ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/04/2015 - 23:21
נושא ההודעה: פרויקט צדק מחשבתי

מה אם להצטרף לפרויקט הקהילתי הבא:
דרושים: טכנאי מחשבים בהתנדבות מכל רחבי הארץ כדי לעזור לנו בפרויקט "צדק מחשבתי - מחשב בחינם לכל אדם"

כמו כן אנו זקוקים גם לתרומה של חלקי מחשב למי שיש ויכול לעזור

ועמוד הפייסבוק של הפרויקט:
https://www.facebook.com/groups/1417565688552430/?fref=nf

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/04/2015 - 23:29
נושא ההודעה:

אני ממליץ להסתכל על המחשב ש־Endlessm מפתחים: https://endlessm.com/
ישנו גם מימון המונים למחשב: https://www.kickstarter.com/projects/1381437927/endless-computers

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 09:15
נושא ההודעה:

נראה לי שטויות, הבעיה היום אינה להשיג מחשב, ניתן להשיג מחשבים נייחים בגרושים, ועוד הרבה חברות מתות לתרום את המחשבים המתיישנים שלהם שיכולים להריץ לינוקס ללא בעיה.

הבעיה היא לספק אינטרנט לאותם נזקקים, כיום מחשב ביתי ללא אינטרנט לא יכול לעשות כמעט כלום, המלחמה בפער הדיגטלי היא באמצעות אינטרנט זמין קבוע, ואת זה אף אחד עדיין לא פתר.

לצערי קראתי לא מזמן שיש נזקקים שידם אינה משגת חשמל קבוע (מונה נטען ועוד כאלו המצאות) ככה שלא נראה לי שיוכלו להשיג אינטרנט, במחירים של היום ואפילו חשמל בשביל להשתמש בקופסאות שיהיו להם בבית.

מי שרוצה באמת לתרום לנזקקים, שיתחיל לפעול למען חיבור חופשי לרשת או חיבור מוזל מאוד.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 10:54
נושא ההודעה:

חיבור נורמאלי לרשת עולה פחות מ- 100 שקל לחודש. אני לא חושב שזאת הבעיה.
לא חסרים מחשבים זולים וטאבלטים ואפילו לאפטופים במחירים הרבה יותר נוחים מהנ"ל.

חזרה לתוכן הדיון
shulamyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 12/09/2003 · הודעות: 1118 · מיקום: רגבה

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 16:17
נושא ההודעה:

יש לכם אתר שלא צריך חשבון פייסבוק בשבילו?

כי אני עושה מה שאתם אומרים - ואין לי פייסבוק.

איציק

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 16:27
נושא ההודעה: 100 ש"ח זה הרבה מאוד כסף בשביל הרבה מאוד אנשים

Anonymous :

100 ש"ח לחודש, הם 1200 ש"ח לשנה. שזה בערך רבע משכר מינימום. זו הוצאה נכבדה, עבור מי שמחשב כל פעם שהוא מוציא את הארנק כדי לרכוש לחם. אנשים חוסכים על הגרוש, חיים מהיד לפה, והם לא יכולים לאפשר לילדים שלהם גישה לרשת, ובעקבות כך, הילדים הללו לא זוכים להזדמנות שווה להתחבר לחברה הישראלית. זו תמונת המצב, והיא נכונה עד כדי עצב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 16:34
נושא ההודעה: Re: 100 ש"ח זה הרבה מאוד כסף בשביל הרבה מאוד אנשים

רם און :
Anonymous :

100 ש"ח לחודש, הם 1200 ש"ח לשנה. שזה בערך רבע משכר מינימום. זו הוצאה נכבדה, עבור מי שמחשב כל פעם שהוא מוציא את הארנק כדי לרכוש לחם. אנשים חוסכים על הגרוש, חיים מהיד לפה, והם לא יכולים לאפשר לילדים שלהם גישה לרשת, ובעקבות כך, הילדים הללו לא זוכים להזדמנות שווה להתחבר לחברה הישראלית. זו תמונת המצב, והיא נכונה עד כדי עצב.

ייתכן אבל שכר מינימום זה 5000 שקל בחודש כלומר 60000 בשנה ו- 1000 שקל זה בערך 1.6 אחוז.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

רם און :
Anonymous :

ייתכן אבל שכר מינימום זה 5000 שקל בחודש כלומר 60000 בשנה ו- 1000 שקל זה בערך 1.6 אחוז.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

נושא ההודעה:

Anonymous :

אלו שצריכים את הפרויקטים האלה יספרו את הסכום שאתה מגדיר כ"לא בעייה".

תשלום ביטוח לאומי + גמלת אבטחת הכנסה לזוג הוא 2,594 (נכון לינואר 2015), ליחיד מובטל 1,675.

שכירות של 1400-1800 לדירת שני חדרים (או משכנתה של כ 1200 שקלים בעשור השני בזמן תשלום הריבית) היא ערך קביל.

כ 250 שקלים למזון כ 150 שקלים לארנונה (300 לחודשיים) כ 100 שקלים לחשמל כ 70 שקלים תשלום לגז.

http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%92%D7%9E%D7%9C%D7%AA_%D7%94%D7%91%D7%98%D7%97%D7%AA_%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%94_%28%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%9E%D7%AA_%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%94%29

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 16:38
נושא ההודעה:

אני מסכים אבל כמו שאמרתי הבעיה היא במקום אחר ולא במחיר האינטרנט.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 16:39

Anonymous :
רם און :
Anonymous :

שכר של 5000 זה עבור משרה מלאה , תתפלא לשמוע אבל הרבה מהחברות הקבלניות לא מעסיקות במשרה מלאה (וגם לא בכל חודש) .

אם יש חגים אז לא משלמים על הימים בהם אתה לא עובד, לא תמיד מזמנים לעבודה (כי בדיוק עכשיו אין עבודה צריך לחכות לעונה בה אתה תעבוד).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 16:43

Anonymous :
רם און :
Anonymous :

שכר מינימום זה 4650 עבור משרה מלאה, וצריך לספור לא ממהכנסה אלא מהכסף הפנוי (תוריד שכ"ד ,מזון, חשבונות, תשלום עבור בית ספר לילדים, תחבורה ציבורית לביצוע קניות).

חזרה לתוכן הדיון
הבורות הנוראה והטיפשות...אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 17:16
נושא ההודעה:

הבורות הנוראה והטיפשות... :

כפי שנאמר כבר, שכר מינימום זה 4650 ברוטו!! הנטו יכול להגיע ל500שקל פחות.

במציאות:
"על אף ששכר המינימום נקבע בחוק, אכיפתו אינה יעילה. לפי הערכה של עודד טירה, ראש התאחדות התעשיינים, המתנגד להעלאת שכר המינימום, כ-40 אחוז מהמעסיקים בישראל אינם מצייתים לחוק, ומשלמים שכר נמוך משכר המינימום.‏‏[15] הימנעות של מעסיק מתשלום שכר מינימום חושפת את המעסיק לתביעה אזרחית מצד העובד הנפגע, לתביעה פלילית‏[16] ולעיצום כספי מטעם פקחי משרד הכלכלה. בית המשפט העליון קבע שחוק שכר מינימום כולל בתוכו גם את החובה לשלם את השכר בזמן‏[17]. בתי המשפט גם בטלו מכרזים כאשר הזוכה במכרז הציע מחיר שאינו מאפשר תשלום שכר מינימום‏[18]."

וויקיפדיה

חזרה לתוכן הדיון
מיטלאורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 17:21
נושא ההודעה: פרוייקט צדק מחשבתי- פשוט מקסימים! מהתנסות שלי

העברתי אליהם מחשב לא תקין - הוא תוקן + הותקן בו ספק כוח, וכן אורגנו מסך, רמקולים, מקלדת ועכבר - והכל ללא תשלום- המחשב והציוד ייאספו תוך יום - יומיים ויועברו על ידי לאם חד הורית לתאומים.

מיטל[/u]

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 18:04
נושא ההודעה:

אגב, שם הפרויקט נשמע ממש מפחיד. „צדק מחשבתי” לא יכול להגיע מאף צד, אלא אם הוא מגיע כמשטרת מחשבות. המלצתי לשנות את השם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 18:33
נושא ההודעה:

נכון עם זאת ואף על פי כן הבעיה היא לא מחיר האינטרנט. אתם יורים לכיוון הלא נכון.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2015 - 19:52
נושא ההודעה:

Anonymous :
נכון עם זאת ואף על פי כן הבעיה היא לא מחיר האינטרנט. אתם יורים לכיוון הלא נכון.

טעות חמורה, האינטרנט הוא כן הנושא, מחשבים אפשר להשיג גם ב35 דולר (או קי קצת יותר אבל נגיד בזול מאוד) חיבור קבוע לאינטרנט וחשמל הוא הרבה יותר בעייתי.

היום מחשב בלי אינטרנט לא יכול לעשות כמעט כלום (אין ויקיפדיה לצורך העניין, אין קשרים חברתיים בפייסבוק וכו), בטח לא לעזור לילדים לרכוש כלים שיוכלו לעזור להם לצאת ממעגל העוני.

