ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 31/05/2013 - 10:31
נושא ההודעה: איך להריץ שרת אפליקציה דרך DOK שרץ על מחשב עם לינוקס

הרעיון שאנו מנסים לישם הוא לשים על DOK את המערכת שלנו ונוכל להריץ אותה דרך ה-DOK על מערכות הפעלה שונות (כרגע המטרה היא לפחות לינוקס וחלונות).
בינתיים אנו עובדים עם xampp שעושה את העבודה אבל בלינוקס זה דורש לפרוס את xampp ל-OPT, דבר שאנו מעדיפים להמנע ממנו אם אפשר.

השאלה היא האם יש משהו אחר שנוכל פשוט לאפשר למשתמשים להפעיל את הקובץ שצריך בהתאם למערכת ההפעלה וכדומה כדי שזה יעבוד?
הדרישה היחידה שלנו בשלב זה היא שזה יהיה משהו בקוד פתוח כי אנו נשחרר את הפרויקט שלנו ומעדיפים שזה יהיה מבוסס קוד פתוח מההתחלה עד הסוף Smile (מעדיף לציין את זה למרות שברור שיש פה העדפה לקוד פתוח)

בדקתי שרתים אחרים אבל לא הצלחתי לגרום להם לעבוד מה-DOK בגלל הרשאות, לכן אם אתם מציעים מערכת מבוססת פייתון, פרל, PHP וכדומה אז איך אני מאפשר לזה לרוץ מה-DOK מבחינת הרשאות? עדיף מבחינת השפות שנוכל להשתמש ב-PHP, פייתון או פרל בסדר הנ"ל.

מצאתי את pinky שמבוסס רובי אבל בגלל נושא ההרשאות לא הצלחתי לגרום לזה לעבוד דרך ה-DOK, אם אני מריץ את זה מתיקית הבית זה עובד כמו שזה אמור כנראה (לא הצלחתי להריץ PHP אבל אני מניח שהבעיה נובעת מזה שזה צריך רובי...)

אם משהו לא ברור אל תהססו לשאול.

אם זה לא המקום הנכון לפוסט זה אז אתם מוזמנים להעביר למקום הנכון ולהגיד למה לא התאים כדי שאדע בעתיד לשים במקום הנכון

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 31/05/2013 - 12:51
נושא ההודעה:

אתה יכול לתת דוגמה לבעיות שבהן אתה נתקל?

מהי מערכת הקבצים שיש על ה־DoK? אם יש עליו FAT, אתה מראש יוצר לעצמך בעיות (לדוגמה: לכל הקבצים שם יש את אותן ההרשאות).

בכל מקרה, חשבת ליצור תמונה למכונה וירטואלית?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 31/05/2013 - 14:07
נושא ההודעה:

כרגע יש עליו FAT אבל יכולים לשנות את זה. עדיף אם אפשר למשהו שניתן לקרוא גם מחלונות כדי שנוכל לשים שם גם את הגרסה לחלונות של השרת.

לגבי תמונה של מכונה וירטואלית, לא חשבנו על זה, אבל האם ניתן לשים תמונה כזו ותהיה אפשרות לקרוא אותה ללא צורך במכונה וירטואלית? כי אם לא אז זה לא שווה את המאמץ. המטרה היא שנוכל לחבר את ה-DOK לכל מחשב עם המערכת הפעלה המתאימה ופשוט להריץ את המערכת, בלי צורך בהפעלה מחדש או התקנות על המחשב המארח (אם צריך משהו כזה אז אפשר כבר להשתמש ב-XAMPP שכל מה שצריך לעשות איתו זה לפרוס אותו ל-OPT ומשם רק צריך להפעיל אותו).

לגבי בעיות שנתקלנו בהן, רק להבהרה הבעיות נובעות מהאיפיון שאנו רוצים, לאו דווקא מכך שהדברים לא עובדים בכלל:
האפיון שלנו הוא מערכת שאפשר לשים על DOK, לחבר למחשב ולהפעיל את השרת שיש עליו ולהתחיל לעבוד ללא צורך בהפעלה מחדש של המערכת המארחת או העברת והתקנת קבצים למערכת.
הבעיות-
א. לא ניתן להריץ את XAMPP מה-DOK- כדי להריץ אותו מה-DOK צריך לעשות פעולות מסויימות על המחשב המארח בלינוקס, זו "בעיה" כי המטרה היא שלא יהיה צורך לעשות כלום (כלומר ללא צורך בהתקנה, הפעלה מחדש וכדומה) פרט לעיגון של ה-DOK למערכת והפעלה של המערכת, אם זה ניתן לביצוע רק עם מערכות כמו פייתון וחברים אז אנחנו רוצים לדעת את זה.

