ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח מזדמןאורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 12:55
נושא ההודעה: יצרניות אנדרואיד שתומכות בלינוקס

היי,
איזה יצרניות אנדרואיד תומכות טוב יותר בלינוקס ואילו פחות?
אני יודע שמבחינת סמסונג הם לא מוציאים kies ו-odin ללינוקס ובלעדיהם זה כאב ראש לשדרג את המכשיר.

זה די עצוב שאפילו שהמכשיר כבר מריץ לינוקס (לא אכנס לוויכוח אם אנדרואיד הוא "לינוקס אמיתי" או לא) יצרניות שונות עדיין לא מוציאות את התוכנה שלהן ללינוקס

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 13:32
נושא ההודעה:

הנקסוסים למינהם פשוטים מאוד ועובדים ללא בעיות, אבל מכאן ועד להגיד שזה תומך בלינוקס הדרך ארוכה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 13:57
נושא ההודעה: Re: יצרניות אנדרואיד שתומכות בלינוקס

אורח מזדמן :
היי,
איזה יצרניות אנדרואיד תומכות טוב יותר בלינוקס ואילו פחות?
אני יודע שמבחינת סמסונג הם לא מוציאים kies ו-odin ללינוקס ובלעדיהם זה כאב ראש לשדרג את המכשיר.

זה די עצוב שאפילו שהמכשיר כבר מריץ לינוקס (לא אכנס לוויכוח אם אנדרואיד הוא "לינוקס אמיתי" או לא) יצרניות שונות עדיין לא מוציאות את התוכנה שלהן ללינוקס

kies היא תוכנה די מיותרת, ויש Heimdal אם כי כמובן הוא לא תומך בכל המכשירים כי פותח דרך הנדסה לאחור.

כמו שקודמי כתב, מכשירי Nexus עובדים עם fastboot שהוא כלי בקוד פתוח וזמין לכל הפלטפורמות, אבל הם אינם כוללים תוכנת סנכרון מקומית כמו keis ואמורים לסנכרן מידע מול שרותי רשת (במיוחד שירותים של Google).

אבל, השאלה האמתית היא:
מה אתה מגדיר "תמיכה בלינוקס" עבור טלפון?

כל מכשיר Android מאפשר העברה של קבצים למחשב שמריץ לינוקס וממנו.
בחלקם, ניתן לבצע root ולצרוב ROMים שונים דרך מחשב לינוקס.
לא מכיר מכשיר שמסנכרן מקומית אנשים קשר ללינוקס.

מה עוד?

--לב

חזרה לתוכן הדיון
shimshonsamאורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 14:15
נושא ההודעה:

נראה לי ש Nexus הוא הבחירה היחידה.
מערכת ההפעלה של ubuntu לסמארטפונים זמינה כרגע לגירסאות נקסוס, נראה לי שלגירסה 4 ולגלאקסי נקסוס.
למרות שלא הייתי ממליץ על להתקין אותה כרגע, מכיוון שיש סיכוי שזה יגרום לבריק. הגירסא כרגע ניסיונית.
הסיבה שהיא לא זמינה "רשמית" להורדה היא:

קוד:
    Redistributability: For every bit of firmware we need to know that we are absolutely allowed to redistribute it through its license.
    We need to know which code changes need to be done and they need to be integrated.
    We need to be able to create the image easily.

אבל עדיין יש הפצות לא רשמיות של אובנטו למכשירים אחרים.

חזרה לתוכן הדיון
האורח השניאורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 16:42
נושא ההודעה:

קוד:
$ adb -h
Android Debug Bridge version 1.0.31
.....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1667929

?

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 19:03
נושא ההודעה:

אל תתפסו מהנקסוס משהו .... הוא סה"כ טלפון בינוני והוא לא באמת פתוח. כמויות הדברים שרצים שם היא בלתי נתפסת. למשל זה ש־RILD טוען בזמן ריצה משהו סגור ורץ בסלולרי זאת בעייה, אין שום סיבה לא להכניס דברים לתוך ה־SO הזה והטלפון לא שלך. אין לי ספק שייצרניות לא עושות את זה כיום (במיוחד בימינו שמשנים את מערכת ההפעלה שלי הסלולרי... הרי ה־ril של היצרן נשאר גם ב־cyanogenmod!).

לגבי תמיכה במארח לינוקס, אני גם לא מרוצה. המעבר מ־USB mass storage אל MTP די דרעק. עכשיו לא כל תוכנה יכולה להשתמש בשירותים של הסלולרי.

זה שאין root (ויהיה יותר ויותר קשה להשיג אותו בזמן הקרוב) בעייה, זה אומר שדברים פשוטים כמו גיבוי לא יהיו מעשיים. ואני לא מדבר על דברים מגניבים כמו יצירה של chroot ושם להתקין דביאן... אלא גיבוי זה דבר שכל אחד צריך (חכו שהמסך של הסלולרי יישבר ולא תצליחו לעשות שיחה).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 20:32
נושא ההודעה:

elcuco :
אל תתפסו מהנקסוס משהו .... הוא סה"כ טלפון בינוני והוא לא באמת פתוח. כמויות הדברים שרצים שם היא בלתי נתפסת. למשל זה ש־RILD טוען בזמן ריצה משהו סגור ורץ בסלולרי זאת בעייה, אין שום סיבה לא להכניס דברים לתוך ה־SO הזה והטלפון לא שלך. אין לי ספק שייצרניות לא עושות את זה כיום (במיוחד בימינו שמשנים את מערכת ההפעלה שלי הסלולרי... הרי ה־ril של היצרן נשאר גם ב־cyanogenmod!).

לגבי תמיכה במארח לינוקס, אני גם לא מרוצה. המעבר מ־USB mass storage אל MTP די דרעק. עכשיו לא כל תוכנה יכולה להשתמש בשירותים של הסלולרי.

זה שאין root (ויהיה יותר ויותר קשה להשיג אותו בזמן הקרוב) בעייה, זה אומר שדברים פשוטים כמו גיבוי לא יהיו מעשיים. ואני לא מדבר על דברים מגניבים כמו יצירה של chroot ושם להתקין דביאן... אלא גיבוי זה דבר שכל אחד צריך (חכו שהמסך של הסלולרי יישבר ולא תצליחו לעשות שיחה).

מאיפה את מביא את גיבוב השטויות הללו ?!

במכשירי הנקסוס למינהם אין שום בעיה להתחבר בלינוקס, אין שום בעיה להעביר קבצים,
כל מכשיר נקסוס שחיברתי לPC שלי זוהה מיד ע"י המחשב ללא צורך בהתקנת דריברים שלא כך הדבר בווינדוס, אם תשים לב בSDK יש חבילה המיועדת עבור ווינדוס של דרייברים.

על ADB BACKUP שמעת ?? ולא צריך root בשבילו

אם תיכנס לאתר developers.android.com תוכל לשים לב שכל ההוראות כיצד להוריד את הקוד של אנדרואיד הן תמיד בראש ובראשונה עבור לינוקס (הפצת אובונטו) ורק לאחר מכאן ווינדוס ומק.

אם תשים לב (שוב) אז בכל מכשירי הנקסוס אפשר לפתוח את הbootloader בפקודה אחת פשוטה וברגע שיש לך bootloader פתוח אתה יכול לצרוב איזו גרסה של boot image או recovery image שאתה רוצה.
לגבי הROOT, האינטרס של החברות ושל גוגל היא למנוע את עניין הRooting על המכשירים כדי להגן על המשתמשים, ונכון מגרסה לגרסה הם גורמים לכך שהדבר יהיה קשה יותר.
נכון אנדרואיד היא לא פרויקט קוד פתוח במלוא מובן המילה וכנגד גוגל הושמעו ביקורת על כך אחת לזכותה יאמר שמגרסת Jelly Bean הקוד משוחרר ביום בו הוכרזה גרסה חדשה, וכל הקוד משוחרר ונבנה ללא בעיות (לא כמו חברה מסויימת שגוגל קנתה לאחרונה).

כמות התהליכים שרצים על מכשירי הנקסוס לעומת מכשירים של כל שאר היצרניות הוא קטן ביותר.
גוגל לעומת סמסונג וחברות נוספות לא משתמשת בטכנולוגיה של secure boot שמשמעותה בעת עליית המכשיר נבדקת החתימה עבור ה boot image ואם היא לא זהה אז המכשיר לא עולה ולכן החלפת ה boot image היא תהליך מסובך וקשה יותר כי יש לעדכן גם את החתימות.

להמשיך או שמספיק !?!?!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 20:40
נושא ההודעה:

החלטתי להמשיך ,

כמה שאלות שכדאי שתחקור קצת ואשמח שתפרסם את התשובות:

1. באיזו רשיון מופץ הקוד של אנדרואיד ?

2. מדוע במכשירי הנקסוס אין, וכנראה שלעולם לא יהיה, כרטיס SD חיצוני ?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 21:00
נושא ההודעה:

Anonymous :
elcuco :

מאיפה את מביא את גיבוב השטויות הללו ?!

במכשירי הנקסוס למינהם אין שום בעיה להתחבר בלינוקס, אין שום בעיה להעביר קבצים,
כל מכשיר נקסוס שחיברתי לPC שלי זוהה מיד ע"י המחשב ללא צורך בהתקנת דריברים שלא כך הדבר בווינדוס, אם תשים לב בSDK יש חבילה המיועדת עבור ווינדוס של דרייברים.

על ADB BACKUP שמעת ?? ולא צריך root בשבילו

אם תיכנס לאתר developers.android.com תוכל לשים לב שכל ההוראות כיצד להוריד את הקוד של אנדרואיד הן תמיד בראש ובראשונה עבור לינוקס (הפצת אובונטו) ורק לאחר מכאן ווינדוס ומק.

אם תשים לב (שוב) אז בכל מכשירי הנקסוס אפשר לפתוח את הbootloader בפקודה אחת פשוטה וברגע שיש לך bootloader פתוח אתה יכול לצרוב איזו גרסה של boot image או recovery image שאתה רוצה.
לגבי הROOT, האינטרס של החברות ושל גוגל היא למנוע את עניין הRooting על המכשירים כדי להגן על המשתמשים, ונכון מגרסה לגרסה הם גורמים לכך שהדבר יהיה קשה יותר.
נכון אנדרואיד היא לא פרויקט קוד פתוח במלוא מובן המילה וכנגד גוגל הושמעו ביקורת על כך אחת לזכותה יאמר שמגרסת Jelly Bean הקוד משוחרר ביום בו הוכרזה גרסה חדשה, וכל הקוד משוחרר ונבנה ללא בעיות (לא כמו חברה מסויימת שגוגל קנתה לאחרונה).

כמות התהליכים שרצים על מכשירי הנקסוס לעומת מכשירים של כל שאר היצרניות הוא קטן ביותר.
גוגל לעומת סמסונג וחברות נוספות לא משתמשת בטכנולוגיה של secure boot שמשמעותה בעת עליית המכשיר נבדקת החתימה עבור ה boot image ואם היא לא זהה אז המכשיר לא עולה ולכן החלפת ה boot image היא תהליך מסובך וקשה יותר כי יש לעדכן גם את החתימות.

להמשיך או שמספיק !?!?!

1) אתה מדבר על adb ואני מדבר על . mpt/usb mass storage . עידו הסתבך בזה קשות לפני כמה זמן כאן.

2) לגבי adb backup, אני לא נוהג להשתמש בו. אני משתמש אלא מעתיק דברים כשצריך. זה לא ממש זמין לך אלא אם כן יש לך root ואתה משחזר דברים אחד אחד. כמו כן, זה לא אותה דבר כמו nandroid. אני צריך ללמוד את הכלי יותר, צודק.

3) לגבי זה שאתה יכול להריד את קוד המקור, שים לב שכל ה-HAL של המכשיר הוא תמיד סגור. גם בנקסוסים, קרא את זה http://jaxenter.com/android-open-source-maintainer-quits-over-sabotage-47910.html . בקצרה, אפילו בעת שיחרור המוצר הבלובים שהיית צריך כדי להפעיל את המוצר לא שוחררו. גם כיום הדרייברים לא
שוחררו (ה-HAL של אנדרויד הוא ב־user space).

4) בתור אחד שמפתח אנדרויד (לא יישומים, אלא מפתח אנדרויד בחברה מאוד גדולה), אני יכול להגיד לך שהדברים המעניינים נמצאים בתוך ה־framework ולא תראה אותם בתור תהליכים אלא יהיו system services שרצים תחת ה־process שנקרא system_server.

אני אשמח אם תמשיך, כן.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 21:19
נושא ההודעה:

ציטוט:

1) אתה מדבר על adb ואני מדבר על . mpt/usb mass storage . עידו הסתבך בזה קשות לפני כמה זמן כאן.

כמו שכתבתי בנקסוסים אין שום בעיה של usb mass storage וזה מתקשר לשאלה מספר 2 ששאלתי אותך

2
ציטוט:
) לגבי adb backup, אני לא נוהג להשתמש בו. אני משתמש אלא מעתיק דברים כשצריך. זה לא ממש זמין לך אלא אם כן יש לך root ואתה משחזר דברים אחד אחד. כמו כן, זה לא אותה דבר כמו nandroid. אני צריך ללמוד את הכלי יותר, צודק.

ADB BACKUP לא צריך ROOT, אני משתמש בו באופן קבוע על המכשיר שלי (נקסוס S) ואין עליו רוט

3
ציטוט:
) לגבי זה שאתה יכול להריד את קוד המקור, שים לב שכל ה-HAL של המכשיר הוא תמיד סגור. גם בנקסוסים, קרא את זה http://jaxenter.com/android-open-source-maintainer-quits-over-sabotage-47910.html . בקצרה, אפילו בעת שיחרור המוצר הבלובים שהיית צריך כדי להפעיל את המוצר לא שוחררו. גם כיום הדרייברים לא
שוחררו (ה-HAL של אנדרויד הוא ב־user space).

כמו שכתבתי הוא לא open source טהור, ואני לא מתכוון להגן על גוגל אבל הקוד של אנדרואיד יחסית פתוח, הקוד היחיד שרלוונטי כיום ובאמת פתוח הוא firefox OS. זכותה בתור חברה מסחרית שמטרת העל שלה לעשות כמה שיותר כסף הוא לא לשחרר חלקים מהקוד.
ציטוט:

4) בתור אחד שמפתח אנדרויד (לא יישומים, אלא מפתח אנדרויד בחברה מאוד גדולה), אני יכול להגיד לך שהדברים המעניינים נמצאים בתוך ה־framework ולא תראה אותם בתור תהליכים אלא יהיו system services שרצים תחת ה־process שנקרא system_server.

יופי, ידעתי שהמשפט הזה יגיע, אז אולי שנינו עובדים באותה חברה, כי גם אני מתעסק ב android internals ביום יום.

ציטוט:
אני אשמח אם תמשיך, כן.

שאלתי שתי שאלות אתה מוזמן לענות

אני לא יודע הכל על אנדרואיד ולא מנסה לדעת הכל על אנדרואיד אבל לפחות לא משמיץ סתם. אתה לא אוהב, אתה לא חייב להשתמש, יש כבר מכשירים שמריצים firefox OS במחיר סביר ואף נמוך. התמיכה של מכשירי הנקסוס בלינוקס היא נפלאה.
בבית משתמש באופן סוזה ובעבודה באובונטו, ובאף אחד מהם לא חוויתי בעיות של תאימות עם לינוקס, בכל פעם שמשתמש ווינדוס נתקל בבעיה בקישוריות למכשיר אני אומר לו "בוא נבדוק על הלינוקס שלי" וכמובן שהמכשיר מתחבר ללא בעיות

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 21:32
נושא ההודעה:

אז, לי באמת חסר usb mass storage.

ולא, פיירפוקס OS לא באמת קוד פתוח, כי זה משתמש באותו RIL של אנדרויד. וגם אותם דרייברים. למעשה, השכבה התחתונה היא אותה שכבה של אנדרויד. ולא נשכח את זה:
http://www.osnews.com/story/27416/The_second_operating_system_hiding_in_every_mobile_phone
(את הקוד של זה אני לא רואה בעבודה, השאר די כן... אפילו קוד של ה־RIL שאנחנו משתמשים).

דווקא בגלל זה אני מרוצה מהרעיון של שמובונטו-מגע ... אם כי הביצוע צולע. הם לפחות שואפים להריץ משהו פתוח. ושוב - כיום כל הדרייברים סרוגים וכתובים ב־user space מה שמאפשר לחברות להריץ קוד במעבד הראשי ולקרא מה אני עושה בסלולרי.

אני מסתכל כל יום על http://replicant.us/ וחושב שזה רעיון טוב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 21:49
נושא ההודעה:

אני לא מאמין באובונטו במיוחד שחלקים מההפצה שלהם גם כן סגורים.

איזה מכשיר יש לך, אולי אפשר לפתור לך את הבעיה.
חשבתי שאולי אני שיכור, אז חברתי עכשיו את המכשיר למחשב, במכשיר הופיע מסך של
USB mass storage, לחצתי על turn on וכרגיל במחשב קפץ notification האם לעשות mount ?

ועכשיו לשם הויכוח, מדוע אמרת שמשפחת הנקסוסים הם מכשירים בינוניים ?
בהתייחסות לתאריך ההכרזה של המכשיר מהי דעתך על Galaxy S 1
מהי דעתך על LG G2 ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח מזדמןאורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 22:52
נושא ההודעה: Re: יצרניות אנדרואיד שתומכות בלינוקס

[quote="Anonymous"]
אורח מזדמן :

אבל, השאלה האמתית היא:
מה אתה מגדיר "תמיכה בלינוקס" עבור טלפון?

כל מכשיר Android מאפשר העברה של קבצים למחשב שמריץ לינוקס וממנו.
בחלקם, ניתן לבצע root ולצרוב ROMים שונים דרך מחשב לינוקס.
לא מכיר מכשיר שמסנכרן מקומית אנשים קשר ללינוקס.

מה עוד?

--לב

היי,
אני לא מתכוון האם יש אלטרנטיבות חופשיות שמאפשרות פעולה יחסית סבירה עם המכשיר אלא האם יש תמיכה של היצרן.

כלומר כל סט התוכנות דרייברים וכד' שהם נותנים להורדה לווינדוס זמין גם ללינוקס. מבחינתי התוכנות הנלוות "כלולות בעסקה" בדיוק כמו האפשרויות השונות ברומים של היצרניות והם אמורות להעביר למשתמש את "חווית השימוש" שהיצרן התכוון אליה.

וחבל לי שמלבד מכשירי הנקסוס שצויינו כאן (וגם הם בספק) אף יצרן לא תומך בלינוקס.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/11/2013 - 23:35
נושא ההודעה:

יש לי גלקסי 1, ושם cyanogenmod תומכים ב־usb mass storage.
על הנקסוס 4 יש לי רק MTP, על הרום הרשמי של גוגל על Firefox OS. לא זוכר את אובונטו, כי לבדקתי לעומק.

גלקסי 1 הוא יחסית טוב, אבל המכשיר ישן ולכן רב הסיכויים שהמסך שלו יהיה דהויי טיפה (אצלי כך), המכסה האחורי ייסדק (אצלי כך...) ויש לי מעט זכרון, רק 364 מ"ב.זה מעט מדי לאנדרויד מודרני. אני מפעיל על שלי אנדרויד 4.2.2 ויש לי לאגים של 10-20 שניות לפעמים כשאני מפעיל את החייגן. האמת, הוא די שמיש אם אתה לא מתקין gapps ומסתמך על חנויות אלטרנטיביות (למשל aptoid + FDroid)/

לאורח:
איזה חלקים של שמובונטו מגע (*) לא חופשיים?

(*) - סתם, שלא יתבעו אותי או את מאיר של שימוש מסחרי שלא בהיתר של האסטרונאוט.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 17/11/2013 - 00:01
נושא ההודעה:

יכול להיות שהבעיה בשרותי סביבת העבודה (KDE במקרה של עידו). אצלי על גנום MTP עובד בסדר גמור.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/11/2013 - 00:20
נושא ההודעה:

mksoft :
יכול להיות שהבעיה בשרותי סביבת העבודה (KDE במקרה של עידו). אצלי על גנום MTP עובד בסדר גמור.

מאיר,

דווקא apt-get install kio-mtp עובד מצויין. עידו ניסה לעבוד עם fuse וזה פשוט דרעק.

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 17/11/2013 - 00:41
נושא ההודעה:

elcuco :
mksoft :

מאיר,

דווקא apt-get install kio-mtp עובד מצויין. עידו ניסה לעבוד עם fuse וזה פשוט דרעק.

עבדתי גם וגם וגם .. כולם חרה אצלי Sad

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/11/2013 - 00:47
נושא ההודעה:

ik לא מחובר :
elcuco :
mksoft :

מאיר,

עבדתי גם וגם וגם .. כולם חרה אצלי Sad

זה כי אתה לא פרצת את המכשיר שלך ואתה משתמש ברום של סמסונג. קראתי שיש להם באג שמונע להתחבר כמה פעמים במקביל למכשיר בעזרת mtp. בחלונות explorer כל החלונות משתממשים באותי חיבור לוגי, אז הם לא רואים בעייה. בלינוקס, כל תוכנה יוצרת חיבור חדש משלה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/11/2013 - 06:45
נושא ההודעה:

elcuco :

גלקסי 1 הוא יחסית טוב, אבל המכשיר ישן ולכן רב הסיכויים שהמסך שלו יהיה דהויי טיפה (אצלי כך), המכסה האחורי ייסדק (אצלי כך...) ויש לי מעט זכרון, רק 364 מ"ב.זה מעט מדי לאנדרויד מודרני.

מכיוון שאתה בוחר סלקטיבי בתשובותיך , אז גם אני אהיה כזה

אז כמו שכתבת, גלקסי 1 הוא יחסית טוב - לידיעתך הנקסוס S, הוא בדיוק אותו מכשיר, גוגל הורידו ממנו את התמיכה בכרטיס זכרון חצוני והוסיפו צ'יפ NFC, אבל חוץ מזה זה אותו מכשיר
אז למה הנקסוס חרא ?

LG G2 - לקחתי כדוגמא גם מכשיר מודרני, המכשיר הזה נחשב היום בשוק לאחד המכשירים החזקים והטובים ביותר, הנקסוס 5 והמכשיר הזה הם בדיוק אותו מכשיר.
כשעורי בית אני נותן לך לבדוק את הטענה שלך שהנקסוס הם מכשירים בינוניים עבור נקסוס 1 שיוצר ע"י HTC, גלקסי נקסוס ונקסוס 4.

דרך אגב, אחת הסיבות שגוגל אינם מעוניינים בכרטיס SD חיצוני במכשירים שלהם היא באמת כל בעיות התאימות בין מערכת הקבצים שעל הכרטיס והשימוש בו במערכות הפעלה שונות. בגרסאות האחרונות של אנדרואיד הגישה אליו היא דרך FUSE והמשתמש אפילו לא יודע איזו מערכת קבצים יש עליו.

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 17/11/2013 - 09:43
נושא ההודעה:

elcuco :

זה כי אתה לא פרצת את המכשיר שלך ואתה משתמש ברום של סמסונג. קראתי שיש להם באג שמונע להתחבר כמה פעמים במקביל למכשיר בעזרת mtp. בחלונות explorer כל החלונות משתממשים באותי חיבור לוגי, אז הם לא רואים בעייה. בלינוקס, כל תוכנה יוצרת חיבור חדש משלה.

אבל גם הנקסוס 7 שלי התחיל לעשות בעיות כאלו, ואני עם kio-mtp כרגע.

מעבר מהלציג קבצים וספריות, כל פעולה אחרת, גורמת לו לאבד קישור, וצריך לאתחל את mtp במכשיר.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 19/11/2013 - 20:44
נושא ההודעה:

סליחה שלא עניתי כמה ימים...

לאורח:
אני כנראה פספסתי את מה ששאלת, שאל שוב ותמספר ככה אני לא אאבד שאלות שלך.
לגבי גלאקסי S1 מול נקסוס 1 אני ממליץ על הגאלאקסי כי הוא פשוט יכול להריץ אנדרויד מודרני יותר. הנקסוס הראשון כרגע לא שמיש. לי אין את הנקסוס הראשון, יש רק את הרביעי. מבחינתי הוא מכשיר בינוני. אני אכתוב על זה בלוג, השתכנעתי סופית.

אני לא מכיר את LG G2. אבל אני בטוח שהמכשיר הזה והנקסוס 4 הם לא אותו מכשיר, ייתכן והוא מאוד דומים, והם מבוססים על BSP דומה, אבל להגיד שאלו מכשירים שווים זה פשוט לא נכון. אני בטוח ש־LG הפכו את הנקסוס לנכה יותר בטיפה בכוונה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/11/2013 - 21:04
נושא ההודעה:

elcuco :
סליחה שלא עניתי כמה ימים...

לאורח:
אני כנראה פספסתי את מה ששאלת, שאל שוב ותמספר ככה אני לא אאבד שאלות שלך.
לגבי גלאקסי S1 מול נקסוס 1 אני ממליץ על הגאלאקסי כי הוא פשוט יכול להריץ אנדרויד מודרני יותר. הנקסוס הראשון כרגע לא שמיש. לי אין את הנקסוס הראשון, יש רק את הרביעי. מבחינתי הוא מכשיר בינוני. אני אכתוב על זה בלוג, השתכנעתי סופית.

אני לא מכיר את LG G2. אבל אני בטוח שהמכשיר הזה והנקסוס 4 הם לא אותו מכשיר, ייתכן והוא מאוד דומים, והם מבוססים על BSP דומה, אבל להגיד שאלו מכשירים שווים זה פשוט לא נכון. אני בטוח ש־LG הפכו את הנקסוס לנכה יותר בטיפה בכוונה.

אתה באמת לא משקיע בלקרוא, אלא עונה רק למה ואיך שאתה רוצה :
ההשוואות שעשיתי הן בין :
1. גלקסי אס 1 ונקסוס S
2. LG G2 ונקסוס 5 , אז הנה עשו את ההשוואה בשבילך :
http://www.phonearena.com/phones/compare/LG-G2,Google-Nexus-5/phones/7969%2C8148
וכאחד שמחזיק ביד את 4 המכשירים , החומרה בפנים היא אותה חומרה ומבחינה חיצונית קיימים רק שינויים קוסמטיים.
מבחינת תוכנה, בגלקסי S1 סמסונג דחפה את החרא שלה כמו ממשק ה touchwiz שהוא אחת הסיבות לכך שגלקסי S1 לעולם לא קיבל עדכון רשמי מסמסונג לעומת הנקסוס S שקיבל עדכונים רשמיים של גוגל עד גרסת 4.1.2

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 19/11/2013 - 22:03
נושא ההודעה:

1. לגבי הנקסוס 1 מול גלקסי 1, האם אתה יודע למה cyanogenmod תומכים בו עד היום ואילו בנקסוס הראשון לא?

2. ממממ.... משום מה אני קורא בדף הזה שהמכשירים שונים...

מצלמה שונה, מסך שונה, המודם שונה וב־LG יש תמיכה בגלונס (ניחוש פראי שלי, יש את זה גם בנקסוס, אבל אין תמיכה בתוכנה).

מדובר מכירים שונים שמבוססים על ציפסטים זהים. המוצרים שונים מאוד.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/11/2013 - 06:37
נושא ההודעה:

elcuco :
1. לגבי הנקסוס 1 מול גלקסי 1, האם אתה יודע למה cyanogenmod תומכים בו עד היום ואילו בנקסוס הראשון לא?

2. ממממ.... משום מה אני קורא בדף הזה שהמכשירים שונים...

מצלמה שונה, מסך שונה, המודם שונה וב־LG יש תמיכה בגלונס (ניחוש פראי שלי, יש את זה גם בנקסוס, אבל אין תמיכה בתוכנה).

מדובר מכירים שונים שמבוססים על ציפסטים זהים. המוצרים שונים מאוד.

הבנת הנקרא,
כמו שכבר אמרתי, Nexus S Vs. Galaxy SI
נקסוס 1 יותר ע"י HTC והגלקסי ע"י סמסונג ברור שהם יהיו מכשירים שונים, דההה !
ונגיד שהתבלבלת והתכוונת לנקסוס אס, אז טעית, תבדוק באתר של cyanogen ותראה שעבור מכשיר מסוג crespo יש Nightly build מ 18/11/2013

ולגבי המודמים אתה שוב טועה, כדאי שתבדוק שוב
כן, המסך שונה ב0.2 אינץ וב pixel density, לאחד 445 ולשני 423
אהה ושכחתי, לאחד מעטפת הפלסטיק היא בצבע שחור מט ובשני שחור מבריק.
אז נכון אתה צודק , הם שונים

חזרה לתוכן הדיון
oz_nahumלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/09/2005 · הודעות: 1084 ·

הודעה פורסם: 20/11/2013 - 08:18
נושא ההודעה: לא רק אנדרואיד

יש גם טלפונים חכמים אחרים עם לינוקס !
עושה רושם שהפרויקט neo900 הצליח לגייס מספיק כסף.
תרמו להם עוד כסף כדי שהם יוכלו לייצר עוד מכשירים !

neo900.org

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [אורח מזדמן]