ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
גרפיקאיתאורח · ·

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 09:30
נושא ההודעה:

אפשר להתחיל בקבוצה בפייסבוק ולראות איך ולאן זה מתפתח

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 09:45
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:
הנה קבוצות meetup שעושה מפגשים בדרום

זה כמובן יפה, אבל לדעתי - מדובר פה על אילת ובאר-שבע, לא על מוסקבה ולונדון - את כל הגרפיקאים באילת (כפר שכולל קצת יותר מעשרים איש) אני יכול להזמין באופן אישי בטלפון, וזה יקח לי פחות מעשר דקות. אז אני לא חושב שיש צורך להשתמש בשירות הזה שכפי שהבנתי רק עושה מיילים לאנשים שרשומים בו בקבוצות אינטרסים למיניהם.
נראה לי אפשר לארגן את הכל בלי זה. השאלה הגדולה היא - האם יש מישהו שמוכן ורוצה לחלוק איתי בנטל האירגון, או שהכל נשאר בגדר "תעשה ואנחנו כבר נקפוץ, נראה".

meetup זה רק בשביל ליצור קשר, יש שם עשרות אנשים, גם כאשר רצו לעשות כנס באר שבע דיברו שיש רק 20 איש בסוף היה מאות.

חזרה לתוכן הדיון
ldcoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/10/2015 · הודעות: 105 · מיקום: אילת

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 09:45
נושא ההודעה:

ציטוט:
אפשר להתחיל בקבוצה בפייסבוק ולראות איך ולאן זה מתפתח

כן, זה גם רעיון, למה לא - זה כבר משהו. אין לי פייסבוק ואף פעם לא היה, אבל בהחלט אפשר לפתוח. רק שאני אישית לא אוכל למלא אותו ביוזרים - אף פעם לא היו "חברים פייסבוק", ואתמול בבוקר זאת הייתה הפעם הראשונה בחיים שכתבתי משהוא בפורום - התחלתי את הפורום הזה.
יש מישהו שמעוניין לעשות את הגראפיקה? צריך איזה סמל (לא רוצה להגיד לוגו) ואיזה גראפיקה בסיסית לעיצוב העמוד. יש רעיונות לשם העמוד?
עוד פעם, כמובן זהוא צעד מאוד קטן, אבל זה כבר התחלה, משם אפשר יהיה להתפתח לפורום טוב וכו'.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 09:46
נושא ההודעה:

שלח מייל ל המקור או linux-il בשביל ההתחלה , תתפלה כמה אנשים פתאום יוכלו לעזור.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 09:47
נושא ההודעה:

ציטוט:

meetup זה רק בשביל ליצור קשר, יש שם עשרות אנשים, גם כאשר רצו לעשות כנס באר שבע דיברו שיש רק 20 איש בסוף היה מאות.

אה, יפה, אם זה כך באמת אפשר לקחת את זה כאופציה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 09:52
נושא ההודעה:

ציטוט:
שלח מייל ל המקור או linux-il בשביל ההתחלה , תתפלה כמה אנשים פתאום יוכלו לעזור.

זהו שאני ברוך ה' לא מחפש עזרה מכל סוג שהוא, אני רק מחפש אנשים שמעוניינים בדיוק כמוני לחלוק בנסיון מקצועי ספציפי. זו נקודה מאוד חשובה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 10:05
נושא ההודעה:

שלחתי מייל למקור עם הקישור לפורום, ניראה אם מישהו משם אצטרף...

חזרה לתוכן הדיון
cgאורח · ·

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 13:29
נושא ההודעה:

להקים קהילה של גרפיקאים חופשיים זה סבבה לגמרי...
רק בעיה אחת קטנה ... של אגו...

גרפיקאים עובדים על מחשב אבל הם לא תמיד מתכנתים ...

אתה יכול לדבר על גרפיקה ברמה של משתמש רגיל בתכנה שזקוק לתמיכה בתכנה ספציפית לעבודה...

אתה יכול לדבר על גרפיקה ברמה של תיכנות גרפיקה שזה לא מתחיל ונגמר בבלנדר וגימפ אלה גם בתיכנות מנועים גרפיים לתלת מימד וסיפריות או שפות לתכנות גרפי
שאולי יום אחד בעזרת השם יחליפו את פלש כמו webgl למרות שקהילת הגאווהסקריפטרים ממשיכים בשלהם עם ספריות גרפיות מעניינות שנותנות ביצועים גם בדו מימד וגם בתלת מימד גם לווב ועכשיו אולי הסקריפטולוגיה תשתלט גם על שולחן העבודה...

ופה מתחיל הג'ונגל

חזרה לתוכן הדיון
cgאורח · ·

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 13:40
נושא ההודעה:

דבר נוסף ששכחתי לציין (שגם קשור באגו)
זה שאתה יכול לראות את המגמה של הפרד ומשול
והנטיה להפריד את תחום הגרפיקה מהתיכנות...

זה קורה כשגרפיקה קשורה יותר לעיצוב ותחום תדמיתנות וכל מיני כאלה
ושעל התדמיתנות הזאת עובד מישהו שלא מבין בבני אדם אבל אלוף בלדבר עם מכונות (גיק)

ואז יש כסאח...

אז עשו הפרדה אבל ברמה קהילתית אפשר לוותר עליה
אין לי בעיה לראות קוד שיש בו עיצוב ותיכנות גרפי שלא מופרד מהתיכנות

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 14:32
נושא ההודעה:

ציטוט:

אני גראפיקאי ולרגע לא מתכנת - המקסימום שאני מסוגל זה לכתוב אתר פשוט בhtml עם סיאסאס וקצת קופי-פאסט של ג'אווה סקריפט.
מילת המפתח ב"גרפיקאים חופשיים" זה כמובן "גראפיקאים" - אבל (!) בלי המתכנתים הגראפיקאים האלה לא גראפיקאים, לא חופשיים ולא זובי... פשוט כי אין להם כלים לעבוד.
אתה הרמת פה נקודה חשובה - כמובן, שתכלס, הקהילה של הגראפיקאים החופשיים היא גם של גראפיקאים וגם של המתחנתים, אבל אני לא רואה פה שום סתירה, שום ניגוד.
צריך גם לציין שהגראפיקאים החופשיים הם הרבה יותר, אולי לא "מתמחים" אבל מודעים לסופט, לחומרה, ולמחשב בכלל. יש לזה שני הסברים - לינוקס בעצמו, אפילו ההכי יוזרפרינדלי כמו אובונטו, זה מערכת הפעלה יותר מסובכת שבשביל להבין את הפרינציפ שלה צריך לפחות לרצות להבין משהו, מה שמבדיל את משתמשי לינוקס מרוב משתמשי ווינדואוז. דבר שני - התוכנות כמובן שלא מתקרבות לאדובי למשל מבחינת אוטומטיזציה של דברים - הרבה דברים אתה צריך לעשות בדרכים חילופיות, דרך הגב וכו'. אבל לדעתי זה גם טוב - כך אתה יודע מה אתה עושה ולא סתם יודע על איזה כפתור ללחוץ.
אני מאוד מתלהב מכל החדשות של עולם האופן סורס, ולפעמים זה גם מתסכל אותי שאני לא יודע תכנות ואין לי את הכלי העדיר הזה בידיים. אבל אני חושב שלתוכניתנים יש תסכול שונה - חוסר אומנתיות שזה גם כלי גדול.
האמת עוד לא פגשתי מישהו שיהיה גם גרפיקאי (אומן) מוכשר וגם מתכנת מוכשר. אני בטוח שזה קיים, אבל אני לא פגשתי. המוח פשוט עובד בכיוונים מנוגדים בשני המקרים האלה...
אבל בקיצור - אני לא רואה שום סיבה לכסח או לאגו. ממש לא.
אם יש מתכנתים בקהילה זה עצום! בלי זה הקהילה פשוט לא יכולה להתקיים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 22:48
נושא ההודעה:

הייתה פה הצעה לפתוח קבוצה בפייסבוק, אז הנה פתחתי עמוד.
יכול להיות שזה באמת יוביל למשהו.
https://www.facebook.com/LibreGraphicsIsrael

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 23:03
נושא ההודעה:

מצטער להרוס את השמחה, (והאמת שגם לא טרחתי לקרוא את כל השרשור) אבל יש סיבה טובה למה רוב אנשי המקצוע בתחום הגרפיקה משתמשים בתכנות אדובי או בתוכנה קניינית בכלל.

הבשלות של התוכנות בלינוקס היא לא טובה לתחום המקצועי, כשאתה צריך לערוך את ווג, אל ואפילו את "לאשה" שלנו, ויתר המגזינים הגדולים בפרינט או ברשת, אין לך זמן לכל מיני קריסות, לחוסרי דיוקים ולתמיכה לקויה בסטנדרטים, וכן, דבר נוסף הוא שיש לך הרבה cookbook-ים לתוכנות הקנייניות שמקלים עליך.

בשוק המקצועי אתה כל הזמן מחפש את כל הפיצרים החדשים על מנת שיקלו עליך את העבודה ויחסכו לך זמן שאין לך, להזכירך על כל תמונה שמגיעה בסופו של דבר למגזין יש 99 תמונות אחרות שלא, וגם את רובם אתה מעבד עד שהעורכים מחליטים מה טוב להם.
כמובן שיש את כל הנושא של שיתופיות ותהליכי עבודה משותפים, בסטודיו גדול, הרבה עובדים על אותו פרויקט ויש חשיבות לתהליכי עבודה ושיתוף.

התכנות החופשיות (בתחום הגרפיקה) טובות לחובבים שבאמת לא צריכים להוציא כמה אלפי שקלים בשנה על אדובי, לגרפיקאים קטנים עם הרבה זמן ומעט עבודה שיכולים להשקיע ובכל מקרה לא חייבים להוציא איכות גבוהה מידי מתחת ידם, למשתמשים אקראיים, לאומנים שיוצרים הכל מהתחלה כגון ציירים

ואם כבר ציירים, יש את קריטה, תוכנת ציור מעולה, באופן אישי אני אוהב אותה יותר מפיינטר הסטנדרטית, ממש כל הכבוד למפתחים שלה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/10/2015 - 23:21
נושא ההודעה:

שלום לך,
אין פה איזה שמחה מיוחדת שאפשר להרוס או לא, וחבל שלא טרחת לקרוא את כל הפורום.
בקצרה - אני גרפיקאי מאילת שלפני כמה שנים עבר ללינוקס ומאז עובד רק עליו ובתוכנות אופן סורס, בדומה למקצוענים רבים באירופה. באיזה שהוא שלב, יותר נכון שלשום, החלטתי סוף-סוף לראות אם יש עוד מישהו בארץ שפועל כמוני מבחינה המקצועית - אני מתכוון- משתמש באותם הכלים. אין פה כל-כך לדבר על האם אפשר או לא לעבוד באופן מקצועי באופן סורס - עובדה שאפשר, ואפילו בארץ אני לא היחיד שמשתמש בכלים אלה לפרנסתו. וכמובן ששום תוכנה בעולם לא תעשה אותך מקצוען א אומן יותר טוב.
האמת אבל שעד עכשו, בהתכתבות בפורום הזה עם אנשים, נראה לי שאני באמת היחיד בארץ שעובד אך ורק על לינוקס.
אני חייב לציין שאני גם פרילנסר וגם שכיר, וגם במשרד בעבודה התקנתי לינוקס כדי לעבוד בבלנדר על הדמיות בתלת-מימד. (ובכלל - אחרי שעברתי ללינוקס מפחיד אותי רק הרעיון לעבור לסביבה ממוחשבת אחרת).
הרעיון הוא פשוט, לבנות בישראל קהילה כזאת -
http://libregraphicsmeeting.org/2015/
אם תסתכל טוב מה גרפיקאים חופשיים עושים בחו"ל באמת תבין שלא הכלים עושים את האומן.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 03:23
נושא ההודעה:

http://artistx.org/blog/

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 09:47
נושא ההודעה:

ציטוט:
http://artistx.org/blog/

כן, כשהתחלתי לעבוד על לינוקס כמובן שניסיתי כל מיני הפצות, וגם הסתכלתי כמובן לכיוון ההפצות המתרכזות על מולטימדיה וגרפיקה, אבל בסוף הבנתי שזה פשוט לא זה - ההפצות האלה
א. לא הגיוניות - בשביל מה לעשות דיוידי אם בקופי פאסט אחד לטרמינל המערכת מתקינה לך את כל מה שאתה צריך - כמעט את הכל - את הבלנדר ההכי חדש בכל מקרה תצטרך להוריד מהאתר...
ב. בדרך כלל דוחפים לשם מה צריך ומה לא - ו"מה לא" לא חסר בעולם האופן סורס...
בסוף נשארתי עם אובונטו שעשיתי מעין "הפצה" של עצמי - קובץ עם כמה פקןדות שאני עושה קופי פאסט לטרמינל בהתקנה חדשה, וכמה תיקיות מוכנות (אוסף של פונטים חופשיים, קבצי אי.סי.סי., סכריפטים ופלאגינים למיניהם) שאני מעביר למקום הדרוש.
לצערי אני לא מתכנת ולא יכול לעשות הפצה אמיתי, אם יש פה מישהו שרוצה להשתתף ולעשות הפצה מקומית זה יכול להיות נהדר!

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 16:23
נושא ההודעה:

קראתי בעיון את השרשור, כל הכבוד על היוזמה והרבה בהצלחה!
אני חייב אגב לציין כ0.01 אחוז גרפיקאי שגימפ הרבה יותר נוחה לי מפוטושופ, אז הנקודה של הנוחות קשורה הרבה יותר לנסיון כנראה.
בנוגע להפצה, כבר ממזמן הבינו רבים וטובים שפיתוח הפצה לצורך הפצה של כמה חבילות הוא בזבוז זמן ומשאבים, ולא סתם יש ירידה בכמות ההפצות החדשות.
אם כבר מה שצריך זה רק מאגר (repository) להפצה קיימת ומתוחזקת שיתקין בבת אחת סט כלים והגדרות. ואם צריך לשנות הגדרות אז חבילה מיוחדת אחת מספיקה בשביל זה, לא צריך הפצה שלמה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 18:17
נושא ההודעה:

ציטוט:
קראתי בעיון את השרשור, כל הכבוד על היוזמה והרבה בהצלחה!

תודה רבה! טוב שמישהו חדש קרא את הפורום,
אגב, בדף הפייסבוק החדש של הקהילה לכאורה יש כבר לייק ראשון (!) - מיוזר "מכסח המדפסות".

ציטוט:
אם כבר מה שצריך זה רק מאגר (repository) להפצה קיימת ומתוחזקת שיתקין בבת אחת סט כלים והגדרות

נכון מאוד מאוד - האמת שהתכוונתי יותר לזה. זה מה שיש לי עכשיו בערך, רק על דיסק און קי, וההפצה שאני משתמש בה זה האובונטו הרגילה. עד עכשיו זאת ההפצה שנראת הכי מתאימה בשבילי.

חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 18:52
נושא ההודעה:

ldco :
ציטוט:

אני גראפיקאי ולרגע לא מתכנת - המקסימום שאני מסוגל זה לכתוב אתר פשוט בhtml עם סיאסאס וקצת קופי-פאסט של ג'אווה סקריפט.
מילת המפתח ב"גרפיקאים חופשיים" זה כמובן "גראפיקאים" - אבל (!) בלי המתכנתים הגראפיקאים האלה לא גראפיקאים, לא חופשיים ולא זובי... פשוט כי אין להם כלים לעבוד.
אתה הרמת פה נקודה חשובה - כמובן, שתכלס, הקהילה של הגראפיקאים החופשיים היא גם של גראפיקאים וגם של המתחנתים, אבל אני לא רואה פה שום סתירה, שום ניגוד.
צריך גם לציין שהגראפיקאים החופשיים הם הרבה יותר, אולי לא "מתמחים" אבל מודעים לסופט, לחומרה, ולמחשב בכלל. יש לזה שני הסברים - לינוקס בעצמו, אפילו ההכי יוזרפרינדלי כמו אובונטו, זה מערכת הפעלה יותר מסובכת שבשביל להבין את הפרינציפ שלה צריך לפחות לרצות להבין משהו, מה שמבדיל את משתמשי לינוקס מרוב משתמשי ווינדואוז. דבר שני - התוכנות כמובן שלא מתקרבות לאדובי למשל מבחינת אוטומטיזציה של דברים - הרבה דברים אתה צריך לעשות בדרכים חילופיות, דרך הגב וכו'. אבל לדעתי זה גם טוב - כך אתה יודע מה אתה עושה ולא סתם יודע על איזה כפתור ללחוץ.
אני מאוד מתלהב מכל החדשות של עולם האופן סורס, ולפעמים זה גם מתסכל אותי שאני לא יודע תכנות ואין לי את הכלי העדיר הזה בידיים. אבל אני חושב שלתוכניתנים יש תסכול שונה - חוסר אומנתיות שזה גם כלי גדול.
האמת עוד לא פגשתי מישהו שיהיה גם גרפיקאי (אומן) מוכשר וגם מתכנת מוכשר. אני בטוח שזה קיים, אבל אני לא פגשתי. המוח פשוט עובד בכיוונים מנוגדים בשני המקרים האלה...
אבל בקיצור - אני לא רואה שום סיבה לכסח או לאגו. ממש לא.
אם יש מתכנתים בקהילה זה עצום! בלי זה הקהילה פשוט לא יכולה להתקיים.

ברור שיש תוכניתנים בקהילה הזו... כל החבר'ה שעובדים על התוכנות האלו הם בד"כ גם גרפיקאים... וזה בהחלט הולך ביחד.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 19:48
נושא ההודעה:

ציטוט:
כל החבר'ה שעובדים על התוכנות האלו הם בד"כ גם גרפיקאים...

כמו שאמרתי לא היה לי את המזל להכיר מישהו מקצועי בגם וגם, אבל אני מקווה שיש.
בכל מקרה סבבה - תקנסו לדף הפיסבוק החדש - תכתבו דברים! ניתן קצת תאוצה...
https://www.facebook.com/LibreGraphicsIsrael

חזרה לתוכן הדיון
yaron_לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 17/08/2005 · הודעות: 127 ·

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 21:26
נושא ההודעה:

לא לגמרי קשור אבל סתם חשבתי לשתף. אני דווקא בא מתחום התכנות, אבל האחיין שלי, בן 11, יותר עם ראש אומנותי, ולאחרונה ביקש שאתקין לו פוטושופ. אז התקנתי לו ואז הוא ביקש שאלמד אותו. אז אמרתי לו שמעולם לא התעסקתי עם זה אבל אם הוא רוצה אני מוכן ללמד אותו גימפ, שגם אותה אני לא מכיר אבל אני מוכן ללמוד. ונתתי לו הרצאה על קוד פתוח וכל זה. ומאז אני לומד גימפ בעצמי ומלמד אותו והוא מאד נהנה. אין לי למה להשוות אבל פרט לכמה באגים די מעצבנים (ובמיוחד בווינדווס) אני מסתדר עם גימפ די בסדר. בסוף נאלצתי להתקין לו לינוקס על virtualbox כי בווינדווס זה עובד מאד בעייתי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 21:42
נושא ההודעה:

ציטוט:
נאלצתי להתקין לו לינוקס על virtualbox כי בווינדווס זה עובד מאד בעייתי

למה "נאלצת"? זה מצויין, תעיף לא בכלל ת'ווינדואוז מהמחשב, איחס...
אני הצלחתי להעביר את אחי ההכי קטן ללינוקס, עם הבינוני זה בעייתי - הוא חזק מדי בקטע של ווינדואוז ואדובי ואאוודסק...
עוד תוכנה מצויינת בשבילו (גם חייבת לינוקס), ודובר עליה פה לא פעם בפורום - קריטה. זה תוכנה יותר לציור מאשר עריכה, אם תקנה לו יחד עם זה טאבלט גראפי (וואקום הולכים עם לינוקס - לפחות עם אובונטו לבטוח) - זה אחלה שילוב שבעולם!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 22:01
נושא ההודעה:

ldco :

עוד תוכנה מצויינת בשבילו (גם חייבת לינוקס), ודובר עליה פה לא פעם בפורום - קריטה. זה תוכנה יותר לציור מאשר עריכה, אם תקנה לו יחד עם זה טאבלט גראפי (וואקום הולכים עם לינוקס - לפחות עם אובונטו לבטוח) - זה אחלה שילוב שבעולם!

קריטה עובדת גם על וינדוס, בתור גרפיקאי אמור לעניין אותך יותר התוכן והיצירה, פחות מערכת ההפעלה שעליה התוכנה רצה, סה"כ לספק שולחן עבודה עם אפשרויות להעתיק קבצים וסימלונים כל מערכת הפעלה יכולה לעשות.

בתור חובב גם אני משתמש בעיקר בתוכנות חופשיות (בעיקר שהן "בחינם")כגון בלנדר, קריטה (התוכנה הכי שווה שראיתי בקוד חופשי), גימפ, אינקסקייפ ומייפיינט, פעם על אובונטו, בתקופה האחרונה על וינדוס כי אני חייב אותה לעבודה הרגילה שלי (נו שויין וגם בשביל GTA V ועוד כמה חטאים קטנים).

האקסיות שהתפרנסו מגרפיקה, לא היו מוכנות לשמוע על שום תוכנה שהיא לא אדובי ועל שום מחשב שאין עליו תפוח נגוס...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 22:04
נושא ההודעה:

אפרופו מתכנתים - יש בישראל אנשים שמשתתפים בפיתוח תוכנות אופן סורס לגרפיקה? אני מתכוון חוץ מהתרגום של האינטרפייס לעברית.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 22:04
נושא ההודעה:

ldco: תודה על ההצעה, אני באמת אבדוק את קריטה, ונראה לי שזה רעיון מצוין כי הוא מאד אוהב לצייר! עוד מאד יש לו גם יומלדת אז אולי אקנה לו באמת טאבלט גרפי.

הייתי שמח להעביר אותו ללינוקס, אבל בשביל גיימר כמוהו זה די בעיה, הרבה מהמשחקים הם רק לווינדווס ולא עובדים משהו במכונה וירטואלית.

נערך לאחרונה על-ידי yaron_ בתאריך 27/10/2015 - 22:09, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 22:08
נושא ההודעה:

ldco: אופן סורס לא אבל בעבר עבדתי על הפיתוח של Pro/Engineer שהיא תוכנה גרפית סגורה (שהיום נקראת Creo Parametric). כיום אני עובד על אופן סורס אבל לא ממש גרפיקה, אלא על CEGUI שהיא ספריה של ממשק משתמש גרפי למשחקים.

נערך לאחרונה על-ידי yaron_ בתאריך 27/10/2015 - 22:09, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 22:08
נושא ההודעה:

סבבה על הדף בפייסבוק, אני מקווה שיהיה בו תוכן מעניין ואני מקווה לחזור אליו כדי לראות ואולי לכתוב בו אם יהיה לי משהוא מעניין לשתף בו Smile

באנגלית הוא נקרא, Libre Graphics Israel - "גרפיקה חופשית ישראל" ובעברית "הגרפיקאים החופשיים".

אני אישית נקשר יותר לשם "גרפיקה חופשית" שאומר לי שהקהילה מאמינה בחופש ויוצרת גרפיקה חופשית בכלים חופשיים.
השם "הגרפיקאים החופשיים" פחות מדבר אלי, הוא אומר לי שהגרפיקאים עצמם אינם כרגע במעצר ? אבל מדבר פחות על הערכים ( חופש, שיתוף ... ) שהגרפיקאים והגרפיקה שלהם מייצגים.

לאיזה שם ( ומשמעות ) אתה מתכוון ומרגיש יותר שייכות ?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 22:14
נושא ההודעה:

ציטוט:
בתור גרפיקאי אמור לעניין אותך יותר התוכן והיצירה, פחות מערכת ההפעלה שעליה התוכנה רצה,

כן ולא. מצד אחד מה שאתה אומר זה נכון לגמרי, וגם אני חשבתי כך. מצד שני ככל שנכנסתי יותר לעולם האופן סורס ולינוקס הבנתי שדבר ראשון - הרבה יותר נוח וכיף לי לעבוד על לינוקס, ובכלל הרבה יותר נוח לעבוד בסביבה אחד שאתה כל הזמן בונה ומשפר ומחדד, מאשר לקפוץ בין שני עולמות שונים. חוץ מזה יש את כל הפילוסופיה שעומדת מאחורי האופן סורס שתכלס אני די קרוב עליה, אבל כמובן בלי הקיצוניות של סטולמן ושות' - אם יש תוכנה טובה ללינוקס במחיר הגיוני שפוטרת לי בעיה שאני לא יכול לפתור בדרך אחרת - אני מוכן לקנות אותה, זה רק אשפר את האקו סיסטם שלי. כך קניתי את "sencha animator" - משהו מקביל ל"adobe edge", אבל לפני שנה הם פתאום הפסיקו את התוכנה, הורידו אותה מהאתר - ואפילו בלי שום הודעה מוקדמת...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 22:21
נושא ההודעה:

ציטוט:
באנגלית הוא נקרא, Libre Graphics Israel - "גרפיקה חופשית ישראל" ובעברית "הגרפיקאים החופשיים".

טוב שמישהו מבקר ומתעניין!
באנגלית הוא נקראה כך כי כך הקהילה נקראת בעולם - http://libregraphicsmeeting.org/2015/
ובעברית אני אוהב את "החופשיות" של הגרפיקאים כי יש לזה קונוטוציה ישירה ל"בונים החופשיים" - זה מאין מהלך תדמיתי... נראה לי זה נקלט טוב לאוזן.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 22:27
נושא ההודעה:

ציטוט:
הייתי שמח להעביר אותו ללינוקס, אבל בשביל גיימר כמוהו זה די בעיה, הרבה מהמשחקים הם רק לווינדווס ולא עובדים משהו במכונה וירטואלית.

תבדוק את סטים-
http://store.steampowered.com/
הם ממש ממש התחילו להתפתח בזמן האחרון, ומעבירים הרבה משחקים מצוינים ללינוקס.
אנחנו כבר ממש לו בתקופה שלינוקס זה רק טרמינל ו LaTex

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2015 - 22:39
נושא ההודעה:

ציטוט:
עבדתי על הפיתוח של Pro/Engineer שהיא תוכנה גרפית סגורה (שהיום נקראת Creo Parametric).

לצערי הרב - התב"ם (CAD) נשאר אחד הנקודת החלשות באופן סורס - אני לא אומר את זה מנסיון אישי - אבל זה מה שאני מבין מתגובות של אנשים. אבל אולי יש איזה ארכיטקט אחד בעולם שעובד לפרנסתו ב - נגיד - ליבר קאד, וחושב על להקים קהילה של "ארכיטקטים חופשיים"... זה בצחוק. חצי בצחוק.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. ldco
  2. mksoft