ב. אם מריצים מערכות מבוססות פייתון/רובי/פרל/PHP צריך את השפה מותקנת- ברור שאי אפשר בלי השפה הרלוונטית אבל אם זה המצב אז שהחיבור של ה-DOK יוכל לאפשר גם עבודה עם השפה הרלוונטית, כלומר גם אם לא התקנת את פייתון על המחשב שלך תוכל להריץ סקריפטים של פייתון בגלל שיש את זה על ה-DOK

ג. כנ"ל לגבי DB (כרגע עובדים עם MYSQL).

מקווה שעכשיו זה ברור יותר, אם זה עדיין לא ברור אשמח לדעת מה לא ברור כדי שאוכל לחשוב איך להסביר טוב יותר (אני יודע שההסבר לא מדהים)

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 31/05/2013 - 14:40
נושא ההודעה:

עדיין לא נתת בעיה ספציפית שבה נתקלת.

ה"תוכנית" ‎/usr/bin/firefox (על המערכת שלי: iceweasel) היא דוגמה לסקריפט עוטף. זהו סקריפט שמסדר ערכים לכל מיני משתנים ואז מריץ את מה שצריך. השם של התוכנית נמצא במשתנה $0. לדוגמה, את שם התיקיה שממנה הוא מורץ אפשר לקבל בעזרת dirname $0.

בעזרת סקריפט כזה ועוד כמה שינויים קטנים, תוכלו למקם את התוכנית בכל מקום רצוי. על עניין ההרשאות לא לגמרי ברור לי איך תתגברו, לעומת זאת (אני חושש שזה יעצבן את אפאצ'י, לדוגמה).

וכמובן: אם xampp עושה לכם בעיות, למה שלא תבנו בעצמכם את התוכניות שמרכיבות אותו?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 31/05/2013 - 14:44
נושא ההודעה:

לחצתי בטעות על "שליחה" במקום על "תצוגה מקדימה" ושכחתי להוסיף:

* מכונה וירטואלית: ברור שאתה צריך התקנה של התוכנה. אלא אם כן אתה כולל עותק מינימלי של virtualbox (אין לי מושג במה זה כרוך).

* בכמה מערכות הפעלה שונות אתה רוצה לתמוך בדיוק? ארכיטקטורות? אתה יכול לבנות הכל על 32 ביטים, אבל אז הכל מוגבל עם מגבלות הזכרון של 32 ביטים, וזה יכול להיות משמעותי לשרתים (אין לי מושג מה התוכנה שלכם עושה).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/05/2013 - 15:37
נושא ההודעה:

קוד:

mount /dev/<dok device> /opt/xampp

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 31/05/2013 - 16:48
נושא ההודעה:

מבחינת משאבים לא צריכה להיות בעיה, מדובר על שרת למס' מחשבים שיתחברו אליו כך שהדרישות לא צריכות להיות גבוהות, מבחינת השרת מדובר על אתר עבור מס' קטן יחסית של מחשבים שמתחברים אליו.

כמו שכתבתי, אם צריך להתקין משהו על המחשב המארח זה לא טוב מבחינת הדרישות שלנו, לכן אנו לא רוצים מכונה וירטואלית.

כרגע המטרה שלנו היא לתמוך בלינוקס וחלונות, אין לנו בעיה לתמוך רק ב-32 ביט כי הדרישות של המערכת שלנו מאוד נמוכות (לפחות בינתיים, אבל זה לא צפוי להשתנות בקרוב).

טוב, לאחר בדיקה עם XAMPP על ה-DOK כשהמחיצה מפורמטת עם EXT4 זה עובד כמו שאנו רוצים בלינוקס, כלומר הכנס והפעל ללא צורך בשום דבר פרט להפעלת התכנה עם ההרשאות המתאימות.
עכשיו נשאר רק לראות איך זה יעבוד עם 2 מחיצות על ה-DOK עם חלונות.

תודה לצפריר ולכל מי שחשב על הבעיה בנסיון לעזור גם אם לא כתבתם פה Smile

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 31/05/2013 - 17:17
נושא ההודעה:

דרך אגב, יש טכניקה קצת יותר שיטתית מ־xampp: התקנת הפצה נפרדת ב־chroot.

מדביאן ואובונטו אפשר להשתמש ב־deootstrap (חייבים להריץ את זה כ־root. אם זה ממש מפריע לך, תוכן להעזר ב־debirf, אבל זה לא יהיה טריוויאלי, בלשון המעטה). התקורה של שאר קובצי ההפצה היא (בשטח דיסק) בערך 50MB-100MB.

כדי לנהל את תוכן המערכת הזו אפשר להעזר בחבילה schroot.

כדי להשתמש בה, אפשר לעשות משהו דומה למה ש־schrot עושה. הנה סקריפט לדוגמה שלא בדקתי
קוד:

#! /bin/sh

# chrooter: run command in chroot

me="$0"
dir=`dirname $me`
basedir=`dirname $dir` # FIXME: must be run with full path
rootdir="$basedir/root"
tmpdir="$basedir/tmp"
mkdir -p "$tmpdir"

if [ $# -eq 0 ]; then
  # no parameters: run a login shell
  set -- /bin/bash -l
fi

bind_mount() {
  dir="$1"
  target="$root/$1"
  if grep -q " $target " /proc/mounts; then
    return # already mounted
  fi
  mount -o rbind "$dir" "$target"
}

for dir in /dev /proc /sys /home; do
  bind_mount $dir
fi

# FIXME: you'll need a simpler way to change user
chroot "$root_dir" -- "$@"

יש לי הרגשה שאני ממציא מחדש את הגלגל כאן וסקריפט כזה נכתב כמו שצריך כבר כמה וכמה פעמים.

בדרך זו אפשר להשתמש בהפצת לינוקס רגילה עם כל מה שיש בה. יש לשים לב שהיא עשויה לרוץ על ליבה אחרת ממה שהיא נבנתה בו. לא נורא.

חזרה לתוכן הדיון
ברנשלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/02/2002 · הודעות: 724 ·

הודעה פורסם: 01/06/2013 - 10:50
נושא ההודעה: בהנחה שמדובר ב"הפעלה זמנית"

חשבת על התקנת לינוקס persistent על הDOC והעלאת המחשב משם, ללא קשר למערכת ההפעלה שרצה על המחשב?

* עריכה - תיקון שגיאת כתיב*

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/06/2013 - 18:23
נושא ההודעה:

אנחנו לא רוצים התקנת לינוקס נפרדת שתדרוש הפעלה מחדש של המחשב (אלא אם אין ברירה).

הפיתרון האופטימלי מבחינתנו היה אם יש משהו כמו XAMPP שעובד מהקופסה בלינוקס או אפשרות לבנות שרת, DB ושפת סקריפטים על ה-DOK באופן שלא דורש להתקין שום דבר על המחשב המארח ולא דורש הפעלה מחדש.

צפריר, קראתי קצת (ממש קצת בינתיים) על הפיתרון של schroot ואני רוצה לוודא שהבנתי נכון, זה מאפשר להתקין דברים על ה-DOK במעין מכונה וירטואלית שרצה מה-DOK, כל מה שצריך זה להפעיל אותה ולהתקין עליה את מה שצריך עבור הדברים שאנו רוצים, נכון? האם זה יעבוד עם ארכיטקטורה שונה (32 מול 64 ביט)?
האם מדובר על התקנה שתרוץ כמו שצריך גם על הפצות אחרות של לינוקס? כלומר נניח שעשיתי את כל מה שצריך על דביאן למשל ועכשיו זה עובד על מחשב שמריץ דביאן, האם צריך לעשות את כל התהליכים מחדש כדי שזה ירוץ על מחשב אחר שמריץ פדורה או שזה יעבוד מהקופסה?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 01/06/2013 - 21:13
נושא ההודעה:

chroot אינו מכונה וירטואלית. התהליכים הם תהליכים רגילים למעט העובדה שהם מוגבלים לתת עץ של המערכת הראשית. השימוש ב־bind mount מאפשר להם לראות גם חלקים נבחרים ממערכת הקבצים הראשית. זה יעבוד על כל ארכיטקטורה שנתמכת על ידי הליבה (ליתר דיוק: אם הארכיטקטורה לא נתמכת על ידי הליבה: יש דרכים לגרום לזה לעבוד, אבל הן מחייבות שינויים במחשב המארח ופגיעה בביצועים). לכן chroot שהוא מערכת 32bit יעבוד הן על מערכת 32bit והן על מערכת 64bit.

כאמור: התכוונתי להשתמש ב־schroot לתחזוקת התוכן של ה־chroot בזמן הפיתוח. אין צורך ב־schroot במערכת הריצה. למרות שיכול להיות שאפשר לשים את schroot (או גרסה מפושטת שלו) על הדיסק במקום סקריפט ה־chrooter ששמתי כאן.

החיסרון הבסיסי של השימוש ב־chroot הוא הצורך בהרצה על ידי root. אבל אם אתה ממילא תזדקק לזה (לדוגמה: אם אתה רוצה להריץ שרת על פורט 80 תצטרך לעשות זאת על ידי root. כמוכן יתכן שתצטרך להיות root בשביל ה־mount של מערכת הקבצים מהמדיה), זה מפשט לך את הכנת המערכת.

אני חייב לציין שאני עדיין לא הבנתי מה אתה באמת צריך (להבדיל ממה שאתה כותב שאתה צריך)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/06/2013 - 00:29
נושא ההודעה:

מה הכוונה מה אנחנו צריכים באמת בניגוד למה שאני כותב? כלומר, חשבתי שאני כותב את מה שאני צריך באמת... (אני צריך לדעת מה אתה לא מבין כדי שאוכל להסביר טוב יותר).

אנחנו מנסים לפתח מערכת רישום וובית שרצה על שרת "נייד", כלומר על DOK ואם צריך את המערכת אפשר לחבר את ה-DOK למחשב הזמין הקרוב ולעשות את העבודה, ככה לא צריך להתקין כלום מראש ואפשר להעביר את המערכת בין המחשבים בקלות לפי הצורך.

מה שאנו מחפשים כרגע זה שרת שיוכל לעבוד מה-DOK ושכל העבודה המקדימה תוכל להיעשות על ה-DOK (הכנת השרת והמערכת שלנו לעבודה), המערכת צריכה לדעת לעבוד על לינוקס וחלונות (גם אם צריך קבצי הפעלה שונים או שרתים שונים אז שתהיה אפשרות לעבוד עם אותו הקוד על 2 הגרסאות).
הקונספט הוא של משהו כמו אפליקציה ב-portable apps כשהאפליקציה במקרה שלנו צריכה שרת ו-DB בנוסף למה שאנו כותבים, לכן על חלונות בינתיים אנו משתמשים ב-XAMPP, אנחנו מחפשים כרגע תחליף לזה בלינוקס ואם נצטרך לעבור לשרת/DB/שפת סקריפטים אחרים אז צריך שיהיה משהו מקביל גם לחלונות

עכשיו זה ברור יותר?

חזרה לתוכן הדיון
Vedderלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/05/2005 · הודעות: 614 ·

הודעה פורסם: 02/06/2013 - 10:26
נושא ההודעה:

האמת :
xampp for linux sucks

גם לי יש בעיות רבות איתו, משום מה בסקריפטים כל הנתיבים (PATH) הם Hard Coded
ל /opt/lampp

חוץ מזה, הוא מקומפל ל 32BIT וכדי להריץ על מכונת 64 יש לדאוג שכל הסיפריות של ia32-libs
יהיו מותקנות

כרגע הפעולות שלפי דעתי יכולות לפתור את הבעיות הן :
1. הוספת כל הסיפריות הנדרשות ל DOK ושינוי הערך של LD_LIBRARY_PATH בהתאם.
2. שינוי סקריפטי ההפעלה

לא ניסיתי אבל זו ההתחלה

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון