ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
Shameless Plugאורח · ·

הודעה פורסם: 13/12/2013 - 14:47
נושא ההודעה: על מדע וקופסאות שחורות

שלום,
אשמח אם תקראו ותגיבו על הפוסט הבא:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=2721881

תודה Smile

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/12/2013 - 19:02
נושא ההודעה:

איזו תקובה אתה מצפה לקבל?
נכון רוב מוסדות תורמות לירושת השימוש בתוכנות סגורות.
נכון לתוכנות המבוססות קוד פתוח פוטנציאל הצלחה גדול יותר.
נכון יש בעיתיות בשוק התוכנה כאשר חברות כמו מיקרוסופט דורסות סטנדרטים וממציאות את הסטנדטים שלהן ושאר החברות מנסות לעשות reverse engineering בשביל לבנות תוכנה שיתממשקו עם הסטנדרטים הללו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/12/2013 - 19:03
נושא ההודעה:

Anonymous :
איזו תקובה אתה מצפה לקבל?
נכון רוב מוסדות תורמות לירושת השימוש בתוכנות סגורות.
נכון לתוכנות המבוססות קוד פתוח פוטנציאל הצלחה גדול יותר.
נכון יש בעיתיות בשוק התוכנה כאשר חברות כמו מיקרוסופט דורסות סטנדרטים וממציאות את הסטנדטים שלהן ושאר החברות מנסות לעשות reverse engineering בשביל לבנות תוכנה שיתממשקו עם הסטנדרטים הללו.

לא התחברתי אז אינני יכול לערוך את הודעתי, אך אתנצל על שגיאת הכתיב - תגובה ולא תקובה.

חזרה לתוכן הדיון
אiהדלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 23/06/2012 · הודעות: 232 ·

הודעה פורסם: 13/12/2013 - 22:21
נושא ההודעה:

אני כרגע לומד הנדסת חשמל, שנה שלישית באוניברסיטה העברית.

א) את כל התרגילים שביקשו ממני לעשות במטלב, עשיתי עם octave (שתואמת למטלב מבחינת השפה שלה), נכון לעכשיו עדיין לא מצאתי לה ממשק שמתקרב לזה של מטלב עצמה, ופעם אחת באמת לא הצלחתי לעבוד איתה (הייתי צריך להקליט את עצמי לתרגיל בעיבוד אותות, ופונקציית ההקלטה לא מומשה עדיין בoctave, זה היה התרגיל היחיד שעשיתי עם מטלב).
עם כל הכבוד לכלים הפתוחים ולצורך בסטנדרטים פתוחים - אם חסרה פונקציונאליות בכלים הפתוחים, עדיף לאוניברסיטה ללמד אותך על הכלים הסגורים שמכילים את כל הפונקציונאליות והנוחיות.
לגבי אקסל - עדיין לא נתקלתי במשהו שלא עבד עם ליברה (אולי כי את עיקר הניתוחים המסובכים אני עושה עם octave או פייתון)

ב) לגבי המחירים לסטודנטים - לאוניברסיטה העברית (או לאגודת הסטודנטים, לא סגור על זה בדיוק) יש הסכמים עם מייקרוסופט ועם mathworks לתת לסטודנטים גישה לתוכנות בחינם גם מהמחשבים של הסטודנטים, (מטלב, ויז'ואל סטודיו, אופיס וכדו', אני אישית לא משתמש בזה כי אני עובד עם כלים פתוחים)

ג)גם למכשירי המדידה שלך אתה יכול להסתכל כעל קופסאות שחורות, אתה יודע איך המכשיר מודד, בערך כמו שאתה יודע איך הפונקציות של מטלב עובדות (על חלק מהן כתוב באיזה אלגוריתם הן משתמשות). בסופו של דבר תהיה חייב להגיע לאיזו רמה שעובדת כקופסה שחורה (גם אם זה המחשב עצמו, או איזה חלק ממכשיר המדידה)

ד) אם הנתונים הלא מעובדים מתפרסמים, אין שום פגם מדעי בביצוע חלק מתהליך הניתוח בקופסה שחורה (לא מתאים לך? תחזור על הניתוח).

ה) כיום האוניברסיטאות מנסה להכשיר אנשים לעבודה בחברות מסחריות (בין היתר, במיוחד בענפי ההנדסה), שם השימוש בכלים המסחריים האלו מאוד נפוץ.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
ההואאורח · ·

הודעה פורסם: 14/12/2013 - 07:55
נושא ההודעה: לומד מטלב? תנחומיי

בישראל, מטלב זה כלי של העבר. התעשיות הביטחוניות נטשו אותה. מהנדסים שם כיום עובדים עם פייתון. אולי אתה מוטרד מבעיות ממשק, בעולם האמיתי יש בעיות חשובות יותר. כמו מגבלות טכניות שונות, חוקיות ופונקצנליות.

בתעשיית ההיטק, מי שנצמד לטכנולוגיות חופשיות לארק נהנה מפונקציונליות טובה יותר, אלא גם זוכה להכרה מקצועיות ולעיתים קרובות גם לשכר גבוהה יותר.

מי שרוצה לדאוג לעצמו לקריירה לזמן ארוך, הסיכוי לכך גבוהה יותר כאשר נצמדים לטכנולוגיה חופשית.

כלל אצבע, לבחינת מתכנתים, הוא מידת ההכרה שלהם עם סיסטם. אבל מתכנתים ממש טובים, יודעים לינוקס ממש טוב. גיקים מופרעים של לינוקס הם מה שהרבה חברות צדות נואשות.

גם בתחומים אחרים, כמו מחקר סטטיסטי יש יתרון ענק לאלו שנצמדו לטכנולוגיות חופשיות. סטטיסטיקאים המכירים פייתון או עם ניסיון ב- R (גם שפה חופשית) הם בעלי יתרון מובהק בקבלה לעבודה.

המשך להנאתך לעשות שימוש במטלב. בעולם האמיתי, היכן שמקבלים כסף עבור עבודה, לטווח הרחוק, תוכנה חופשית היא יתרון מובהק.

זה לא שאין אנשים המתפרנסם יפה ולאורך שנים מתוכנות קניניות. אבל כשאתה בודק את המגמות הטכנולוגיות, לימוד תוכנה חופשית ולינוקס הם כלים נהדרים להבטיח את עתידך המקצועי. כמובן, שאתה מוזמן לא לעשות את זה. יש הרבה אחרים שהם כבר שם.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 14/12/2013 - 11:21
נושא ההודעה:

דיווח ב־OpenSource.com על מיזם http:/openhatch.org
http://opensource.com/education/13/12/openhatch-brings-open-source-campus

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/12/2013 - 13:46
נושא ההודעה:

ציטוט:
בתעשיית ההיטק, מי שנצמד לטכנולוגיות חופשיות לארק נהנה מפונקציונליות טובה יותר, אלא גם זוכה להכרה מקצועיות ולעיתים קרובות גם לשכר גבוהה יותר.

זה נכון מאד בכל העולם. בישראל פחות כי הרבה "סטרט-אפים" מתחילים עם net. ומצליחים להציג "מוצר". הצרה שאחרי הלקוח הראשון מסתבר ש"המערכת" היא צעצוע. ואז או שהחברה נסגרת או שהיא מתחילה מחדש עם כלים יותר סטנדרטים.

מעט מאוד מוצרים בעולם מבוססים על סטנדרטים של מיקרוסופט.

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 14/12/2013 - 20:27
נושא ההודעה: וזה גם יותר טוב בתוך האירגון

יש הרבה קבוצות שכדאי להשתייך אליהן. למשל, יש חברות שקיימת בהן "מאפיה" על סמך מוצא. בד"כ, עולה חבר המדינות Smile. אבל משום מה, החברים של התוכנה החופשית לא מוצאים שפה משותפת נהדרת אחד עם השני, אלא גם זוכים להכרה של האירגון כבעלי ידע מתקדם יותר Smile. כי מה לעשות, להפעיל חלונות אפשר עם כפתור אחד, מקסימום שניים (ועכבר) אבל כדי להפעיל לינוקס, צריך אשכרה לדעת להשתמש במקלדת.

חזרה לתוכן הדיון
Shameless Plugאורח · ·

הודעה פורסם: 16/12/2013 - 10:08
נושא ההודעה:

אiהד :
אני כרגע לומד הנדסת חשמל, שנה שלישית באוניברסיטה העברית.

א) את כל התרגילים שביקשו ממני לעשות במטלב, עשיתי עם octave (שתואמת למטלב מבחינת השפה שלה), נכון לעכשיו עדיין לא מצאתי לה ממשק שמתקרב לזה של מטלב עצמה, ופעם אחת באמת לא הצלחתי לעבוד איתה (הייתי צריך להקליט את עצמי לתרגיל בעיבוד אותות, ופונקציית ההקלטה לא מומשה עדיין בoctave, זה היה התרגיל היחיד שעשיתי עם מטלב).
עם כל הכבוד לכלים הפתוחים ולצורך בסטנדרטים פתוחים - אם חסרה פונקציונאליות בכלים הפתוחים, עדיף לאוניברסיטה ללמד אותך על הכלים הסגורים שמכילים את כל הפונקציונאליות והנוחיות.
לגבי אקסל - עדיין לא נתקלתי במשהו שלא עבד עם ליברה (אולי כי את עיקר הניתוחים המסובכים אני עושה עם octave או פייתון)

ב) לגבי המחירים לסטודנטים - לאוניברסיטה העברית (או לאגודת הסטודנטים, לא סגור על זה בדיוק) יש הסכמים עם מייקרוסופט ועם mathworks לתת לסטודנטים גישה לתוכנות בחינם גם מהמחשבים של הסטודנטים, (מטלב, ויז'ואל סטודיו, אופיס וכדו', אני אישית לא משתמש בזה כי אני עובד עם כלים פתוחים)

ג)גם למכשירי המדידה שלך אתה יכול להסתכל כעל קופסאות שחורות, אתה יודע איך המכשיר מודד, בערך כמו שאתה יודע איך הפונקציות של מטלב עובדות (על חלק מהן כתוב באיזה אלגוריתם הן משתמשות). בסופו של דבר תהיה חייב להגיע לאיזו רמה שעובדת כקופסה שחורה (גם אם זה המחשב עצמו, או איזה חלק ממכשיר המדידה)

ד) אם הנתונים הלא מעובדים מתפרסמים, אין שום פגם מדעי בביצוע חלק מתהליך הניתוח בקופסה שחורה (לא מתאים לך? תחזור על הניתוח).

ה) כיום האוניברסיטאות מנסה להכשיר אנשים לעבודה בחברות מסחריות (בין היתר, במיוחד בענפי ההנדסה), שם השימוש בכלים המסחריים האלו מאוד נפוץ.

א) הבעיה, לטענתי, היא שמלכתחילה ביקשו ממך לעשות במטלאב. תסכים איתי שיש מספיק כלים פתוחים להקלטה ועיבוד של אודיו. אגב, לגבי ממשק נוח לאוקטאב, אני די מחבב את:
http://sourceforge.net/projects/domainmath/

ב) לא הייתי מודע לזה שבעברית זה ככה. בכל מקרה זה לא ככה בכל האוניברסיטאות (בטכניון למשל אין אפשרות כזו לסטודנטים לעבוד על המחשבים שלהם בבית בצורה חוקית וחינמית)

ג) אתה צודק לחלוטין. זו לא הייתה הנקודה. הנקודה היא האפשרות העקרונית להסתכל פנימה. בכל תוכנה מספיק גדולה יש באגים, ככה שגם אם האלגוריתם הוא סבבה יכולות להיות בעיות שאי אפשר לדעת לגביהן. צריכה להיות *האפשרות* לבחון את הקוד, גם אם היא לא תעשה בכל מחקר. אם אנחנו יודעים בוודאות שמטלאב היא מושלמת וחסרת תקלות אז זה באמת היה לא נורא, אבל זה לא המצב. אין תוכנה מושלמת.

ד) אתה צודק אבל שוב מפספס את הנקודה שלי. הנקודה הייתה שאם הניתוח היה נעשה בכלים חופשיים, הערך שלו (לטענתי) היה יותר גבוה, מבלי לעבד שוב את הנתונים.

ה) השאלה כאן היא: האם החברות המסחריות משתמשות בכלים הללו בגלל שהן מורכבות מאנשים שיצאו ממערכת חינוך שמושתתת על תוכנות קנייניות?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [Shameless Plug]
  2. אורח
  3. אורח