ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
כרמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 28/05/2014 - 12:53
נושא ההודעה:

רוצה שכשאנשים באים להתנדב ותורמים מזמנם הם יקבלו יחס אנושי סביר שמתבטא בין היתר בהערכה של מה שהם עושים ובהוקרה ובמילה טובה גם אם הם לא בדיוק מבצעים את תפקידם כמו שצריך כדי לטפח מוטיבציה בקהילה לתרומה לקוד הפתוח ולא לדכא אותה.
טיפוח מוטיבציה בין היתר להרחבת הקהילה במקצת גם אם המחיר הוא ירידה ברמת הביצוע
לפרק זמן מסויים ולדעת לקבל את זה ואת הרמות השונות והשונות של כל אחד
ולא לדכא ולזלזל בתרומתו של כל אדם רק משום שזה "לא מספיק רמה"
כי בסופו של דבר מה שיקרה זה שגם הרמה הזאת לא תהיה
וכן צריך לטפח את זה בבני אדם בידיים רגישות כדי שזה לא ילך לאיבוד...
המוטיבציה של מתנדבים היא גם לא משהו מובן מאליו
וגם אם "התרומה לא מספיק משמעותית"
יש לי בעיה מאוד גדולה עם הגישה הזאת והמשפט הזה.
אני טורחת לעזור לניובים ולעודד שימוש בתכנה חופשית והדבר הזה פשות תוקע.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/05/2014 - 13:02
נושא ההודעה:

אז תבקשי מהניובים שיגידו לך "תודה".
Problem solved.

חזרה לתוכן הדיון
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 13:12
נושא ההודעה:

ברנש :
משה-נחמיאס :
כ
לגבי להצטרף לועדת הביקורת, בלי להיות חברה בעמותה את לא תוכלי להיות בועדת הביקורת של העמותה.
.

משה, אם אני זוכר נכון, ידיד העמותה יכול להיות בועדת הביקורת. (זאת בניגוד לועד). האם זכרוני מטעני?

עפ"י חוק אסור למי שלא חבר בעמותה לכהן בועדת הביקורת או בועד.

כרמית, אני מבין שאת מרגישה שעשית הרבה ובסוף לא מוכנים לקבל אותך לעמותה כחברה וזה יכול להרגיז מאוד. בנוסף, את מרגישה שאם תהיי חברה בעמותה תוכלי לתרום יותר מאשר כידידה ולכן חשוב לך להיות חברה.
מצד שני, את ההצעה שנתת פה לעשות את אוגוסט פינגווין בר"ג בעלות של 15K לא ראיתי בשום מקום במהלך הזמן שלי כחבר בועדת הביקורת בעמותה, ובכלל רעיונות והצעות מצידך לגבי כל דבר. מההתרשמות שלי הועד לא היה פוסל שום דבר על הסף והיה בודק לגופו של ענין על כל דבר שהיית את או מישהו אחר מציע.
אם את רוצה להציע את זה ברצינות את צריכה להציע את זה לועד אם וכאשר העמותה תשרוד, להציע את זה פה זה לא יעזור בכלום פרט אולי להשיג מתנדבים אבל כרגע זה לא יעזור אם העמותה תיסגר.

אני אתן דוגמה, הייתה הצעה שנה שעברה לקיים את אוגוסט פינגווין בבאר שבע, הבחור שהציע את זה אמר שהוא במגעים עם מקום מסויים אם אני זוכר נכון והיה מוכן לנהל את המגעים הללו ורצה רק אישור שזה רלוונטי מבחינת הועד.
הועד ענה כי מבחינתם אין בעיה ורק צריך לקבל תשובה עד זמן נתון (שהיה סביר), הבחור לא חזר עד אז ולכן הכנס נעשה בחיפה.

אני מסכים שצריך לכבד כל אדם באשר הוא ואם הוא אמר שהוא תרם אז צריך לפחות לכבד את זה, אבל אני לא חושב שהתשובה העקרונית של הועד לא הייתה בעייתית, אולי הניסוח היה צריך להיות קצת אחר, אבל התשובה הייתה לגיטימית (אחרת אני מבטיח שועדת הביקורת הייתה קופצת).

