ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/03/2016 - 14:49
נושא ההודעה: למה מחייבים תלמידי בית ספר להתשמש בוורד?

שאלות טובות ותשובות אין.
http://www.themarker.com/markerweek/1.2893540

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/03/2016 - 16:08
נושא ההודעה:

תחילת הכתבה תמוהה לחלוטין:
"ילדיו של אבישי משתמשים בתוכנת וורד של מיקרוסופט למטרה אחת בלבד: להמיר את העבודות שכתבו לקובץ DOC ולשלוח למורה - כי ככה היא דורשת לקבל את הקבצים. את תהליך הכתיבה של העבודה הם עושים בגוגל דוקס, תוכנת הענן המתחרה והחינמית של גוגל, שמאפשרת להם לכתוב במשותף ולערוך את הקבצים ביחד."

אין צורך בוורד כדי להמיר את מה שהם עורכים בגוגל דוקס, מפני שאפשר לעשות זאת ע"י גוגל דוקס עצמה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/03/2016 - 16:22
נושא ההודעה:

לא יודע אולי הכוונה שהם פשוט מעתיקים את מה שהם כתבו בגוגל דוקס לוורד. אבל מה זה חשבו גם אם לא צריך וורד בשביל זה עדיין למה צריך להגיש עבודות בפורמט וורד?
הרבה יותר הגיוני להשתמש ב PDF למשל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/03/2016 - 16:34
נושא ההודעה:

"לא יודע אולי הכוונה שהם פשוט מעתיקים את מה שהם כתבו בגוגל דוקס לוורד"
זו בדיוק הכוונה ושוב, אין בזה צורך כי אפשר להוריד docx מגוגל דוקס לכן זו אמירה תמוהה.

לגבי העניין עצמו, לי זה פחות מפריע כי אני לא בביה"ס והאמת אם אפשר לייצא ל-doc עם ליברה או גוגל דוקס, אז לא כל כך נורא.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/03/2016 - 16:44
נושא ההודעה:

בלימודי תואר שני חייבים וורד

חזרה לתוכן הדיון
אלכס___אורח · ·

הודעה פורסם: 25/03/2016 - 19:23
נושא ההודעה: שלחתי תגובה זה ל: themarker.com/technation/1.291506

אני לא חובב גדול של מיקרוסופט
אבל הכתבה הזו "למה מחייבים תלמידי בית ספר להשתמש בוורד?" לא קשורה לקוד פתוח כמעט.
חוץ מלשמש ככלי ניגוח בנימין נתניהו (לידיעה לא הצבתי לו בבחירות האחרונות וגם לא לאף אחד אחר\ת).

בשנות כהונתו של ממשלות שרון יזמו חברי הממשלה אז כמה מהלכים בניסיון לכופף את מיקרוסופט:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1999513,00.html

http://www.themarker.com/technation/1.291506 (מאותו בית היוצר)
מהלך שבסופו הניב הוזלה ב"רישיונות התמיכה" של מיקרוסופט שלא שנות כל כך מעולם הקוד הפתוח:
https://www.redhat.com/wapps/store/catalog.html

וחוץ מה שכתבתי למעלה כל הכבוד לכתבה כך שהם נתנו קצת ביקורת על אפל:
http://www.themarker.com/markerweek/1.2893540

"האמנם מיקרוסופט היא ספקית יחידה? ברור שלא. כ–10% מהמשתמשים בעולם הם לקוחות מק (Mac) של אפל. מחשבי מק מגיעים עם תוכנה משרדית מובנה מצוינת. נכון, מחשבי מק יקרים ממערכות PC, אבל כנראה שגם התחזוקה זולה בהרבה: על פי מידע שפירסמה באחרונה יבמ, כ–40% ממשתמשי PC יוצרים קריאות שירות למחלקת ה–IT לעומת 5% בלבד ממשתמשי מק בארגון."

http://www.mako.co.il/news-israel/education-q4_2014/Article-f1e96650e407941004.htm
כנאה שהם לא שמעו על זה.
ועל עוד מתנות שאפל מחלקת.

רק מעציב אותי שרוב הסיכויים שהתגובה תמחק כי היא קצת פוליטית.

ציטוט:

תודה!

תגובתך נקלטה בהצלחה, ותפורסם על פי מדיניות המערכת

חזרה לתוכן הדיון
אלכס___אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 06:31
נושא ההודעה:

"תודה!

תגובתך נקלטה בהצלחה, ותפורסם על פי מדיניות המערכת."

איזו מדיניות יש למערכת שלהם. לא פירסמו את התגובה הזה שלי אצלהם.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 09:42
נושא ההודעה:

בוא נשים את הקלפים על השולחן:

• ליברה אופיס עוד לא תומך בכל מהשוורד תומך. למשל מספורים בעברית. שגיאות ניסוח בעברית. המילונים שיש בליברה אופיס לא כוללים את על אוצר המילים שבשימוש... ועוד.
  • ליברה אופיס על מק לא מיישר טוב לימין. אני חווה כאלו באגים קטנים ב-layout. זה הופך את התוכנה ללא שמישה.
  • על לינוקס, אנחנו בתהליכי מעבר אל gtk3 ואל wayland. הממשק של kde לא יציב תמיד (יש גרסאות שבהן זה לא עובד כלל).
  • אני לא בטוח כמה במעבר בין ליברה אופיס לאופיס של מיקרוסופט שמיש. כמה עיצוב הולך לאיבוד ? (לעיבוד?)
  • השימוש בנוסחאות בליברה אופיס הוא יותר טוב כי הוא לא גרפי, אבל... זה לא מספיק טוב למישהו שעוד לומד להשתמש במחשב. אני לא יכול לצפות מילד בכיתה ו׳ שיכתוב נוסחאות ב״מעין לאתעך״ שיש בליברה אופיס. הוא חייב משהו גרפי.

אני חושב שליברה אופיס טוב, אבל לא מספיק טוב בשביל מתלמדים. עוד. המוצרים של גוגל... כאילו מה? מיקרסופט לא טובים אבל גוגל כן? שם אתה בכלל ננעל למוצרים שלהם, הרי הכל נשמר בענן שלהם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 09:56
נושא ההודעה:

1. מעולם לא נתקלתי בבעיות יישור לימין בליברה אופיס (לא על לינוקס gtk3) או בווינדוס. wayland עדיין לא נכנס לשום הפצת לינוקס.
2. המעבר בין ליברה לאופיס לא רלוונטי זה בדיוק הענין. לא צריך לחייב על פורמט עריכה למשל אפשר להגיש בפרומט PDF שכולם תומכים.
3. גוגל דוקס מספיק טוב לכתיבת מסמכים בסיסית.
4. יש עורך נוסחאות בליברה אופיס.

חזרה לתוכן הדיון
oz_nahumלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/09/2005 · הודעות: 1084 ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 11:04
נושא ההודעה:

elcuco :

• ליברה אופיס עוד לא תומך בכל מהשוורד תומך. למשל מספורים בעברית. שגיאות ניסוח בעברית. המילונים שיש בליברה אופיס לא כוללים את על אוצר המילים שבשימוש... ועוד.
  • ליברה אופיס על מק לא מיישר טוב לימין. אני חווה כאלו באגים קטנים ב-layout. זה הופך את התוכנה ללא שמישה.
  • על לינוקס, אנחנו בתהליכי מעבר אל gtk3 ואל wayland. הממשק של kde לא יציב תמיד (יש גרסאות שבהן זה לא עובד כלל).
  • אני לא בטוח כמה במעבר בין ליברה אופיס לאופיס של מיקרוסופט שמיש. כמה עיצוב הולך לאיבוד ? (לעיבוד?)
  • השימוש בנוסחאות בליברה אופיס הוא יותר טוב כי הוא לא גרפי, אבל... זה לא מספיק טוב למישהו שעוד לומד להשתמש במחשב. אני לא יכול לצפות מילד בכיתה ו׳ שיכתוב נוסחאות ב״מעין לאתעך״ שיש בליברה אופיס. הוא חייב משהו גרפי.

אני חושב שליברה אופיס טוב, אבל לא מספיק טוב בשביל מתלמדים. עוד. המוצרים של גוגל... כאילו מה? מיקרסופט לא טובים אבל גוגל כן? שם אתה בכלל ננעל למוצרים שלהם, הרי הכל נשמר בענן שלהם.

