ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
nighthawk_okלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/04/2007 · הודעות: 9 ·

הודעה פורסם: 04/02/2013 - 22:26
נושא ההודעה: איזה רישיון לבחור

שלום לכולם,

אני רוצה לשחרר את הקוד של אפליקציה שעשיתי לסלולר אבל אני מסתבך עם הרישיון.
המורכבות היא שבאפליקציה יש שימוש בפרסומות ורכיב המפה של גוגל - שני הדברים דורשים שיהיה בקוד id שמזהה אותי ומאפשר לקשר בין id לחשבון.

אני אל רואה צורך שבקוד שמשוחרר המספרים האלה יופיעו.

איזה רישיון מאפשר מצד אחד שהקוד יהיה פתוח ומצד שני שהגרסה בפועל שאני משחרר יהו בה פרסומות ואת רכיב המפות ? או שזה לא אפשרי והמידע הזה צריך להיות ביחד עם הקוד.

תודה רבה!
עומר

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/02/2013 - 22:35
נושא ההודעה:

כל רישיון שתרצה, אם כי אני אישית ממליץ על GPL כי הוא מונע מהבאים בתור לסגור את הקוד ולקחת את החופש שאתה נתת למשתמשים.

היות ואתה בעל הזכויות המקורי (אם אתה משתמש בספריות או קוד של אחרים, תהיה תלוי ברישיונות שלהם), אתה יכול לשחרר גרסה סגורה ששונה מהקוד שלך.

מן הסתם, אסור לך לשחרר את מפתחות ה-API שלך, כי הם שלך, אבל אין שום מניע למחוק אותם מהקוד.

** יש לציין כי איני עו"ד וזו אינה עצה משפטית **

--לב

חזרה לתוכן הדיון
אiהדלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 23/06/2012 · הודעות: 232 ·

הודעה פורסם: 05/02/2013 - 11:17
נושא ההודעה: Re: איזה רישיון לבחור

nighthawk_ok :
שלום לכולם,

אני רוצה לשחרר את הקוד של אפליקציה שעשיתי לסלולר אבל אני מסתבך עם הרישיון.
המורכבות היא שבאפליקציה יש שימוש בפרסומות ורכיב המפה של גוגל - שני הדברים דורשים שיהיה בקוד id שמזהה אותי ומאפשר לקשר בין id לחשבון.

אני אל רואה צורך שבקוד שמשוחרר המספרים האלה יופיעו.

איזה רישיון מאפשר מצד אחד שהקוד יהיה פתוח ומצד שני שהגרסה בפועל שאני משחרר יהו בה פרסומות ואת רכיב המפות ? או שזה לא אפשרי והמידע הזה צריך להיות ביחד עם הקוד.

תודה רבה!
עומר

תשחרר באיזה רישיון שאתה רוצה (מצטרף להמלצה של של האורח על GPL)
ממליץ לך לשים את כל המידע שאתה שאתה לא רוצה להעלות בקובץ נפרד ולהוסיף אותו לרשימת התעלמות כשאתה מעלה (gitignore אם אתה עובד עם git), ככה לא תצטרך לשנות דברים כל פעם שאתה מתקן משהו ומעלה מחדש

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
שחרלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/04/2003 · הודעות: 250 ·

הודעה פורסם: 05/02/2013 - 14:54
נושא ההודעה:

באופן טכני, העונים מעלי ענו נכון. זה לא משנה באיזה רשיון תבחר, מכיוון שאתה בעל הזכויות, אתה לא יכול להפר אותו. עדיין, אני הייתי ממליץ לא לעשות את מה שהם הציעו כלשונו.

כשאתה מפיץ תוכנה תחת רשיון חופשי, ניתן להניח שאתה מעוניין שאחרים יוכלו להשתמש בתוכנה. אם אתה מפיץ אותה תחת, נגיד, ה–GPL, אבל התוכנה צריכה רכיב שלא מופץ, אתה גם מאבד רצון טוב, וגם מייצר תוכנה שאחרים לא יכולים להפיץ כמו שהיא (כי חסר להם רכיב).