רוב המשפחות העניות באמת יחליטו (ובצדק) לשלם במאה שקל לחודש חובות או לקנות עוד מזון הביתה ולא להשקיע באינטרנט.

רק לפני שבוע שבועיים התפרסמה כתבה במוסף הארץ על משפחות שידן אינה משיגה חשמל באופן סדיר, איך משפחה כזאת תוכל בכלל להרשות לעצמה להתחבר לאינטרנט ובכלל לדאוג לחשמל למודם?

אפשר לפעול להשגת חשמל ואינטרנט מסובסד מאוד למשפחות נזקקות (כמו שהן מקבלות הנחה בקניית ממיר עידן פלוס לצורך העניין), דרך אגב, זה לא חייב להיות אינטרנט של 100 מגה, לדעתי גם 3 או 5 מגה מספיקים לגלישה סבירה, אבל זה נושא גדול ומורכב וזו כבר אחריות המדינה בכלל ומשרד הרווחה בפרט לפעול למענו, הארגונים החברתיים צריכים רק להעלות את המודעות אליו.

יכול להיות שכן צריך לחזור לעידן "האינטרנט קפה" של מקומות עם גישה חופשית למחשב ולאינטרנט וכמובן בלי לחייב לרכוש קפה.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 24/04/2015 - 02:05
נושא ההודעה:

חיבור סלולרי עולה היום בערך מחמישים ש"ח לחודש. מודם סלולרי (או טלפון נייד ישן שיתפקד בתור מודם סלולרי) לא עולה הרבה.

אבל מי שלא יכול לשלם חשמל: זה לא בשבילו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/04/2015 - 10:05
נושא ההודעה:

צפריר :
חיבור סלולרי עולה היום בערך מחמישים ש"ח לחודש. מודם סלולרי (או טלפון נייד ישן שיתפקד בתור מודם סלולרי) לא עולה הרבה.

אבל מי שלא יכול לשלם חשמל: זה לא בשבילו.

צפריר , אני לא יודע אם אתה ציני או לא -

מדובר על אנשים שמחזיקים קווי פריפייד ובדר"כ לא מחזיקים כרטיס אשראי - מחירי הגלישה בפריפייד הם לא בדיוק זולים (בלשון המעטה) .

סלקום 100 מ"ב - 39 שקל.

אורנג'
100 מ"ב ב 27 שקל (נכון ל2012).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/04/2015 - 21:38
נושא ההודעה:

Anonymous :
סלקום 100 מ"ב - 39 שקל.

אורנג'

קניתי לפני כמה חודשים פריפייד של אורנג' ב- 120 ש"ח ל- 10GB. הוא היה המשתלם מכולם, אבל היה גם 3GB ב- 80 ש"ח כמדומני - באותו זמן אפשר היה לקנות את זה בסניף דואר או ישירות אצל אורנג'. אני לא רואה את המבצע הזה כרגע אצל אורנג' - אבל אצל גולן אפשר ב- 40 ש"ח לקבל 6GB, שזה מספיק לכל הטקסט ותמונות שתרצה ואפילו הפצת לינוקס live-cd אחת לחודש (אם כי לא וידאו חופשי). בנוסף, יש גישה חופשית לאינטרנט בהרבה סיפריות ומוסדות.

זה לא סכום זניח לחלק מהאנשים, אבל בהחלט יש אפשרויות גישה זמינות למי שזה חשוב לו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/04/2015 - 23:00
נושא ההודעה:

הרעיון של סטיק סלולרי הוא רעיון מצוין לצורך העניין, אבל עדיין הממשלה או משרד הרווחה יצטרכו להתקשר חוזית עם חברה אחת או כמה על מנת לספק את הסטיק ואת חבילות הגלישה במחיר מסובסד או בחינם עבור הנזקקים.

כידוע, בביורוקרטיה זה לוקח המון זמן, צריך קודם כל מודעות, הצעה מפורטת, הקצאת תקציב, יעוץ משפטי, יציאה למכרז, אם זה משתלם, אזי המווווון לחצים של כל מיני לוביסטים ובעלי עניין מטעם החברות, אם זה לא משתלם (בדרך כלל מה שקורה במכרזי רווחה) אזי אין הצעות ואז צריך להחליט אם משפרים את המכרז ואז שוב צריך רצון, יעוץ משפטי כתיבה מחדש וכו, או שמא (וזה דווקא כן קורה בזמן האחרון) שינוי חקיקה על מנת לחייב את החברות להציע שרות כזה ברשיון שלהם ואז זה נתקע לכמה שנים טובות.
אם יש זוכה, בדרך כלל יש ערעור של המפסידים, ורק אחרי הערעור ולפעמים עוד אחד, אזי אפשר להתחיל לעבוד.

שוב, לדעתי המקום של הארגונים הוא לדחוף את המודעות לנושא, וללוות את הנושא לאורך כל הדרך הביורוקרטית שלו.

נכון שזה נחמד להיות עמותה שמשמשת כמחסן למחשבים ישנים, זה הדבר הקל לעשות, ואני לא אומר, יכול להיות שזה גם עוזר פה ושם לתת למישהו מחשב מיושן שיכול עדיין לעבוד, אבל היום זה רק חלק קטן מאוד מהמאבק לצמצום פערים דיגיטליים ומתן הזדמנות שווה לכולם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/04/2015 - 13:13
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
סלקום 100 מ"ב - 39 שקל.

אורנג'

קניתי לפני כמה חודשים פריפייד של אורנג' ב- 120 ש"ח ל- 10GB. הוא היה המשתלם מכולם, אבל היה גם 3GB ב- 80 ש"ח כמדומני - באותו זמן אפשר היה לקנות את זה בסניף דואר או ישירות אצל אורנג'. אני לא רואה את המבצע הזה כרגע אצל אורנג' - אבל אצל גולן אפשר ב- 40 ש"ח לקבל 6GB, שזה מספיק לכל הטקסט ותמונות שתרצה ואפילו הפצת לינוקס live-cd אחת לחודש (אם כי לא וידאו חופשי). בנוסף, יש גישה חופשית לאינטרנט בהרבה סיפריות ומוסדות.

זה לא סכום זניח לחלק מהאנשים, אבל בהחלט יש אפשרויות גישה זמינות למי שזה חשוב לו.

נשאלת השאלה האם רכשת את הכרטיס במזומן או שביצעת עיסקה באשראי ? הנקודה היא שלקהל היעד אין כרטיס אשראי (וגם הוראת קבע זה לא משהוא שאנשים ירוצו לעשות).

לא מצאתי אצל גולן או האחרים אפשרות רכישה במזומן (פריפייד) , מצאתי באשראי ופייפאל (שגם הוא דורש אשראי בשביל הפקדה).

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 26/04/2015 - 23:33
נושא ההודעה:

אם אתה מתעקש למצוא בעיה לכל פתרון, נסה להתחיל לחשוב בצורה יצירתית.

לדוגמה: המיזם יקנה עם כרטיס האשראי שלו וישכיר ציוד למי שלא יכול לקנות ציוד בלי כרטיס אשראי.

מחייב הרבה עבודה, אבל אפשרי. אם אתה קונה כמות גדולה, אתה יכול לשלם מחיר נמוך יותר כלקוח עסקי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/04/2015 - 00:17
נושא ההודעה:

ציטוט:
אם אתה מתעקש למצוא בעיה לכל פתרון, נסה להתחיל לחשוב בצורה יצירתית.

זה לא בעייה לכל פתרון , זה פשוט הפתרון שהוצע נשמע כאילו התעלם מהבעיה ( יכולת רכישה באשראי).

ציטוט:
לדוגמה: המיזם יקנה עם כרטיס האשראי שלו וישכיר ציוד למי שלא יכול לקנות ציוד בלי כרטיס אשראי.

ייתכן, אבל אני הייתי מעדיף פתרון בדומה למה שניסו לעשות ברהט או רשת שניתן להתחבר אליהם מהמתנסים העירוניים ,אילו רק הייתה עמותה שתוכל לעזור בפן הטכני או עמותה אחרת שתוכל לשמש כצינור מול העיריה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/04/2015 - 00:12
נושא ההודעה:

shulamy :
יש לכם אתר שלא צריך חשבון פייסבוק בשבילו?

כי אני עושה מה שאתם אומרים - ואין לי פייסבוק.

איציק

משתתף בשאלה הזו.
לא הכול חייב להיעשות בעזרת או דרך פייסבוק היום

חזרה לתוכן הדיון
פיל-קטןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/05/2004 · הודעות: 1089 ·

הודעה פורסם: 09/05/2015 - 20:05
נושא ההודעה:

Anonymous :

אני הייתי מעדיף פתרון בדומה למה שניסו לעשות ברהט או רשת שניתן להתחבר אליהם מהמתנסים העירוניים ,אילו רק הייתה עמותה שתוכל לעזור בפן הטכני או עמותה אחרת שתוכל לשמש כצינור מול העיריה.

עמותת המקור אכן יכולה לשמש כצינור בכל פרוייקט שמקדם את התוכנה החופשית בישראל. למרבה הצער, עמותת המקור לא יכולה להפוך אנשים שמעדיפים פתרון מסוים לאנשים שפועלים לקדם אותו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח