ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
חכמובלוגאורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2014 - 14:21
3 נושא ההודעה: ידע בסיסי במחשבים

שלום
אני עובד על בלוג של ידע בסיסי שלא מלמדים בבתי ספר כמו איך לקרוא תלוש משכורת או מה זה משכנתא.
יש לי שתי שאלות בנושא:
1) איזה ידע בסיסי במחשבים צריך שההמון ידע בצורה סבירה?
2) איזה CMS לפי דעתכם מומלץ לכזה אתר?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
f-16לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/02/2012 · הודעות: 148 ·

הודעה פורסם: 28/03/2014 - 14:30
נושא ההודעה:

בקשר ל-2:
אמליץ מאד על wordpress

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2014 - 17:18
נושא ההודעה:

אפשר לינק לבלוג (בהנחה שהוא כבר מוכן)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2014 - 18:28
נושא ההודעה: Re: ידע בסיסי במחשבים

חכמובלוג :
שלום
אני עובד על בלוג של ידע בסיסי שלא מלמדים בבתי ספר כמו איך לקרוא תלוש משכורת או מה זה משכנתא.
יש לי שתי שאלות בנושא:
1) איזה ידע בסיסי במחשבים צריך שההמון ידע בצורה סבירה?
2) איזה CMS לפי דעתכם מומלץ לכזה אתר?

יוזמה מעניינת. קודם כל לגבי השאלה השניה, באמת גם לי נראה Wordpress. הסיבה היא שיש הכי הרבה מודולים והוא יחסית פשוט להתאים אותו לתכנון שלך.

לגבי השאלה הראשונה. קודם כל אני חושב שכדאי להסביר, ברמה הבסיסית, מהן מערכות הפעלה ומה תפקידן. לא הסבר טכני בהכרח אלא יותר מופשט. להסביר גם מה זה קרנל לא יזיק (מספיק להגיד שזו "הליבה" שמפעילה את הבסיס של המערכת, ומאפשרת לשאר התוכנה לתקשר עם החומרה).

להסביר מהן שפות תכנות, מה זה בינארי ומהי שפת מכונה (כאן אני לא בטוח עד כמה כדאי לפרט, אולי כדאי לא להסביר לעומק כדי לא לבלבל אבל חשוב לציין שזה קיים). להגיד ששפות תוכנות הופכות לשפות מכונה (מתקפלות, אבל אולי לא כדאי לסבך עם מושגים). כאן חשוב שתוסיף טיפה רקע על חומרה - מה זה מעבד, ראם... קישור לויקפדיה אבל נראה לי יעשה את העבודה.

אני מאוד חושב שכדאי להסביר גם מה זה "קוד פתוח" (זה מושג שהרבה אנשים בטח שמעו אותו כבר פעם) ובייחוד להסביר מהי תוכנה חופשית. כדאי לנסות לעשות סדר בבלאגן (הרבה מאוד אנשים מבלבלים בין המושגים ולא מבינים אותם נכון). אחרי כל זה תוכל להסביר מה זה לינוקס (ומה זה גנו\לינוקס), לא יזיק טיפה היסטוריה גם אם אתה לא חוסך במידע.

כמו כן יש מושגים שאולי לא הכרחיים להבין אבל כנראה שאנשים שומעים אותם בתקשורת או ביום יום אז כדאי להזכיר אותם - אנדרואיד, iOS וכו'. מה זה דפדפן, דפדפנים שונים וההבדלים ביניהם. מה זה טורנט. מה זה תור. אולי תרצה גם להרחיב טיפה על רשתות? כדאי באמת... TCP לדוגמא. היסטוריה קצת, ARPAnet.

--

מה שכתבתי ממש לא מחייב תעשה את השיקולים שלך מבחינת האורך וחשיבות... זה נראה לי פשוט דברים שכדאי לכתוב. אם מישהו רוצה להעיר או להוסיף על מה שכתבתי תרגישו חופשי Very Happy

חזרה לתוכן הדיון
ברנשלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/02/2002 · הודעות: 724 ·

הודעה פורסם: 29/03/2014 - 09:48
נושא ההודעה:

בקשר ל-2:
אם אתה לא צריך שם מתחם משל עצמך, אתה יכול לפתוח בלוג על כל פלטפורמה נפוצה. אפשר בwordpress.com, אפשר בבלוגר, אפשר למצוא אתר שעוסק בנושאים קרובים, ובהנחה שהוא מאפשר - לפתוח שם בלוג (אם הייתי פותח בלוג, לא הייתי מתעסק במנהלות, הייתי פותח אותו פה או בlinmagazine, או אפילו בתפוז).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [חכמובלוג]
  2. f-16