אם אתה מעוניין להפיץ את התוכנה תחת ה–GPL, אני ממליץ שתייצר החרגה ברשיון. אני לא עורך דין, כך שאני לא יכול לנסח לך את ההחרגה, אבל אתה מוזמן להסתכל על שתי דוגמאות:

שים לב לניסוח. לא זו בלבד שהניסוח מגביל את התוקף של הרשיון, אלא שהוא גם מתיר למי שמייצר יצירה נגזרת להשאיר את ההחרגה או להוריד אותה. זה חשוב כדי שניתן יהיה להשתמש בקוד שכתבת בפרוייקטי GPL אחרים, שלא מכילים את ההחרגה.

שחר

נערך לאחרונה על-ידי שחר בתאריך 05/02/2013 - 18:12, סך-הכל נערך פעם אחת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/02/2013 - 14:57
נושא ההודעה:

עוד נקודה חשובה. אם הפרוייקט שלך הוא, אכן, תחת GPL עם החרגה, אתה לא יכול להשתמש בקוד אחר שהוא GPL ללא החרגה, אלא אם קיבלת רשות מבעל זכויות היוצרים. הרשיון שלך תואם ל–GPL, אבל הוא לא GPL, הוא GPL עם החרגה.

שחר

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 05/02/2013 - 18:10
נושא ההודעה: יצירה נגרסת

תיקון קטן לניסוח (סתם בגלל שזה הפריע לי בעין) - "יצירה נגסרת" אמור להיות, מן הסתם "יצירה נגזרת" (ולא "יצירה נגרסת", כמו שחשבתי בקריאה ראשונה).

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/02/2013 - 18:12
נושא ההודעה: Re: יצירה נגרסת

צפריר :
תיקון קטן לניסוח (סתם בגלל שזה הפריע לי בעין) - "יצירה נגסרת" אמור להיות, מן הסתם "יצירה נגזרת" (ולא "יצירה נגרסת", כמו שחשבתי בקריאה ראשונה).

תיקנתי.

שחר

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/02/2013 - 18:12
נושא ההודעה:

שחר: כאמור איני עו"ד, אבל אני לא בטוח שהמקרה הספציפי של השואל מצריך חריגה מה-GPL:

הדבר שהוא רוצה להסיר מהקוד אינו ספרייה או רכיב שיגרמו לכך שהתוכנה לא תעבור הידור או לא תפעל.

מדובר במפתחות API, שכאמור אמורים להיות פרטיים, אבל מצד שני כל אחד יכול לייצר לעצמו (בהינתן חשבון Google), הדבר אף לא עולה כסף (תלוי שימוש כמובן, צריך לבדוק פרטים ברישיון של Google).

מניסיוני, אפליקציית Android שתלויה במפות תיפתח גם ללא מפתח API מתאים, אבל פשוט תציג רשת בלבד בפקד המפות ולא את נתוני המפה.

בקיצור - המקרה הנ"ל אינו דומה לשני המקרים שהזכרת שבאחד מהם רוצים לוותר על ה-GPL בשימוש מסוים (המקרה של Java) ובמקרה אחר דורשים להוסיף פרסומת למוצר המקורי לכל נגזרת.

אבל כאמור זו דעה חובבנית שלי בלבד...

--לב

חזרה לתוכן הדיון
nighthawk_okלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/04/2007 · הודעות: 9 ·

הודעה פורסם: 05/02/2013 - 23:55
נושא ההודעה:

הכוונה באמת היתה פחות להימנע מלהפר את הזכויות של עצמי.

ויותר למצוא את הכיוון הנכון בשביל לעשות טוב - ולשחרר את הקוד.

מפתחות API באמת כמו שלב אמר, הם ענין פעוט - כל אחד יכול ליצור - ואם לא מקסימום לא תראה מפה אלה רק קווים.

המקרה השני הוא דווקא היותר מענין וזה ההפצה עם פרסומות. מכיוון שכאן יש גם תוספת ספריות לקוד וגם שינוי שלו, של ה-view בשביל להוסיף בו פרסומות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. nighthawk_ok
  2. אורח