ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 29/03/2015 - 20:46
נושא ההודעה: עזרה עם UEFI - פתרונות

שלא להתבלבל עם פוסט קודם שלי, זה מדבר על פתרונות ותיקון של תיעוד מפגר ואידיוטי שיש באינטרנט.

חלונות 10 אצלי החליט שהמחשב שלי, ומחק מה-EFI כל דבר שהוא לא חלנוות ודפק לי את ההתקנה של פדורה. כאילו ההתקנה זמינה, אבל אי אפשר לגשת אליה.

פתרון:
עלים מדיסק התקנה של פדורה, עושים chroot ושם מתקינים מחדש את ה-bootloader ב-efi. ואז מקללים את כל התיעוד החלקי שיש באינטרנט.

שלב ראשון: chroot
אי אפשר לעשות chroot פשוט, כי אז מאבדים את dev sys ועוד דברים. הפתרון ? bind-root.

קוד:

mount /dev/sda /mnt
for i in /dev /dev/pts /proc /sys; do sudo mount -B $i /mnt/root$i; done
cp -f /etc/resolv.conf /mnt/root/etc/
modprobe efivars
chroot /mnt/root

שימו לב לספרייה הנוספת כאן - /mnt/root/, הסיבה - זה btrfs partition. אם אתם משתמשים ב-ext4 - תחסירו את הספרייה האחרונה ה-for loop. תזכרו להעתיק לשם איזה resolv.conf שמיש, אחרת אין לכם dns. טוענים בכוח מודולים לקריאה של efivars (ליתר ביטחון) ואז עושים chroot. שוב - שימו לב לספרייה הנוספת.

שלב שני - תיקון ה-bootloader
כאן משתמשים בתוכנית בשם efibootmanager. התיעוד של פדורה בנושא עוזר, אבל חלקי ומבלבל.

קוד:

# be sure
yum install grub2-efi grub2-efi-modules shim
yum reinstall grub2-efi grub2-efi-modules shim

# fix boot loader
grub2-mkconfig -o /etc/grub2-efi.cfg
efibootmgr -c --disk /dev/sda --part 3 -L "linux-kicks-ass" -l /EFI/fedora/grubx64.efi

# lets revise our setup
grep "submenu\|^\menuentry"  /etc/grub2-efi.cfg | cut -d "'" -f2
efibootmgr -v

שתי הפקודות הראשונות הן "ליתר ביטחון". האחרונות - פה התיעוד של פדורה שווה לתחת וזה תקע אותי המון זמן.

• הנתיב שכתובה בתיעוד ליצירה של קובץ הגדרות grub2 היא עבור bios. עבור efi צריך להיות מה שכתוב כאן (הקובץ המדובר הוא קישור סימבולי, תסתכלו בנסוף לאן).
  • הפקודה שכתובה בתיעוד ליצירה של efi boot entry לא מתאימה לפדורה - כאן שם הקובץ הוא שונה. שימו לב למספר המחיצה (זאת אמורה להיות מחיצת ה-uefi המסריחה, אצלי ‎/dev/sda3). נתתי לה שם מגניב, "כי אני יכול", ושימו לב לנתיב היחסי של הקובץ שמפעיל את המערכת. אם לא תספקו כזה, המערכת תשתמש במשהו עם redhat. וזה תקע אותי המון זמן...
  • בדביאן זה לא היה קורה....

תיעוד לעצמי - לכשאני אתקע שוב. בינתיים - למדתי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
ssdאורח · ·

הודעה פורסם: 29/03/2015 - 21:08
נושא ההודעה:

אז חיברתי סופסוף את הssd, דיסבלתי את הhd בביוס ועליתי עם הtechnical preview
איכשהו זה זיהה דפקא את הhd ושאל "למחוק הכל ולהתקין?"
אינסטקטיבית שלחתי יד לכפתור הכיבור ומילמלתי "לא תודה!"

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני: