעת זאת, ובמקרה שהטרמינל מטפל בכך, היישום לא אמור לגעת ב-layout של התצוגה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/11/2012 - 14:04
נושא ההודעה:

mksoft :
מה שדיאגו ניסה להסביר לך שיש טרמינלים שמציגים ימין שמאל בעצמם, ליישום אין דרך לדעת זאת, ובמקרה שהטרמינל מטפל בכך, היישום לא אמור לגעת ב-layout של התצוגה.

ניחשתי שלזה הוא התכוון אבל לא הייתי בטוח. בכל מקרה, אני מבין שזה משהו שלא נעים לטפל בו אבל אין לי כל כך דרך להמנע בו. לא אם אני רוצה להפוך את מה שאני כותב לציבורי.

תודה.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10516 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 05/11/2012 - 18:07
נושא ההודעה:

אם אתה רוצה להפוך זאת לציבורי, איך תדע מה כל אחד מריץ ?

הרי אני יכול להריץ טרמינל שמציג זאת כראוי (ואם תבצע layout אצלי זה יהיה הפוך) לעומת מישהו אחר שהטרמינל שלו לא הופך זאת (אך אם ירצה יוכל להעביר דרך fribidi).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 05/11/2012 - 19:47
נושא ההודעה:

תריך את היישום שלך ותעביר את הפלט שלו דרך bidiv.
קוד:

./my_app/py | bidiv

ואם אתה חייב שהיישום שלך יציג כל זאת, תעשה לך פונקצית wrapper שמקבלת מחרוזת ולפני זה קוראת לפונצקיות של fribidi כדי להפוך את העיברית הלוגית לויזואלית ואז להציג על המסך. צא מתוך הנחה שהמסוף לא תומך בעברית לוגית אלא רק ויזואלית.

אם אתה ממש רוצה להיות דקדקן - שים דגל בייום שלך שגורמת לו להציג עברית לוגית כדי שיעבוד במסופים שמרנדרים bidi בעצמם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. yotama9
  2. אורח