ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
aviaviלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 29/07/2009 · הודעות: 229 ·

הודעה פורסם: 14/12/2015 - 05:36
נושא ההודעה: ניטור מידע סלולארי

היי,
אני מחפש כלי (לא יודע אם קיים או אפשרי בכלל) שיעזור לי לשלוט בכל המידע שעובר בטלפון שלי, כולל שיחות וכו'.

לאחרונה כשאני מבצע שיחה, בזמן ההמתנה למענה, אני שומע חיוג נוסף ברקע, שהוא בנוסף לשיחה שאני מוציא, כאילו יוצאת שיחה נוספת. מישהו נתקל בזה בעבר? מרגיש לי מפחיד לדבר בפלאפון.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 14/12/2015 - 09:56
נושא ההודעה: Re: ניטור מידע סלולארי

aviavi :
היי,
אני מחפש כלי (לא יודע אם קיים או אפשרי בכלל) שיעזור לי לשלוט בכל המידע שעובר בטלפון שלי, כולל שיחות וכו'.

לאחרונה כשאני מבצע שיחה, בזמן ההמתנה למענה, אני שומע חיוג נוסף ברקע, שהוא בנוסף לשיחה שאני מוציא, כאילו יוצאת שיחה נוספת. מישהו נתקל בזה בעבר? מרגיש לי מפחיד לדבר בפלאפון.

לפעמים מדובר בניתוב ליעד שונה.
את ה ring שאתה שומע, לא הטלפון שלך (לרוב) מיצר, אלא מערכת מדיה שאחראית לכך.
במידה ואתה מדלג בין אנטנות (למשל), אתה עובר בין ציוד שונה, שאולי יוצר צלילים שונים.
בנוסף, במידה ואתה משיג את היעד והוא מצלצל, אתה לפעמים תקבל חזרה את הצלצול של הצד של היעד (מכיר העברת מוזיקה על גבי הצלצול? זה לקבל מהיעד את הצלצול, שבמקרה הזה עברת מידיה על גבי הצלצול).

בנושא אחר, למרות ש GSM "מוצפן" כבר מזמן שאפשר לפתוח את ההצפנה שלו.
בנוסף, חברות טלפוניה חייבות בחוק לאפשר לרשויות שונות להאזין לשיחות (אם במיידי או בהקלטה), לפי צו בית משפט.
העניין הוא, שבמידה וזה מבוצע נכון, אתה לא אמור לדעת מזה.

מספיק שבמידה ומדובר ב VoIP שאני עושה port mirroring למערכת אחרת, שאני לא מתערב בתעבורה שלך, ומצד שני יכול לקבל אותה בשרת אחר.
בנוסף יש גם SBC ברמות הספקיות שמאפשרות דברים כאלו (בגלל רגולציות שונות בעולם).

יש גם "באגים" ידועים במערכות טלפוניה וזה שערוץ שיחה אחד עולה על השני.
זו בעיה שכמעט ולא מתרחשת, אבל לפעמים היא כן (יש ל זה אפילו שם מקצועי שאני תמיד שוכח).

בנוסף, יש לך גם בעיות שונות של איבוד ועיבוד מידע. למשל דחיסה שאיבדה חלק מהמידע, יכולה להישמע כאילו יש עוד מישהו על הקו עם clipping כזה. זה בגלל האלגוריתמים של "שקט" מול דיבור (במידה והקודק תומך בזה) וכיוב'.

וזה עוד רחוק מעוד בעיות שיכולות להיות Smile

העיקרון של אל תייחס רוע לדברים שאפשר לפרש בקלות לבעיות אחרות, לדעתי יכול לתפוס כאן.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/12/2015 - 11:01
נושא ההודעה:

בעיקרון, אני חושב שאתה יכול לעשות את זה עם Wireshark (אבל אתה תצטרך root ותראה את כל המידע כמוצפן).
לפי מה שאני יודע, ב-GSM הפלא' עצמו לא יודע להצפין ולא מכיל את מפתח ההצפנה - הוא נמצא בכרטיס הסים. כך שבעצם הפלא' נותן לכרטיס מידע על מנת להצפין ושולח את המידע המוצפן. כמו כן, העתק של המפתח שמור אצל הספקית כדי שהיא תוכל לפענח אותו.

חזרה לתוכן הדיון
אלכס___אורח · ·

הודעה פורסם: 14/12/2015 - 14:42
נושא ההודעה:

https://en.wikipedia.org/wiki/Carrier_IQ#Rootkit_discovery_and_media_attention

חפש בגוגל:

קוד:
spyware preinstalled in cellphone

ואם אתה ממש רצני תשתמש בזה

https://www.youtube.com/watch?v=pTb1_v8M6iA&index=1&list=PLCCTU_DpySa2fDvDb7HTaDZL9hoDCXcSy

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 14/12/2015 - 21:21
נושא ההודעה:

Anonymous :
בעיקרון, אני חושב שאתה יכול לעשות את זה עם Wireshark (אבל אתה תצטרך root ותראה את כל המידע כמוצפן).
לפי מה שאני יודע, ב-GSM הפלא' עצמו לא יודע להצפין ולא מכיל את מפתח ההצפנה - הוא נמצא בכרטיס הסים. כך שבעצם הפלא' נותן לכרטיס מידע על מנת להצפין ושולח את המידע המוצפן. כמו כן, העתק של המפתח שמור אצל הספקית כדי שהיא תוכל לפענח אותו.

השיחות לא עוברות במעבד של מערכת ההפעלה (אנדרוד), אלא במעבד אחר, ומודם אחר (בדרך כלל). לנסות להאזין לפקטות לא יעזור לך.

קרא עוד כאן כדי להבין את ההפרדה בין מערכת השמע, ו"מערכת ההפעלה":
http://www.osnews.com/story/27416/The_second_operating_system_hiding_in_every_mobile_phone

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/12/2015 - 22:07
נושא ההודעה:

elcuco :
השיחות לא עוברות במעבד של מערכת ההפעלה (אנדרוד), אלא במעבד אחר, ומודם אחר (בדרך כלל). לנסות להאזין לפקטות לא יעזור לך.

קרא עוד כאן כדי להבין את ההפרדה בין מערכת השמע, ו"מערכת ההפעלה":
http://www.osnews.com/story/27416/The_second_operating_system_hiding_in_every_mobile_phone

לא ידעתי את זה, תודה רבה!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/12/2015 - 13:40
נושא ההודעה:

זה בדרך כלל הסימן הכי גדול שמישהו מאזין או עוקב אחריך ויש ניתוב של השיחה שלך למקום נוסף.

מה אתה עושה/עשית שאתה כל כך מעניין מישהו?

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 16/12/2015 - 17:20
נושא ההודעה:

Anonymous :
זה בדרך כלל הסימן הכי גדול שמישהו מאזין או עוקב אחריך ויש ניתוב של השיחה שלך למקום נוסף.

ממש לא, השיחה כל הזמן מנותבת. הרבה פעמים ליותר ממרכזיה אחת לשניה.
להפך, אם יש האזנה, היא נעשת בצד הספק, או לספק, בלי להתערב במהלך התקין של השיחה.
כבר הסברתי על שני דרכים לבצע את זה, ויש עוד.

אתם שוכחים שמידע סלולרי רץ על גבי גלי רדיו, וככאלו כל מי שיכול לקבל את גל הרדיו בדרך יכול להשתמש בהם, ואתה עדיין לא מודע לזה.

אם זה לא היה אפשרי, אז אנשים לא היו יכולים לשמוע רדיו או לראות טלויזיה, או לדבר במכשירי קשר וכיוב'.

הסיכוי שמקשיבים כאן למישהו סתם הוא נמוך, אך לא בלתי קיים.
הסימנים לכך שמקשיבים, במידה ונעשים בצורה חוקית לא יורגשו על ידכם בכלל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/12/2015 - 22:26
נושא ההודעה:

ik לא מחובר :
Anonymous :

ממש לא, השיחה כל הזמן מנותבת. הרבה פעמים ליותר ממרכזיה אחת לשניה.
להפך, אם יש האזנה, היא נעשת בצד הספק, או לספק, בלי להתערב במהלך התקין של השיחה.
כבר הסברתי על שני דרכים לבצע את זה, ויש עוד.

אתם שוכחים שמידע סלולרי רץ על גבי גלי רדיו, וככאלו כל מי שיכול לקבל את גל הרדיו בדרך יכול להשתמש בהם, ואתה עדיין לא מודע לזה.

אם זה לא היה אפשרי, אז אנשים לא היו יכולים לשמוע רדיו או לראות טלויזיה, או לדבר במכשירי קשר וכיוב'.

הסיכוי שמקשיבים כאן למישהו סתם הוא נמוך, אך לא בלתי קיים.
הסימנים לכך שמקשיבים, במידה ונעשים בצורה חוקית לא יורגשו על ידכם בכלל.

מדובר "באחרים" מצד אחד היכולות שלהם הרבה יותר גדולות וחזקות משלנו, מצד שני המראה של הטכנולוגיות שלהם הוא מיושן.
ממה שראיתי והבנתי מאחרים שראו, הטכנולוגיה שלהם נראית אה-לה 1930 רק שהיכולת הטכנית שלהם היא בלתי נתפסת אצלנו.

צריך להזהר מהם, יש פורום שלם שדן בהם, והשנה הורגשה נוכחות מאוד מוגברת שלהם באיזור, משהו כנראה הולך לקרות, כי הפעם האחרונה שכל כך הרבה אנשים דיווחו על אירועים כאלו הייתה לפני הפגזת נגאסקי והירושימה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. aviavi
  2. אורח [ik לא מחובר]
  3. אורח