ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אלייהאורח · ·

הודעה פורסם: 24/09/2015 - 20:24
8 נושא ההודעה: אובנטו לאט לאט הופכת למסחריות (מייקרסאפט)

אובנטו לאט לאט הופכת למסחרית (סליחה על שגייאות כתיב וניקוד) אובנטו התחילה לתחוף לי מוצרים של שירות בענן בכסף חבילות שאני לא צריך אובנטו הפסיקה להיות קוד פתוח פשוט קנוניקל הפכה את אובנטו המושלמת למייקרספאט 2 מתי משתמשי אובנטו יתחזקו לבד את אובנטו וסוף סוף אובנטו תקבל את משעמות שלה קוד פתוח ללא חברה כמו קנוניקל שמתחזקת את מרכת הפעלה שלה.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אלייהאורח · ·

הודעה פורסם: 24/09/2015 - 20:27
נושא ההודעה:

לצערי הרב אני לא יכול אל הודעות עכשיו (סליחה שוב אל שגיאות כתיב)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/09/2015 - 22:31
נושא ההודעה:

תעבור הפצה מה הסיפור שלך?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/09/2015 - 22:50
נושא ההודעה:

דווח ל- http://www.epa.gov/

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/09/2015 - 08:50
נושא ההודעה: הפצה אחרת?

יש את מינט, דומה מאוד לאובונטו אך בלי הזבל המסחרי.
כמו כן, אם לא אכפת לך להחליף את APT במשהו אחר ואתה לא מרגיש מוגבל לשימוש בפקודות תחזוקה ספציפיות של דביאן, אז אתה יכול לזלוג אפילו החוצה מהפצות מבוססות דביאן - כמו SLACKWARE למשל.
גם אני לא סובל שקאנוניקל מנסים להכתיב דברים לשוק, אך לקאנוניקל אין טאבו על לינוקס וגם לא יהיה. תשתמש פשוט במה שבא לך.

חזרה לתוכן הדיון
אלייהאורח · ·

הודעה פורסם: 25/09/2015 - 10:06
נושא ההודעה:

תודה על עזרה אני עובר לדבאין.

חזרה לתוכן הדיון
queencyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/11/2008 · הודעות: 2139 ·

הודעה פורסם: 25/09/2015 - 17:48
נושא ההודעה:

אלייה :
תודה על עזרה אני עובר לדבאין.

סיפור מצחיק

כשעברתי לאובונטו מוינדוס לא הייתה לי תמיכה בכרטיס ONBOARD
לתאוצת מסך , אז נאלצתי לקנות כרטיס שני NVIDIA .

אחרי 5 שנים (שבסיומם עברתי לדביאן) התקלקל לי כרטיס הNVIDIA
אז הסרתי אותו וחזרתי להשתמש ב ONBOARD ולהפתעתי תאוצת המסך עבדה !!

כלומר עם הזמן, התמיכה לכרטיס מסך ה ONBOARD נכנסה כעדכון להפצת
הדביאן. Smile))

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/09/2015 - 00:26
נושא ההודעה:

אני מקווה שברור לך שאתה כותב שטויות, נכון?

1. Ubuntu תמיד היית הפצה מסחרית שעומדת מאחוריה חברה שכמו כל חברה רוצה להרוויח כסף.

זה כשלעצמו אינו דבר רע, והוא הביא מספר יתרונות להפצה - זמינות קלה של דרייברים קנייניים לחומרה שונה, אפשרות להתקין גם תוכנות סגורות אך נפוצות כמו Skype ישירות מהמאגרים וכו'.

כמובן, שיש לזה גם את הצד הרע, כמו הניסיון שלהם לדחוף פרסומות של Amazon ישירות ל-Dashboard.

2. למיטב ידיעתי, Cannonical, מעולם לא הפרה שום רישיון תוכנה, ולא סגרה קוד של שום רכיב של Ubuntu, כולל רכיבים שהיא עצמה פיתחה כגון הממשק Unity.

המאגרים שלה כן כוללים תוכנות סגורת צד שלישי, וממשק החנות מציג בחירות אקראיות שלהן כסוג של פרסומת, אבל אין כאן שום פגיע אמתית בחלקים של הקוד הפתוח שהיו ונשארו פתוחים וחופשיים.

3. אם אתה מאותם אנשים שמתעקשים להשתמש אך ורק בתוכנה חופשית, גם Debian לא ממש מתאימה לך, כי אפילו היא כוללת מאגרים של תוכנות סגורות (בעיקר דרייברים אבל לא רק).

כאן תוכל למצוא רשימה של הפצות על טהרת התוכנה החופשית שנבדקו ואינן כוללות שום רכיב סגור:
http://www.gnu.org/distros/free-distros.en.html

לדעתי תעניין אותך trisquel - היא מבוססת על Ubuntu אך כולל רכיבים חופשיים בלבד.
אישית, אני משתמש בה על המיני נייד שלי והיא עובדת לא רע, אבל קח בחשבון שלא תמצא שם
חבילה שמתקינה Flash, לא תמצא שם חבילה של פונטים של MS (יש אנשים שמעדיפים אותם בגלישה לחלק מהאתרים), ולא תמצא שם דרייברים קנייניים לשום חומרה.

אם כל אלה לא מפריעים לך, זאת כנראה ההפצה בשבילך.

בהצלחה.
--לב

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/09/2015 - 00:50
נושא ההודעה:

1. Ubuntu תמיד היית הפצה מסחרית שעומדת מאחוריה חברה שכמו כל חברה רוצה להרוויח כסף.

זה כשלעצמו אינו דבר רע, והוא הביא מספר יתרונות להפצה - זמינות קלה של דרייברים קנייניים לחומרה שונה, אפשרות להתקין גם תוכנות סגורות אך נפוצות כמו Skype ישירות מהמאגרים וכו'.

כמובן, שיש לזה גם את הצד הרע, כמו הניסיון שלהם לדחוף פרסומות של Amazon ישירות ל-Dashboard.

2. למיטב ידיעתי, Cannonical, מעולם לא הפרה שום רישיון תוכנה, ולא סגרה קוד של שום רכיב של Ubuntu, כולל רכיבים שהיא עצמה פיתחה כגון הממשק Unity.

המאגרים שלה כן כוללים תוכנות סגורת צד שלישי, וממשק החנות מציג בחירות אקראיות שלהן כסוג של פרסומת, אבל אין כאן שום פגיע אמתית בחלקים של הקוד הפתוח שהיו ונשארו פתוחים וחופשיים.

3. אם אתה מאותם אנשים שמתעקשים להשתמש אך ורק בתוכנה חופשית, גם Debian לא ממש מתאימה לך, כי אפילו היא כוללת מאגרים של תוכנות סגורות (בעיקר דרייברים אבל לא רק).

כאן תוכל למצוא רשימה של הפצות על טהרת התוכנה החופשית שנבדקו ואינן כוללות שום רכיב סגור:

אישית, אני משתמש בה על המיני נייד שלי והיא עובדת לא רע, אבל קח בחשבון שלא תמצא שם
חבילה שמתקינה Flash, לא תמצא שם חבילה של פונטים של MS (יש אנשים שמעדיפים אותם בגלישה לחלק מהאתרים), ולא תמצא שם דרייברים קנייניים לשום חומרה.

בהצלחה.
--לב

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/09/2015 - 02:03
נושא ההודעה:

אם אתה עוזב את Ubuntu בגלל ש-Canonical מוכרת לך דברים למרות ש-Ubuntu קוד פתוח (ולא ניכנס כאן לדיון על המשמעות של מילת הקישור "למרות", למרות שאין קשר בין מוצרים בתשלום למוצרים שהקוד שלהם פתוח), אתה גם צריך להתנזר מ-Chrome ועוד דברים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/09/2015 - 03:16
נושא ההודעה:

http://distrowatch.com/search.php?ostype=All&category=Free+Software&origin=All&basedon=All&notbasedon=None&desktop=All&architecture=All&package=All&rolling=All&status=Active

חזרה לתוכן הדיון
2אורח · ·

הודעה פורסם: 26/09/2015 - 08:42
נושא ההודעה:

תעבור לרוגלה החדשה מבית מיקרוסופט ווינדוס 10. התוכנה מתקינה את עצמה על מחשבים בלי לשאול את המשתמש מעבירה מידע לרדמונד באופן קבוע ומשתמש בטרורנטים להפצה המונית. אם לא הייתי יודע יותר טוב הייתי חושב שזה סוג של ווירוס.
כמובן שהיא ממש לא מסחרית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/09/2015 - 09:55
נושא ההודעה:

Anonymous :

בהצלחה.
--לב

האם קראתה את זכיות של Cannonical האם אומרים שכול שיניוי של אובנטו בקוד מקור צריך אישור מהם Question , אבל האם זוכר לי אובנטו זה קוד פתוח האם רישון גנו שהם.
1.החופש להריץ תוכנה, ללא קשר לשימוש בה ( רמת חופשיות 0 ).
2.החופש ללמוד כיצד התוכנה פועלת והאפשרות לשנות אותה לצרכים שלך. גישה לקוד 3.המקור של התוכנה הוא תנאי מקדים לזה ( רמת חופשיות 1 ).
4.החופש להפיץ עותקים נוספים של התוכנה בצורה חופשית ( רמת חופשיות 2 ).
5.החופש לשפר ולשחרר את השינויים שלך בתוכנה לקהל הרחב כך שכל קהילת המשתמשים 6.תוכל להנות מהשינויים שלך. גישה לקוד המקור של התוכנה הוא תנאי מקדים לזה ( רמת חופשיות 4 ).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/09/2015 - 09:56
נושא ההודעה:

Anonymous :

בהצלחה.
--לב

האם קראתה את זכיות של Cannonical האם אומרים שכול שיניוי של אובנטו בקוד מקור צריך אישור מהם Question , אבל האם זוכר לי אובנטו זה קוד פתוח האם רישון גנו שהם.
1.החופש להריץ תוכנה, ללא קשר לשימוש בה ( רמת חופשיות 0 ).
2.החופש ללמוד כיצד התוכנה פועלת והאפשרות לשנות אותה לצרכים שלך. גישה לקוד 3.המקור של התוכנה הוא תנאי מקדים לזה ( רמת חופשיות 1 ).
4.החופש להפיץ עותקים נוספים של התוכנה בצורה חופשית ( רמת חופשיות 2 ).
5.החופש לשפר ולשחרר את השינויים שלך בתוכנה לקהל הרחב כך שכל קהילת המשתמשים 6.תוכל להנות מהשינויים שלך. גישה לקוד המקור של התוכנה הוא תנאי מקדים לזה ( רמת חופשיות 4 ).

חזרה לתוכן הדיון
2אורח · ·

הודעה פורסם: 26/09/2015 - 10:32
נושא ההודעה:

אובונטו זה שם מסחרי ולקנוניקל יש עליו זכויות זה לא הפרה של זכויות יוצרים. קנוניקל לא מפירה את ה- GPL.
בבקשה קישור ל"זכויות של אובונטו".

חזרה לתוכן הדיון
eאורח · ·

הודעה פורסם: 26/09/2015 - 11:42
נושא ההודעה:

אובונטו היא אוסף של תוכנות תחת רשיונות שונים אבל זה שהקוד יהיה זמין ופתוח לשינויים זו דרישה בסיסית, מתוך http://www.ubuntu.com/about/about-ubuntu/licensing
קוד:
All application software included in the Ubuntu main component:
Must include source code...Must allow modification and distribution of modified copies under the same licence.

החלקים שקנוניקל אחראים להם מופצים תחת רשיון GPL סטנדרטי

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 26/09/2015 - 12:47
נושא ההודעה: קנויקל היא אחד התורמים הגדולים ביותר לתוכנה החופשית

יש הרבה תורמים לתוכנה החופשית. לא רק לינוס וסטולמן, גם עשרות אלפי אחרים. אבל קנוניקל מתלבטת ולדעתי נמצאת במקום טוב בראש הרשימה.

אובנטו היתה הראשונה להציע מחזור שיחרור של 6 חודשים.
אובנטו היתה הראשונה לשים דגש על שולחן העבודה.
אובנטו פיתחה את יונטי, שהרבה מאוד משתמשים מאוד מרוצים ממנו.
אובנטו פיתחה את הקהילה התוססת והרחבה ביותר, בין השאר בזכות ממשק התמיכה (launchpad)
אובנטו מבצעת את הניסיון הרציני ביותר לספק מערכת הפעלה לינוקסאית אמיתית לטלפונים סלולרים.

אנבונטו נועזת, מנסה דברים חדשים. לא תמיד זה הכי מוצלח, ולא עם הכל אני מסכים. הדוגמא הבולטת היא שיתוף הפעולה עם amazon. אבל בסופו של דבר, זו הפצה מצליחה להפליא, ולא רק בשולחנות העבודה. בכל מה שנוגע לענן היא מובילה בהתקנות. לא רק כשרתים, אלא גם כתשתיות ענן (רוב הפיתוח של openstack נעשה על אובנטו).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/09/2015 - 10:26
נושא ההודעה:

הקפצה!!!!

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא