ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 13/02/2014 - 20:38
נושא ההודעה: ubuntu 13.10 - פשוט נוראית, מעולם לה היה לי דבר כזה

קודם כל אני רוצה לבקש שלא נתחיל פה טרול של מי יותר טוב.
אני משתמש באובונטו כבר זמן רב, עוד מאז ימי dapper 6 ונדמה לי שאפילו קודם לכן.

לאחרונה התקנתי את 13.10 על מחשב דסקטופ חדש ופשוט המון דברים קורסים כל הזמן, משהו שלא הייתי רגיל אליו אף פעם. גם סרגל השפה לא ממש עובד כמו שצריך. נראה שחלק מהבעיות ידועות אבל בכל זאת, אלה דברים בסיסיים שהייתי מצפה שבגרות של הצפה כבר לא תיפול על דברים כאלה.

האם יש איזה עדכונים מיוחדים שאני צריך להוריד?
אשמח לשמוע מאנשים אחרים, אולי אני היחיד שזה קורה לו.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 13/02/2014 - 20:42
נושא ההודעה: התיאור שלך לא מספיק טכני

האם שידרגת את כל רכיבי המערכת?

האם בדקת האם יש צורך ברכיבים קניניים עבור המחשב שלך?

יונטי זה עניין של טעם (לא שלי). אפשר xfce, kubuntu או mate. אני מתחזק אותה על 8 מחשבים ללא בעיות מיוחדות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/02/2014 - 21:55
נושא ההודעה: התקנתי xubuntu 13.10 ביום שיצא - זה אובנטו עם ממשק xfce

התחלתי להשתמש ב xubuntu בגלל הממשק "הרזה" שלו לפני 5 שנים בערך
כי המחשב שלי היה ענתיקה משנת 2000 עם 128MB זכרון ראם.

מאז קניתי מחשב core-i3 אבל נשארתי עם xubuntu
אם יש תקלות של גרסה חדשה הם נפתרות עם העדכונים תוך שבוע שבועיים.
נדמה לי, שעם הגרסה האחרונה לא היו לי שום תקלות

אני משתמש ביתי בלי דרישות מיוחדות, למדתי לעשות התאמה אישית
ולא נראה לי שאני עובר להפצה אחרת בזמן הקרוב

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/02/2014 - 22:34
נושא ההודעה:

ציטוט:

אני חושב שהבעיה פה היא לא ההפצה או הגירסה שלה, אלא שולחן/סביבת העבודה החדשנית של אובונטו,
ולכן אולי דווקא כן כדאי להתחיל פה טרול על גורם הצרות הזה. Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/02/2014 - 22:42
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

אני חושב שהבעיה פה היא לא ההפצה או הגירסה שלה, אלא שולחן/סביבת העבודה החדשנית של אובונטו,
ולכן אולי דווקא כן כדאי להתחיל פה טרול על גורם הצרות הזה. Smile

לפי דעתי, הגיע הזמן לעבור הפצה.

גם אני השתמשתי באובונטו, היא נהייתה פשוט הפצה לא יציבה ולא נוחה.
אני מעדיף שבהתקנה אני אבחר איזה סביבה גרפית יהיה לי, ולא שיקבעו לי מראש כמו שקורה עכשיו באובונטו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/02/2014 - 02:21
נושא ההודעה: Re: ubuntu 13.10 - פשוט נוראית, מעולם לה היה לי דבר כזה

אורח :
אני משתמש באובונטו כבר זמן רב, עוד מאז ימי dapper 6 ונדמה לי שאפילו קודם לכן.

לאחרונה התקנתי את 13.10 על מחשב דסקטופ חדש ופשוט המון דברים קורסים כל הזמן, משהו שלא הייתי רגיל אליו אף פעם. גם סרגל השפה לא ממש עובד כמו שצריך. נראה שחלק מהבעיות ידועות אבל בכל זאת, אלה דברים בסיסיים שהייתי מצפה שבגרות של הצפה כבר לא תיפול על דברים כאלה.

האם יש איזה עדכונים מיוחדים שאני צריך להוריד?
אשמח לשמוע מאנשים אחרים, אולי אני היחיד שזה קורה לו.

לי התחילו הבעיות עם 13.4, מחשב שהריץ גרסאות קודמות בלי שום בעיות, פתאום התחיל לסבול מבעיות חומרה, ואני תמיד מתקין גרסה מאפס ככה שהוא לא גורר חבילות שבורות, לי זה היה הקש ששבר את גב הגמל, והתחלתי לחפש הפצה אחרת (ולצערי למרות שיש לי גם lmde וגם sabayon, ההפצה שאני מרגיש איתה הכי בנוח בזמן האחרון היא חלונות 8 ).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/02/2014 - 02:41
נושא ההודעה: למה לא 12.04 LTS

ההמלצה האישית שלי היא LST כלשהו, + גנום קלאסיק (זה כמו גנום 2) +ערכת נושא של מק (אבל זה כבר עניין של טעם)

יוניטי מז-ע-ז-ע-ת

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/02/2014 - 03:11
נושא ההודעה:

ציטוט:
לי התחילו הבעיות עם 13.4, מחשב שהריץ גרסאות קודמות בלי שום בעיות, פתאום התחיל לסבול מבעיות חומרה

אין קשר להפצה.
חומרה זה קרנל - דריברים. אותו הקרנל יגרום לאותן בעיות חומרה (שמשום מה לא ציינת אותן) גם בהפצות אחרות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/02/2014 - 03:25
נושא ההודעה:

ציטוט:
ההפצה שאני מרגיש איתה הכי בנוח בזמן האחרון היא חלונות 8

Laughing ... גם ביל גייטס "מרגיש" כמוך...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/02/2014 - 21:13
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:
לי התחילו הבעיות עם 13.4, מחשב שהריץ גרסאות קודמות בלי שום בעיות, פתאום התחיל לסבול מבעיות חומרה

אין קשר להפצה.
חומרה זה קרנל - דריברים. אותו הקרנל יגרום לאותן בעיות חומרה (שמשום מה לא ציינת אותן) גם בהפצות אחרות.

יש לי מחשב נייד פוגיטסו, שהחל מ2009 הריץ לי את כל גרסאות אובונטו בצורה מושלמת, מבחניתי הוא היה המחשב הקלאסי ללינוקס בלי שום בעיות דרייברים, הכל עובד "ישר מהקופסה".
משום מה ב-13.4, כשהמחשב היה נכנס לתרדמה הוא היה מתעורר ללא הכרטיס ויי פי, אבל הוא היה הורג אותו איכשהו לגמרי, גם כיבוי/אתחול מחדש לא היה עוזר, רק ניתוק מהחשמל ומהסוללה היה מחזיר את הויי פי לחיים.
וגם כשזה כבר עבד, משהו במ"ה היה איטי ולא יציב, תוכנות פתאום סתם נפלו. מיותר לציין שהתקנה מחדש לא פתרה את זה, כשהחזרתי גרסה קודמת של אובונטו לא היו שום בעיות, גרסאות אחרות של לינוקס גם עבדו/עובדות לי תקין (lmde, טריסקואל שספרטנית מידי לטעמי, פדורה, סביון וכמובן וינדוס) כך שזו לא בעיית חומרה.

אבל זו הייתה רק סיבה אחת (גם עם עיקרית), נכנסתי ללינוקס מתוך הערכה "לקהילתיות" להשקעה ולפיתוח המשותף של כל התורמים להפצות ולתוכנות, ההתרחקות של קנוניקל מכל זה, ההתבדלות וסדרת החלטות שלה יצרו אצלי את התחושה שהיא הולכת בדרכי מיקרוסופט ואפל לכיוון של סגירות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/02/2014 - 21:31
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:
ההפצה שאני מרגיש איתה הכי בנוח בזמן האחרון היא חלונות 8

Laughing ... גם ביל גייטס "מרגיש" כמוך...

אני מקווה שאתה מבין שזו בדיחה? ביל גייטס כנראה לא התקין לעצמו מחשב מאז ימי וינדוס 3 העליזים.....

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/02/2014 - 08:40
נושא ההודעה:

ציטוט:

גרסאות אחרות של לינוקס גם עבדו/עובדות לי תקין (lmde, טריסקואל שספרטנית מידי לטעמי, פדורה, סביון וכמובן וינדוס) כך שזו לא בעיית חומרה.

אולי אתה צודק לגבי קנוניקל (אם כי בשום פנים אי אפשר להשוות את זה ל MS) אבל זה נראה מוזר.
אם היית טורח לחקור את הבעיה אולי היית מגיע לשורש שלה ולא סתם זורק טענות לא מבוססות באוויר. ללכלך אפשר בקלות גם על ווינדוס. וזה לא בעיית חומרה. עוד דבר lmde זה לא הפצה, בפדורה אין שום דבר שונה מבחינת הדייברים (אולי ה- firmware אחר צריך לבדוק) סביון (אולי תכתוב באנגלית שגם נבין) למיטב ידעתי מבוססת על אובנטו ווינדוס זה זבל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/02/2014 - 12:09
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

גרסאות אחרות של לינוקס גם עבדו/עובדות לי תקין (lmde, טריסקואל שספרטנית מידי לטעמי, פדורה, סביון וכמובן וינדוס) כך שזו לא בעיית חומרה.

אולי אתה צודק לגבי קנוניקל (אם כי בשום פנים אי אפשר להשוות את זה ל MS) אבל זה נראה מוזר.
אם היית טורח לחקור את הבעיה אולי היית מגיע לשורש שלה ולא סתם זורק טענות לא מבוססות באוויר. ללכלך אפשר בקלות גם על ווינדוס. וזה לא בעיית חומרה. עוד דבר lmde זה לא הפצה, בפדורה אין שום דבר שונה מבחינת הדייברים (אולי ה- firmware אחר צריך לבדוק) סביון (אולי תכתוב באנגלית שגם נבין) למיטב ידעתי מבוססת על אובנטו ווינדוס זה זבל.

טעות, סביון מבוסס gentoo, פשוט חוסכים ממך את כל נושא הקומפילציה וההגדרות המייגעות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/02/2014 - 14:06
נושא ההודעה:

ציטוט:

זה כנראה ה-"reputation..." שמעביר אותם על דעתם. Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/02/2014 - 14:23
נושא ההודעה:

ציטוט:
בפדורה אין שום דבר שונה מבחינת הדייברים (אולי ה- firmware אחר צריך לבדוק) סביון (אולי תכתוב באנגלית שגם נבין) למיטב ידעתי מבוססת על אובנטו

יש פה כמה אי דיוקים:
1. גירסת פדורה כמעט תמיד מכילה גירסה שונה של אותה תוכנה מאובונטו. ישנן 2 סיבות לכך:
א. פדורה יוצאת בעיתוי שונה מאובונטו ומן הסתם צילום המצב שונה.
ב. פדורה באמת מנסים לתקן בגים. אובונטו בשנתיים האחרונות פשוט מצלמים מצב של דביאן unstable, ועד הגירסה הבאה אין עם מי לדבר. הם עסוקים עם יוניטי, תחליף ל-X ועוד יוזמות אחרות.
2. סביון ממש לא מבוססת אובונטו.

חזרה לתוכן הדיון
קליגולהלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/02/2012 · הודעות: 5 ·

הודעה פורסם: 19/02/2014 - 08:51
נושא ההודעה: כמוני כמוך

השתמשתי באובונטו מאז ימי 5.10 (בריזי) העליזים. הייתי בן 15, והתאהבתי בהפצה.
ב6.06 היה נראה שהכיוון טוב, אבל מאז המצב הלך והחמיר. ב12.04 אמרתי לעצמי שזהו, אי אפשר יותר להתעלם מהבעיות הטכניות והאידיאולוגיות.

בסופו של דבר, אחרי הרבה חיפושים וdistro hopping, אני כבר שנה בArch, ומרוצה מכל רגע. זו ההמלצה שלי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/02/2014 - 08:59
נושא ההודעה:

http://www.youtube.com/watch?v=mWyqJ50lho4

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות