ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 06:37
נושא ההודעה: VOIP proxy

היי,
אני כל כך לא מכיר את תחום ה voip שסביר להניח שאני אפילו לא משתמש נכון במונחים Smile
(ואולי בגלל זה לא מצליח למצוא תשובות טובות בגוגל).

אני מתעניין ביצירת סוג של פרוקסי שיהיה מחובר לקו טלפון סלולרי ולאינטרנט.
כך שאוכל לחייג מהמספר הזה דרך האינטרנט (מהמחשב, או אפילו עדיף מאיזו אפליקצית אנדרואיד), ושיחות למספר הזה יועברו אליי דרך האינטרנט.
הכי קלאסי אם אוכל להתקין מערכת כזאת על איזה raspberry pi או על מכשיר אנדרואיד.

קצת רקע - אני גר בחו״ל, ומעוניין ליצור לעצמי מעין שירות קו טלפון ישראלי בחו״ל בשיטת עשה זאת בעצמך.

אשמח לקבל קצת הכוונה מאנשים שבקיאים בתחום.
האם יש מוצרי מדף כאלה שאפשר לרכוש במחיר לא מופקע ? (נגיד עד 50 דולר שזה בערך המחיר של raspberry pi).
איך הייתם ניגשים למימוש מערכת כזאת ? יש רכיבי אופן סורס קיימים שאפשר להשתמש בהם ?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
Chanticleerixאורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 07:39
נושא ההודעה:

בסופו של דבר תצטרך לעבור דרך ספקית כך שתצטרך sip trunk של הספקית של הארץ בה הפאי נמצא.
על הפאי תתקין freepbx ותגדיר את הtrunk.
על האנדרויד תתקין zoiper

זה יעבוד (אם זה יעבוד) יומיומיים עד שהאקר ישתה לך את כל הקרדיט כי פתחת את ה sip לכל העולם.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 07:59
נושא ההודעה:

אפשר להתקין אסטריסק פשוט ללא FreePBX (אבל מעבר לכך, FreePBX עצמו לא חייב להיות חשוף לעולם). חיבור SIP שחשוף לעולם עם הזדהות סבירה (סיסמה חזקה וכדומה) אינו בעיה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 09:44
נושא ההודעה:

תודה על התשובות,
מצאתי קצת הסברים רלוונטים באינטרנט ביניהם הבחור הזה: http://blog.carrier-connect.com/raspberry-gsm-gateway/

שעשה משהו ממש דומה.
שוב אני חדש לתחום לגמרי, ומשהו אחד עדיין לא ברור לי:
בטח זה ישמע מצחיק לאנשים שבתחום, מהקצת שקראתי אני מבין ש sip trunk זה סוג של ה״צינור״ שדרכו עובר המידע של השיחות.
האם אאילץ לשלם לספק כלשהו של sip trunking כדי להעביר את המידע בין שני שרתי ה asterisk ?
האם אפשרי שהם פשוט יתקשרו ״כרגיל״ דרך האינטרנט ? או שאני צפוי לקבל איכות שיחה גרועה ככה ?

חזרה לתוכן הדיון
eאורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 10:28
נושא ההודעה:

אתה רוצה לדבר עם אנשים בעלי טלפונים רגילים, כדי שזה יקרה מישהו צריך לספק לך מספר טלפון ולספק לך שרות שמעביר את השיחות ממערכת הטלפונים לאינטרנט ולהפך.

הדרך המקובלת היא בעזרת חברות שמספקות שרותים כאלה sip. בדוגמה שהבאת הבחור עושה את זה בעזרת חברות הסלולאר, הוא משלם להן על הקוים והשיחות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 10:38
נושא ההודעה:

כדי שיהיה לך "מספר ישראלי" שתכול לנהל דרכו שיחות מכל העולם, יש מספר אפשרויות שעומדות בפניך:
1. כפי שהצעת - לעבור דרך קו סלולרי. אם יש לך מקום בו תוכל להשאיר מכשיר אנדרואיד מחובר למטען באופן קבוע, לא אמורה להיות לך בעיה. תתקין עליו שרת SIP כזה או אחר, תדאג לאבטחה, ותוכל להתקשר דרכו או שיתקשרו אליך דרכו.
2. אפשר להחליף את המכשיר הסלולרי בטלפון קוי כזה או אחר, והכי פשוט זה דרך SIP-TRUNK, שתוכל להתחבר אליו מכל העולם דרך האינטרנט.

כפי שאתה רואה, בכל מקרה צריך לקחת בחשבון עלויות לא רק של הקמת המערכת, אלא של ספק קו הטלפון (סלולרי או SIP), ושל ספק האינטרנט (סלולרי או קוי).

תבחר איזו אפשרות מתאימה לך, ויהיה אפשר להמשיך להנחות אותך ברמה הטכנית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 16:56
נושא ההודעה:

היי, שוב תודה לכם על הנכונות לעזור ולספוג את הבורות שלי בנושא Smile

אני כרגע בעיקר מנסה להבין יותר טוב את האפשרויות העומדות בפניי.
מקום להשאיר מכשיר עם חשמל ואינטרנט בארץ ובחו״ל זאת לא בעיה מבחינתי.

בעקרון, יש חברות ישראליות שמציעות שירות ״מספר ישראלי בחו״ל״, אבל מרגיש שלי שהם דורשים מחירים מופקעים (בגדול 20 דולר לחודש, עם הגבלת דקות, ועלות נוספת לחיוג למספרים סלולרים).
זה כשאפשר היום בארץ לקנות חבילת סלולר לשיחות ללא הגבלה ב 40 שקלים לחודש (בהוט מובייל).
זאת הסיבה שהתחלתי לחשוב על ״פרויקטון״ קטן בעניין.
אני משער שמבחינה כלכלית נטו עדיף לי לשלם קצת יותר, ולחסוך את זמן ההתעסקות שלי בעניין, אבל דווקא בא לי להתעסק קצת Smile

בכל מקרה, הדרישה העיקרית שלי שמהארץ יהיה ניתן לחייג לטלפון רגיל ולהגיע אליי בחו״ל.
בצד שלי פחות חשוב לי שיעשה שימוש בטלפון רגיל, מבחינתי אפליקציה לסמארטפון שאני יכול לקבל ולהוציא ממנה שיחות על גבי האינטרנט זה מספיק טוב.

אם הבנתי נכון את ההסבר בקישור ששלחתי בהודעה קודמת, הוא שם בכל מדינה מכשיר עם asterisk מחובר ל gsm modem, ושני המכשירים האלה היו צריכים sip trunk כדי לדבר ביניהם.
האם במצב כזה ה״צינור״ בין שני המכשירים יכול להיות משהו שאני פשוט מגדיר והתקשורת עוברת על גבי האינטרנט ? או שכדי לקבל איכות קו נורמלית אני אצטרך לשלם על שירותי sip trunking ?

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 18:29
נושא ההודעה:

Anonymous :

אם הבנתי נכון את ההסבר בקישור ששלחתי בהודעה קודמת, הוא שם בכל מדינה מכשיר עם asterisk מחובר ל gsm modem, ושני המכשירים האלה היו צריכים sip trunk כדי לדבר ביניהם.
האם במצב כזה ה״צינור״ בין שני המכשירים יכול להיות משהו שאני פשוט מגדיר והתקשורת עוברת על גבי האינטרנט ? או שכדי לקבל איכות קו נורמלית אני אצטרך לשלם על שירותי sip trunking ?

לא כל כך ברור לי מדוע אתה מעוניין בתקשורת GSM, אך גם היא משתמשת ב SIP, עם תת פרוטוקולים בניהם.

כל התקשורת הדיגיטלית כיום בין יבשות, וגם פנים ארצי (ngn) זה למעשה VoIP, ורובם זה SIP.
יש עוד סוגי חיבורים כדוגמת PRI שזה דיגיטאלי אבל לא VOIP, אבל זה מקרה אחר ואינו שייך לחיבור בין יבשות (למשל).

יש לך 2 סוגי חברות: כאלו אשר מספקות מספר, וכאלו שמספקות קו.
בקו, הכוונה היא sip trunk.

ההבדל הוא שמספר טלפון הוא דבר שנכנס אלייך, בעוד שקו, הוא משהו שיכול להיות נכנס או יוצא (וכמובן שניהם ביחד).

אתה לא חייב ד"‎א לעבוד עם חברות ישראליות, ובנוסף יש חברות אשר מתעסקות במסחר של קווים ומספרי טלפון, ולמעשה מה שהן מספקות, זה לא קווים ומספרים שלהם, אלא קווים ומספרים שהם סוחרים במחיר נמוך יותר, ומוכרים לך במחיר גבוה יותר.

אני עובד בשביל עצמי, עם חברה בשם didlogic שעושה בדיוק את זה במחירים מאוד נמוכים (שיחה של שעה לסלולרי בארה"ֻב בפחות מ5 שקלים למשל כשהייתי צריך לפרוייקטים שם).

ואם כבר אני מגיב, אז sip proxy, זה דבר לגמרי אחר ממה שאתה זקוק לו. sip proxy זה כלי "אמצע" כלשהו, אשר יודע להחליט מה קורה עם השיחה ברמת הסיגנלים, אבל לא ברמת האודיו.

אבל זה לא כלי שיוצא להמציא תנועה. כלים ידועים שכאלו הם Kamailio ו OpenSIPS.

אתה בעצם צריך להיות מרכזיה בצד שלך, וכפי שהציעו לך, אסטריסק יספק את הצרכים שלך מעל ומעבר, עם או בלי ממשק כלשהו (כדוגמת FreePBX).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 19:12
נושא ההודעה:

ik לא מחובר :

לא כל כך ברור לי מדוע אתה מעוניין בתקשורת GSM, אך גם היא משתמשת ב SIP, עם תת פרוטוקולים בניהם.

שוב כנראה שאני לא מבין מספיק מה אני צריך Very Happy
מקווה שאני לא מייאש אתכם.

על סמך ההבנה שלי עד כה - מכל האופציות שראיתי זאת הדרך הכי זולה שאני יכול לקבל שיחות למספר ישראלי, ולהוציא שיחות למספרים ישראלים (כולל סלולרים) ללא הגבלה במחיר חודשי קבוע וסביר (עבור 40 שקל לחודש בהוט מובייל אפשר לקבל שיחות ללא הגבלה).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 19:41
נושא ההודעה:

בואו נמקד את הדיון

אתה צריך :

1. מודם סלולארי מוכרים ב aliexpress כאלה מודמים 3g עם שבבים של qualcom ב 10$ ליחידה

http://www.aliexpress.com/item/Hot-selling-HSDPA-3g-usb-modem-with-free-shipping/1229264603.html

או לחילופין מכשיר אנדאוריד סמסוגל לשתף את החיבור שלו ומחובר ל pi

2. אתה צריך סוג של pi או מחשב כלשהו .

3. תוכנה כלשהי שתבצע לך את זה .

פה אני פחות מכיר כי אין לי נסיון בvoip

הבחור רוצה לעשות את זה על pi אז אם כך איך מתקדמים מפה עם זה

נתחיל מהגדרות החומרה באיזה חומרה תומך ה open pbx\asterisk ?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 19:52
נושא ההודעה:

למיטב זכרוני מודמים כאלו (או לפחות כמה שאיתם יצא לי לשחק) לא מעבירים בכלל שיחות קוליות. למישהו יש המלצה על מודם סלולרי במחיר סביר שיכול להעביר שיחות קוליות?

אני מנסה להיזכר איך אפשר לבדוק את זה בהנתן מודם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 19:55
נושא ההודעה:

ראיתי שיש תמיכה לחלק מהמודמים של הוואוי:
http://wiki.e1550.mobi/doku.php?id=requirements

(זה פותח השרשור כאן מדבר Smile )

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 20:04
נושא ההודעה:

chan_dongle נשמע מעניין. נראה שהוא לא מפותח כבר זמן רב. אם למישהו יש מושג איפה אפשר להשיג מודם שעובד איתו, אנא צרו איתי קשר. אולי זה יגרום לי לעבוד עליו ולרענן אותו.

לגבי מתאם יעודי: ר' בתור התחלה כאן:
http://www.voip-info.org/wiki/view/GSM
הדף מלא בפרסומות, אבל נראה לי שאפשר למצוא שם לפחות את מילות החיפוש המתאימות. לגבי המחיר: נראה לי שבערך בסדר גודל אחד יותר יקר מאשר המודמים הפשוטים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 20:08
נושא ההודעה:

אני אנסה לעשות סיכום ביניים עם השאלות שנשארו פתוחות:

הפתרון שמסתמן בינתים=ים
בישראל:
pi שמריץ asterisk מחובר ל gsm modem עם sim ישראלי.

בארה״ב:
כאן עדיין לא ברור, אפשרות אחת היא אותו דבר - pi מחובר ל sim מקומי, זה מתחיל להפוך את התשלום החודשי לטיפה יקר מדיי (2 מנויי סלולר).
האם אפשרי איכשהו שהשיחות כאן יתקבלו בלי קו טלפון ? אולי באפליקצית אנדרואיד כלשהיא ? אם אפשרי להעביר לחשבון google voice איכשהו זה יהיה בכלל מצוין.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 20:09
נושא ההודעה:

צפריר :
chan_dongle נשמע מעניין. נראה שהוא לא מפותח כבר זמן רב. אם למישהו יש מושג איפה אפשר להשיג מודם שעובד איתו, אנא צרו איתי קשר. אולי זה יגרום לי לעבוד עליו ולרענן אותו.

לגבי מתאם יעודי: ר' בתור התחלה כאן:
http://www.voip-info.org/wiki/view/GSM
הדף מלא בפרסומות, אבל נראה לי שאפשר למצוא שם לפחות את מילות החיפוש המתאימות. לגבי המחיר: נראה לי שבערך בסדר גודל אחד יותר יקר מאשר המודמים הפשוטים.

ראיתי שמוכרים באמאזון מודמים שעובדים איתו, ראיתי אחד ב 25 דולר.

חזרה לתוכן הדיון
Chanticleerix‏אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 21:21
נושא ההודעה:

Anonymous :

הפתרון שמסתמן בינתים=ים
בישראל:

בארה״ב:
כאן עדיין לא ברור, אפשרות אחת היא אותו דבר - pi מחובר ל sim מקומי, זה מתחיל להפוך את התשלום החודשי לטיפה יקר מדיי (2 מנויי סלולר).
האם אפשרי איכשהו שהשיחות כאן יתקבלו בלי קו טלפון ? אולי באפליקצית אנדרואיד כלשהיא ? אם אפשרי להעביר לחשבון google voice איכשהו זה יהיה בכלל מצוין.

לא הבנתי.
הפאי בישראל גם מיטלטל?
או שאפשר אסט' על מכונה וירטואלית (או קונטיינר) בחיבור קווי ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 21:27
נושא ההודעה:

Chanticleerix‏ :
Anonymous :

הפתרון שמסתמן בינתים=ים
בישראל:

בארה״ב:

לא הבנתי.
הפאי בישראל גם מיטלטל?
או שאפשר אסט' על מכונה וירטואלית (או קונטיינר) בחיבור קווי ?

לא בטוח למה התכוונת במיטלטל, אבל התכנון לשים פיזית פאי בישראל, בבית של ההורים או משהו Smile

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2015 - 23:33
נושא ההודעה:

Anonymous :
ik לא מחובר :

שוב כנראה שאני לא מבין מספיק מה אני צריך Very Happy
מקווה שאני לא מייאש אתכם.

על סמך ההבנה שלי עד כה - מכל האופציות שראיתי זאת הדרך הכי זולה שאני יכול לקבל שיחות למספר ישראלי, ולהוציא שיחות למספרים ישראלים (כולל סלולרים) ללא הגבלה במחיר חודשי קבוע וסביר (עבור 40 שקל לחודש בהוט מובייל אפשר לקבל שיחות ללא הגבלה).

לא ברור לי כיצד זו האופציה הכי זולה.
איך ומול מה בדקת? יש לך הרבה מפעילות VoIP בישראל, ורובן כאב ראש גדול. אבל המחירים שלהן ממש נמוכים.

סלולרי יהיה יקר יותר בהכרח, היות ויש הרבה תשתיות שהוא צריך לעבור בדרך, כולל roaming בין מפעילים שונים (אנטנות) לפעמים, וכיוב', המחירים למשל של הסלולרי בישראל כרגע הם במחירי הפסד מאוד משמעותיים, וכרגע הקרב הוא מי ימצמץ ראשון ויעלה את המחיר, עד אשר אף אחד לא יוכל לעמוד בזה.

העניין הוא שיש לך חברות עם תשתיות שהמחיר שלהן חייב להיות יקר יותר, ויש לך חברות ללא תשתית שרוכבות על החברות עם התשתית.
ויש חברה אחרת שלא אתן את שמה, שהיא מאוד זולה ומפסידה כסף במחירים שלה בצורה מאוד כבדה.

ואם אחזור לדיון, אני עדיין לא חושב שמודם סלולרי זה הפתרון שלך.
אתה יכול להחזיק מספרים מכל המדינות מחברות שמתמחות בזה, ואז יש לך שיחות נכנסות למרכזייה שלך.

השיחות היוצאות, זה תלוי כבר מה אתה רוצה לעשות, אבל גם זה יחסית זול, הרבה יותר ממה שאני חושב שאתה מנסה לעשות עכשיו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/07/2015 - 00:52
נושא ההודעה:

ik אולי אני לא יודע לחפש נכון ספקי voip, אשמח אם תוכל להפנות אותי לכאלה משתלמים... מהכמה שמצאתי ובדקתי זה יוצא יקר יותר.
גם פחות עושה לי חשק להתעסק עם חברות שמראש מחפשות ״לסגור איתי עסקה״ (כאלה שלא מפרסמים את המחירים באתר שלהם, אלא רוצים לצלצל אליך ולדבר).

אני לוקח בחשבון 30 דקות שיחה בממוצע ביום למספר סלולרי ישראלי.
לדוגמא החברה שהצעת didlogic לוקחים 0.0347$ לדקה לסלולרי בישראל.
תיקח 30 דקות ביום 30 דקות בשבוע יוצא קצת יותר מ 30 דולר לחודש.

אני משווה את זה לחבילה לא מוגבלת של הוט מובייל שעולה 40 שקל לחודש, או של רמי לוי שעכשיו מציע חבילה לא מוגבלת ב 20 שקל לחודש...
בנוסף, אם זה יוצא שהמחיר הוא בסופו של דבר פחות או יותר זהה, אני מעדיף את החבילות ללא הגבלה בתשלום חודשי, כי ההרגשה ש״כל דקה עולה״ פחות כיפית...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/07/2015 - 00:54
נושא ההודעה:

* התכוונתי 30 דקות ביום 30 ימים בשבוע

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/07/2015 - 00:54
נושא ההודעה:

** 30 דקות ביום 30 ימים בחודש Embarassed

חזרה לתוכן הדיון
Bon Voyageאורח · ·

הודעה פורסם: 16/07/2015 - 02:46
6 נושא ההודעה:

Anonymous :
* התכוונתי 30 דקות ביום 30 ימים בשבוע

פנה ל-Richard Branson ובקש לקנות כרטיס ל-"136108 Haumea"

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/07/2015 - 08:37
נושא ההודעה: Re: VOIP proxy

Anonymous :
אני מתעניין ביצירת סוג של פרוקסי שיהיה מחובר לקו טלפון סלולרי ולאינטרנט. כך שאוכל לחייג מהמספר הזה דרך האינטרנט (מהמחשב, או אפילו עדיף מאיזו אפליקצית אנדרואיד), ושיחות למספר הזה יועברו אליי דרך האינטרנט.
הכי קלאסי אם אוכל להתקין מערכת כזאת על איזה raspberry pi או על מכשיר אנדרואיד.

קצת רקע - אני גר בחו״ל, ומעוניין ליצור לעצמי מעין שירות קו טלפון ישראלי בחו״ל בשיטת עשה זאת בעצמך.

ככלל, אפשר לעשות את זה עם Asterisk או FreePBX ומן הסתם אחרים. ויתרתי באיזשהו שלב, כי הזמן שלי היה שווה יותר מההתעסקות - ושלא יהיה לך ספק, תהיה התעסקות, ומדי פעם תגלה שכבר שלושה ימים אי אפשר להתקשר אליך וצריך לאתחל את הטלפון/pi.

בסופו של דבר, שני פתרונות שעבדו היטב, נכון ל- 2011 (ולא היו יקרים במיוחד):

א. משיגים בארץ קו טלפון אינטרנטי (נגיד, של 012), בזמנו המכשיר עלה משהו כמו 150 ש"ח, והתשלום החודשי 10 ש"ח (ועוד קצת על שיחות), והיה קו ישראלי לחלוטין של 072 שיכול היה לנסוע איתך לכל מקום בעולם, ולעבוד היטב. בנוסף, הייתה להם אפליקציית אייפון שהייתה יכולה לקבל מספר משלה - וגם כן לעבוד בכל מקום בעולם.

ב. משתמשים בחברה כמו LocalPhone - יש עוד, אבל בזמנו הייתי מרוצה מהם ולא טרחתי לחפש עוד. בעלות של כמה דולרים לחודש, הם דאגו להכל.

אם אתה רוצה להתעסק עם זה, יש לך זמן, ולא מפריע לך שמדי פעם יהיה לך Downtime - אז זה בהחלט תחום מגוון ומעניין לשחק בו. אבל אם אתה מנסה לחסוך כסף - הסיכוי שתצליח לחסוך משמעותית ביחס לפתרונות בסגנון א' וב' קטן -- ולמעשה, סביר להניח שאפילו אם אתה מרוויח שכר מינימום, הזמן שיושקע בפתרון עצמאי שלך יהיה יקר יותר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/07/2015 - 08:41
נושא ההודעה:

Anonymous :
בואו נמקד את הדיון

אתה צריך :

1. מודם סלולארי מוכרים ב aliexpress כאלה מודמים 3g עם שבבים של qualcom ב 10$ ליחידה

http://www.aliexpress.com/item/Hot-selling-HSDPA-3g-usb-modem-with-free-shipping/1229264603.html

וה וה וי וה, זה זול להפליא. מישהו יודע אם יש זה גם עובד לאורך זמן? הניסיון שלי עם הסטיקים האלה הוא רע מאוד - ספציפית, ה- Alcatel X200, X220, X500 שסלקום סיפקו בעבר שנתקעו כל הזמן. אבל יתכן שדברים השתנו מאז ...

כמו כן - למישהו פה יש ניסיון בלהזמין כאלה מ- AliExpress? יש בעיית אישורי תקשורת? יש איפשהו רשימה של דגמים שאושרו לייבוא? יש הבדל אם מזמינים אחד או עשרה?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/07/2015 - 08:44
נושא ההודעה:

צפריר :
למיטב זכרוני מודמים כאלו (או לפחות כמה שאיתם יצא לי לשחק) לא מעבירים בכלל שיחות קוליות. למישהו יש המלצה על מודם סלולרי במחיר סביר שיכול להעביר שיחות קוליות?

אני מנסה להיזכר איך אפשר לבדוק את זה בהנתן מודם.

תסתכל בקישור של aliexpress שוב .
Hot selling 7.2M 3g usb modem HSPA USB Dongle Support Voice Call

איזה מודול תוכנה של asterisx תומך ב מודם 3g ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/07/2015 - 10:21
נושא ההודעה:

המכשירים שחברות ה voip בישראל מספקות עובדות ג"כ על אסטריסק.
יש את אורנג, 012ת נטויז'ן ועוד.
יש גם אפשרות זולה יחסית של בזק הנקראת Bphone.

בדקת את כל זה?

המחיר של חבילת הכל כלול בסלולר מפתה, מפני שאכן יש שם גם שיחות וגם אינטרנט במחיר זול מאוד, אבל תיקח בחשבון שזה לא הדבר הכי יציב.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 16/07/2015 - 10:46
נושא ההודעה:

"אסטריסק" (כוכבית, כמו אסתרינה) ולא אסטריקס (הגאלי, ששמו הוא שיבוש של המילה "אסטריסק").

סליחה שלא שמתי לב לכך שמדובר על מודם שמעביר שיחות קוליות. אני אישית מעדיף להמנע מהזמנות מאתר AliExpress מכיוון שלא הצלחתי להמנע מהאתר לחשוף את כל היסטוריית הקניות שלי בו. אבל אני אנסה לקנות מודם כזה.

באופן כללי לצערי למעט chan_mobile שמתחבר דרך bluetooth כל החיבורים לאסטריסק דרך מודם סלולרי הם דרך ערוצים שלא מפותחים כחלק מבסיס הקוד הראשי ובמקרים רבים נזנחים. הייתי רוצה לנסות לעבוד על משהו כזה: זה יכול לעניין אותי אישית.

לא זכור לי אם יש קשר ישיר בין 3g (שם כללי לאוסף תקני העברת מידע על הרשת הסלולרית) לבין העברת שיחות קוליות. אני לא מכיר את התקנים של העברת שיחות קוליות על מודמים סלולריים. אני מניח שזה מוגדר שם איפשהו.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח [Chanticleerix]
  3. אורח [צפריר]