יכול להיות שאתה צודק, אני לא עובד עם מסמכים בעברית כבר קרוב לעשר שנים. אבל אם הממשלה הייתה מחליטה אסטרטגית לפתור את הבעיות האלו הם לא היו קיימות. הם לא היו צריכים להחליט על מעבר של מאה אחוז, אבל מספיק שהם היו מקציבים כמה מליונים בודדים מתוך עשרות או מאות מליוני שקלים מתקציב המחשוב כדי לפתור את הבעיות האלו.
כדי לפתור אותן צריך כמה מפתחים בודדים, שיישבו וייפתרו את הבעיות האלו. זה התפקיד של ממשלה במדינה מתוקנת, לפתור בעיות שהשוק הפרטי לא יכול, לא רוצה, לא מסוגל וכו'.
אבל בישראל כפי שהיא קיימת משנות התשעים עד היום, הממשלה עושה רק דבר אחד בצורה מעולה: לוקחת כסף מהנתינים ומעבירה אותו ליידים פרטיות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 11:30
נושא ההודעה:

אמנם אני לא מכיר אלמנט שיציג שגיאות ניסוח בעברית בליברה, אבל אני גם לא מכיר פעולה כזאת גם בוורד - נכון להיום גם בוורד אין בדיקות ניסוח תקינות ולפעמים אפילו לא בעיות של שגיאות כתיב - אתה צריך לאשר את thersaurus (שהוא כלי חיצוני) ולפעמים בודק האיות מכובה כברירת מחדל או נכשל באיתור השפה. (זה קיים מ 2007 דרך KB 2662392)

לליברה יש עורך נוסחאות גרפי , והשפה שלו היא mathml שהיא שפה סטנדרטית לנוסחאות.

אם קיימת בעיית ישור לימין אז זה כנראה בתנאי מאוד נקודתי - בדקתי עכשיו על KDE ועל וינדוס לא נתקלתי בבעיה.

יכולת הממשק של KDE ו GTK אינם קשורים לשמישות ליברה והתאמה לקהל הרחב.

גם מעבר של מסמך בין גרסאות שונות של אופיס מאבד עיצוב, אין תאימות בין גרסאות אופיס אחת לאחרת אז אין מה לבוא בטענות לליברה בנושא.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 11:37
נושא ההודעה:

אמנם אני לא מכיר אלמנט שיציג שגיאות ניסוח בעברית בליברה, אבל אני גם לא מכיר פעולה כזאת גם בוורד - נכון להיום גם בוורד אין בדיקות ניסוח תקינות ולפעמים אפילו לא בעיות של שגיאות כתיב - אתה צריך לאשר את thersaurus (שהוא כלי חיצוני) ולפעמים בודק האיות מכובה כברירת מחדל או נכשל באיתור השפה. (זה קיים מ 2007 דרך KB 2662392)

לליברה יש עורך נוסחאות גרפי , והשפה שלו היא mathml שהיא שפה סטנדרטית לנוסחאות.

אם קיימת בעיית ישור לימין אז זה כנראה בתנאי מאוד נקודתי - בדקתי עכשיו על KDE ועל וינדוס לא נתקלתי בבעיה.

יכולת הממשק של KDE ו GTK אינם קשורים לשמישות ליברה והתאמה לקהל הרחב.

גם מעבר של מסמך בין גרסאות שונות של אופיס מאבד עיצוב, אין תאימות בין גרסאות אופיס אחת לאחרת אז אין מה לבוא בטענות לליברה בנושא.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 11:40
נושא ההודעה:

elcuco :

++

"1. מעולם לא נתקלתי בבעיות יישור לימין בליברה אופיס (לא על לינוקס gtk3) או בווינדוס."
1) כן עם קבצי ODF בליברה כימעט אין בעיות. אבל תנסה לפתוח את הקובץ הבאה בליברה:
www.bashaar.org.il/files/6066.ppt
גם PDF לא חסין מבעיות עם עברית ישור ועריכה.
"3. גוגל דוקס מספיק טוב לכתיבת מסמכים בסיסית."
3) כן, גם באותה מידה גם ליברה וWordPad.

יצאה לי לתת שירות לחברה גדולה אמרקאית במרכז הארץ עם המון תחנות עבודה.
לדרג הניהולי הקצו MS OFFICE + Acrobat Pro גירסעות שונות (התווספו עם הזמן).
ולכל שאר התחנות מותקנות עם אקרובט-רידר, ולפי העדפות העובד ליברה אופיס או כל הגירסת אופיס חינמית מהרשימה המותרת.
דבר שיוצר לא מעת בעיות כאשר צריך לעבוד עם החברה שהקדישו להם פחות משאבים, במיוחד
כאשר המסמכים שהבאתי איתי סכמו ונכתבו על ידי הדרג הנהולי בשתיי חברות הם בפורמט .DOCX
ואז מתחילה החגיגה, עד שימירו את המסמכים לPDF ווידוים או שיקצו מחשב נייד עם גירסה מתאימה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 11:40
נושא ההודעה:

מה כבר קשה לכתוב או לבחור -
קוד:

P(x) = 1 over { {s sqrt {2 %pi} x}} e ^ {{-(ln x - M)}^2 / (2s^2)} newline
D(x) = 1 over 2  left [  1 + erf left ( {ln x - M} over {s sqrt {2}} right )   right ]

בשביל לקבל :

P(x) = 1/(Ssqrt(2pi)x)e^(-(lnx-M)^2/(2S^2))
(1)
D(x) = 1/2[1+erf((lnx-M)/(Ssqrt(2)))],
(2)

חזרה לתוכן הדיון
אלכס___אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 11:42
נושא ההודעה:

Anonymous :
elcuco :

++

"1. מעולם לא נתקלתי בבעיות יישור לימין בליברה אופיס (לא על לינוקס gtk3) או בווינדוס."
גם PDF לא חסין מבעיות עם עברית ישור ועריכה.
"3. גוגל דוקס מספיק טוב לכתיבת מסמכים בסיסית."
3) כן, גם באותה מידה גם ליברה וWordPad.

יצאה לי לתת שירות לחברה גדולה אמרקאית במרכז הארץ עם המון תחנות עבודה.
לדרג הניהולי הקצו MS OFFICE + Acrobat Pro גירסעות שונות (התווספו עם הזמן).
ולכל שאר התחנות מותקנות עם אקרובט-רידר, ולפי העדפות העובד ליברה אופיס או כל הגירסת אופיס חינמית מהרשימה המותרת.
דבר שיוצר לא מעת בעיות כאשר צריך לעבוד עם החברה שהקדישו להם פחות משאבים, במיוחד
כאשר המסמכים שהבאתי איתי סכמו ונכתבו על ידי הדרג הנהולי בשתיי חברות הם בפורמט .DOCX
ואז מתחילה החגיגה, עד שימירו את המסמכים לPDF ווידוים או שיקצו מחשב נייד עם גירסה מתאימה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 11:50
נושא ההודעה:

מה שיש בחברה מסחרית כזאת או אחרת לא רלוונטי פה מדובר על תקציב ממשלתי שבא מכיס משלם המיסים (כולמר אתה אם אתה משלם מיסים).

לא צריך אקרובט רידר בשביל לפתוח PDF יש מספיק מוצרים חינמיים פתוחים וסגורים שיודעים להציג מסמכי PDF בכל מערכת הפעלה ועל כל הפלטפורומות.

בליברה אופיס אתה יכול לייצא ישירות ל PDF. אין שום בעיה להדפיס מסמך ל- PDF בכל מחשב וכל מערכת הפעלה. לא צריך לעשות שום המרות ואפשרי מכל דפדפן בכל מערכת הפעלה.

מחשבי כרומבוק מהווים 60% מהמחשבים במערכת החינוך האמריקאית ואתה יכול להדפיס לפורמט PDF ישר מהדפדפן ואין שום בעיות עם עברית.

לגבי מצגות זה לא הנושא אבל אני מאמין שגם לזה יש פתרון.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 12:10
נושא ההודעה:

60% מהמכירות של כרום בוק באות ממערכת החינוך האמריקאית:

http://www.techworld.com/news/mobile/chromebooks-massive-hit-in-education-but-what-about-business-3612655/

אבל בשבילנו זה לא טוב. מה קרה אז תשלם קצת על רשיון ווינדוס...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 12:12
נושא ההודעה:

הכוונה לזה:

קוד:

Chromebooks also aren’t yet sold everywhere and to everyone. In the US, Gartner believes that 60 percent of 2014’s US sales were to the education sector. In Asia and EMEA, the dominance of education was even greater at 69 percent and 72 percent respectively.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 12:19
נושא ההודעה:

בסביבות ה- 200$ אתה קונה מחשב עם מערכת הפעלה עם כל התוכנות שאתה צריך (בדפדפן) ללא צורך בתחזוקה התקנות טיפול בווירוסים וכל שאר הבעיות שיש בווינדוס. זה להזכיר לכם מחיר של רשיון ווינדוס + רשיון אופיס (לא כולל החומרה שעולה כפול בדר"כ).

http://liliputing.com/2016/01/acer-chromebook-11-gets-a-2016-refresh.html

והדבר הכי טוב כאן? זה לא מחייב אותך להתשמש בכרום בוק כי אתה יכול להשתמש בכרום מכל מחשב וכל מערכת הפעלה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 12:21
נושא ההודעה:

Anonymous :
elcuco :

++

.

פתחתי היטב בליברה אופיס על ג'נטו.
ליברה גירסה: 5.0.5.2
גם F5 (שהופך את זה למצגת) עובד לי.

שוב, כל עוד אפשר לייצא גוגל דוקס (או מסמך writer) ל-doc זה מצב סביר.
הבעיה היותר גדולה הייתה לפני יותר מ-10 שנים כשלא היה גוגל דוקס ויותר מוקדם גם ליברה (או אופן אופיס לא הייתה קיימת) ולא הייתה אפשרות אחרת לייצא ל- doc.
אז השליטה של זעיר תוכנה הייתה הרבה יותר גדולה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 12:24
נושא ההודעה:

אה צילמתי מסך של הקובץ פתוח בליברה ושכחתי לקשר בהודעה הקודמת.
אז הנה זה:
http://s30.postimg.org/cja4jo9n5/image.png

חזרה לתוכן הדיון
אלכס___אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 13:03
נושא ההודעה:

Anonymous :
מה שיש בחברה מסחרית כזאת או אחרת לא רלוונטי פה מדובר על תקציב ממשלתי שבא מכיס משלם המיסים (כולמר אתה אם אתה משלם מיסים).

לא צריך אקרובט רידר בשביל לפתוח PDF יש מספיק מוצרים חינמיים פתוחים וסגורים שיודעים להציג מסמכי PDF בכל מערכת הפעלה ועל כל הפלטפורומות.

בליברה אופיס אתה יכול לייצא ישירות ל PDF. אין שום בעיה להדפיס מסמך ל- PDF בכל מחשב וכל מערכת הפעלה. לא צריך לעשות שום המרות ואפשרי מכל דפדפן בכל מערכת הפעלה.

מחשבי כרומבוק מהווים 60% מהמחשבים במערכת החינוך האמריקאית ואתה יכול להדפיס לפורמט PDF ישר מהדפדפן ואין שום בעיות עם עברית.

לגבי מצגות זה לא הנושא אבל אני מאמין שגם לזה יש פתרון.

למה לעוות את האת מה שכתבתי? "גם PDF לא חסין מבעיות עם עברית ישור ועריכה."
זות אומרת אין תמיכה מ100% בכולל הפיצרים של ACROBAT ליברה תומך מצוין רק בגירסה הישנה אפשר לומר PDF/A-1a של PDF. ויש עוד PDF/A-3a PDF/A-2a ויש עוד הרחבות.

בסדר עיוותה את דברי אבל מה הם עשו לך?
https://marketbrief.edweek.org/marketplace-k-12/sixty_percent_of_us_chromebook_sales_are_for_education/?cmp=soc-edit-tw
מה שאומר 60% ממכירות chromebook הם למגזר החינוכי ובעיקר לכיתות י"ב.
זה שה גוגל "מעודדת" לפתוח חשבון ולהשתמש במוצרים שלה ברשת בחינם, לא עושה אותה צדיקה
או חלופה יותר טובה לMS ו APPLE.

התקציב המשלטי הוא לא לקנית התוכנת האופיס או מערכת ההפעלה.
היא בשביל התמיכה טלפונית יש אגף שלם מיוחד במיקרוסופט ללקוחות שמנים, בתמיכה גם כוללת הוספת פיצרים(בדרכלל לגירסאות הבאות) והתאמות כשה יש דרישה מגוף שמשלום יפה. רוב ההעובדים צעירים\זוטרים פשוט לא מודעים לעובדה הזאות (כניראה שזה תנאי בחוזה).
איך זה מתורגם בפועל? פשוט מנהל זוטר כחם לא יודע איך לעשות משהוא שהוא רוצה שתוכנה תעשה, הפתרון פשוט מרים טלפון למספר הסודי, אומר אני רוצה 1,2,3. ממשיך בעיסוקב לאותו יום במקרה הטוב, ומקסימום אחרי כמה שעות עם לא מיד מקבל תשובה מפורט בסיגנון ההאכלה בקפית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 13:05
נושא ההודעה:

טוב בדקתי קצת יותר לעומק את המצגת שקישרת אליה על ליברה, ואכן זה לא ניראה הכי טוב שיש.
הנוסחאות יוצאות מהגבול שלהן וסוגריים מתחלפים.

חזרה לתוכן הדיון
CooL_SPoTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/10/2002 · הודעות: 5323 ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 22:15
נושא ההודעה:

אני לומד באוניברסיטה הפתוחה ולא מכריחים להשתמש במיקרוסופט וורד,
אבל אני יכול להעיד שהמסמכים שניסיתי לייצר בליברה אופיס התחרבשו
ואת כולם הייתי צריך לתקן לפני הגשה. אפילו מסמכים שכתבתי ופתחתי שוב בליבראופיס התחרבשו.

ככה שלהגיד שליברה אופיס היא חלופה זה לא נכון.
נעשו בעבר מאמצים והושקעו משאבים שקידמו את ליבראופיס קדימה,
אבל כל עוד היא לא תעבוד בצורה טובה בעברית, אי אפשר להשתמש בה להגשת עבודות.

עד שלא תהיה חברה מסחרית שתיקח את זה לידיים (עם תקציב מגוף כגון הממשלה) כנראה לא נראה את השיפורים שאנחנו צריכים כדי לעבוד בצורה נורמלית.

עד אז אפשר:
1. להשתמש בGoogle Docs
2. להשתמש באופיס אונליין של מיקרוסופט
3. להתקין אופיס ישן שנתמך כמו שצריך בWINE (למרות שמנסיוני הסיכויים לקריסות ולתקלות מוזרות גבוהה)
4. לשים מכונה וירטואלית ולהתקין עליה אופיס
5. אפשר לשים מכונה של ANDROID, ולהתקין עליה אחד מהאופיסים החינמים

אי אפשר להתלונן שמשתמשים באופיס של מיקרוסופט כשאין חלופה
ויכול להיות שלממשלה יותר קל לשים כסף על מוצר קיים שעובד טוב מלהשקיע במוצר שבור (גם אם זו החלטה שטובה לטווח קצר)

לדעתי הפתרון כרגע (עד שמישהו לא ייקח את המושכות) לא יגיע מקוד פתוח.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 22:26
נושא ההודעה:

ציטוט:

ויכול להיות שלממשלה יותר קל לשים כסף על מוצר קיים שעובד טוב מלהשקיע במוצר שבור (גם אם זו החלטה שטובה לטווח קצר)

ומה עם כל החלופות שהזכרת? זה לא משנה אם זה ליברה אופיס גוגל דוקס או אפילו הגירסה הקלה של אופיס ברשת העיקר שתוכל לבחור. ואם לא טוב לך ליברה אופיס אז את יכול להשתמש בכל דבר אחר שאתה רוצה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/03/2016 - 22:51
נושא ההודעה:

קודם כל:
1. אני מסכים עם כל המקטרגים על ליברה בעברית, היא רחוקה מאוד מלהיות מותאמת לסביבה עסקית או חינוכית כלשהי, יכול להיות שהיא טובה נקודתית למשתמשים/צרכים מסוימים אבל בטח לא "למכנה המשותף" הכללי (בישראל עם בעיות העברית לפחות).

