ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
gauchoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/04/2014 · הודעות: 1 ·

הודעה פורסם: 15/04/2014 - 20:55
נושא ההודעה: חדש לגמרי... שאלות של צעיר

שלום לכולם וחג שמח.

אני מקווה שאני בפורום המתאים, מצטער מראש אם לא.

אז ככה, התחלתי ללמוד מדעי המחשב באו"פ, עוד הרבה לפני כן למדתי ג'אווה ו-++C באופן עצמאי.

אני מעוניין להתחיל לצבור ניסיון בעצמי ולתכנת באמת דברים רציניים יותר מתוכניות קטנות של מספר שורות, וכל העולם של קוד פתוח מעניין אותי, יש לי שאלות פשוטות מאוד שאשמח אם תוכלו לענות לי עליהן:

1.איך זה מתבצע בפועל? יש ממש קובץ קוד שניתן להוריד ולשנות/להוסיף או כל דבר אחר ואח"כ להעלות לצורך שימוש של אחרים?

2.איזה דברים לדוגמא מפתחים?

3.חובה לדעת ספריה גרפית? או ספריות אחרות?

תודה מראש על העזרה!

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 15/04/2014 - 22:08
נושא ההודעה:

אני משתמש פה במושג קוד פתוח אבל זה נכון גם לתכנה חופשית (יש הבדלים אבל הם לא רלוונטיים לדעתי לשאלה שלך).

1. המשמעות של קוד פתוח היא שמותר לך לשנות את הקוד של התכנה הרלוונטית ולהפיץ אותה הלאה, כלומר חייבת להיות לך גישה לקוד המקור של התכנה.
זה אומר שאתה בהכרח יכול לקבל את קוד המקור של התכנה אם היא בקוד פתוח.

לרוב באתר הפרויקט יש קישור לקוד של הפרויקט (לפעמים צריך לחפש קצת...)

2. יש דוגמאות מכל הסוגים, החל מדפדפנים (פיירפוקס, כרומיום) דרך נגני וידאו (VLC לדוגמה) וכלה במערכות הפעלה מלאות (לינוקס, BSD) וזה רק דוגמאות, אם אתה מחפש יותר בכיוון אחר תגיד איזה ונמצא מה רלוונטי.

3. תלוי מה אתה מפתח, אם אתה מפתח תכנה גרפית אז אני מניח שרצוי לדעת את הספריה הגרפית הרלוונטית שעובדים איתה, אבל זה גם תלוי אם אתה עובד על הצד הגרפי או לא, כנ"ל לגבי כל דבר אחר.

אם התשובה שלי לא מספקת אז תגיד מה חסר ואשתדל להשלים Smile

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
moshe1אורח · ·

הודעה פורסם: 15/04/2014 - 22:08
24 נושא ההודעה: חג חירות שמח

כן, אתה יכול להצטרף לפרויקט להוריד את הקוד מהרפוזיטורי להעלות חזרה ולקבל פידבק, בתור מתחיל אתה יכול להצטרף לפרוייקט גדול שם גם תקבל הדרכה בדיוק איך לתרום לדוגמא https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Introduction, או לפרוייקט קטן בגיטהאב (או בכל רפוזיטורי אחר) https://github.com/explore ולמצוא פרוייקט מעניין בשפה שאתה מעוניין לפתח.

אני חושב שעניתי לך ל-3 השאלות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2014 - 00:16
נושא ההודעה:

שלום,
ברוך הבא לעולם הקוד הפתוח. אני ממליץ לך בחום לקחת חצי שעה או יותר ולקרוא את https://gnu.org/philosophy/philosophy.html (וחלקים נוספים באתר זה). זה ייתן לך מושג של מה זה תוכנה חופשית[b/], מה זה קוד פתוח ומה ההבדל ביניהם (שהוא חשוב). יש הרבה מאוד בלבול בין המושגים וכדאי שתדע עם מה אתה מתעסק, מה כדאי ומה לא כדאי, מה הם רישיונות תוכנה בכלל וכיו"ב.

המצלה - בשלב שלך, התרומות שלך לקוד פתוח כנראה יהיו מציאה ודיווח על באגים, אולי גם תיקון שלהם אם תצליח. הדרך שבה תוכל לעשות זאת היא פשוט להשתמש בתוכנות של קוד פתוח. כדי שתוכל באמת לתרום תצטרך להשתמש בגרסאות הקצה, כלומר גרסאות הפיתוח (בד"כ devel או nightly) של התוכנות, תגלה בהם בעיה ודווח עליה.

עכשיו לתשובות ישירות לשאלות שלך.

1. לא יצא לי להיתקל בתוכנת קוד פתוח כזו, אז אני כמעט בטוח שניתן להגיד שלא. אולי יש פרויקטים שעובדים ככה אבל זה יהיה קטסטרופי. נהוג להשתמש בתוכנה כלשהי של ניהול גרסאות. לדוגמא - CVS או SVN שהן ישנות יותר, ו-Git, bazzar או Mercurial. בימים אלו הטרנד הוא להשתמש בגיט. המשמעות של התוכנות האלה הוא לאפשר עבודה במקביל על התוכנה תוך כדי שמירה על הגרסאות השונות של התוכנה ומעבר ביניהן. ממליץ לך לקרוא על הנושא, יש הרבה חומר באנגלית.

2. מה לא מפתחים? עבור מי שמאמין בתוכנה חופשית, היא אינה אלטרנטיבה לתוכנה קניינית\סגורה. אם תקרא קצת היסטוריה על סטולמן וחבריו מה-FSF, תגלה שפרוייקט GNU קם כדי לבנות מערכת הפעלה חופשית לחלוטין. כלומר, כל מה שאתה מכיר מעולם האפל של תוכנה קניינית, תמצא גם בתוכנה חופשית כמעט תמיד.

3. אין כזה דבר "חובה". הכול תלוי לאיזה פרויקט אתה תורם (יש אינספור פרויקטים) וכיצד הוא בנוי.

אני באמת לא ממליץ לך לנסות למצוא פרויקט קיים ולתרום לו. זה לא יעבוד. או שלא תצליח למצוא משהו שאתה מבין ויכול לעזור לו, או שיידחו את הקוד שלך בקור רוח. תנסה להפוך למתכנת מנוסה יותר קודם כל, תשתמש בכלים חופשיים, ויום אחד אתה תרגיש שיש איזה באג שאתה יודע שאתה יכול לתקן, ואז תעשה את זה, או שתרגיש שיש משהו שאתה חייב לפתח או פיצ'ר שאתה רוצה להוסיף, ותעשה זאת. כמובן שיש המון פרויקטים עם Todolist שתוכל להיכנס אליו וללמוד ממנו מה הם מחפשים.

בהצלחה, ואל תיבהל אם אתה לא מבין משהו. למד מהאינטרנט על נושאים שאתה לא בטוח לגביהם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2014 - 00:17
נושא ההודעה:

התגובה הקודמת שלי יצאה מודגשת בגלל טעות בסגירת התגית. אולי אחד מהמנהלים ירצה לטפל בזה? אני כותב בתור אורח Confused סליחה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. gaucho
  2. משה-נחמיאס
  3. אורח [moshe1]