תרומה לא מספיק משמעותית זה בהקשר של כדי להתקבל כחבר/ת עמותה, לא במובן של לא עשית כלום. כפי שכתבתי, הניסוח אולי היה בעייתי, אבל זה לא אומר שאוטומטית צריך לקבל מישהו/י לעמותה.
אנשים מצפים שיכבדו את ההחלטה שלהם לעשות דברים או לא לעשות דברים, ברגע שאת יוצאת למלחמה בעקבות ההחלטה שלהם את לא מכבדת את ההחלטה שלהם, וכל עוד ההחלטה שלהם חוקית ולגיטימית אין סיבה לצאת למלחמה הזאת.
הסיבה שנאמר שיש אנשים שמצפים שהועד יהיה חוממת גומי זה בדיוק בגלל המלחמה הזו, אם לא היית יוצאת למלחמה פה או במיילים לועד אז לא הייתה בעיה ואף אחד לא היה אומר שחושבים שהועד הוא חותמת גומי...

אני מקווה שאת מבינה שאני רק מנסה להסביר את הצד של הועד ולא תומך או מתנגד לדעתם של הועד, התפקיד שלי בועדת הביקורת הוא רק לשפוט האם ההחלטה הייתה לגיטימית או לא ולהציע דרכים לשיפור אם צריך.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 13:43
נושא ההודעה:

תרומה רצינית לקוד פתוח יכולה לדעתי יכולה להיות תרומת קוד משמעותית לפרויקט מסוים עם התמקדות להתאמה לשוק הישראלי בפרט (אבל לא חובה) או דחיפה משמעותית של שימוש בקוד פתוח בארגון או במוסד כלשהו.
להמיר מחשב של חברה טובה ללינוקס (ואז לשים לב שהיא כבר לא חברה הכי טובה) או לרשום טוקבקים שבלינוקס זה לא היה קורה, לא נראה לי כתרומה משמעותית לקוד הפתוח.....

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 14:01
נושא ההודעה:

הבהרה לגבי "חבר העמותה" ו"ידיד העמותה":

אחד החששות המקוריים היה שגופים מסחריים שונים ינסו להשתלט על העמותה (אין בעיה מבחינתם לספק 100 חברים ש"ישלמו" כל אחד 100 שקלים). לכן נוצר המחסום של קבלה ידנית ממישהו שהוכיח שהוא "חבר קהילה" (ואני לא נכנס כאן להגדרת המושג העמום הזה).

"ידידי העמותה" הם מי שהיו שמחים להיות חברי העמותה אבל אין להם זמן להגיע אפילו לאספות. כדי שאספה תהיה תקינה (לפי חוק העמותות, למיטב זכרוני) היא צריכה לכלול שיעור מסוים של חברי העמותה (רבע?). לכן נוצר מעמד חדש של "לא בדיוק חברים" משלמים אך לא בעלי זכות הצבעה (ולכן גם לא מצביעים באספות).

-- צפריר (ידיד העמותה)

חזרה לתוכן הדיון
ברנשלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/02/2002 · הודעות: 724 ·

הודעה פורסם: 29/05/2014 - 14:02
נושא ההודעה:

משה, אכן פספסתי חלק מהמשפט בפסקה הרלוונטית. (הבנתי שידיד לא יכול להיות בועד, ולא שמתי לב שבהמשך כתוב "או ועדת הביקורת").

חזרה לתוכן הדיון
כרמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2014 - 17:14
נושא ההודעה:

Anonymous :
תרומה רצינית לקוד פתוח יכולה לדעתי יכולה להיות תרומת קוד משמעותית לפרויקט מסוים עם התמקדות להתאמה לשוק הישראלי בפרט (אבל לא חובה) או דחיפה משמעותית של שימוש בקוד פתוח בארגון או במוסד כלשהו.
להמיר מחשב של חברה טובה ללינוקס (ואז לשים לב שהיא כבר לא חברה הכי טובה) או לרשום טוקבקים שבלינוקס זה לא היה קורה, לא נראה לי כתרומה משמעותית לקוד הפתוח.....

