ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
COM64לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2003 · הודעות: 1608 · מיקום: ראשל"צ

הודעה פורסם: 10/10/2013 - 18:21
נושא ההודעה: שרת אימות עם ניתוק אוטומתי של משתמשים ברשת אלחוטית

אני מחפש דרך לאפשר בתערוכה להתחבר באמצעות רשת אלחוטית לשרת מסויים אך לנתק את המשתמשים לאחר מספר דקות.
כלומר המבקרים יקבלו גישה לחיבור האלחוטי באמצעות סיסמה שתפורסם במקום גלוי אך לאחר מספר דקות החיבור יתנתק כדי למנוע עומס על המערכת שלנו.
לא מדובר בגישה לאינטנרט אלה לשרת Web מקומי וצפיה בעמוד אחד. לאחר ההתרשמות אני רוצה שאותם משתמשים ינותקו מהרשת. אין לי בעיה כרגע שיתחברו חזרה, אך שוב, למספר דקות קבוע מראש.

אני מניח שיש פתרונות דומים למה שמוצאים בבתי מלון שבהם משלמים על 24 שעות גלישה, אני צריך פיתרון לכ-10 דקות.

תודה

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/10/2013 - 20:00
נושא ההודעה:

השאלה לא מספיק מובנת.
האם רצונך לנתק אותם מהרשת האלחוטית?
האם ישנה אפליקציה שפועלת בשרת, שאינך רוצה שהם יהיו מחוברים אליה יותר מדי זמן?

גם בבתי מלון, לא מנתקים מהרשת האלחוטית. זה פיתרון די אוילי, שכן אתה נותן להם להתחבר מיידית. מערכת ההפעלה במחשבי המשתמשים תעשה זאת אוטומטית, גם בלי שתצטרך להזין את סיסמת הרשת מחדש. בבתי מלון זה נעשה כך, ע"מ שתוכל להתחבר לרשת האלחוטית - ודרך החיבור הם יוכלו לפרסם ולמכור את החיבור לאינטרנט.

אם השאלה השניה היא מה ששאלת - מה הבעיה לעשות מנגנון כזה באפליקציה?
אם תוסיף מעט פרטים על מבנה וסוג האפליקציה, יהיה קל יותר לעזור.
ובכלל, תבהיר את השאלה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/10/2013 - 20:18
נושא ההודעה:

כשאני חושב על זה, מה שכתבת הגיוני.
מדובר בהתקן שמחובר לרשת רגילה (חוטית) ובאמצעות חיבור של אותה רשת לנתב אלחוטי מאפשר חיבור מטלפון חכם לאותו התקן.
על ידי בקשת HTTP מקבלים תמונה אחת זהה לזו שעל המסך של אותו התקן.

ביום ראשון אני אבקש יותר פרטים כדי להבין את הצורך במדוייק.

חזרה לתוכן הדיון
אiהדלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 23/06/2012 · הודעות: 232 ·

הודעה פורסם: 10/10/2013 - 21:19
נושא ההודעה: Re: שרת אימות עם ניתוק אוטומתי של משתמשים ברשת אלחוטית

COM64 :
אני מחפש דרך לאפשר בתערוכה להתחבר באמצעות רשת אלחוטית לשרת מסויים אך לנתק את המשתמשים לאחר מספר דקות.
כלומר המבקרים יקבלו גישה לחיבור האלחוטי באמצעות סיסמה שתפורסם במקום גלוי אך לאחר מספר דקות החיבור יתנתק כדי למנוע עומס על המערכת שלנו.
לא מדובר בגישה לאינטנרט אלה לשרת Web מקומי וצפיה בעמוד אחד. לאחר ההתרשמות אני רוצה שאותם משתמשים ינותקו מהרשת. אין לי בעיה כרגע שיתחברו חזרה, אך שוב, למספר דקות קבוע מראש.

אני מניח שיש פתרונות דומים למה שמוצאים בבתי מלון שבהם משלמים על 24 שעות גלישה, אני צריך פיתרון לכ-10 דקות.

תודה

הנקודה הבעייתית היא בשרת או בנתב?
אם בשרת - שים לב שאתה מגדיר Cache-Control ותפוגה לעמודים.
אם יש לך שליטה מלאה על הנתב, אתה יכול לגרום לזה שברגע שמישהו מנסה להתחבר לאינטרנט, הוא מקבל את העמוד הרלוונטי, ואחרי שהוא מסיים להיטען אתה מנתק אותו מהרשת ומוסיף את כתובת הmac שלו לרשימה השחורה לזמן מסויים (כדי שהוא לא יתחבר שוב, לא יצא לי להרים משהו שמתקרב לרמה הזו אבל אני כמעט בטוח שזה אפשרי)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/10/2013 - 22:40
נושא ההודעה: Re: שרת אימות עם ניתוק אוטומתי של משתמשים ברשת אלחוטית

אiהד :
COM64 :

תודה

הנקודה הבעייתית היא בשרת או בנתב?
אם בשרת - שים לב שאתה מגדיר Cache-Control ותפוגה לעמודים.
אם יש לך שליטה מלאה על הנתב, אתה יכול לגרום לזה שברגע שמישהו מנסה להתחבר לאינטרנט, הוא מקבל את העמוד הרלוונטי, ואחרי שהוא מסיים להיטען אתה מנתק אותו מהרשת ומוסיף את כתובת הmac שלו לרשימה השחורה לזמן מסויים (כדי שהוא לא יתחבר שוב, לא יצא לי להרים משהו שמתקרב לרמה הזו אבל אני כמעט בטוח שזה אפשרי)

לדעתי זה דורש תכנות ברמה של ה-Firmware של הראוטר. אפשרי? בהחלט. פרקטי? זה תלוי כבר במגבלות זמן. כמובן שתלוי באיזה ראוטר מדובר ואם יש כבר מערכות מוכנות שניתן להיעזר בהן לפיתוח.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/10/2013 - 17:01
נושא ההודעה:

חשבתי על משהו שיבצע ניתוק בין השרת שמציג את התמונה למשתמש ברמת IP. אין זמן מספיק לפיתוח ובדיקה של מערכת שלמה, אני צריך למצא פתרון IT קלסי לבעיה.
בנוסף אני אקבל פרטים נוספים ביום ראשון כדי להבין אם בכלל ניתן ליישם את זה. השרת עצמו הוא מכשיר רפואי כך שלא בטוח עד כמה ניתן "להשתעשע" עם ההגדרות שלו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/10/2013 - 23:16
נושא ההודעה:

COM64 :
חשבתי על משהו שיבצע ניתוק בין השרת שמציג את התמונה למשתמש ברמת IP. אין זמן מספיק לפיתוח ובדיקה של מערכת שלמה, אני צריך למצא פתרון IT קלסי לבעיה.
בנוסף אני אקבל פרטים נוספים ביום ראשון כדי להבין אם בכלל ניתן ליישם את זה. השרת עצמו הוא מכשיר רפואי כך שלא בטוח עד כמה ניתן "להשתעשע" עם ההגדרות שלו.

הדברים עדיין אינם מספיק בהירים.
אפשרות שעולה מתוך דבריך זה להגדיר lease קצר יחסית ב dhcp server (ע"מ שהמשתמש יחליף ip בחיבור מחדש), ולייצר מנגנון שחוסם ip ב iptables למשך זמן קצוב.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/10/2013 - 08:39
נושא ההודעה:

מסתבר שהם חששו שיווצר עומס גבוה מידי על הנתב האלחוטי והשרת שמקשר את הציוד הרפואי למשתמשים.
הפתרון שנבחר הוא נקודת אלחוט איכותית של סיסקו ושיפור הקוד על השרת שממשק את הציוד הרפואי למשתמשים. מעבר לזה אין זמן לפיתוח ובדיקות.

תודה לכל מי שהגיב.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. COM64