ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אור_שפיראלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/03/2009 · הודעות: 88 ·

הודעה פורסם: 24/07/2013 - 17:11
נושא ההודעה: ראוטר סלולרי

האם יש הבדל וייפי של הראוטר הסלולרי על פני הקווי שאני צריכה לקחת בחשבון על מנת לחבר אליו אובונטו?
חוצמזה - אשמח לקבל המלצה על מכשיר או על חברת סלולר שתתן את זה במחיר שפוי

אנחנו עוברים למקום שאין בו תשתית אז זה מיועד לשימוש די רגיל וחוקי (ללא הורדות כבדות) של שני מחשבים ניידים

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 24/07/2013 - 17:41
נושא ההודעה:

אפשר לחבר מודם סלולרי של כל חברה למחשב לינוקס עם חיבור USB וחיבור לרכזת ולקבל נתב סלולרי.

רצוי גם לבדוק שאיכות החיבור המתקבלת טובה מספיק.

כמוכן תוכניות החיבור המוצעות (1GB - 3GB לחודש) עשויות שלא להספיק למשתמשים ביתיים.

חזרה לתוכן הדיון
iTK98לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/11/2003 · הודעות: 570 · מיקום: Israel

הודעה פורסם: 25/07/2013 - 16:16
נושא ההודעה:

ציטוט:

האם יש הבדל וייפי של הראוטר הסלולרי על פני הקווי שאני צריכה לקחת בחשבון על מנת לחבר אליו אובונטו?

לא, זה עדיין נתב אלחוטי, רק שתומך בחיבור מודם 3G.

ציטוט:

http://www.kamaze.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9D-%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%A8%D7%99.aspx

אם יש לך ידע טכני, את תמיד יכולה לרכוש את המרכיבים השונים מהרשת (מודם סלולרי, ונתב אלחוטי שתומך במודם 3G), ואז רק לרכוש חבילת גלישה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/07/2013 - 13:09
נושא ההודעה:

iTK98 :

אם יש לך ידע טכני.

זה ממש דורש ידע טכני? לא אמור פשוט להיות הכנסה של הסים למקום הנכון?

חזרה לתוכן הדיון
el-lazy-cucoאורח · ·

הודעה פורסם: 28/07/2013 - 23:22
נושא ההודעה:

היה לי במשך שנה ראוטר אלחוטי של סלקום. זה פשוט לא עבד. היו שבועות שבהן לא הייתה לי קליטה וכשכן היה - היא הייתה ממש נמוכה (קו אחד בלבד). וכשזה עבד והורדתי שלוש הפצות לינוקס - הם פתאום הורידו אותי למהירות 30 קס"ש - כי צרכתי יותר מדי תוכן. הם לא מסבירים מה זה יותר מדי תוכן, יש להם מערכת שמנטרת את זה ואין חוקיות מתועדת.

בכל מיקרה - הבעייה הכי קשה, היא שאתה צריך קליטה במקום הכי פחות נגיש בבית - מאחורי המחשב שלך. יש מלא הפרעות ויש סיכוי גדול שזה לא יקלוט כמו שצריך. תיזהר. גם הפינגים שם מטורפים (תחשוב על משהו בסגנון 100 מילי שניות).

לא הייתי ממליץ, אלא אם אתה נוסע ברכבת ואתה חייב לעבוד.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/07/2013 - 02:49
נושא ההודעה:

@אור_שפירא, לדעת לגשת לממשק ניהול של המודם ולהגדיר את החייגן 3G בהתאם לחברת סלולר שלך. במקרה שלי (VigorFly 200) הייתי צריך לעדכן את הקושחה כי המודם שיש לי לא נתמך (MF-190) בקושחה המקורית שהנתב הגיע איתה. את הנתב קניתי מחנות בחיפה שהופיע בזאפ, אבל נכון להיום הנתב הזה כבר לא מופיע בזאפ. המודם הסלולרי נותר לי מעסקה שעשיתי עם פלאפון.

אם יש לך מושג בנושאים האלה, אז תרגישי חופשי לרכוש את המרכיבים בנפרד ו-DIY.

@el-lazy-cuco, אין לה אלטרנטיבה, אין תשתית באזור שלה. השאלה מה באמת הקליטה, אבל היתרון בנתב אלחוטי שלא חייבים לשים אותו ליד המחשב לאחר שהוא מוגדר ורץ.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/07/2013 - 07:30
נושא ההודעה: Re: ראוטר סלולרי

אור_שפירא :

אנחנו עוברים למקום שאין בו תשתית אז זה מיועד לשימוש די רגיל וחוקי (ללא הורדות כבדות) של שני מחשבים ניידים

לא אין הבדל וייפי זה וויפי.
לחבר ישירות למחשב (אובונטו במקרה שלך) יש הבדל.
לעשות מהחמשב ראוטר דורש ידע טכני: הגדרת ראוטינג מהרשת של הוויפי ל- 3g, הגדרת NAT ואולי גם DHCP וופיירול.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/07/2013 - 12:04
נושא ההודעה:

iTK98 :

, את תמיד יכולה לרכוש את המרכיבים השונים מהרשת (מודם סלולרי, ונתב אלחוטי שתומך במודם 3G).

רק עכשיו כשקראתי את ההודעה שוב הבנתי שאתה מתכוון לראוטר שאינו כולל מודם בתוכו, אני התכוונתי לרכישה של ראוטר שכולל מודם (כלומר שהראוטר עצמו מתחבר לרשת הסלולרית)
האם ההפרש במחיר מצדיק קנייה של ראוטר שאינו מודם ולחבר אותו למודם? (נראה לי מסובך טכנית)

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 29/07/2013 - 12:39
נושא ההודעה:

אם רק חברה אחת מציעה נתבים סלולריים, הרי שחיבור מודם סלולרי למערכת אחרת מעלהבהרבה את יכולת בחירת הספק שלך. אני מניח שזה יתורגם גם להפרש במחיר.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/07/2013 - 17:51
נושא ההודעה:

ראטור שכולל מודם בתוכו - למיטב ידעתי, ניתן למצוא אותם רק אצל חברות הסלולר עצמן. יש מוצרי MIFI, אבל לא בטוח שהם יתאימו לכם, המוצר הזה בעל יתרונות למי שמתנייד הרבה ויש לו מספר מוצרים אלקטרוניים שצריכים גישת אינטרנט "on the go". לשימוש בייתי, אני פחות הייתי ממליץ עליו.

ההפרש הוא כ-200-500 שקלים (אפשר גם לחפש מודם ביד2). היתרון של DIY, זה שאת לא כבולה (בעסקת תשלומים) לחברה סלולרית כלשהי.

חזרה לתוכן הדיון
mrottman3אורח · ·

הודעה פורסם: 29/07/2013 - 21:11
נושא ההודעה: יש באיביי

יש דבר כזה לחברת alfa

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 31/07/2013 - 10:58
נושא ההודעה:

@iTK98 - יש לי מה לעשות עם AirCard 880E של סלקום שיש לי ממש מזמן? (הוא יכול לעבוד עם רשת שהיא לא סלקום בהנחה שלא נעלו אותו?), יש ראוטר מסויים שאתה ממליץ לקנות כדי להתחבר אליו? או שאולי פשוט עדיף את המחשב השני לחבר למחשב שמחובר אליו? (שני מחשבים לנובו N500, אחד עם אובונטו 12.04 השני (לצערי) עם חלונות 7)
@mrottman3 - יש לך יותר פרטים? או אולי קישור למכשיר?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 31/07/2013 - 11:17
נושא ההודעה:

למי שנמצא בדרכים: ללמוד לעבוד עם הטלפון כמודם סלולרי. להתחבר אליו עם USB או בלוטות' (הבדל מעשי אחד בין שתי השיטות: בחיבור USB המחשב מספק חשמל לטלפון).

זה נתמך כבר היום עם NetworkManager ועובד מהקופסה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/08/2013 - 12:07
נושא ההודעה:

צפריר :
למי שנמצא בדרכים: ללמוד לעבוד עם הטלפון כמודם סלולרי. להתחבר אליו עם USB או בלוטות' (הבדל מעשי אחד בין שתי השיטות: בחיבור USB המחשב מספק חשמל לטלפון).

זה נתמך כבר היום עם NetworkManager ועובד מהקופסה.

אפשר לבנות על זה כחיבור קבוע? (זה מה שחשבתי לעשות לכתחילה, לקנות איזה סמרטפון פשוט ולהתחבר איתו לאינטרנט)
ומה לגבי לחבר ככה שני מחשבים? (נניח בכבל בין שני המחשבים או בכך שהסמרטפון ישדר וייפיי?)

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 01/08/2013 - 14:18
נושא ההודעה:

א. לא צריך סמרטפון. נראה לי שכל טלפון שיש היום בשוק (או אולי: GPRS ומעלה?) יכול לשמש כמודם סלולרי. בוודאי שכל טלפון 3G. לישנים יותר (או לאלו של חברה מסויימת מארצות הברית ששמה מתחיל ב־א') צריכים גם כבלים יעודיים (שהגיעו עם המכשיר) ואי אפשר להשתמש בחיבור מיקרו־USB רגיל.

ב. חיבור סלולרי פחות אמין מחיבור ADSL או כבלים וגם עם השהיה גדולה יותר. אבל זה די סביר. ובכל מקרה אפשר להגדיר התחברות אוטומטית מחדש.

אני מעוניין לשמוע על חוויות החיבור שיש לכל מיני אנשים כאן מכיוון שיש לחברה שבה אני עובד כל מיני מערכות לינוקס משובצות שמחוברות בעזרת מודמים סלולריים ויש מעט תקלות יחסית.

ג. החיבור בתוך הרשת המקומית הוא מקביל לחלוטין לחיבור ADSL או כבלים: גם שם זה לא בהכרח באחריות המודם לספק לך רכזת. חיבור שני מחשבים יכול להעשות בכבל רשת רגיל (היום כבר רוב מתאמי הרשת יודעים להצליב בעצמם).

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אור_שפירא
  2. אורח [צפריר]
  3. iTK98