ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
roiboyאורח · ·

הודעה פורסם: 04/01/2016 - 20:09
נושא ההודעה: RPM, Repository ו YUM

הבנתי ש Repository זה מאגר נתונים שמכיל בתוכו המון קבצים שהם בעצם RPM ( קובץ שהפורמט שלו הוא RPM).

וYUM הוא התקנה שעושים לRPM כי לRPM יש המון תלותיות בRPM אחרים וYUM עוזר לאתר אותם בשביל להתקין את הRPM המבוקש כמו שצריך...

אשמח אם תגידו לי שמה שהסברתי הוא נכון ואם יש חידודים או משהו כזה תרשמו לי בבקשה.

בנוסף אני צריך אתר טוב או פורום מקצועי יותר אם אתם מכירים שאוכל לרשום בו בעברית במידה ואני לא מבין באנגלי את מה שכתוב על מה שאני לומד כי זה קורה לי לפעמים.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/01/2016 - 21:30
נושא ההודעה:

כך מה שכתבת מצויין.

yum הוא סוג אחד של מה שנקרא מנהל חבילות. כלומר כלי שעוזר לך להתקין תוכנות בקלות. הוא כולל טיפול בתלויות (מה שכתבת, שחבילה אחת דורשת שעוד חבילה תהיה מותקנת).
ישנם עוד סוגים של מנהלי חבילות כמו pacman של archlinux ו apt-get של דביאן ואובונטו.

חשוב לציין שהמנהל חבילות מטפל לרוב גם באימות החבילות ומוודא כי החבילה לא זוייפה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/01/2016 - 16:16
נושא ההודעה:

http://www.ibm.com/developerworks/library/l-lpic1-v3-102-5/index.html

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/01/2016 - 19:47
נושא ההודעה:

Anonymous :
כך מה שכתבת מצויין.

yum הוא סוג אחד של מה שנקרא מנהל חבילות. כלומר כלי שעוזר לך להתקין תוכנות בקלות. הוא כולל טיפול בתלויות (מה שכתבת, שחבילה אחת דורשת שעוד חבילה תהיה מותקנת).
ישנם עוד סוגים של מנהלי חבילות כמו pacman של archlinux ו apt-get של דביאן ואובונטו.

חשוב לציין שהמנהל חבילות מטפל לרוב גם באימות החבילות ומוודא כי החבילה לא זוייפה.

שמח לשמוע..

ואני אשמח אם תוכל לעשות לי סדר בLVM.

הבתי שיש את עץ התיקיות שמבציע על LV שמצביע על PG והם נמצאים בתוך VG.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [roiboy]
  2. אורח
  3. אורח