ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ldcoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/10/2015 · הודעות: 105 · מיקום: אילת

הודעה פורסם: 28/10/2015 - 22:23
נושא ההודעה:

ציטוט:
אני לא ממש מבין בזה אבל מה עם תוכנות online?

תכלס גם אדובי תיכף תהיה און-ליין... אבל אני חושב שאתה מדבר על כל מיני תוכנות קטנות באינטרנט הנפתחות בבראוזר שבכלל לא יכולות להגיע אפילו לרצפה של מה שגרפיקאי צריך בעבודתו. אני טועה רק קצת - לפעמים, לא - כמעט תמיד, הUNICONVERTER של אינקסקייפ עושה בעיות בפתיחת קבצי CDR ואני משתמש בממשקי אינטרנט להמרת קבצי CDR.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/10/2015 - 22:28
נושא ההודעה:

אין פוטושופ אונליין? נראה לי שזה הכיוון. כמובן שאז זה לא משנה אם אתה עובד על לינוקס ווינדוס או מק. נראה לי יותר יעיל מאשר לעשות פורק לגימפ. גימפ זה טוב למי שזה טוב לו. כנראה לא לגרפיקאים מקצועיים כי הם רוצים פוטושופ. ומה שהוא לא פוטושופ הוא לא יהיה פוטושופ. זה כמו שאופן אופיס לא יהיה אופיס. אבל בשביל עבודה סבירה הוא מספיק ומי שרוצה אופיס יש אונליין.
הבעיה היחידה שזה עולה כסף. ואת הפוטושופ אתה מתקין פיראטי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/10/2015 - 22:50
נושא ההודעה:

זה מאוד משנה - הפוטושופ און-ליין הוא לא ממש און-ליין דרך הבראוזר, פשוט הוא יושב בענן ואתה תמורת תשלום מקבל עליו גישה - אבל כשאתה עובד עליו אז אתה עובד עליו בווינדואוז או במאק.
האופיס שאון-ליין הוא הרבה פחות טוב מהאופן אופיס או הליבר אופיב - מהבחינה שהוא הרבה יותר קל - יש בו הרבה פחות פונקציות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/10/2015 - 22:54
נושא ההודעה:

https://www.facebook.com/LibreGraphicsIsrael

בפייסבוק פורסם הפוסט הראשון!!!!!!!!!

זהו פוסט על הכנה לדפוס מקצועי בלינוקס.

יש שם בלבול עם התמונות - חשבתי שאוכל לשים את התמונות בתוך הטקסט בפייסבוק הזה כדי לאייר את הכתוב - אבל הפייסבוק פשוט לקח את כולם ודחף אותם ביחד לעצמו לאיפשהו....

חזרה לתוכן הדיון
borsoodלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/01/2007 · הודעות: 306 ·

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 07:23
נושא ההודעה:

הבעיה של הרבה גרפיקאים מקצועיים היא שהם למדו וחיים בתוך פוטושופ. לגימפ יש מודל קצת שונה. לפני כמה שנים מישהו לקח את גימפ וניסה לסדר אותה יותר בהתאם למודל של פוטושופ וקרא לזה gimpshop.
כחובב שעובד בגימפ הסביבה של פוטושופ נראתה לי זרה בפעמים המועטות שעבדתי בה, אני אני יכול להבין את ההרגשה.
בסופו של דבר רכיבים שימושיים שחסרים בסוף יגיעו לגימפ. airbrush שהייה חסר הרבה שנים הוסף בסופו של דבר.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 09:44
נושא ההודעה:

ציטוט:
בסופו של דבר רכיבים שימושיים שחסרים בסוף יגיעו לגימפ. airbrush שהייה חסר הרבה שנים הוסף בסופו של דבר.

לא, אבל הגישה הזאת ממש לא לעניין. כל האינטרס הוא ללכת רגל ברגל עם סטנדרטי היציור!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 10:01
נושא ההודעה:

כנראה שגימפ אף פעם לא תיהיה פוטושופ. השאלה היחידה היא מה אתה צריך והאם רק פוטושופ נותנת לך את זה. אם כן אז אין ברירה צריך לקנות רשיון לווינדוס, רשיון לגימפ, כדאי גם להתשמש בחומרה מתאימה. הייתי מציעה לכל אחד שרוצה לנסות פשוט את גימפ. הבעיה היא לא רק הפיצ'רים אלה שבכל בית ספר שמלמדים גרפיקה מתשמשים בפוטושופ. ואז לעבור לגימפ הרבה יותר קשה.

מספר לינקים מעניינים:

http://www.extremetech.com/computing/169620-gimp-review-no-longer-a-crippled-alternative-to-photoshop

http://ufraw.sourceforge.net/

http://www.darktable.org/

ולמי שבאמת רוצה להתעמק:

http://www.amazon.com/GIMP-2-8-Photographers-Editing-Software/dp/1937538265

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 10:37
נושא ההודעה:

ציטוט:
השאלה היחידה היא מה אתה צריך והאם רק פוטושופ נותנת לך את זה. אם כן אז אין ברירה צריך לקנות רשיון לווינדוס, רשיון לגימפ, כדאי גם להתשמש בחומרה מתאימה.

זהו שהנושא של הפורום הוא "הגרפיקאים החופשיים" - ז"א עבודתם של הגרפיקאים
ש
-צריכים להוציא עבודה מקצועית ברמה גבוה
- לא קונים רשיון של ווינדואוז
- לא קונים רשיון לאדובי
- כמובן שיש להם את החומרה המתאימה. זה גם לא כל כך ביג דיל החומרה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 10:39
נושא ההודעה:

לגימפ יש פלגאין ליצוא של tiff-cynk עם פרופיל צבע.
גימפ יודע לקרוא פרופילים icc אם הם מותקנים במערכת.

בדביאן אפשר להתקין את הפלגאין (separate+) ופרופילי צבע :
קוד:
apt-get install gimp gimp-dcraw gimp-plugin-registry icc-profiles icc-profiles-free xicc

gimp-dcraw - קורא קבצים מהמצלמה ומאפשר לדלג על darktable אם התמונה טובה מספיק.
gimp-plugin-registry - מוסיף בתפריט ה image תת תפריט בשם separate שמאפשר יצוא ל tiff ואפשר דיבוג על המסך לפי פרופיל צבעים.
icc-profiles icc-profiles-free - אוסף פרופילי צבעים נפוצים

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 10:42
נושא ההודעה:

ציטוט:
לגימפ יש פלגאין ליצוא של tiff-cynk עם פרופיל צבע.
גימפ יודע לקרוא פרופילים icc אם הם מותקנים במערכת.

בדביאן אפשר להתקין את הפלגאין (separate+) ופרופילי צבע :

מנסיון מקצועי אומר לך שזה חרטה-ברטה - לא מתאים לגמרי לתוצאה מקצועית! עברנו את זה כבר...
פרסמתי בדיוק פוסט בפייסבוק על איך להכין באופן סורס עבודה להדפסה.
https://www.facebook.com/LibreGraphicsIsrael

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 10:48
נושא ההודעה:

ldco :
ציטוט:
השאלה היחידה היא מה אתה צריך והאם רק פוטושופ נותנת לך את זה. אם כן אז אין ברירה צריך לקנות רשיון לווינדוס, רשיון לגימפ, כדאי גם להתשמש בחומרה מתאימה.

זהו שהנושא של הפורום הוא "הגרפיקאים החופשיים" - ז"א עבודתם של הגרפיקאים
ש
-צריכים להוציא עבודה מקצועית ברמה גבוה
- לא קונים רשיון של ווינדואוז
- לא קונים רשיון לאדובי
- כמובן שיש להם את החומרה המתאימה. זה גם לא כל כך ביג דיל החומרה.

חופשי זה לא חינם.

המודל הכלכלי שונה, אבל קיים ( אחרת היו מפסיקים לפתח ... ) אם אנשים ישתמשו בתכנה חופשית כי זה חימם ולא יתרמו חזרה (כסף, שעות עבודה ...) התכנות יעלמו או יהפכו למסחריות.

לדוגמה בגימפ אפשר לממן פיתוח תמורת תשלום של פיצ'רים שחשבים לך (או לקבוצה שמוכנה להשתתף במימון)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 10:53
נושא ההודעה:

ציטוט:
חופשי זה לא חינם.

מסכים איתך לגמרי. הבעיה שאנשים לא קוראים את כל השרשור של הפורום הזה -
אני מצתת את עצמי מפוסט יןתר מוקדם:

"...כל הגראפיקאים בארץ ממשיכים להוציא טונות של כסף על מאקים ואדובי ואאוטודסק וכו', במקום להשקיע במעמצים משותפים בפיתוח אקו-סיסטם חופשי (כמו ב"בירה חופשי")... וכל זה למה? - "כי ככה כולם עושים". התשובה ההכי מעצבנת בעולם... "

מה אני רוצה להגיד בזה? שאת הכסף אפשר להשקיע בפיתוח התוכנות, פיתוח לינוקס, פיתוח הקהילה...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 12:57
נושא ההודעה:

ציטוט:
כל הגראפיקאים בארץ ממשיכים להוציא טונות של כסף על מאקים ואדובי ואאוטודסק וכו', במקום להשקיע במעמצים משותפים בפיתוח אקו-סיסטם חופשי (כמו ב"בירה חופשי")... וכל זה למה? - "כי ככה כולם עושים

אינני עוסק בתחום, אבל מכיר כמה שכן, אשר משלבים שני תחומים כדי להתפרנס - גרפיקה ובניית אתרים. הם אומרים שניסו זמן מה כלים פתוחים והתאכזבו קשות.

אין להם ברירה אחרת גם אם זה כרוך בהוצאה כספית על רישיונות.

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 13:16
נושא ההודעה:

בירה חופשי זה תרגום לא מוצלח, פשוט מפני שבאנגלית המילה חינם היא חופשי (free)
בעברית יש הפרדה ומכאן הסלוגן המוצלח - "חופשי זה יותר מחינם".

חזרה לתוכן הדיון
yaron_לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 17/08/2005 · הודעות: 127 ·

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 13:25
נושא ההודעה:

ציטוט:
הגישה של "אלפי עיניים" שיבדקו דבר מסוים, טובה לניפוי באגים, אך לא ליצירת ממשק מלוטש.

אלפי עיניים? אולי אלפים מתשמשים בתוכנות הקוד הפתוח, אך לדעתי על הקוד של רובם המכריע יש מספר חד ספרתי של עיניים שבודקות. לדעתי, אם תסתכלו על הרוב המכריע של הפרוייקטים של קוד פתוח שלא נתמכים ע"י גוף כזה או אחר, סך כל שעות הפיתוח שמושקעות בהם הוא במקרה הטוב שקול למספר משרות בודדות. אז איך פרוייקט כזה יכול להתחרות מול פרוייקט מסחרי גדול, עם עשרות רבות אם לא מאות מפתחים שעובדים על פרוייקט מסוים במשרה מלאה? כמו שאני רואה זאת, לא יודע אם זאת מלחמה אבודה אבל לא רחוק מכך. לדעתי פרוייקט קוד פתוח יכול להתחרות בפרוייקטים מסחריים רק אם הוא מסובסד ע"י מישהו. לא יעזור כלום, אנשים צריכים כסף כדי לאכול. כמו שלא מצפים מחוקרים באונ' שישקיעו את חייהם במחקר, אלא המדינה וכל מיני גופים מסבסדים אותם, ככה לדעתי צריך להיות גם עם קוד פתוח. עד אז - רובם המוחלט של פרוייקטים גדולים של קוד פתוח ללא תמיכה לא יוכלו לדעתי להוות תחרות ראויה לאלה המסחריים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 14:18
נושא ההודעה:

ציטוט:
בירה חופשי זה תרגום לא מוצלח, פשוט מפני שבאנגלית המילה חינם היא חופשי (free)
בעברית יש הפרדה ומכאן הסלוגן המוצלח - "חופשי זה יותר מחינם".

לאו דווקה תרגום לא מוצלח - חופשי יכול להיות גם חינם בעברית. במיוחד בנוגע לבירה... "בירה חופשי כל הערב", "חופשי על הבר"... ובכלל לא ממש תרגמתי סלוגנים, פשוט השתמשתי בביטוי מוכר...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 14:22
נושא ההודעה:

ציטוט:

אינני עוסק בתחום, אבל מכיר כמה שכן, אשר משלבים שני תחומים כדי להתפרנס - גרפיקה ובניית אתרים. הם אומרים שניסו זמן מה כלים פתוחים והתאכזבו קשות.

אין להם ברירה אחרת גם אם זה כרוך בהוצאה כספית על רישיונות.

אז אני כן עוסק בתחום, וכן אך ורק על לינוקס.
כל הפורום הזה הוא בדיוק מוקדש למטרה יחידה זאת - להשתתף בניסיון קיים ולמשוך יותר ויותר גרפיקאים מקצועיים לעבור לאופן סורס. להראות להם שזה אפשרי.
למשל הייתה פה איזה תגובה שגרפיקאים לא יכולים להכין עבודות לדפוס בלינוקס. בבקשה - פרסמתי בפייסבוק החדש של הגרפיקאים החופשיים פוסט על איך לעשות זה. ואני באמת מקווה שזה יעזור למישהו, יחסוך לו כאב ראש.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 14:24
נושא ההודעה:

שני הפוסטים הקודמים היו שלי - LDCO,
פשוט שכחתי להירשם...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 18:55
נושא ההודעה:

ציטוט:
כל הפורום הזה הוא בדיוק מוקדש למטרה יחידה זאת - להשתתף בניסיון קיים ולמשוך יותר ויותר גרפיקאים מקצועיים לעבור לאופן סורס. להראות להם שזה אפשרי.

יכול להיות שאני טועה, אבל כמות הגרפיקאים שתמצא פה היא מאד מצומצמת.
אם אתה רוצה גם להפיץ את כלי העבודה החופשיים בתחום, אולי כדאי שתפנה לפורום הזה... ותתחיל בהעלאת המודעות לנושא ולמה שאתה מאמין בו ונסה כך להפיץ את הבשורה. Smile

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 19:16
נושא ההודעה:

ציטוט:
אם אתה רוצה גם להפיץ את כלי העבודה החופשיים בתחום,

האמת לא באתי בכוונת תחילה "להפיץ" דברים או להראות את הדרך לאור השמיימי, פשוט עניין אותי עד כמה זה נפוץ בארץ - גרפיקאים שעובדים על לינוקס ובאופו סורס. התברר שאין פה בכלל מה לדבר על "נפוץ" - יש קהילה של בלנדריסטים, יש כמה חובבנים שעובדים בגימפ, ואינקסקייפ, אבל גרפיקאים שעושים את כל עבודתם בעזרת רק מערכת הפעלה אחת - לינוקס, והתוכנות שאפשר להתקין אליה, שלרוב זה כמובן תוכנות אופן סורס - אין. פשוט אין.
טוב, חוץ ממני...
וחבל באמת, זה לא משהו שהמצאתי זה דבר די נפוץ באירופה המערבית...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 19:36
נושא ההודעה:

ציטוט:
אולי כדאי שתפנה לפורום הזה

תודה על הקישור, דווקה פתחתי שם את הנושא בפורום, משהו אבל אומר לי שיחשבו שטעיתי בכתובת...

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 22:07
נושא ההודעה:

yaron_ :
ציטוט:
הגישה של "אלפי עיניים" שיבדקו דבר מסוים, טובה לניפוי באגים, אך לא ליצירת ממשק מלוטש.

אלפי עיניים? אולי אלפים מתשמשים בתוכנות הקוד הפתוח, אך לדעתי על הקוד של רובם המכריע יש מספר חד ספרתי של עיניים שבודקות. לדעתי, אם תסתכלו על הרוב המכריע של הפרוייקטים של קוד פתוח שלא נתמכים ע"י גוף כזה או אחר, סך כל שעות הפיתוח שמושקעות בהם הוא במקרה הטוב שקול למספר משרות בודדות. אז איך פרוייקט כזה יכול להתחרות מול פרוייקט מסחרי גדול, עם עשרות רבות אם לא מאות מפתחים שעובדים על פרוייקט מסוים במשרה מלאה? כמו שאני רואה זאת, לא יודע אם זאת מלחמה אבודה אבל לא רחוק מכך. לדעתי פרוייקט קוד פתוח יכול להתחרות בפרוייקטים מסחריים רק אם הוא מסובסד ע"י מישהו. לא יעזור כלום, אנשים צריכים כסף כדי לאכול. כמו שלא מצפים מחוקרים באונ' שישקיעו את חייהם במחקר, אלא המדינה וכל מיני גופים מסבסדים אותם, ככה לדעתי צריך להיות גם עם קוד פתוח. עד אז - רובם המוחלט של פרוייקטים גדולים של קוד פתוח ללא תמיכה לא יוכלו לדעתי להוות תחרות ראויה לאלה המסחריים.

יש לא מעט פרוייקטים קטנים בקוד פתוח שפותחו ע"י מפתח בודד או אחדים ב"זמן סופש" כזה שעולים בהרבה על פרוייקטים מסחריים. בין היתר מפני שבתכנות הכשרון הוא המפתח לתוצאות, לא כמות הזמן. מתכנת מצוין יכול לעשות פי 20 ממתכנת בינוני באותו הזמן.
סתם דוגמה - לינוס כתב את git בשבועיים עבודה (לא את הכל אבל את רוב המנגנון) מפני שלא מצא פתרון מסחרי מתאים (וכמובן שגם העדיף קוד פתוח).

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/10/2015 - 22:13
נושא ההודעה:

MBD: אני מסכים לגמרי. אני משער שרוב הפרוייקטים של קוד פתוח התחילו כפרוייקטים של איש אחד, כולל כידוע לינוקס עצמה. אבל כפי שציינת - זה יכול לעבוד עבור פרויקט קטן, אולי בינוני, אבל בד"כ לא עובד עבור פרויקט גדול. נכון - מתכנת טוב עדיף על 10 בינוניים. אבל יש פרויקטים בסדר גודל שלא יעזור - דורשים כ"א של יותר מכמה מפתחים בודדים, אפילו טובים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/10/2015 - 00:40
נושא ההודעה:

כמות המשתמשים בלינוקס היא הרי קטנה וסביר להניח שכמות הגרפיקאים בלינוקס היא עוד יותר קטנה.

אני לדוגמא סטודנט להנדסה. כמות הסטודנטים שראיתי שיש להם מחשב עם לינוקס היא מאוד נמוכה. נתקלתי רק בסטודנט אחד כזה במהלך שנתיים, למרות שמדובר באוכלוסיה צעירה שאמורה לאמץ טכנולוגיות שונות.

אני רואה סטודנטים שמבזבזים זמן בחיפוש הורדה והתקנה של תוכנת matlab (תוכנה לחישובים מתמטיים) פרוצה במקום להתקין חלופות חופשיות ללא תשלום.

מצד שני זו גם התוכנה שהמרצה מסביר עליה ומלמד ממנה במקום למצוא חלופה חופשית.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 30/10/2015 - 01:57
נושא ההודעה:

ציטוט:

מצד שני זו גם התוכנה שהמרצה מסביר עליה ומלמד ממנה במקום למצוא חלופה חופשית.

זאת הבעיה, שבניגוד לאירופה אין פה שום יוזמה של המורים בקידום תוכנות קוד פתוח, הרי הם בעצמם לא מכירים אותם - העניין פשוט לא מספיק מוכר פה.
אגב לMATLAB יש הרבה תחליפים באופן סורס, ממש לא יודע אבל עד כמה הםטובים - לא מבין בזה כלום - אבל גם את MATLAB יש בגרסה ללינוקס.

ציטוט:
תודה על הקישור, דווקה פתחתי שם את הנושא בפורום, משהו אבל אומר לי שיחשבו שטעיתי בכתובת...

ציטתתי את עצמי.
כמו שחשבתי - לא הבינו אותי כל כך נכון בפורום של הגרפיקאים - ענו לי בחוצפה כזאת שזה הוריד לי כל חשק להמשיך שם בדיון...
http://www.gdesigner.co.il/Forum-18/msg-28173/%D7%92%D7%A8%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%97%D7%95%D7%A4%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 30/10/2015 - 02:10
נושא ההודעה:

ציטוט:
MBD: אני מסכים לגמרי. אני משער שרוב הפרוייקטים של קוד פתוח התחילו כפרוייקטים של איש אחד, כולל כידוע לינוקס עצמה. אבל כפי שציינת - זה יכול לעבוד עבור פרויקט קטן, אולי בינוני, אבל בד"כ לא עובד עבור פרויקט גדול. נכון - מתכנת טוב עדיף על 10 בינוניים. אבל יש פרויקטים בסדר גודל שלא יעזור - דורשים כ"א של יותר מכמה מפתחים בודדים, אפילו טובים.

עובדה אבל שלינוקס ותוכנות חופשיות מתפתחות חזק, והיום לינוקס בעצמו הוא כבר אלטרנטיבה מלאה לווינדואוז ולמאק גם מבחינת היוזר ההכי פשוט - ודווקא להרבה אימאות וסבתות מתקינים איזה אובונטו כי הוא יותר יוזרפרינדלי מווינדואוז. ובנוגע לתוכנות הגרפיות למשל - לפני עוד עשר שנים לא הייתה בכלל השאלה להשתמש בהם באופן מקצועי - וכיום לא רק מדברים על זה אלה גם מיישמים.
ברור הרי שהכל מסתובב סביב כסף ופרנסה, וזהו פשוט מודל עיסקי אחר, והוא גם עובד. לדעתי צריך להסתכל על זה כך ולא באיזה מבט אידאולוגי אוטופיסטי לעתיד ורוד משותף קומוניסטי - עברנו את זה בבריה"מ...
וכיום אפילו אפשר לשחק משחקים דרך סטים! (אגב בדקת את הנושא?)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 30/10/2015 - 09:24
נושא ההודעה:

ציטוט:
לינוס כתב את git בשבועיים עבודה

ציטוט:
עובדה אבל שלינוקס ותוכנות חופשיות מתפתחות חזק, והיום לינוקס בעצמו הוא כבר אלטרנטיבה מלאה לווינדואוז ולמאק גם מבחינת היוזר ההכי פשוט - ודווקא להרבה אימאות וסבתות מתקינים איזה אובונטו כי הוא יותר יוזרפרינדלי מווינדואוז.

למיטב ידיעתי git נכתבה כדי לנהל את הקוד של ליבת לינוקס. משום מה יש לי הרגשה שלינוס אינו רעב ללחם, וששהפרויקט של ליבת לינוקס בכלל, ולינוס בפרט, נהנים מתרומות ומתמיכה של גופים כאלה ואחרים, בין אם בתמיכה כספית או בתרומה לקוד עצמו של ליבת לינוקס. לכן לא נראה לי שליבת לינוקס יכולה להוות דוגמא לפרויקט קוד פתוח גדול שמהווה אלטרנטיבה לפרוייקטים מסחריים ולא נהנה מתמיכה משמעותית כלשהי.

ציטוט:
לינוס כתב את git בשבועיים עבודה

לכמה אנשים באמת שלא מרוויחים כסף מקוד פתוח יש את הזמן להשקיע במרתון של שבועיים על פרוייקט קוד פתוח כלשהו? הרי אני משער שרובם המכריע של המתכנתים בכלל והתורמים לקוד פתוח בפרט עובדים, ורובם המכריע בתכנות במשרה יותר ממלאה. לא נראה לי שבתוך כל הלחץ באורח החיים המודרני בכלל ובהיי-טק בפרט, שיש למתכנת שחוזר מאוחר בערב הבייתה אחרי שתכנת כל היום עכשיו עוד כוח לתכנת עוד, ללא תשלום, בשביל פרויקט קוד פתוח. לפי התרשמותי רובם של האנשים התורמים לקוד פתוח ללא תרומה כספית משקיעים בו חלק פעוט מזמנם, ואני לא מאשים אותם על כך.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 30/10/2015 - 09:37
נושא ההודעה:

ציטוט:
לכן לא נראה לי שליבת לינוקס יכולה להוות דוגמא לפרויקט קוד פתוח גדול שמהווה אלטרנטיבה לפרוייקטים מסחריים ולא נהנה מתמיכה משמעותית כלשהי.

אבל מי בכלל אמר שקוד פתוח זה פרגורטיבה של היפים זקנים נוסך סטולמן בלבד, כמו שאמרתי - זהו פשוט מודל עיסקי שונה. רד הט עשו מיליונים על לינוקס, והראו שזה אפשרי ל"מייק ביזנס" עם קוד חופשי.
כיום אני שכיר ופרילנסר, אבל אם יום אחד החברה שלי תגדל בטח שיהיה לי את כל האינטרס (ולא רק אידאולוגי או עיקרוני) להשקיע כסף בתוכנות אופן סורס.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 30/10/2015 - 10:41
נושא ההודעה:

ציטוט:
וכיום אפילו אפשר לשחק משחקים דרך סטים! (אגב בדקת את הנושא?)

התקנתי סטים אבל אני לא ממש מתעניין בלשחק משחקים, אלא אם אני ממש משועמם. אני אתקין את זה לאחיין שלי ונראה אם תהיה היענות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 30/10/2015 - 10:59
נושא ההודעה:

ציטוט:
אני אתקין את זה לאחיין שלי ונראה אם תהיה היענות.

כן, ברור. זה היה הנושא. בכלל צריך לעניין את הדור ההכי צעיר בלינוקס - הרי פעם זו הייתה פרגורטיבה של ילדים גיקים "משקופופרים", היום כבר בכלל לא. טוב, האמת שכן - הכוונה שכבר אין שום סיבה שזה יהיה כך.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. ldco
  2. mksoft