ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ישראל ישראלאורח · ·

הודעה פורסם: 14/04/2013 - 16:36
נושא ההודעה: המחשב מופעל במצב emergency mode

שלום

המחשב מופעל במצב emergency mode.
מס' פעמים הצלחתי דווקא להפעיל את השרת הגרפי ו-kde, אך לא בצורה תקינה, ובכל מקרה כעת אני לא מצליח שוב להפעילם.

הבעיה התחילה לאחר שחיברתי דיסק קשיח חיצוני (usb) שאינו תקין ולכן הוא לא זוהה.
בהמשך ותוך כדי, היתה לי בעיה גם עם מחיצת ntfs שלא זוהתה באופן תקין.
נכון לעכשיו, הדיסק הבעייתי אינו מחובר, וגם עם המחיצה לא אמורה להיות בעיה, ובכל מקרה לא ברור לי למה המערכת הפעלה אינה מופעלת כשורה, גם אם היא לא מזהה כשורה את אותה מחיצה (לא מדובר במחיצה שעליה קבצי מערכת או תוכנה).

הפצה וגירסה: Open Suse 12.3

איך אני יוצא מהבעיה? איזה מידע נוסף לספק עליכם על מנת שתוכלו לעזור לי?
ובכלל, אשמח למידע נרחב יותר אודות מצב זה ומה יכול לגרום לתקלה.

תודה

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/04/2013 - 21:16
נושא ההודעה:

מה שאתה קורא מצב חרום, זה failsafe - זה המצב שבו אתה נמצא כרגע.
כדי לשנות את ברירת המחדל של האיתחול למצב רגיל, ראה Boot Loader Settings

חזרה לתוכן הדיון
ישראל ישראלאורח · ·

הודעה פורסם: 15/04/2013 - 00:10
נושא ההודעה:

זו לא החלטה שלי לקרוא לזה מצב חירום, זה מה שכתוב! Smile

הצילום של תהליך ההתקנה לא החכים אותי, אולי לא הבנתי את כוונתך. בתוכנת ההתקנה של המערכת הפעלה יש אפשרות לשנות את ההגדרות של ה-GRUB בלבד?
איך אני מפעיל את שולחן העבודה ממצב זה? (נסיתי startx and startkde וזה לא עובד).

כמובן שלאחר ההתקנה זה פעל כשורה, אלא שלאחר שחיברתי התקן שלא זוהה (כי ההתקן לא תקין), התחילו הבעיות.

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 15/04/2013 - 00:19
נושא ההודעה: לא ברור מה קרה לך במערכת

ישראל ישראל :
זו לא החלטה שלי לקרוא לזה מצב חירום, זה מה שכתוב! Smile

הצילום של תהליך ההתקנה לא החכים אותי, אולי לא הבנתי את כוונתך. בתוכנת ההתקנה של המערכת הפעלה יש אפשרות לשנות את ההגדרות של ה-GRUB בלבד?
איך אני מפעיל את שולחן העבודה ממצב זה? (נסיתי startx and startkde וזה לא עובד).

כמובן שלאחר ההתקנה זה פעל כשורה, אלא שלאחר שחיברתי התקן שלא זוהה (כי ההתקן לא תקין), התחילו הבעיות.

שיחקת עם המחיצות של מערכת ההפעלה. לא ברור מה בדיוק עשית, מה מעוגן למה.

אתה יכול לעשות שימוש ב-live usb מבוסס אובנטו או כל הפצת live אחרת, ולראות את המידע שלך על הכונן. אתה יכול להעתיק אותו לכונן חיצוני תקין, ואז לנסות להתקין שוב. אובנטו מאפשרת התקנה מחדש בלי לדרוס את מחיצת הבית (אם הגדרת זאת בההתקנה Smile. אני לא יודע מה אתה שם עשיתה Smile.

חזרה לתוכן הדיון
ישראל ישראלאורח · ·

הודעה פורסם: 15/04/2013 - 00:44
נושא ההודעה:

אם תקרא מה שכתבתי, תדע מה עשיתי Smile

לא שניתי מחיצות, ואין לי בעיית גישה למחיצות (ממערכות הפעלה שכן פועלות).
התקלה קרתה כשהפעלתי את המחשב לאחר שחיברתי דיסק קשיח חיצוני (במינשק USB) שאינו תקין.
במהלך ההפעלה, במקום שיוצג חלון הכניסה למינשק הגרפי, הוצגה לי הודעה שזהו מצב חירום ושאני יכול לצפות בקובץ היומן (journal) להקיש systemctl reboot או systemctl default להפעלה במצב הרגיל.
כמובן שנסיתי להפעיל מחדש או להפעלה במצב הרגיל, כפי שצויין בהודעה, אך זה לא משיג את המטרה Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/04/2013 - 01:31
נושא ההודעה: האם ניסית כל מה שהמערכת מציעה?

ישראל ישראל :
במהלך ההפעלה, במקום שיוצג חלון הכניסה למינשק הגרפי, הוצגה לי הודעה שזהו מצב חירום ושאני יכול לצפות בקובץ היומן (journal)

האם יש בו דברים מענינים? האם אפשר לפרסם אותו כאן?
ישראל ישראל :
כמובן שנסיתי להפעיל מחדש או להפעלה במצב הרגיל, כפי שצויין בהודעה, אך זה לא משיג את המטרה Smile

ואולי יש רמזים בקבצי היומן האחרים? אולי בקובץ שמכיל את הזמן שבו עגנת את הדיסק הלא תקין?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/04/2013 - 01:34
נושא ההודעה:

אתה רואה בכלל את תפריט האיתחול? (esc או shift)

חזרה לתוכן הדיון
ישראל ישראלאורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2013 - 17:43
6 נושא ההודעה:

הקובץ ארוך כמובן, לכן אני מעתיק רק מקטע מסויים שנראה לי שיוכל להועיל לצורך הענין.
אשמח אם מישהו מוכן לעבור על הקובץ השלם ולפתור לי את הבעיה, גם בתשלום (זמני יקר, לכן אני גם לא תמיד מגיב ומטפל בזה מיידית, וזה מעכב אותי בעבודה).

קוד:
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: more.mount mount process exited, code=exited status=32
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site kernel: FAT-fs (sda12): bogus number of reserved sectors
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site kernel: FAT-fs (sda12): Can't find a valid FAT filesystem
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Failed to mount /more.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Dependency failed for Local File Systems.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Dependency failed for Remote File Systems (Pre).
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Job remote-fs-pre.target/start failed with result 'dependency'.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Job local-fs.target/start failed with result 'dependency'.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Triggering OnFailure= dependencies of local-fs.target.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Unit more.mount entered failed state
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Stopping Sound Card.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Stopped target Sound Card.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Unmounted /work.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Stopping File System Check on /dev/disk/by-id/ata-WDC_WD2002FAEX-007BA0_WD-WCAY01160593-part11...
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Unmounted /home.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Stopped File System Check on /dev/disk/by-id/ata-WDC_WD2002FAEX-007BA0_WD-WCAY01160593-part10.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Unmounted /boot.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Stopped Restore Sound Card State.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Stopped target Multi-User.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Stopping Forward Password Requests to Plymouth Directory Watch.
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd-udevd[303]: '/sbin/ifup eth0 -o hotplug' [390] terminated by signal 15 (Terminated)
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd[1]: Stopping Load Kernel Modules...
Apr 18 14:08:43 linux-eu3b.site systemd-udevd[322]: '/usr/sbin/alsactl restore 0' [389] terminated by signal 15 (Terminated)

מוזר לי שהמערכת הפעלה לא מצליחה לגשת כשורה לאותה מחיצה (כיון שבאמצעות מערכות אחרות כן קיבלתי גישה תקינה). ועוד יותר מוזר לי, שהפעלת המערכת נתקעת בגלל זה. אין אפשרות לגרום למערכת להתעלם מתקלה כזאת ולהמשיך כרגיל?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2013 - 17:46
נושא ההודעה:

Anonymous :
אתה רואה בכלל את תפריט האיתחול? (esc או shift)

לאיזה תפריט כוונתך?

אני רואה את התהליך של ה-BIOS.
לאחר מכן תפריט GRUB.
תהליך הפעלה של OpenSuse, כולל תמונת רקע צבעונית (עם הלטאה בצד כמובן) - באמצע תהליך זה התצוגה עוברת לתצוגה טקסטואלית עם הודעות על המצב המדובר (emergency mode).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2013 - 18:14
נושא ההודעה:

השאלה לא רלוונטית יותר - חשבתי שאתה מתכוון ל- recovery mode שיש בתפריט האיתחול של grub.

מצטער. לא יודע איך לעזור לך. Think

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 20/04/2013 - 01:16
נושא ההודעה: נראה שלינוקס לא מוצא את הכוננים הקשיחים

יש מספר הגדרות לכוננים הקשיחים. חלקן נמצאות ב- grub וחלקם בחלקי מערכת אחרים.

נראה שהקרנל לא מצליח את מחיצת ה- boot.

אתה צריך לנסות להיכנס עם דיסק הצלה (איזה live) לבדוק מה קורה עם המחיצות הללו. אם הן נגישות, אם קרה להן משהו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/04/2013 - 22:11
נושא ההודעה: Re: נראה שלינוקס לא מוצא את הכוננים הקשיחים

רם און :
נראה שהקרנל לא מצליח את מחיצת ה- boot.

למה נראה לך שהליבה לא מצליחה לגשת למחיצת האיתחול? מחיצת האיתחול היא sda8, ולא sda12 "הבעייתית".

רם און :
אתה צריך לנסות להיכנס עם דיסק הצלה (איזה live) לבדוק מה קורה עם המחיצות הללו. אם הן נגישות, אם קרה להן משהו.

כאמור, הצלחתי לגשת כשורה למחיצת sda12, באמצעות מערכות אחרות (Windows בעזרת ext2fsd ובאמצעות LiveCD).

חזרה לתוכן הדיון
לא טכנאיאורח · ·

הודעה פורסם: 21/04/2013 - 05:07
נושא ההודעה: מהו היחס עלות-תועלת בהתקנה מחדש של המכונה?

כמה עולה התקנה מחדש של המכונה?

חזרה לתוכן הדיון
ישראל ישראלאורח · ·

הודעה פורסם: 24/04/2013 - 15:45
נושא ההודעה: Re: מהו היחס עלות-תועלת בהתקנה מחדש של המכונה?

לא טכנאי :

ואז מה?
אם לא תהיה ברירה, כנראה זה מה שאעשה, אולי אף אתקין מערכת אחרת, מערכת שאינה מתעקשת לעגן מחיצה בעייתית או שאינה קיימת.

חשוב לי לפתור את הבעיה באופן נקודתי, לא להתקין מחדש בכל פעם שאתקל בבעיה שקשה לפתור אותה (אני גם חושש שמיקרוסופט יתבעו אותי על הפרת זכויות יוצרים בשימוש בפתרון הנפוץ בתוכנות שלהם...).
אמנם לא השתמשתי ימים רבים במערכת שלא עולה כעת, אך הספקתי להתקין תוכנות ולהגדיר הגדרות שונות, והתקנה מחדש זה לא רק זמן ההתקנה.

הסרתי את המחיצה, אך גם זה לא עזר - המערכת ניסתה לעגן את המחיצה שהוסרה (למה?)
יצרתי את המחיצה מחדש, והפעם לפחות ישנה הודעת שגיאה נקודתית יותר.
אגב, השינויים נעשו באמצעות Gparted, ולא באמצעות כלי של מערכת הפעלה שאינה לינוקס.

הודעות שגיאה נוכחיות:
קוד:
FAT-fs (sda12): bogus number of reserved sectors
Failed to mount /more
dependency failed for local file systems.
dependency failed for remote file systems (Pre).
failed to issue method call: Transaction is destructive.

אני מבין ש-OpenSuse לא מצליח לעגן מחיצה זו, אך לא ברור לי למה המערכת לא מתעלמת מכך (במקום להעלות את המערכת מבלי לעגן מחיצה זו).
יש דרך לגרום למערכת להמנע מלעגן מחיצה זו או אחרת? איך?

תודה!!!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/04/2013 - 19:22
נושא ההודעה: Re: מהו היחס עלות-תועלת בהתקנה מחדש של המכונה?

ישראל ישראל :
לא טכנאי :
ואז מה?

אני מקשר אליך, אולי בטעות, את השרשור על נסיון להתקין פדורה שהפך להתקנת סוזה.
עושה רושם שבהתקנה עשית דבר אחד, או יותר, לא שגרתי. אולי בהתקנה מחדש תתקל באותו מצב, ואז תעשה דברים אחרים. האם למדת לפני ההתקנה את הוראות ההתקנה של ההפצה, מהאתר של ההפצה? בכונה השתמשתי במלה למדת. לדעתי התקנה של לינוקס יותר מורכבת מהתקנה של מיקרוסופט לדסקטופ. וגם התיחסתי ללימוד מהאתר של ההפצה. סביר להניח שההוראות שם יהיו מדויקות ומפורטות. אני לא מכיר את ההפצות המעורבות. אני מצפה, אך לא ידוע לי בודאות, שיש להן הוראות כאלו.
כבר בשרשור של התקנת פדורה שהפך להתקנת סוזה מישהו, שאיננו אני, הציע להתקין על מכונה וירטואלית כדי לאפשר יותר התנסות.
למה אתה מתקין לינוקס?
ישראל ישראל :

אם לא תהיה ברירה, כנראה זה מה שאעשה, אולי אף אתקין מערכת אחרת, מערכת שאינה מתעקשת לעגן מחיצה בעייתית או שאינה קיימת.

חשוב לי לפתור את הבעיה באופן נקודתי, לא להתקין מחדש בכל פעם שאתקל בבעיה שקשה לפתור אותה (אני גם חושש שמיקרוסופט יתבעו אותי על הפרת זכויות יוצרים בשימוש בפתרון הנפוץ בתוכנות שלהם...).
אמנם לא השתמשתי ימים רבים במערכת שלא עולה כעת, אך הספקתי להתקין תוכנות ולהגדיר הגדרות שונות, והתקנה מחדש זה לא רק זמן ההתקנה.

הסרתי את המחיצה, אך גם זה לא עזר - המערכת ניסתה לעגן את המחיצה שהוסרה (למה?)
יצרתי את המחיצה מחדש, והפעם לפחות ישנה הודעת שגיאה נקודתית יותר.
אגב, השינויים נעשו באמצעות Gparted, ולא באמצעות כלי של מערכת הפעלה שאינה לינוקס.

הודעות שגיאה נוכחיות:
קוד:
FAT-fs (sda12): bogus number of reserved sectors
Failed to mount /more
dependency failed for local file systems.
dependency failed for remote file systems (Pre).
failed to issue method call: Transaction is destructive.

אני מבין ש-OpenSuse לא מצליח לעגן מחיצה זו, אך לא ברור לי למה המערכת לא מתעלמת מכך (במקום להעלות את המערכת מבלי לעגן מחיצה זו).
יש דרך לגרום למערכת להמנע מלעגן מחיצה זו או אחרת? איך?

אפשר להעזר בחיפוש ברשת, וברשימות תפוצה. אני לא מכיר סוזה. מה התוכן של etc/fstab/?

חזרה לתוכן הדיון
ישראל ישראלאורח · ·

הודעה פורסם: 26/04/2013 - 00:54
נושא ההודעה:

אמנם שיניתי הגדורת רבות מברירת המחדל של ההתקנה, אך לא נראה לי שפרט כלשהו מאלו הוא הגורם לבעיה, כיון שהמרעכת פעלה כשורה.
הבעיה התחילה לאחר מכן, נראה לי לאחר שאיתחלתי מחיצה שקודם לכן לא היתה בשימוש.

התקנתי את המערכת מחדש...

תודה לכולם Smile

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [ישראל ישראל]