ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
חישוביאורח · ·

הודעה פורסם: 21/02/2014 - 10:49
נושא ההודעה: היכן כדאי לאחסן תוכנה להפצה

שלום לכולם
אני חלק מקבוצת מחקר שעוסקת בתחום חישובי הקשור במדעי הטבע.
במהלך השנים פותחו אוסף של כלים שמאפשרים לנו לבצע עיבודים בתחום.

הקבוצה הנגישה שימוש בחלק מהכלים לקהל הרחב בעזרת אתר אינטרנט שפותח לצורך זה.
חוקרים בתחומי מחקר קרובים ברחבי העולם משתמשים באתר ואף נוצרים שיתופי פעולה.

עתה הוחלט בקבוצה לאפשר גישה לבינאריים, על מנת לאפשר לאנשים להוריד את הכלים ולגבש קהילת משתמשים.
פתיחת הקוד היא נושא שהעלתי בקבוצה אך לההחלטה שהתקבלה היא שלפני שפותחים את הקוד, יש לארגן אותו כך שהוא יהיה בר תחזוקה, על מנת שנוכל גם אנחנו להפיק מפתיחתו לקהילה, ואולי לקבל משהו בחזרה מהקהילה המתגבשת.

שכתוב של הקוד הינה משימה ארוכת טווח ומורכבת של חוסר במשאבים ותארך כשנה להערכתינו. בזמן הזה אנחנו רוצים להתחיל בגיבוש קהילה.

כרגע אנחנו מחפשים פלטפורמה שתאפשר לנו את הדברים הבאים:
1. לאפשר הורדה של בינאריים (מקומפלים למערכות הפעלה שונות)
כלומר דף מידע עם manual + דוגמאות להרצה + הוראות התקנה.

2. לנהל רישום של מי שהוריד את התוכנה על מנת לגבש קהילת משתמשים שניהיה איתם בקשר.

3. (לא חובה) לנהל פורום של התוכנה.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
eאורח · ·

הודעה פורסם: 21/02/2014 - 12:33
נושא ההודעה:

פעם היו משתמשים ב-sourceforge למה שאתה מתאר, יש לי רושם שכיום הפלטפורמה הזו נזנחה ובצדק לטובת דברים אחרים. שתי האופציות הנפוצות כרגע:
1. שילוב של אתר אינטרנט עצמאי + איכסון של הקוד והקבצים ב-github
2. google code

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/02/2014 - 14:11
נושא ההודעה:

e :
פעם היו משתמשים ב-sourceforge למה שאתה מתאר, יש לי רושם שכיום הפלטפורמה הזו נזנחה ובצדק לטובת דברים אחרים. שתי האופציות הנפוצות כרגע:
2. google code

אני תומך באופציה 1 - אולי גם אפשר לאחסן קבצים מקומפלים בגיטהאב, אבל אין לי מושג...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/02/2014 - 15:16
נושא ההודעה:

מה הבעיה בלהשתמש ב-Tags ושמה לדחוף את הקבצים המקומפלים?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/02/2014 - 15:22
נושא ההודעה:

Anonymous :
e :
2. google code

אני תומך באופציה 1 - אולי גם אפשר לאחסן קבצים מקומפלים בגיטהאב, אבל אין לי מושג...

מסכים, אך ממליץ גם באתר למשוך את הסורס ולספק הורדה כל יום/שבוע, בהתאם להתקדמות. עד כמה שידוע לי לא ניתן לשמור קבצים מקומפלים בgithub, אבל בכל אופן אין צורך לדעתי לקמפל כל הזמן, אלא רק כל זמן מה(תלוי בהתקדמות), הרי המפתחים יקמפלו בעצמם בכל מקרה.
בנוסף ממליץ לאפשר ניהול דיון באתר העצמאי ולו בשביל לפנות אליכם בציבור, וגם לפרסם את הפרויקט כשהוא נפתח וגם כל זמן מה במספר פורומים של מפתחים כדי לתפוס את הקהל.
בהצלחה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/02/2014 - 16:14
נושא ההודעה:

בעקרון כמו שאמרו קודמי git github svn באלה משתמשים ל vcs

לאחסון קבצי פיתוח .

אתם לא כל כך מעוניינים לשחרר קוד זה אני גם יכול להבין , אבל גם אתרים כמו github לא מעוניינים בפרוייקטים "סגורים" זה ניגוד אינטרסים של הקוד הפתוח .

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/02/2014 - 16:15
נושא ההודעה:

לדעתי אם לא תספקו את הקוד כך יקטנו הסיכויים שלכם גם "להקים קהילה"
ואתם לבסוף גם לא תרוויחו קוד שמתוחזק מהקהילה מותן סיבות

מצד אחד אתם רוצים קהילה שתתרום לכם אתם צריכים לספק משהו בתמורה ככה זה עובד

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/02/2014 - 16:18
נושא ההודעה:

אם זה כלי מחקרי אתם יכולים לספק את הקוד , אבל תפרידו את הנתונים שלכם שהם רגישים

חזרה לתוכן הדיון
חישוביאורח · ·

הודעה פורסם: 21/02/2014 - 22:09
נושא ההודעה:

תודה רבה על תגובותיכם המהירות.

1. סליחה על הבורות, מה זה tags?

2. המטרה בהקמת הקהילה היא קודם כל לייצר מקום שבו חוקרים שירצו להשתמש בכלים יוכלו להוריד אותם וללמוד איך להשתמש בהם, לשאול שאלות ולשתף ידע. אין לנו ציפיה לקבל תרומת קוד בחזרה ב כל זמן שהקוד לא שוחרר.
מאחר והקוד כתוב כרגע כטלאי על טלאי במשך מספר שנים, יש בעיה לשחרר כזה דבר ולצפות שמישהו יוכל לתרום משהו, לכן אנחנו רוצים בד בבד לצד גיבוש קהילת משתמשים לכתוב מחדש חלקים של הקוד כך שאפשר יהיה להשתמש בהם בנפרד או להחליף אותם בחלקים אחרים.
רק כשהקוד יהיה כתוב בצורה מסודרת ניתן לצפות שהקהילה תרצה ותוכל להחזיר שיפורים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/02/2014 - 09:23
נושא ההודעה:

1 tags בעברית תגיות, אלו מילות מפתח המיועדות לחיפוש קל, יש לבחור תגיות הקשורות לפרסום, נניח לצורך העניין שאני מפרסם תרגום למדגסקר אז התגיות הנכונות שאני אבחר לפרסום יהיו: תרגום, מדגסקר, כתוביות, כתוביות למדגסקר.

2 אם כך במקרה זה נראה לי הכי טוב להסתפק באתר עצמאי ולשמור עליו את הפלטפורמות הדרושות, וכמו שציינתי קודם לשווקו על מנת לצבור את הקהילה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/02/2014 - 10:44
נושא ההודעה:

חישובי :
תודה רבה על תגובותיכם המהירות.

1. סליחה על הבורות, מה זה tags?

2. המטרה בהקמת הקהילה היא קודם כל לייצר מקום שבו חוקרים שירצו להשתמש בכלים יוכלו להוריד אותם וללמוד איך להשתמש בהם, לשאול שאלות ולשתף ידע. אין לנו ציפיה לקבל תרומת קוד בחזרה ב כל זמן שהקוד לא שוחרר.
מאחר והקוד כתוב כרגע כטלאי על טלאי במשך מספר שנים, יש בעיה לשחרר כזה דבר ולצפות שמישהו יוכל לתרום משהו, לכן אנחנו רוצים בד בבד לצד גיבוש קהילת משתמשים לכתוב מחדש חלקים של הקוד כך שאפשר יהיה להשתמש בהם בנפרד או להחליף אותם בחלקים אחרים.

בקשר ל2 - אני חושב שההפך, אם תפרסם את הקוד, והכלים שבנויים טלאי על טלאי, אנשים מאוד שימחו לשפר אותך ולהפוך אותך לטובים יותר, בגלל שאלו כלים טובים.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 22/02/2014 - 13:19
נושא ההודעה:

Sourceforge עדיף אם אתה מעוניינים לספק הן את קוד המקור והן הפצות בינאריות.

אם אתם לא מתכוונים לספק קוד מקור, אין על מה לדבר. פשוט ספקו את המידע שאתם רוצים לספק מהאתר שלכם.

תגיות (tags) בהקשר של מערכת ניהול תצורה (כגון גיט) הן נקודות קבועות בענפי הפיתוח שמסמנות, לדוגמה, גרסאות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/02/2014 - 08:47
נושא ההודעה:

הדרך הכי טובה לפרסם הסברים, manual וכדומה ולעבוד יחד עם המשתמשים היא GitHub. תפרסמו שם את הקוד. בחינם תוכלו גם לפתוח Wiki בו תכניסו את כל המידע הנחוץ. יש לגיטהאב הסברים איך לעשות את זה. בנוסף תוכלו דרך גיטהאב לקבל פידבאק על באגים או בקשות לפיצ'רים וכדומה.

כמו כן אתם יכולים לאחסן בינארים דרך גיטאהב ולהפיץ אותם. חפשו על Distributing Binaries או Releasing your software.

יש המון מידע באינטרנט על עבודה מול git, וגם גיטאהב עצמם מפרסמים הרבה מדריכים והסברים. בהצלחה.

הערה: תוכלו גם לעבוד עם BitBucket, אני באופן אישי מעדיף אותו אבל גיטאהב יותר נפוץ.

חזרה לתוכן הדיון
nadavvinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/12/2003 · הודעות: 7066 ·

הודעה פורסם: 23/02/2014 - 13:32
נושא ההודעה:

Anonymous :
בעקרון כמו שאמרו קודמי git github svn באלה משתמשים ל vcs

לאחסון קבצי פיתוח .

אתם לא כל כך מעוניינים לשחרר קוד זה אני גם יכול להבין , אבל גם אתרים כמו github לא מעוניינים בפרוייקטים "סגורים" זה ניגוד אינטרסים של הקוד הפתוח .

כמובן שהם מעוניינים!!! מזה הם עושים כסף, מרפוזיטורים סגורים.

ביטבקט מאפשר רפוזיטורים פרטיים עד חמישה משתמשים בחינם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/02/2014 - 14:12
נושא ההודעה:

Anonymous :
חישובי :

בקשר ל2 - אני חושב שההפך, אם תפרסם את הקוד, והכלים שבנויים טלאי על טלאי, אנשים מאוד שימחו לשפר אותך ולהפוך אותך לטובים יותר, בגלל שאלו כלים טובים.

זה נכון אם לפחות חלק מהכלים כבר היום מספיק יותר טובים. כלומר: אם יש מישהו שהעבודה הנוספת תהיה פחותה מכתיבת כל התוכנית הנדרשת בעצמו.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [חישובי]
  2. אורח [e]
  3. אורח