ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
alex152אורח · ·

הודעה פורסם: 20/07/2013 - 17:49
נושא ההודעה: vim בעברית

היי לכולם,

אני משתמש חדש בלאטך (השתמשתי בליקס בווינדוס עד עכשיו) ואני רוצה לערוך את קבצי ה-TEX ב-VIM, הצלחתי להתקין לאטך + תמיכה בעברית ולקמפל ולהציג כמה קבצי דוגמא, הבעיה שהקבצים האלה נפתחים אצלי בVIM בג'יבריש, ואם אני מנסה לערוך את הקובץ (כלומר, להוסיף תווים משלי), התווים החדשים מופיעים בעברית (התווים הישנים עדיין בג'יברשים) ואם אני מנסה לקמפל, הלאטך לא יודע איך לאכול אותם.

אז איך אני יכול לכתוב באותו קידוד כמו הקבצים הנתונים? איך להציג את התווים האלה כמו שצריך ולא בג'יבריש?

דוגמא לקובץ שאני מדבר עליו: www.ma.huji.ac.il/~sameti/tex/examples/hebhello.tex

תודה,
אלכס

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/07/2013 - 18:46
נושא ההודעה: Re: vim בעברית

alex152 :
היי לכולם,

אני משתמש חדש בלאטך (השתמשתי בליקס בווינדוס עד עכשיו) ואני רוצה לערוך את קבצי ה-TEX ב-VIM, הצלחתי להתקין לאטך + תמיכה בעברית ולקמפל ולהציג כמה קבצי דוגמא, הבעיה שהקבצים האלה נפתחים אצלי בVIM בג'יבריש, ואם אני מנסה לערוך את הקובץ (כלומר, להוסיף תווים משלי), התווים החדשים מופיעים בעברית (התווים הישנים עדיין בג'יברשים) ואם אני מנסה לקמפל, הלאטך לא יודע איך לאכול אותם.

אז איך אני יכול לכתוב באותו קידוד כמו הקבצים הנתונים? איך להציג את התווים האלה כמו שצריך ולא בג'יבריש?

דוגמא לקובץ שאני מדבר עליו: www.ma.huji.ac.il/~sameti/tex/examples/hebhello.tex

תודה,
אלכס

א)למה שלא תמשיך להשתמש בליקס גם בלינוקס?
ב)תשחק עם הקידודים בvim עד שתראה טוב את הטקסט (נסה windows-1255 או utf-8)

חזרה לתוכן הדיון
alex152אורח · ·

הודעה פורסם: 20/07/2013 - 19:02
נושא ההודעה:

טוב הבעיה נפתרה ע"י התקנת תמיכה בגופנים עבריים: https://help.ubuntu.com/community/HebrewLocalizationHowto
כמו כן, הוספת
קוד:
au BufNewFile,BufRead *.tex e ++enc=iso-8859-8
ל-VIMRC על מנת לקודד קבצי TEX עם הקידוד המתאים באופן אוטומטי (יכול להיות שלא נחוץ אצל כולם, אבל רק ככה זה עבד אצלי)...

תודה ולהתראות Wink

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 21/07/2013 - 02:25
נושא ההודעה:

אני לא זוכר בעל פה איך, אבל אתה יכול לעבוד ב־LaTeX עם קבצים בקידוד UTF-8 (ותמיכת Babel בעברית תומכת בזה. אבל עברו כמה שנים מאז שניסיתי את זה לאחרונה).

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [alex152]
  2. אורח
  3. אורח [alex152]