ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_link NAS

תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/04/2016 - 03:30
נושא ההודעה: NAS

אני עושה NAS ביתי, השרת וגם הקליינטים על לינוקס עם נגיעות וינדוס (כשממש צריך מסמך וורד תקני או דברים כאלה).
אני מעוניין להעביר את ספרית הבית לשרת ככה שמכל מחשב אני יוכל לגשת לקבצים שלי כאילו הם מקומיים.
המחשבה הראשונית היא smbfs אבל לפני שאני רץ קדימה אני רוצה לשאול: מהם היתרונות והחסרונות לעומת NFS? מה רמת האבטחה בשני הפתרונות הנ"ל? והאם אני יוכל בלי בעיות להיכנס משני מחשבים יחד לאותם קבצים ונעילות הקבצים יעבדו סבבה על smbfs? אני לא מכיר את המימוש של smbfs ומה שיש לי עכשיו (פתרון "זמני" של קבצים משותפים על SMB מעוגן בנאוטילוס כמו "שכנים ברשת") הוא פתרון לא הכי חלק מבחינת נעילת קבצים ובכלל קצת צולע. חשוב לי למשל לקבל נוטיפיקציה כשפתוח לי קובץ בgedit ותהליך אחר משנה אותו, וזה לא קורה עכשיו.
היעד הכללי הוא ספרית הבית במחשב מרכזי עם עיגון זהה בכל מחשב, כך שאפילו ההיסטוריה של פיירפוקס תהיה זהה מכל מחשב לא משנה מאיפה גלשתי.
תודה רבה ולילה טוב Smile

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
borsoodלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/01/2007 · הודעות: 306 ·

הודעה פורסם: 06/04/2016 - 07:30
נושא ההודעה:

למה SMBFS אם כל המכונות יריצו לינוקס?
אצלי עובד פתרון זהה למרות שאין לי NAS. אחד המחשבים מספק את ספריות home לאחרים.
לא יודע על נעילת קבצים כי אף אחד לא נמצא בבת אחת בשני מחשבים (KDE לא מתמודד עם זה טוב).
משהו נוסף: תהליכי ה boot "מסתיימים" מוקדם מדי. אפשר לעשות login לפני שNFS סיים ואז אין home. לא מצאתי פתרון טוב אבל גם לא השקעתי בזה יותר מדי זמן.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/04/2016 - 07:33
נושא ההודעה:

נעילת קבצים ברשת בעייתית גם ב NFS וגם ברשת ווינדוס (SMB).

חזרה לתוכן הדיון
WobnI - workאורח · ·

הודעה פורסם: 06/04/2016 - 10:55
נושא ההודעה:

borsood :
לא יודע על נעילת קבצים כי אף אחד לא נמצא בבת אחת בשני מחשבים (KDE לא מתמודד עם זה טוב).
משהו נוסף: תהליכי ה boot "מסתיימים" מוקדם מדי. אפשר לעשות login לפני שNFS סיים ואז אין home. לא מצאתי פתרון טוב אבל גם לא השקעתי בזה יותר מדי זמן.

תסתכל על autofs.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/04/2016 - 22:16
נושא ההודעה:

Anonymous :
נעילת קבצים ברשת בעייתית גם ב NFS וגם ברשת ווינדוס (SMB).

אוקיי. נראה לי שאפשר לחיות עם זה אם אני לא "מתפרע". מה לגבי נוטיפיקציה על קובץ שהשתנה? זה משהו שקיים בsmbfs?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/04/2016 - 22:19
נושא ההודעה:

borsood :

אולי גם שווה לבדוק webdav[s] (בגלל שיש תמיכה מהקופסא בוינדוס)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/04/2016 - 23:23
נושא ההודעה:

NFS, אלא אם אתה ממש מתאמץ ומכין idmaps, דורש שכל ה- uid / gid של כל המכונות יהיו זהים, אחרת דברים לא עובדים כל כך טוב. אני ממליץ להתרחק מ-NFS אם ה- uid שלך לא מסונכרנים בצורה כלשהי.

SMB/CIFS עובד יותר טוב מה- NFS כשה- uids לא מתואמים, אם כי גם כאן בשביל עבודה חלקה באמת צריך לעבוד.

עוד פתרונות ששווה לשקול: sshfs (בניגוד לקודמים, כל חיבור מוגבל למשתמש של אותו חיבור), webdav, ואפילו p9fs יכול לעבוד.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/04/2016 - 07:42
נושא ההודעה:

NFS מתאים יותר לסביבה בה אתה רוצה הרשאות UNIX על הקבצים. אם אתה רוצה NAS בשביל להחזיק קבצים שאפשר לגשת מכל הפלטפורומות עדיף SMB. פשוט מאוד לעשות שיתוף כזה שאפשר לקשת מכל מחשב ברשת מק לינוקס או ווינדוס.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2016 - 19:49
נושא ההודעה:

עדכון: התחלתי בקטן - העברתי את ספריית הבית של הפטל עם הקודי אצלי לשרת עם שיתוף סמבה, והוא התחיל לצעוק שהוא לא יכול ליצור קבצי socket. ומידי פעם נותן לי הודעות שגיאה.
מה אפשר לעשות עם זה?
האם יתכן שזה נובע רק בגלל שהעתקתי את ספריית הבית בזמן שהוא פעל? יש טעם לנסות להחזיר אחורה, לכבות את הרספברי ולהעתיק ישירות מהכרטיס זיכרון בזמן שהמערכת לא טעונה? או שזה לא קשור?
Confused

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2016 - 21:02
נושא ההודעה: raspberry pi 2 עם כונן בחיבור usb

נותן קבצי העברת נתונים טובים יותר מרשת אלחוטית (10MB לשניה).

מהניסיון שלי, nfs מתמודד טוב יותר עם העברה של קבצים קדימה ואחורה (סרטים) מאשר smb.

שניהם לא מוצפנים כברירת מחדל.

אם אין לך חלונות בבית, אני לא יכול לחשוב על סיבה לעשות שימוש ב- smb.

השארת pc פועל כל הזמן, עולה לפחות 40 ש"ח לחודש. כך ש- raspberry pi 2 יכסה את עצמו די מהר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/04/2016 - 07:39
נושא ההודעה:

התקנתי בסוף SMB. יתכן שזה לא האפשרות הכי טובה, אבל בוודאי הרע במיעוטו. וגם תמיד אפשר להתקין NFS בנוסף.
אני מעביר קבצים מהאנדרואיד שלי וחזרה, וגם לעיתים רחוקות משתמש בחלונות, כך שסמבה זה האפשרות המועדפת, לפחות כרגע.
אבל אני עדיין לא מבין למה הרספברי נתקע כל הזמן מאז שספרית הבית עברה לשרת? איך אפשר להגדיר אפשרות ליצירת קבצי socket על השיתוף? או לפחות להגדיר את הרספברי (עם רספביאן) לא לנסות לכתוב קבצי socket על ספרית הבית. ואולי זה לא קשור וסתם יש בעיות ברספברי? פאק אני כבר ניסיתי 3 מערכות הפעלה על הצעצוע הזה ושום דבר לא נראה יציב.
זה משאיר את החלום לעשות ספרית בית משותפת לכולם בגדר חלום רחוק אבל לא ישים... Rolling Eyes

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/04/2016 - 09:58
נושא ההודעה:

ספריית בית לא אמורה להיות משותפת לכולם. אתה יכול לשים ספריות בית של ווינדוס על שרת סמבה אבל לא ספריות בית של לינוקס. בשביל זה יש NFS.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. borsood
  3. אורח