2. בסביבה העסקית שאני נמצא בה חוסר באקרובט רידר היא מה שנקרא "דיל ברייקר" בשבילי, אני מקבל מכתבים מהבנק ב-PDF עם קבצים מצורפים לתוך מסמך ה-PDF, חוץ מאדובי רידר לא מצאתי שום מציג PDF שיודע לעבוד עם קבצים מצורפים, אם יש כן תוכנה כזאת יותר מאשמח לשמוע.
בכל מקרה לעת עתה פשוט חזרתי לוינדוס, יש לי מספיק פיות להאכיל מאשר לחיות באידאולוגיה.

3. אני לא מבין למה כל הזמן קמה דרישה מהממשלה לממן תחרות למיקרוסופט? הממשלה צריכה לבחור ממה שהכי טוב עבורה מהקיים בשוק בטח לא להוות בית תוכנה או צד במה שקורה בשוק החופשי, אני בטוח שאם ליברה או כל מתחרה אחרת היו מצוינים, הרוב היו עוברים אליהם ולא ממשיכים לשלם למיקרוסופט, הדרישה הזאת נראית לי קנטרנית ויבבנית, כלומר "לא הצלחנו בתחרות אז נכריח את התחרות מבחוץ".....משהו בסגנון ארגוני השמאל הישראלים שלא מצליחים לשכנע את הקהל בישראל אז מנסים לכפות עליה מהלכים מבחוץ על ידי חרמות תביעות ויתר השטויות שלהם, אבל באמת לא התכוונתי לפוליטיקה פה, רק להדגים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2016 - 11:02
נושא ההודעה:

Anonymous :
3. אני לא מבין למה כל הזמן קמה דרישה מהממשלה לממן תחרות למיקרוסופט? הממשלה צריכה לבחור ממה שהכי טוב עבורה מהקיים בשוק בטח לא להוות בית תוכנה או צד במה שקורה בשוק החופשי, אני בטוח שאם ליברה או כל מתחרה אחרת היו מצוינים, הרוב היו עוברים אליהם ולא ממשיכים לשלם למיקרוסופט, הדרישה הזאת נראית לי קנטרנית ויבבנית, כלומר "לא הצלחנו בתחרות אז נכריח את התחרות מבחוץ".....משהו בסגנון ארגוני השמאל הישראלים שלא מצליחים לשכנע את הקהל בישראל אז מנסים לכפות עליה מהלכים מבחוץ על ידי חרמות תביעות ויתר השטויות שלהם, אבל באמת לא התכוונתי לפוליטיקה פה, רק להדגים.

התפקיד של הממשלה הוא לדאוג לרווחת הציבור.
באותה מידה יכולת להגיד משהו בסגנון "אני לא מבין למה קמה דרישה מהממשלה ליצר תחרות לסלקום פרטנר ופלאפון".

שים לב שהממשלה כרגע *מממנת* את מיקרוסופט. הקריאה היא להסיט חלק מהסכומים האלה לטובת אלטרנטיבות שכבר קיימות. האם זה ריאלי או לא, אני לא יודע להגיד - אבל בעבר, כאשר הממשלה מימנה עבודה על אופן אופיס (עוד לפני ימי הליברה) זה החזיר את עצמו פעמיים: זה קידם משמעותית את התמיכה העברית של אופן (ובכך חסך לחלק מהאזרחים קניית וורד), ופעל כלחץ על מיקרוסופט לשפר עמדה עבור משרדי הממשלה (שאני מסכים שבאותה נקודה בזמן, אופן אופיס לא הייתה אלטרנטיבה ראויה עבורם).

לדעתי, הסוג הזה של תמיכה באלטרנטיבה חייב להמשך - הן במערכת הפעלה, והן בסביבת אופיס - גם אם המוצר כרגע אינו מושלם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2016 - 12:02
נושא ההודעה:

ציטוט:

. אני מסכים עם כל המקטרגים על ליברה בעברית, היא רחוקה מאוד מלהיות מותאמת לסביבה עסקית או חינוכית כלשהי, יכול להיות שהיא טובה נקודתית למשתמשים/צרכים מסוימים אבל בטח לא "למכנה המשותף" הכללי (בישראל עם בעיות העברית לפחות).

למה לא? מה הבעיות בתמיכה בעברית? הכל סתם FUD. אנשים בוחרים וורד כי הם רגילים לזה כי "כולם משתמשים בזה" ועוד תרוצים מתרוצים שונים. מה גם שלא מדובר על ליברה דווקא אלה על כל סביבת אופיס אחרת כולל מיקרוסופט אופיס למשל שמותאמת לאנדרואיד או למק או באמצעות דפדפן. זה שאין את כל הפיצ'רים של וורד לא אומר שאי אפשר להתשמש בזה.

מי שמכניס לכאן פוליטיקה ואידאולגיה זה אתה. זה שבאים בדרישות לממשלה זה לא ענין פוליטי באותה מידה היתה דרישה לממשלה לפעול גם אם זאת היתה ממשלה אחרת וראש ממשלה אחר.

זה שהממשלה הזאת במקרה משרתת את האינטרסים שלך או של בוחריה לא צריכה לבוא על חשבון האינטרסים של כולם. פה מדובר בכסף של כולם. אולי אתה רוצה לפתור את כל מצביעי השמאל מתשלום מיסים כי הממשלה לא משרתת אותם? או אולי משרות צבאי כי המדיניות שלה לא מוצאת חן בעיני חצי מהתושבים במדינה הזאת (בערך?) כי אז אני בעד.

גם אף אחד לא אמר לך לא להשתמש באקרובט רידר או בכל תוכנה אחרת. את העבודות שעושים לבית ספר אפשר לקרוא בכל PDF כולל זה שיש בדפדפן. אבל אם אתה רוצה להשתמש באקרובט רידר אף אחד לא מפריע לך. שוב אתה מכניס את הסביבה העסקית שם האינרטסים שונים מסביבת בית ספר או תיכון.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2016 - 13:42
נושא ההודעה:

CooL_SPoT :
אני לומד באוניברסיטה הפתוחה ולא מכריחים להשתמש במיקרוסופט וורד,
אבל אני יכול להעיד שהמסמכים שניסיתי לייצר בליברה אופיס התחרבשו
ואת כולם הייתי צריך לתקן לפני הגשה. אפילו מסמכים שכתבתי ופתחתי שוב בליבראופיס התחרבשו.

ככה שלהגיד שליברה אופיס היא חלופה זה לא נכון.
נעשו בעבר מאמצים והושקעו משאבים שקידמו את ליבראופיס קדימה,
אבל כל עוד היא לא תעבוד בצורה טובה בעברית, אי אפשר להשתמש בה להגשת עבודות.

עד שלא תהיה חברה מסחרית שתיקח את זה לידיים (עם תקציב מגוף כגון הממשלה) כנראה לא נראה את השיפורים שאנחנו צריכים כדי לעבוד בצורה נורמלית.

עד אז אפשר:
1. להשתמש בGoogle Docs
2. להשתמש באופיס אונליין של מיקרוסופט
3. להתקין אופיס ישן שנתמך כמו שצריך בWINE (למרות שמנסיוני הסיכויים לקריסות ולתקלות מוזרות גבוהה)
4. לשים מכונה וירטואלית ולהתקין עליה אופיס
5. אפשר לשים מכונה של ANDROID, ולהתקין עליה אחד מהאופיסים החינמים

לדעתי הפתרון כרגע (עד שמישהו לא ייקח את המושכות) לא יגיע מקוד פתוח.

התוכל בבקשה להתחיל לפתוח באגים בהפצה שלך / בבאג טראקר של ליברה ?

עשיתי תואר במדעים מדוייקים והשתמשתי ב אופן אופיס בזמנו בהכל מחדו"א דרך משדי"ח לאותות וקורסי פיזיקה ואמינות (גרפים , טקסט שמכיל עברית ואנגלית וכמון בעיות יישור).

גם את עבודת הגמר בהנדסה כתבתי באופן אופיס. עברו כמה שנים טובות מאז וייכול להיות שהמצב נהרס אז בבקשה ממך דווח באגים ועזור לשחזר את הבעיות.

https://bugs.documentfoundation.org/enter_bug.cgi?product=LibreOffice;bug_status=UNCONFIRMED;version=?

https://bugs.freedesktop.org/buglist.cgi?quicksearch=Hebrew

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח