ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 30/06/2013 - 16:01
נושא ההודעה: סקירה קצרה של LibreOffice 4 על ידי המגזין PCWorld

המגזין PCWorld מפרסם סקירה מעניינת של LibreOffice 4.
הסירה למען האמת מאוד חיובית.

הסוקר למשל מדבר על כך שלדעתו Base טובה ועדיפה על Access.
הוא מאוד מחבב את writer.
הבעיה היחידה שלו עם Calc זה חוסר היכולת להשתמש במאקרו קיימים מאקסל.
על Impress הוא פחות מתרשם, אבל מרוצה מאוד מכך שניתן לייצא את המצגת לPDF ובכך לא צריך להסתובב עם תוכנת מצגות יעודית.

ציטוט:
Conclusion: Try it

Where Microsoft seems focused on changing the look of its products and optimizing them for tablets, LibreOffice is improving basic functionality and efficiency with an eye for the desktop. It's not perfect, but neither is the competition. Document compatibility with Office and just about every other standard is so good that the average user can make the switch without qualms in that regard.

On the downside, macro and programming incompatibilities in Base and Calc will be a problem for some, and there will undoubtedly be a feature missing here or there that some user just won't be able to live without.

But put aside those years of disappointing alternatives to Office and take a look at LibreOffice 4. Really. I mean really as in click on the download button and install it. I think you'll be pleasantly surprised.

Note: The Download button takes you to the vendor's site, where you can download the latest version of the software.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/06/2013 - 18:09
נושא ההודעה: קישקוש

אפשר להתווכח אם Libre Office היא תוכנה טובה או לא. ישנם כאלו שאוהבים אותה. על טעם וריח אין להתווכח.
אבל כשרוב מוחלט בעולם מוכר את נשמתו ומשתמש ב-office של מיקרוסופט, אי אפשר לדבר על libre office בנימה חיובית.
אני לא מתכוון לזה שאין תאימות מוחלטת, אלא לדברים שתואמים בגירסה אחת ומתפרקים חזרה בגירסה הבאה.
רגרסיות כאילו לא רק מעידות על איכות הפיתוח, אלה בעיקר על כך שהמפתחים חיים בעולם משלהם. (כמו גם כותב הסקירה מ-PC World).

חזרה לתוכן הדיון
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 30/06/2013 - 23:30
נושא ההודעה:

אתה מדבר על דברים שעובדים ומפסיקים לעבוד בליברה אופיס, זה קורה גם באופיס של מיקרוסופט כל הזמן, אז למה זה חיסרון מול מיקרוסופט?
אם נשווה את הבעיות שיש ל-MS אופיס מול הבעיות שיש לליברה אופיס אני מעדיף את ליברה וזה היה נכון הרבה לפני שעברתי ללינוקס ובכלל הבנתי מה המשמעות של קוד פתוח

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 01/07/2013 - 03:10
נושא ההודעה:

תמיד יהיה מי שינסה להיות שלילי.

ליברה היא הפצת אופיס בין הכי טובות שיש כיום. היא מסוגלת לקחת ולהתחרות במיקרוסופט כמו שצריך.

עובדה שלאחר סקירה של גוף שדי לא אובקייטיבי כלפי קוד פתוח ולינוקס, עדיין קיבלנו משהו שהוא מאוד חיובי כלפי ליברה.

אפילו הנכונות לחשוב לעבור להשתמש בחבילה במקום מיקרוסופט אופיס.
עם המלצה של פשוט לנסות, ולא משהו כמו "זה לא מוכן".

יותר מזה, יש שם ביקורת מרומזת על מיקרוסופט אופיס, שבעוד שהם עסוקים כל כך בלהבין איך לגרום לחבילת היוקרה לעבוד בטאבלט, הם שכחו את המשתמשים שצריכים את זה על הדסקטופ. שזו כנראה הסיבה גם לכתבה הזו מההתחלה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2013 - 07:31
נושא ההודעה:

משה-נחמיאס :
אתה מדבר על דברים שעובדים ומפסיקים לעבוד בליברה אופיס, זה קורה גם באופיס של מיקרוסופט כל הזמן, אז למה זה חיסרון מול מיקרוסופט?
אם נשווה את הבעיות שיש ל-MS אופיס מול הבעיות שיש לליברה אופיס אני מעדיף את ליברה וזה היה נכון הרבה לפני שעברתי ללינוקס ובכלל הבנתי מה המשמעות של קוד פתוח

מעולם לא אמרתי דבר טוב על מיקרוסופט. אם אחרי שקראת את מה שכתבתי הגעת למסקנה שאני מעריך את את מיקרוסופט, זו בעיה שלך.
הבעיה שלי שמכל התוכנות הטובות שיש בלינוקס (והשפע והמבחר), דוקא זו שאמורה היתה לגרום לאנשים לזנוח את מיקרוסופט מאכזבת כבר שנים רבות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2013 - 11:20
נושא ההודעה:

מנסיוני - ליברה אופיס היא לא חבילת אופיס טובה במיוחד. גם מייקרוסופט אופיס לא Confused
לכל אחת מהן יש את הבעיות והבאגים שלה, צריך להתרגל אליהן וללמוד להתמודד עם הבעיות. לפחות בליברה אופיס השיפורים מגיעים לעתים די תכופות והם בחינם.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/07/2013 - 18:22
נושא ההודעה:

יתכן ואתה חובב מושבע של לינוקס וקוד פתוח, אבל בלי שם שאפשר לקשר להודעות אחרות קשה לי לזהות אותך Wink
עד היום השתמשתי רק בליברה אופיס מבין האפשרויות השונות שקיימות בקוד פתוח (גם אחרי שעברתי ללינוקס) ועד כה זה סיפק את הסחורה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2013 - 22:14
נושא ההודעה:

לצערי אני חייב להסכים עם מבקרי הליברה אופיס, היא כושלת באופן עקבי לפתוח מסמכי אופיס שאני מקבל מהעולם, ועוד יותר גרוע, מסמכים שכתבתי בה ושמרתי בפורמט אופיס, נפתחים בצורה גרועה באופיס המקורי.

אופיס זו הסיבה היחידה שאני נאלץ להחזיק מחשב נוסף לוינדוס, אני מייצר ומקבל המון מסמכי אופיס.

ובקשר לטענה כי אופיס אינו תואם בין גרסאותיו, אני מכיר אופיס עוד מהגרסאות של חלונות 3.1, ויש לי מסמכים שבמקור נכתבו בוורד 6 (זו הגרסה של אופיס עוד לפני 97), והם עדיין נפתחים לי בצורה תקינה תחת אופיס 2013.

מה שכן, זה עדיין לא מונע ממני להעריך את ההשקעה של המפתחים של ליברה (וגם של המתרגמים מהארץ), כשלעצמה זו תוכנה מצוינת, ואם לא הייתי נזקק לעולם החיצוני, או שהעולם החיצון היה מתחיל להשתמש בפורמט משותף, אין לי ספק שהייתי משתמש בה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2013 - 23:12
נושא ההודעה:

דומני שחוסר התאימות של אופיס לעצמו זה בעובדה שבאופיס 2003, לצורך הדוגמה, לא ניתן לפתוח מסמכי אופיס שנוצרו באופיס 2007. אתה חייב לקנות אופיס חדש כדי לפתוח אותם.

חזרה לתוכן הדיון
AVRאורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2013 - 23:34
נושא ההודעה:

Anonymous :
דומני שחוסר התאימות של אופיס לעצמו זה בעובדה שבאופיס 2003, לצורך הדוגמה, לא ניתן לפתוח מסמכי אופיס שנוצרו באופיס 2007. אתה חייב לקנות אופיס חדש כדי לפתוח אותם.

אתה ממש לא צריך לקנות אופיס חדש, אתה מוריד תוסף מהאתר שלהם, והופ, המסמכים מפתחים בלא בעיות כלל(למעט תכונות מיוחדות שקיימות רק בגרסאות החדשות)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2013 - 23:35
נושא ההודעה:

לקח להם כמה שנים להציע למשתמשים תוספים כאלה...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/07/2013 - 23:49
נושא ההודעה:

לא רק תאימות קדימה (שאת זה אני עוד יכול להבין, הם צריכים לגרום לאנשים לקנות את הגרסה החדשה איך שהוא), אין גם תאימות טובה לאחור, כבר קרה לי שראיתי את המרצה שלי פותח מצגת על אופיס 2010 כשאת המצגת הוא עשה על אופיס 2007, והתצוגה לא הייתה נכונה, הפונטים היו קטנים או גדולים מידי... זאת למרות שאת כל המצגות הוא עשה על אותו המחשב ואת כל ההצגות על אותו המחשב (מחשב ההכנה שונה ממחשב ההצגה)
לעומת זאת עד היום כשפתחתי מצגות או כל דבר אחר של אופיס בליברה גם אם היו בעיות הן היו קונסיסטנטיות לפחות, כך שיכולתי לדעת אחרי פעם אחת שיש את הבעיה ולדעת איך להתמודד.

חזרה לתוכן הדיון
queencyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/11/2008 · הודעות: 2139 ·

הודעה פורסם: 02/07/2013 - 00:23
נושא ההודעה:

אין ספק שBASE הפתיע אותי .
בדקתי אותו ב OPEN OFFICE 3
מודול הטבלאות עובד יפה מאד
במודול הטפסים יש עוד הרבה לשפר אין ספק שהוא לא מתקרב ל ACCESS97
אבל לפחות הדברים עובדים והם בחינם וקוד פתוח (לזה אין תחליף).

לא הייתי ממהר להחליף את ACCESS אבל בהחלט הייתי
נותן לו צאנס ומנסה לפתח כלים בסיסים איתו.

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 02/07/2013 - 11:34
נושא ההודעה: -

אכן, אין על ACCESS97. אחד הטובים.
ביחד עם Windows95. כולי געגועים.

חזרה לתוכן הדיון
אוהד לינוקסאורח · ·

הודעה פורסם: 03/07/2013 - 13:27
נושא ההודעה: דוגרי - הליברה לא קרובה לרמה של הMS

שנים שאני מטיף לשימוש באופן אופיס ולינוקס.
בבית אני מחזיק למורת רוחם של הילדים שני מחשבי לינוקס ואין לי שום מחשב חלונות.
אז אני מבטיח לכם שאני משלנו.

בעבודה יש כמובן MS office 2010 וחייבים להודות שהוא ברמה אחרת. לפחות הוורד והPP. יש כאן משהו שמשתמש כבד בשתי האפשרויות ויכול עם היד על הלב להגיד שאני טועה?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/07/2013 - 15:24
נושא ההודעה: Re: דוגרי - הליברה לא קרובה לרמה של הMS

אוהד לינוקס :
שנים שאני מטיף לשימוש באופן אופיס ולינוקס.
בבית אני מחזיק למורת רוחם של הילדים שני מחשבי לינוקס ואין לי שום מחשב חלונות.
אז אני מבטיח לכם שאני משלנו.

בעבודה יש כמובן MS office 2010 וחייבים להודות שהוא ברמה אחרת. לפחות הוורד והPP. יש כאן משהו שמשתמש כבד בשתי האפשרויות ויכול עם היד על הלב להגיד שאני טועה?

אני חושב שזה יותר עניין של הרגל, מבחינה פונקציונלית, אופיס וליברה די חופפות בפונקציות הסטנדרטיות פלוס (כלומר את רוב הדברים הרגילים ניתן לעשות בשתי התוכנות, גם אם הם ממוקמים בתפריטים שונים).

ליברה כשלעצמה היא מוצר לא רע בכלל, אבל ליברה בסביבת עבודה משותפת עם מיקרוסופט, היא אסון, לפחות לכותבים מימין לשמאל.

חזרה לתוכן הדיון
אסףאמיר1לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/05/2006 · הודעות: 130 ·

הודעה פורסם: 03/07/2013 - 19:37
נושא ההודעה:

Anonymous :
לצערי אני חייב להסכים עם מבקרי הליברה אופיס, היא כושלת באופן עקבי לפתוח מסמכי אופיס שאני מקבל מהעולם, ועוד יותר גרוע, מסמכים שכתבתי בה ושמרתי בפורמט אופיס, נפתחים בצורה גרועה באופיס המקורי.

אופיס זו הסיבה היחידה שאני נאלץ להחזיק מחשב נוסף לוינדוס, אני מייצר ומקבל המון מסמכי אופיס.

ובקשר לטענה כי אופיס אינו תואם בין גרסאותיו, אני מכיר אופיס עוד מהגרסאות של חלונות 3.1, ויש לי מסמכים שבמקור נכתבו בוורד 6 (זו הגרסה של אופיס עוד לפני 97), והם עדיין נפתחים לי בצורה תקינה תחת אופיס 2013.

מה שכן, זה עדיין לא מונע ממני להעריך את ההשקעה של המפתחים של ליברה (וגם של המתרגמים מהארץ), כשלעצמה זו תוכנה מצוינת, ואם לא הייתי נזקק לעולם החיצוני, או שהעולם החיצון היה מתחיל להשתמש בפורמט משותף, אין לי ספק שהייתי משתמש בה.

צודק ב100%!
גם מסמכים שנוצרים בליברה ונשמרים בפורמט אופיס נפתחים גרוע באופיס ואני מדבר על עיצוב לא מיוחד מדי. מספור פסקאות ובוטלטים. ויותר גרוע קבצי אקסל שנפתחים בליבאה ואחרי ששומרים אותם (בפורמט אופיס בו נוצרו) כל הגליונות מלבד אחד נעלמים .......?!?!

חזרה לתוכן הדיון
queencyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/11/2008 · הודעות: 2139 ·

הודעה פורסם: 03/07/2013 - 21:04
נושא ההודעה: Re: -

אורח :
אכן, אין על ACCESS97. אחד הטובים.
ביחד עם Windows95. כולי געגועים.

אמנם לא WIN95 אבל יש לי בעבודה עדין 3 מחשבי WIN98
אם אתה לא מתעסק עם התקנות והסרות תוכנות למינהם אלה רק בשימור
המערכות ה LEGACY שעובדות באופן נפלא
הWIN98 הוא אחת המכונות המהירות ביותר הקיימות.

דרך אגב כיום אני מפתח שרותים שרצים על python HTTP server side
ותשמח לדעת שהשרת כמובן תומך IEXPLORER של WIN98

אז כמו שאומרים הטובים לתכנות
אם זה עובד אל תגע!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/07/2013 - 23:21
נושא ההודעה:

גם אני עובד שנים עם לינוקס אבל גם אני מודה שהממשק של אופיס של מייקרוסופט יותר נוח מהממשק המיושן והסטנדרטי של ליברה.
לדעתי ברגע שישקיעו בממשק המשתמש יותר, אנשים יאמצו מהר יותר את ליברה והצורך בתאימות יהיה פתאום הדדי גם ממייקרוסופט לליברה ולא רק מליברה למייקרוסופט.
ממשק זה אחד הדברים החשובים בתוכנה. (ע"ע אפל)

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. ik_5
  2. אורח
  3. משה-נחמיאס