אני לא יודעת בדיוק מה זה תרומה משמעותית אבל הייתי חלק מאוד משמעותי ככל הנראה לי בקידום של הרבה עניינים שקשורים גם לישראל

זה מצחיק כיוון שחלק מהדברים שעשיתי כל כך ישנים ... אני זוכרת שתרמתי תרגום עברית לגנום כשעוד לא הייתה בכלל תמיכה של עברית בננום ואז מישהו המשיך בצורה קצת יותר מסודרת אז הרשיתי לעצמי לעבור לתרום במשהו אחר (זה היה בגירסאות עוד לפני שהיה קובץ תרגום מסודר)... כמו למשל באופן אופיס ותמיכה באופן אופיס והתחלתי להתעסק עם הקוד ולראות איך אפשר לפתח כדי להוסיף את התמיכה בעברית(RTL)... ואז אחרים הקימו את האתר של אופן אופיס בעברית וחסכו לי עבודה והתחילו אחר כך לעבור לליברה אופיס ששם גם תרמתי בכך שהצבעתי על הרבה קוד לא יעיל... אמנם לא הייתי זאת בעלת הגישה שהסירה הכל בפועל אבל גרמתי להסרה של הרבה קוד לא הכרחי ולא נחוץ...
תרמתי קוד לפיתוח של RTE בזמנו ... כמובן שלא דאגתי שיגיע היום שבו אני אזכה ליחס כזה ולא שמרתי וגירסאות המשיכו להתגלגל הלאה וכל אחד תרם... מדובר במאמץ קהילתי ולא רק בפרוייקט נטו סולו שלי כמו חייגן גראפי לתשתית האינטרנט בישראל גם כדי לעזור בארץ למשמשי לינוקס מתחילים בכלל "להתחיל" ושיהיה להם התחברות ואמצעי תקשורת במקום שיחפשו שאלות דרך מחשבים אחרים כשהם מחזיקים רק במחשב אחד כי כך היה נהוג פעם...

אגב הכינוי שלי פעם לא היה כמו היום... היה לי מספר כינויים מוכרים שזנחתי
גם את הכינוי firebird ואת netgirl זנחתי ואחרים תפסו אותם.

היום זה שיש לכל אחד 2 3 מחשבים בבית לא אומר כלום על מה שפיתחנו פעם והתנאים שבהם פיתחנו פעם

וזה לא אומר שאם היום הכלים שפיתחנו פעם לא מספיק משמעותיים שהתרומה שלנו היא לא משמעותית.

חזרה לתוכן הדיון
כרמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2014 - 17:22
נושא ההודעה:

דחיפה משמעותית של שימוש בקוד פתוח בארגון או במוסד כלשהו.

עשיתי התקנה לדוגמא של לינוקס במחשב בישביל א'. א' משתמש בלינוקס במעבדת אלקטרוניקה פרטית שלו ואומר שזה "ברזל" וש"אין תקלות" ביחס לחלונות ואז עשיתי לו עוד התקנות למעבדה של עוד מישהו שיש שם מספר טכנאים...

בקיצור אם תראה מעבדת אלקטרוניקה נותנת שירות שמשתמשים שם בלינוקס זה במקור בזכותי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2014 - 17:33
נושא ההודעה:

את לא חייבת לאף אחד דין וחשבון במה תרמת, ולא הייתי ממליץ לך לבזבז יותר מידי מזמנך למען הקהילה הישראלית. היא לא שווה את זה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2014 - 17:39
נושא ההודעה:

כרמית :
דחיפה משמעותית של שימוש בקוד פתוח בארגון או במוסד כלשהו.

עשיתי התקנה לדוגמא של לינוקס במחשב בישביל א'. א' משתמש בלינוקס במעבדת אלקטרוניקה פרטית שלו ואומר שזה "ברזל" וש"אין תקלות" ביחס לחלונות ואז עשיתי לו עוד התקנות למעבדה של עוד מישהו שיש שם מספר טכנאים...

בקיצור אם תראה מעבדת אלקטרוניקה נותנת שירות שמשתמשים שם בלינוקס זה במקור בזכותי.

שכחתי לציין גם פיתוח של פורום עץ בקוד פתוח וניסיון התמעה בארגון "מעשר" שמשתמש בזמנו בדרופל... דברים שזנחתי כי השתמשו ב phpbb אז לא היה צורך לקוד בקהילה... אז עברתי לתרום בפרוייקטים אחרים...

לא יודעת מה זה תרומה משמעותית ולמה צריך שתהיה כזו

חזרה לתוכן הדיון
כרמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2014 - 17:46
נושא ההודעה:

Anonymous :
את לא חייבת לאף אחד דין וחשבון במה תרמת, ולא הייתי ממליץ לך לבזבז יותר מידי מזמנך למען הקהילה הישראלית. היא לא שווה את זה.

ומה עם עברית שפת האם?
תודה שזה הרגשה אחרת בעברית ויותר ידידותי למתחילים.

מדאיג אותי שבקצב הזה בסוף לא תישאר קהילה בארץ

חזרה לתוכן הדיון
כרמיאלטלאורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2014 - 19:51
נושא ההודעה:

רגע רגע...
את חושבת שהניובים חיכו לך במשך כל השנים האלה כדי שגיברת כרמית תחזור למסך? את מאיימת ש"תתרמי בחו"ל"? לא הבנתי מה הבעיה שלך, אבל נראה לי שאת סתם ממורמת או שאת רוצה לחסל חשבונות עם הקהילה שלא נתנה לך "מחיאות כפיים" כשהיית צריכה אותם. אף אחד לא מפריע לך לתרום בארץ. יכול להיו, רק להיות שאת רודפת שררה וכבוד? את באמת חושבת שהניובים תלויים בך?
את רוצה לגנות את השפה העברית בגלל זה? באמת? הבעיה שלך היא לא תרומה כזו או אחרת, אלא בעיה עמוקה יותר.
גבירתי הממורמת, לכל אחד יש תחליף ונראה לי שאת סתם מתוסבכת עם עצמך ומחפשת סיבות להאשים וללכלך. את לא מאיימת על אף אחד. במקרה הטוב את ראויה לרחמים. במקרה הרע את מעוררת צחוק וגיחוך.
עצה כאישה לאישה: עדיף לך לטפח את עצמך כמו שרשמת - את גם תרגישי טוב יותר עם עצמך וגם תחסכי מאיתנו את המרמור והמרירות שבטון שלך. רואים שפספסת הרבה בחיים שלך. תטפלי בבקשה בחסכים שלך ותורידי מאיתנו את העול של הקארמה השלילית שאת משדרת כאן.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/05/2014 - 03:59
נושא ההודעה:

כרמיאלטל :
רגע רגע...
את חושבת שהניובים חיכו לך במשך כל השנים האלה כדי שגיברת כרמית תחזור למסך? את מאיימת ש"תתרמי בחו"ל"? לא הבנתי מה הבעיה שלך, אבל נראה לי שאת סתם ממורמת או שאת רוצה לחסל חשבונות עם הקהילה שלא נתנה לך "מחיאות כפיים" כשהיית צריכה אותם. אף אחד לא מפריע לך לתרום בארץ. יכול להיו, רק להיות שאת רודפת שררה וכבוד? את באמת חושבת שהניובים תלויים בך?
את רוצה לגנות את השפה העברית בגלל זה? באמת? הבעיה שלך היא לא תרומה כזו או אחרת, אלא בעיה עמוקה יותר.
גבירתי הממורמת, לכל אחד יש תחליף ונראה לי שאת סתם מתוסבכת עם עצמך ומחפשת סיבות להאשים וללכלך. את לא מאיימת על אף אחד. במקרה הטוב את ראויה לרחמים. במקרה הרע את מעוררת צחוק וגיחוך.
עצה כאישה לאישה: עדיף לך לטפח את עצמך כמו שרשמת - את גם תרגישי טוב יותר עם עצמך וגם תחסכי מאיתנו את המרמור והמרירות שבטון שלך. רואים שפספסת הרבה בחיים שלך. תטפלי בבקשה בחסכים שלך ותורידי מאיתנו את העול של הקארמה השלילית שאת משדרת כאן.

כל אחד הוא ניובי באיזה שהוא מקום.
ואנחנו פותרים את בעיותינו בעזרתנו או בעזרת אחרים.
הצעתי לכל אחד כאן לתעד את תרומתו לקהילה מהסיבה הפשותה
שיום אחד תזדקקו לזה מול אנשים שלא יכירו בתרומתכם וישפיעו באופן ישיר על דרכים שתבחרו בהם ופתאום הם ידרשו ממכם להציג הוכחות בישביל ה"תרומה" שלהם שהיא התנדבותית אפילו ואפילו ולמרות שהיא ללא תשלום מתוך הנחה שהם יודעים שזה חשוב לכם.
או שיראו בה משהו זניח ולא משמעותי.
או שלא יכירו בכם אפילו כי מסיבות החיים לפעמים פורשים מפעילות וחוזרים אחר כך...
עוד משהו שכדאי לתעד זה את המשמעותיות של התרומה לאותה תקופה שבה אתם תורמים
כדי שאם יום אחד תצטרכו לתת דין וחשבון למישהו כדי לקדם משהו במקום ספציפי
ועל פי כך יקום דבר
שלפחות יהיה לכם מה להראות
ותעשו את זה גם אם אתם תורמים בהתנדבות
בדרך כלל עושים את זה בישביל מקומות עבודה וכל מיני כאלה
אני בזמנו לא חשבתי שאני אגיע למעמד שכזה ולכן לא טרחתי אפילו לתעד כי מדובר בעשיה התנדבותית. לא חשבתי שאני אתקל בגורמים כאלה ואחרים שישפיעו לא נכון במקום הזה.

ברור שקל יותר במקום אחר עם אחרים אבל זה לא יהיה כאן בארץ ובעברית חלקית.
אני פורשת לעת עתה מהדיון הזה
ולא יהיו מצידי כלפי כל מגיב בעניין הזה כרגע כל התייחסויות עתידיות עד להודעה חדשה
שיהיה למי שלא יהיה כל טוב ושבת שלום

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 31/05/2014 - 04:50
נושא ההודעה:

כרמית, אמנם http://xkcd.com/376 , אבל לא חייבים תמיד להגיב.

חזרה לתוכן הדיון
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 31/05/2014 - 11:19
נושא ההודעה:

כרמית, את יכולה לתרום בהרבה דרכים פרט ללהיות חברה בעמותה ואת ממש לא צריכה את העמותה כדי לתרום חזרה.

הדבר היחיד שחברות בעמותה מאפשרת מבחינת היכולת שלך לתרום זה להיות בועד או בועדת הביקורת. לכן, אם המטרה היחידה שלך היא להיות בועד/ועדת הביקורת ורק בזה את רוצה לתרום אז את אכן חייבת להיות חברה, אבל אם זה כל מה שאת רוצה לתרום אז זה קצת בעייתי...

קשה לי להאמין שחברי הועד לדורותיהם לא תרמו מעבר להיותם בועד גם בזמן שהם היו בועד, פשוט כי הם רצו לעשות דברים בתחום הזה ואם הם לא עשו זה יותר בגלל שלא היה להם זמן ולא בגלל שהם לא רצו.

אם את מתכוונת לתרום אך ורק בכך שתהיי בועד אז אני לא מבין מה המטרה שלך בדיוק, זה נראה שהמטרה שלך זה להציל את העמותה בכל מחיר, גם אם עדיף שהיא תיסגר (ואם אין מתנדבים שירצו לעזור אז עדיף שזה מה שיקרה). העמותה לא יכולה לקום וליפול על האם את נהיית חברה בעמותה או לא (כלומר אם היא תיפול בשל כך, עדיף כך עם כל הכאב שבדבר).

אם את מתכוונת לתרום מעבר להיותך בועד, אז את יכולה לתרום בלי קשר לעמותה, ואם העמותה תשרוד (כפי שאני מקווה) תוכלי להגיש בקשה שוב בתחילת הכהונה של הועד החדש או לקראת הבחירות לשנה שאחרי כן כדי שתוכלי להיות בועד/ועדת הביקורת אם עדיין תרצי להיות חברה.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 31/05/2014 - 20:22
נושא ההודעה:

נמאסתם. לכו לזבל את רשימת הדיוור של המקור.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח