ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
yaron_לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 17/08/2005 · הודעות: 127 ·

הודעה פורסם: 25/04/2016 - 23:21
נושא ההודעה: האם אובונטו LTS יותר יציבה מרגילה?

הרי שתיהן משוחררות אחרי מחזור פיתוח של 6 חודשים?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 26/04/2016 - 00:26
נושא ההודעה: תיקוני אבטחה ובאגים משוחררים במשך מספר שנים

בניגוד לגרסה רגילה שהתמיכה בה חצי שנה, גרסאות LTS משוחררות כל שנתיים ונתמכות חמש שנים (אאל״ט).

זה פחות טוב למשתמש שרוצה מערכת שמעודכנת כל הזמן, מצויין למי שרוצה כמה שנים של שקט מבלי לשדרג את המערכת כל חצי שנה (כולל עסקים, שרתים, ...).

מנהל החבילות החדש אמור לאפשר להנות מגרסאות עדכניות של תוכנות מרכזיות (למשל פיירפוקס) ולאפשר יציבות מצד אחד עם עדכניות חלקית מצד שני.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/04/2016 - 01:42
נושא ההודעה: Re: האם אובונטו LTS יותר יציבה מרגילה?

yaron_ :
הרי שתיהן משוחררות אחרי מחזור פיתוח של 6 חודשים?

למיטב הבנתי. לא.

אם אתה מחפש יציבות גבוהה יש את דביאן סטבל.

חזרה לתוכן הדיון
yaron_לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 17/08/2005 · הודעות: 127 ·

הודעה פורסם: 26/04/2016 - 09:24
נושא ההודעה:

אני אכן על debian stable.. סתם תהיתי מה הקטע של ה- LTS, ומנהל החבילות החדש יצר בי עניין.. חבל ש- debian stable לא פתוחה יותר לאפשרות להתקין יישומים עדכניים..

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 26/04/2016 - 10:12
נושא ההודעה: השאלה איך אתה מגדיר יציבות

אם ההתיחסות היא אך ורק לקרנל, הרי אין הבדל משמעותי, אם בכלל, בין גירסאות אובנטו. בכל מקרה, מדובר על קרנל לינוקס יציב למהדרין. הסיכוי שתתקל בקרנל פאניק, בגלל בעיות תוכנה, הוא זניח.

יחד עם זה, כשולחן עבודה, יש עוד הרבה מאוד רכיבים הבאים לידי ביטוי. אובנטו, משתמשת במידע מהמשתמשים כדי לבדוק את יציבות הרכיבים השונים. כך שכאשר המערכת משוחררת באופן רשמי, היא נבחנה הלכה למעשה על ידי מספר מצומצם של משתמשים. ברגע שהיא משוחררת, עובר זמן מה עד שכל הבעיות צצות ומותקנות. אם אתה רוצה חוויה חלקה, כדאי לחכות מספר חודשים אחרי השיחרור הרשמי.

אישית, אני משדרג בערך חודש לפני התאריך הרשמי. מדי פעם יש התרסקויות ובעיות של שולחן העבודה. לא משהו המדיר שינה מעיני. בסופו של דבר, אם לא נשבור, כיצד נדע לתקן? Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/04/2016 - 12:20
נושא ההודעה: Re: השאלה איך אתה מגדיר יציבות

רם און :
אם ההתיחסות היא אך ורק לקרנל, הרי אין הבדל משמעותי, אם בכלל, בין גירסאות אובנטו. בכל מקרה, מדובר על קרנל לינוקס יציב למהדרין. הסיכוי שתתקל בקרנל פאניק, בגלל בעיות תוכנה, הוא זניח.

יחד עם זה, כשולחן עבודה, יש עוד הרבה מאוד רכיבים הבאים לידי ביטוי. אובנטו, משתמשת במידע מהמשתמשים כדי לבדוק את יציבות הרכיבים השונים. כך שכאשר המערכת משוחררת באופן רשמי, היא נבחנה הלכה למעשה על ידי מספר מצומצם של משתמשים. ברגע שהיא משוחררת, עובר זמן מה עד שכל הבעיות צצות ומותקנות. אם אתה רוצה חוויה חלקה, כדאי לחכות מספר חודשים אחרי השיחרור הרשמי.

אישית, אני משדרג בערך חודש לפני התאריך הרשמי. מדי פעם יש התרסקויות ובעיות של שולחן העבודה. לא משהו המדיר שינה מעיני. בסופו של דבר, אם לא נשבור, כיצד נדע לתקן? Smile

הסיכויים שהוא יתקל בקרנל פאניק גבוהים אם מדובר בחומרה חדשה בגלל שזה "LTS".
תפסיקו להשלות את עצמכם שגרסאות ישנות הן יציבות. אני משתמש בארץ' כמה שנים וזאת הפצה שנשברת פחות מאובונטו עם הAPTGET התת רמה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/04/2016 - 12:25
נושא ההודעה: Re: השאלה איך אתה מגדיר יציבות

Anonymous :

הסיכויים שהוא יתקל בקרנל פאניק גבוהים אם מדובר בחומרה חדשה בגלל שזה "LTS".
תפסיקו להשלות את עצמכם שגרסאות ישנות הן יציבות. אני משתמש בארץ' כמה שנים וזאת הפצה שנשברת פחות מאובונטו עם הAPTGET התת רמה.

הבעיה האמיתית היא הבילבול במונחים. בהקשר של Debian כשאומרים "Stable" הכוונה היא לא לקורסת פחות אלא למשתנה פחות. כי כמו שאמרת, ארץ' יותר יציבה משמעותית, אבל בארץ' יש סיכוי שתצטרך לעדכן קבצי קונפיגורציה מפעם לפעם, ואתה צריך לשים לב להודעות של פאקמן, בדביאן, רוב הסיכויים שאתה יכול להתעלם. הסיבה היא כי בארץ' דברים משתנים ("לא יציבה") ובדביאן לא.

חזרה לתוכן הדיון
סלח ליאורח · ·

הודעה פורסם: 27/04/2016 - 15:56
נושא ההודעה:

ציטוט:
קרנל פאניק גבוהים אם מדובר בחומרה חדשה

פעם ראשונה שאני שמוע על דבר כזה Laughing

חזרה לתוכן הדיון
לא הבנתיאורח · ·

הודעה פורסם: 27/04/2016 - 21:51
נושא ההודעה:

אם החל מקרנל 4 לא צריך לאתחל
http://www.zdnet.com/article/no-reboot-patching-comes-to-linux-4-0/
אז על מה כל ההתקשקשות הזו שלכם

קוד:
 ~ % uname -r
4.5.1-1-ARCH

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/04/2016 - 14:20
נושא ההודעה:

טוב, נתייחס קודם כל לשאלה המקורית :
LTS זו גרסא שיש לה עדכונים קריטיים (כולל אבטחה) במשך זמן ארוך ולכן אין צורך לשדרג את כלל המערכת כדי להישאר מעודכן מבחינת אבטחה ובאגים קריטיים. זה חיוני לשרתי פרודקשן (נשמע מצחיק אבל יש כאלו שמשתמשים באובונטו לפרודקשן), זה טוב לדסטופים של מקום עבודה, ממש לא פיצ'ר חשוב לאוהבי טכנולוגיה על המחשב הביתי שלהם.
האם להגדיר זאת כיציב ? במובנים מסוימים, כלומר, במובן שבו זה לא עומד להישבר כתוצאה מעדכון...

באשר לוויכוח שהנוצר, אישית, אני חובב מושבע של הפצות מתגלגלות. זו הסיבה שאני משתמש בג'נטו ולפני כן השתמשתי בדביאן "אנסטייבל". בעבודה יש לי דביאן טסטינג, בטלפון סיילפיש-אוס ולבן שלי אובונטו. באף אחת מההפצות האלו לא חוויתי קרנל פאניק, אלא כתוצאה מהתעללות מכוונת בקרנל או בדריברים, ודאי לא כתוצאה מהחלפת רכיב חומרה. אני אוהב הפצות מתגלגלות כיוון שהן מאפשרות למשתמש להתנסות בחידושים ולדעת שבאגים באים וחולפים. לנסות להציג הפצות מתגלגלות כ"קורסות" פחות נשמע לי לא מבוסס בלשון המעטה. הפצות מתגלגלות בהחלט לא מתאימות למי שלא מעוניין להתמודד עם בעיות, בטח שהן לא מתאימות לשימוש בפרודקשן.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. yaron_
  2. דוביקס
  3. אורח