ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2014 - 10:05
נושא ההודעה:

צפריר :

ה־rPi דורש הפצות מיוחדות מכיוון שהוא מבוסס על ליבת ARM מגרסה ישנה יחסית. רוב מוחלט של המכשירים בשוק (ובפרט: מה שקישרתי) משתמשים בליבות ARM שמממשות את armv7 והפצות רגילות יכולות לרוץ עליהם. בערך.

מה שעדיין חסר זה שני דברים:
* דרייברים להתקנים (בפרט להרבה מהם היצרנים מספקים רק דרייברים בינאריים לחלק חשוב מהדברים)
* ב־ARM אין עדיין דרך סטנדרטית להעלאת מערכת הפעלה.

התמיכה ב־Allwinner בקרנל הרגיל הולכת ומשתפרת. אחת התוצאות היא שממש לאחרונה נוספה להתקנה של דביאן תמיכה בחומרות הללו. אני לא יודע מה בדיוק המצב של האצת הוידאו (יש לשים לב שהרלוונטי כאן הוא תמיכה בהאצת וידאו ולא תמיכה בשבב כרטיס המסך: יש שבב נפרד לתמיכה בהאצת וידאו).

אבל הדבר הבסיסי שהייתי מצפה ממחשבים כאלו הוא צריכת אנרגיה נמוכה יותר.

מישהו (אתה?) טען שהם אנמיים מבחינת החומרה. מה בדיוק חסר לך?

אני צריך לבדוק אותם, לראות איך הם משדרים ב-FHD למשל, יכול להיות שאני טועה, עד היום(ועדיין) הייתי מרוצה ממה שיש לי, בהזדמנות אני אזמין מחשבון כזה ואבדוק אותו (יש משווקים שלו בארץ?)

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2014 - 10:18
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

אבל הדבר הבסיסי שהייתי מצפה ממחשבים כאלו הוא צריכת אנרגיה נמוכה יותר.

מישהו (אתה?) טען שהם אנמיים מבחינת החומרה. מה בדיוק חסר לך?

לא חסר לו כלום הוא רוצה לקנות PC אבל מה לעשות שאנחנו לא משתכנעים.
אגב אפשר לקנות מחשב מבוסס אינטל או AMD עם צריכת אנרגיה נמוכה אבל זה עולה אותו דבר...

למה אתה חושב שאני מנסה לשכנע מישהו במשהו? יצא לי משהו מזה אם תקנה PC? כל אחד שיעשה מה שמתאים לו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2014 - 10:19
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

זה ממש לא ענין של טעם זה ענין של עלות תועלת ומה הצרכים שלך. לגבי נוחות אין לי שום ספק שלאף אחד לא תהיה בעיה להפעיל את המכשירים האלה (כולל עם מקלדת או שלט או סמארטפון). למעשה אני מכיר אנשים שיש להם את זה בסלון.
אבל מחשב ב- 2000 שקל נותן לך יותר. השאלה היחידה היא למה אתה צריך את זה בסלון.

כי עד לאחרונה זה הדבר היחידי שעבד כמו שצריך, (אני התחלתי עם זה כבר לפני כמה שנים), נכון היו כל מיני סטרימרים, אבל תמיד היו לאנשים בעיות איתם, לפעמים כן מזהים רשת לפעמים לא, FHD מקרטע, כל פעם צריך לעדכן FW כי יצא קידוד חדש (אם בכלל יש FW) ועוד, לכן באופן אישי העדפתי מחשב מדיה, לי זה התאים, והיה לי די פשוט להכין את זה, כמובן שאני לא אומר שהפתרונות האחרים לא טובים/נכונים.

לא יודע על איזה סטרימרים אתה מדבר. אנחנו מדברים על מחשב שמריץ אנדרואיד/לינוקס וכל מה שעובד על הפלטפרומות האלה עובד גם במחשבי לוח (בין אם זה RPI שמריץ XBMC או Android stick). מה שעובד לך בסמארטפון יעבוד גם שם כולל כל האפליקציות להזרמת וניגון מדיה ב FHD.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2014 - 10:26
נושא ההודעה:

לשואל המקורי הבעיה איתך שאתה כל פעם כותב משהו אחר. פעם זה מחשב שרק מזרים audio ופעם זה סרטים ב FHD. תגדיר מה בדיוק אתה צריך.

ציטוט:

יצא לי משהו מזה אם תקנה PC?

לא יודע אולי.

חזרה לתוכן הדיון
אוריבלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 30/10/2003 · הודעות: 445 ·

הודעה פורסם: 15/05/2014 - 15:46
נושא ההודעה:

לולי :
חבל שלא הדגשת זאת מראש.
בסמסונג שלי, אבל, ה DLNA פועל כנגן אודיו בדיוק כמו שרצית.
אגב, טלויזיות LED אינן בזבזניות בחשמל.

אכן, הייתי צריך להדגיש, למרות שלא נראה לי שהתשובות היו שונות לו הדגשתי.

טלוויזיות LED הן חסכוניות בחשמל ביחס ל- CRT ואפילו LCD - אבל מסך פועל עדיין צורך יחסית הרבה חשמל; טלווויזית LED 40" יעילה אוכלת 40W (ולא נדיר למצוא כאלו שאוכלות 100W, במיוחד אם הן בנות שנתיים) - בהשוואה לדוגמא ל- RPi שצורך 3W בעומס הכי כבד שלו (ובדרך כלל, כמו לדוגמא בנגינת אודיו בלבד, יותר קרוב ל 0.5W). בסופו של דבר, לא מדובר על הרבה כסף - אבל כמו שאני לא אוהב להשאיר נורות דולקות ביום, אני לא אוהב להשאיר מסך פועל כשאין צורך - והנורות שלי צורכות פחות חשמל מהטלויזיה (CFL בעיקר).

ציטוט:
לשואל המקורי הבעיה איתך שאתה כל פעם כותב משהו אחר. פעם זה מחשב שרק מזרים audio ופעם זה סרטים ב FHD. תגדיר מה בדיוק אתה צריך.

אני כתבתי מההתחלה בדיוק מה אני רוצה, אם כי לא הדגשתי שאני שומע יותר אודיו מאשר אני רואה וידאו. שים לב לסעיפים 6, 8 בדרישות שלי. מישהו אחר העלה טענות בקשר ל-FHD אבל זה לא אני.

למען הסר ספק - אני רוצה מערכת שתטפל גם באודיו וגם בוידאו. היא תהיה מחוברת לרסיבר שמחובר לרמקולים מחד, ולמסך מאידך - האודיו, בין אם הוא שייך לסרט וידאו או לא, מושמע ע"י 8 הרמקולים של הרסיבר, ולא ע"י המסך (שהרמקולים שלו מסכנים יחסית).

יש לי MK808 ו- RPi, ושניהם מפענחים 1080p@30fps בלי שום בעיה. ה- MK808 גם הצליח לפענח את ה- 1080p@60fps שזרקתי עליו, ה- RPi לא, ולא בדקתי למה (הוא אמור להצליח, בגדול).

אני אשקיע כמה שעות ב- RPi בקרוב, ואם זה לא יתכנס, אני אחשוב שוב על מה לעשות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2014 - 18:04
נושא ההודעה:

ציטוט:

ש לי MK808 ו- RPi, ושניהם מפענחים 1080p@30fps בלי שום בעיה. ה- MK808 גם הצליח לפענח את ה- 1080p@60fps שזרקתי עליו, ה- RPi לא, ולא בדקתי למה (הוא אמור להצליח, בגדול).

אז אם ככה לא ברור מה הבעיה. אם יש לך כבר וזה עובד אז מה אתה רוצה?
אם זה לא מספק אותך אז תקנה PC כמו שהציעו לך פה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 12:46
נושא ההודעה:

Anonymous :
אז אם ככה לא ברור מה הבעיה. אם יש לך כבר וזה עובד אז מה אתה רוצה?
אם זה לא מספק אותך אז תקנה PC כמו שהציעו לך פה.

כתבתי מה אני מחפש, ו-PC ככלל לא עוזר לי - אלא אם אתה יכול להסביר לי מה, לאור הדרישות שלי, PC נותן יותר מאשר RPi

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 13:17
נושא ההודעה:

ציטוט:

) שקט
2) זול
3) בעל יציאת HDMI
4) אוכל מעט חשמל בממוצע (או כזה שאוכל הרבה אבל עולה תוך שניות, או כזה שנשאר דולק אבל אוכל מעט כל הזמן)
5) בעל כניסת רשת קווית או אלחוטית או גם של 100Mb/s ומעלה.
6) מסוגל לנגן 1080p @ 60fps בלי בעיה דרך יציאת ה- HDMI
7) מריץ תוכנה חופשית - לדוגמא xbmc או דומיו

אלה הדרישות. אחר כך כתבת שיש לך כבר RPI ן- MK808. מכאן אני מבין שזה לא עונה לך על הדרישות.
אולי תגדיר מחדש מה בדיוק אתה צריך....

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 18:53
נושא ההודעה:

מכיוון שהתקלקל לאורח האחרון ה- Copy and Paste, (איך קורה דבר כזה, אני תוהה? אולי בכוונה? לא יכול להיות) אני אשלים את שני הסעיפים הנוספים שמופיעים במקור ומשום מה נעלמו בהעתקה:

8) רצוי מאוד: בעל מסך קטן שאפשר לבחור בו (לדוגמא) מוזיקה או לקבל חיווי סטטוס - כדי שבשביל לשנות עוצמת קול או לבחור שיר להשמעה לא צריך להפעיל את המסך הראשי של הצפיה. יכול להיות 7-segment או 320x240 - לא חייב להיות מסוגל להראות וידאו.

9) נראית ייצוגית מספיק לשים בסלון בלי להתבייש

כתבתי מההתחלה שיש לי RPi ואפילו ציינתי שהוא לא עונה על דרישות 8 ו- 9 כך שלא צריך היה להיות בלש כדי להבין למה אני מחפש אלטרנטיבה. לא RPi, לא MK808 ולא PC גנרי עונים לדרישה 8. בנוסף, ביקשתי עדות מנסיון ולא המלצות תיאורטיות - ואכן החכמתי מהזכרת ה- CEC שהיא תולדה של ניסיון כזה (ולדוגמא, ב- MK808 לא מצאתי דרך להפעיל את זה - למרות שיש דיבורים על זה שמתישהו תצא קושחה מתאימה, כך שזה מוריד את האטרקטיביות שלו)

תודה לכל העונים, גם אם לאף אחד אין תשובה מדויקת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2014 - 21:18
נושא ההודעה:

ממש בכוונה. כי דרישה 8 היא מיותרת (למה לעזאזל צריך מסך אם יש שלט או סמארטפון) ולגבי ייצוגיות אני לא יגיב כי לדעתי זה ממש פאר היצירה.
עדיין לא ברור מה בדיוק אתה רוצה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אוריב
  2. אורח